چاپ صفحه

پرفروش ترین دستگاه های تصفیه آب خانگی کدامند؟

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی
چکیده این مطلب :

انتشار: 09 دی 99

زمان مطالعه: 9 دقیقه

دسته بندی ها: خانه و آشپزخانه

هیچ نظر

در این مطلب به راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و معرفی پرفروش ترین و بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار میپردازیم.

آب یک عنصر اساسی برای بدن و ادامه زندگی است. نقش مهم این عنصر اساسی در زندگی انسان. سلامت آب در ساختار بدن انسان و پیشگیری از بیماری بسیار مهم است. به همین دلیل همه مراقب نوشیدن آب سالم هستند.

اما نوشیدن آب پر از مواد شیمیایی و سایر آلاینده ها نه تنها بی فایده است بلکه آسیب های زیادی به بدن وارد می کند. دستگاه های تصفیه آب مواد شیمیایی، باکتری ها، زنگ زدگی و سایر آلاینده های موجود در آب را از بین می برند. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارید در ادامه ای این مطلب باما همراه باشید تا بانکات مهم و بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار آشنا شویم

آشنایی با انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی در داخل کابینت، زیر سینک ظرفشویی و نحوه کشیدن آب از طریق یک دریچه باریک به شیر اصلی نصب شده است. این محصول توانایی حذف مواد شیمیایی مضر و ضمن بهبود طعم و رنگ آب را دارد، مواد و املاح مفیدی به آن می افزاید. این نوع دستگاه تصفیه آب خانگی می تواند از خانه ای به خانه دیگر منتقل شود و اغلب ارزان تر از نوع رومیزی است

دستگاه تصفیه آب رومیزی

این نوع دستگاه تصفیه آب خانگی فضای کمی را اشغال می کند. رومیزی معمولاً به دلیل طراحی بسیار گران ترند و فیلترها و اجزای بکار رفته در آنها معمولاً مخصوص همان مدل دستگاه تصفیه آب طراحی می شوند. اما بخاطر داشته باشید که از آنجا که این نوع محصول اغلب مخزن محدودی دارد ، پس از مدت کوتاهی باید دوباره پر شود.

راهنمای خرید و نکات مهم برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب زیر سینکی بخریم یا رومیزی؟

اولین نکته ای که برای خرید دستگاه تصفیه آب باید بدانید، انتخاب بین دو مدل تصفیه آب سینک خانگی و دستگاه تصفیه آب رومیزی است. دستگاه تصفیه آب زیر سینک ظرفشویی در داخل کابینت آشپزخانه نصب شده و خروجی آب تصفیه شده توسط شیر، که در کنار شیر آشپزخانه نصب می شود، از دستگاه خارج می شود.

اما دستگاه تصفیه آب رومیزی روی کابینت قرار می گیرد و از نظر ظاهری معمولاً به گونه ای طراحی می شود که با سایر وسایل آشپزخانه مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و … کاملاً هماهنگ باشد.توجه داشته باشید که این دو مدل در فرآیند تصفیه آب برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند و هر دو مدل دستگاه از یک فرآیند تصفیه آب یکسان استفاده می کنند و قدرت تصفیه یکسانی دارند.

بیشتر بخوانید
بهترین اسپرسوساز دلونگی موجود در بازار

تفاوت اصلی این دستگاه ها در این است که سیستم های رومیزی معمولاً به دلیل طراحی بسیار گران ترند و فیلترها و اجزای بکار رفته در آنها معمولاً مخصوص همان مدل دستگاه تصفیه آب طراحی می شوند.

بنابراین ، ممکن است کاربر هنگام تعویض فیلتر آب یا مشکلی در قطعات دستگاه در تهیه فیلترها و قطعات یدکی با مشکل روبرو شود و همچنین برای تهیه آنها هزینه بیشتری پرداخت کند. بنابراین، ما پیشنهاد می کنیم که اگر سلامت آب بسیار مهمتر از ظاهر دستگاه است، از یک دستگاه تصفیه آب زیر سینک ظرفشویی استفاده کنید.

توجه به تعداد فیلترها

فرآیند تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب خانگی در 5 مرحله انجام می شود. برخی از شرکت ها از فیلترهای بیشتری برای متمایزتر شدن و دوام بیشتر فیلترهای آب استفاده می کنند. اما گاهی اوقات برخی از افراد یا شرکت ها با افزودن فیلترهای غیر خاص یا چندین بار استفاده از فیلترها می خواهند دستگاه را بزرگتر کرده و آن را گران بفروشند.

ما توصیه می کنیم از یک دستگاه 6 مرحله ای استفاده کنید. فیلتر مرحله ششم می تواند یک فیلتر معدنی با کیفیت خوب یا یک فیلتر قلیایی باشد. دستگاه های تصفیه آب اصلی را مشاهده کنید ، همه دارای 5 یا 6 فیلتر. دستگاه های دارای فیلتر بیشتر را کاملاً بررسی کنید. این می تواند ابزاری برای کلاهبرداری باشد!

جنس فیلترهای دستگاه تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب با سلامتی شما ارتباط مستقیم دارند. به دنبال کیفیت خوب و نه قیمت ارزان باشید. قیمت ارزان تنها با استفاده از مواد بی کیفیت و فیلترهای بی کیفیت قابل دستیابی است. به همین دلیل توصیه می شود ابتدا دستگاهی با کیفیت و مناسب انتخاب کنید و سپس به دنبال مناسب ترین قیمت در بازار بگردید.

برخی از دستگاه ها از فیلترهای مخصوص خود استفاده می کنند که یافتن آنها در بازار دشوار است و معمولاً گران هستند. دستگاهی را انتخاب کنید که فیلترهای آن به راحتی در بازار موجود باشد و فیلترهای آن قیمت مناسبی داشته باشند.

قیمت دستگاه تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب با سلامتی شما ارتباط مستقیم دارند. به دنبال کیفیت خوب و نه قیمت ارزان باشید. قیمت ارزان تنها با استفاده از مواد بی کیفیت و فیلترهای بی کیفیت قابل دستیابی است. به همین دلیل توصیه می شود ابتدا دستگاهی با کیفیت و مناسب انتخاب کنید و سپس به دنبال مناسب ترین قیمت در بازار بگردید.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید سینک ظرفشویی باکیفیت و ارزان

توجه مخزن دستگاه

یکی دیگر از نکات مهم برای خرید دستگاه توجه به مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی است زیرا یکی از مهمترین عناصر هنگام خرید است. چندین مخزن در بازار وجود دارد. سعی کنید از مخازن فلزی یا مخازن سه لایه با لایه داخلی فولادی و نه مخازن پلاستیکی استفاده کنید.

نوع اتصالات دستگاه

بهترین دستگاه تصفیه آب

در دستگاه های تصفیه آب از دو نوع اتصال استفاده می شود. دستگاه های مجهز به اتصالات نصب شده بهتر و این نوع اتصالات عملکرد بالاتر و دوام بهتری دارند. بنابراین سعی کنید دستگاه هایی با اتصالات فیتینگی خریداری کنید.

البته مطمئن شوید اتصالات تایوانی هستند و اتصالات چینی نیستند و از کیفیت پایین برخوردار نباشند. زیرا در سالهای آینده شما را بسیار نگران خواهد کرد. اتصالات تایوانی با مارک ORGANIC و … حک شده است.

گارانتی و ضمانت نامه

قبل از خرید دستگاه های تصفیه آب از وضعیت گارانتی آن اطمینان حاصل کنید گارانتی و خدمات پس از فروش نباید فقط یک شعار و کارت گارانتی باشد. اول از همه ، شرکتی که خدمات پس از فروش را ارائه می دهد، علاوه بر مهارت های فنی و تخصصی، باید به تمام قطعات و اجزای دستگاه مجهز باشد.

دردسترس بودن لوازم یدکی و نمایندگی محصول در بازار

توجه به در دسترس بودن لوازم یدکی در بازار بسیار مهم است زیرا این نشان دهنده ای این شرکت توانایی سرویس دهی و از بین بردن مشکل دستگاه در اسرع وقت را دارد. علاوه بر این، مراکز خدمات پس از فروش دستگاهی که قصد خرید آن را دارید باید در صورت بروز مشکل در نزدیکی محل زندگی شما واقع شوند. نمایندگی خدمات پس از فروش و پشتیبانی از تصفیه آب مورد نظر شما.

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی خوب کدام است؟

دستگاه های تصفیه آب با مارک های بسیاری در بازار موجود است. بیشتر وارد کننده های دستگاه های موجود در بازار می گویند محصولاتشان ساخته شده در تایوان. اما در حقیقت اینگونه نیست و بسیاری از دستگاه ها مارک های تقلبی ساخت ایرانی یا چین هستند. اما از کجا بدانیم؟ ابتدا به تمام قسمتهای دستگاه نگاه کنید.

تمام قطعات باید دارای یک مارک باشند و اگر اینگونه نیست، به اصالت دستگاه شک کنید. اما از بهترین بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی موجود در بازار میتوان به برند های (آکوآ اسپرینگ AQUA SPRING)، (آکوآ کلیر AQUA CLEAR)، (سی سی کا CCK)، (سافت واتر Soft water)، (اس اس وی S.S.V) میتوان اشاره کرد

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید آباژور و معرفی پرفروش ترین آباژورها

10 مدل از پرفروش ترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار

1.تصفیه آب خانگی اس اس وی مدل MaxTec X700

تصفیه آب خانگی اس اس وی مدل MaxTec X700اس اس وی یکی از بهترین شرکت ‌هایی است که در زمینه طراحی و تولید دستگاه های تصفیه آب خانگی تخصص دارد و مدل های موفق بسیاری را تولید کرده است. مدل MaxTec یکی از این محصولات است. SSV سرانجام با استفاده از لولاهای یکبار مصرف ساخته شده از کلاس ABS با حداقل تغییرات سخت افزاری، قیمت نهایی را در مقایسه با سری بالاتر SuperTec و UltraTec کاهش داده است.

استفاده از یک قاب فلزی و رنگ الکترواستاتیک مقاومت خوبی در این دستگاه ایجاد می کرد. طراحی جمع و جور و بهینه دستگاه برای قرارگیری و نصب در فضاهای کوچک مناسب است. استفاده از مخزن ضد باکتری ، تقویت کننده پمپ قدرتمند (مگا تقویت کننده) ، فیلتر غشایی آمریکایی و تصفیه کامل از ویژگی های مشترک همه مدل های SSV است.

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  7 مرحله ای املاح معدنی – قلیایی ساز
 • وزن
  15 کیلوگرم
 • ظرفیت
  سرعت تصفیه 6.6 لیتر در ساعت (160لیتر در شبانه روز) – ظرفیت منبع 12 لیتر
 • جنس بدنه
  پلاستیک ABS Food Grade و استیل ضدزنگ

مشخصات کامل

2.تصفیه آب خانگی آکوآاسپرینگ مدل RO-S151

دستگاه تصفیه آب خانگی هفت مرحله ای با مارک معتبر Aquaspring یکی از جدیدترین و مدرن ترین دستگاه ها در فرآیند تصفیه آب در خانه است. این دستگاه دارای فیلترهای قلیایی ، نمک های معدنی (برای افزودن نمک های مورد نیاز بدن به آب) است.

در طی سه مرحله اول این دستگاه کلیه املاح معلق ، کلر و آلاینده های فیزیکی آب و گیاه را از بین می برد و در مرحله بعد نیترات ها ، نیتریت ها ، آرسنیک و میکروارگانیسم های شیمیایی مضر و فلزات سنگین مانند سرب ، جیوه و تمام مواد سرطان زا را به طور کامل از بین می برد.

این دستگاه در مراحل آخر با فیلتر مواد معدنی تمام مواد معدنی مورد نیاز بدن مانند کلسیم ، پتاسیم ، روی ، منیزیم و سدیم را به آب اضافه می کند. دستگاه فوق دارای بهترین فیلتر قلیایی است.

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  تصفیه آب با روش اسمز معکوس
 • وزن
  15 کیلوگرم
 • ظرفیت
  12 لیتر
 • جنس بدنه
  استیل ضد زنگ و پلاستیک

مشخصات کامل

3.دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل AQ-SF1800

شرکت آکوآ اسپرینگ آخرین مدل دستگاه تصفیه کننده آب خود را با هفت فیلتر رونمایی کرد. آب آشامیدنی حاوی مقادیر زیادی نمک و آلاینده است. این عفونت ها قابل مشاهده نیستند، اما تنها با آزمایش می توانند تشخیص داده شوند. به همین دلیل ، اخیراً استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی در کشور ما به یک ضرورت تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید
10 مدل از بهترین مارک تخم مرغ پز در بازار

زیرا آب آلوده منبع اصلی اکثر بیماری ها است. دستگاه تصفیه آب AquaSpring مدل AQ-SF1800 (هفت مرحله ای)، ساخته شده از پایه فایبرگلاس، ساخته شده از پلی پروپیلن و محفظه غذای دو حلقه ای ، فشار سنج ، فیلترهای گیاه و فلاش اتوماتیک برای شستشوی غشاها که دارای بهترین مشخصات این تفاوت. محصول مجهز به نمونه های قبلی است.

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  دستگاه 7 مرحله ای با روش اسمز معکوس
 • وزن
  18 کیلوگرم
 • ظرفیت
  16 لیتر(220 لیتر در شبانه روز)
 • جنس بدنه
  پلی پروپلین (فایبر)

مشخصات کامل

4.دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل NF – SF4200 به همراه فیلتر مجموعه 4 عددی

دستگاه تصفیه آب خانگی با مارک مشهور Aqua Spring مدل NF – SF4200 دارای ده مرحله است و از بالاترین کیفیت و به روزترین ده مرحله برخوردار است و دارای بالاترین کیفیت و مدرن ترین تکنولوژی در فرآیند دستگاه های تصفیه آب خانگی است.

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  دستگاه 10 مرحله ای با روش اسمز معکوس
 • وزن
  18.5 کیلوگرم
 • ظرفیت
  16 لیتر(220 لیتر در شبانه روز)
 • جنس بدنه
  فایبر

مشخصات کامل

5.دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF-SF4000 به همراه فیلتر دستگاه تصفیه کننده آب

دستگاه فوق دارای فیلترهای گیاهی است و کلیه استانداردهای بین المللی مانند WATER QUALITY ، FDA ، ISO ، NSF و CE و شاخص های کیفیت و سلامت محصولات اروپایی را دریافت کرده است.

دستگاه تصفیه آب خانگی Aqua Spring UF-SF4000 نمک ها ، باکتری ها و کلر را از آب خارج می کند و در نتیجه ، آب آشامیدنی شما کاملاً تصفیه می شود. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس خانگی یکی از بهترین روش ها برای تصفیه آب است.

تصفیه آب به طور کلی به معنای تصفیه آب از هر نوع نمک اضافی و مضر برای انسان است. تصفیه آب آشامیدنی نه تنها بر ظاهر و طعم آب تأثیر می گذارد ، بلکه برای سلامتی نیز بسیار مهم است.

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  دستگاه 10 مرحله ای با روش اسمز معکوس
 • وزن
  18 کیلوگرم
 • ظرفیت
  16 لیتر(220 لیتر در شبانه روز)
 • جنس بدنه
  پلی پروپلین (فایبر)

مشخصات کامل

6.دستگاه تصفیه کننده آب آکوآ کلیر مدل NEWDESIGN 2020 – AFA9

مارک معروف Aqua Clear جدیدترین و با کیفیت ترین مدلهای خود را با نام NEW DESIGN 2020 ارائه داده است. تفاوت اصلی و برتری این سری از دستگاههای موجود در بازار استفاده از پایه های فولادی با آلیاژ آلکید است که بر اساس آلکید تولید می شود رزین همچنین دستگاه های این سری از متریال و هوزینگ‌های فود گرید و فیلترهای بر پایه گیاهی ساخته شده است

بیشتر بخوانید
بهترین مارک سماور گازی ارزان قیمت

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  دستگاه 9 مرحله ای با روش اسمز معکوس
 • وزن
  17 کیلوگرم
 • ظرفیت
  16 لیتر(220 لیتر در شبانه روز)
 • جنس بدنه
  استیل ضد زنگ و پلاستیک

مشخصات کامل

7.دستگاه تصفیه کننده آب آکوآکلیر مدل NEWDESIGN 2020 – AFQ9

نوشیدن آب کافی در طول روز می تواند بر سلامت بدن تأثیر مثبت بگذارد علاوه بر نوشیدن آب ، کیفیت آب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ممکن است فکر کنید نوشیدن آب لوله کشی ده به بدن آسیب نمی رساند. اگرچه خطوط لوله خالص سازی می شوند، اما پس از تصفیه بیش از حد کلر، املاح موجود در لوله به آب اضافه می شوند.

اگر از سلامتی خود مراقبت می کنید، تهیه دستگاه تصفیه آب یکی از مهمترین اقداماتی است که می توانید برای حفظ سلامتی انجام دهید. تصفیه آب در خانه سرمایه گذاری در سلامتی هر یک از اعضای خانواده است.

دستگاه تصفیه آب AFQ9 دارای فیلترها و متریال فودگرید گیاهی است و توانسته است تمام استانداردهای بین المللی از جمله کیفیت آب ، FDA ، ISO ، NSF و CE ، شاخص های کیفیت و سلامت محصولات اروپایی را برآورده کند.

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  دستگاه 9 مرحله ای با روش اسمز معکوس
 • وزن
  17 کیلوگرم
 • ظرفیت
  16 لیتر(220 لیتر در شبانه روز)
 • جنس بدنه
  استیل ضد زنگ و پلاستیک

مشخصات کامل

8.دستگاه تصفیه کننده آب آکوآکلیر مدل NEWDESIGN 2020 – AQN9

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  دستگاه 9 مرحله ای با روش اسمز معکوس
 • وزن
  18 کیلوگرم
 • ظرفیت
  16 لیتر(220 لیتر در شبانه روز)
 • جنس بدنه
  استیل ضد زنگ و پلاستیک

مشخصات کامل

9.دستگاه تصفیه کننده آب خانگی سی سی کا مدل RO GOLD 2019

دستگاه تصفیه آب خانگی CCKA RO GOLD 2019 ، مجهز به سیستم فیلتراسیون اسمز معکوس، آخرین مدل دستگاه های تصفیه آب خانگی است. بدنه این دستگاه از استیل ضد زنگ ساخته شده و حدود 15 کیلوگرم وزن دارد.

آب آشامیدنی حاوی مقادیر زیادی نمک و آلاینده است. این عفونت ها قابل مشاهده نیستند ، اما تنها با آزمایش می توانند تشخیص داده شوند. به همین دلیل ، اخیراً استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی در کشور ما به یک ضرورت تبدیل شده است. زیرا آب آلوده منبع اصلی اکثر بیماری ها است.

بیشتر بخوانید
بهترین پوستر دیواری سه بعدی پشت تلویزیون لاکچری و شیک

این دستگاه مجهز به انواع مختلفی از پلی پروپیلن ، بلوک کربن ، کربن فعال ، غشاها ، فیلترها یا مواد معدنی پس از کربن و مواد معدنی است. مواد فیلتر شده شامل حذف ذرات معلق در آب ، از بین بردن کلر و طعم و بوی نامطبوع آن است. نحوه نصب این دستگاه زیر سینک ظرفشویی است و قابل نصب در یخچال است.

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  تصفیه آب خانگی
 • وزن
  15 کیلوگرم
 • ظرفیت
  280 لیتر در شبانه روز
 • جنس بدنه
  استیل با رنگ کوره ای

مشخصات کامل

10.دستگاه دو گانه تصفیه کننده آب آکوآ اسپرینگ مدل UF-SF3800 به همراه فیلتر دستگاه تصفیه کننده آب

دستگاه تصفیه آب خانگی AQUA SPRING مدل UF-SF3800، مجهز به سیستمی با مکانیزم دوگانه برای اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون UF آخرین مدل دستگاه های تصفیه آب خانگی است.

سیستم اولترافیلتراسیون یک فناوری برای جداسازی ذرات معلق تا 0.01 میکرون با غشاهای میانی پلی پروپیلن گیاهی است.

دستگاه تصفیه آب UF-SF3800 Aquaspring (نه مرحله ای) از پایه های فایبرگلاس و پلی پروپیلن ، مانومتر اتوماتیک ، فیلترهای گیاهی و فلاش شستشوی غشای اتوماتیک غشایی استفاده می کند که بهترین ویژگی های تفاوت این محصول با مدل های قبلی را ارائه می دهد.

مشخصات کلی محصول

 • نوع دستگاه
  دستگاه 9 مرحله ای با روش اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون
 • وزن
  18 کیلوگرم
 • ظرفیت
  16 لیتر(220 لیتر در شبانه روز)
 • جنس بدنه
  پلی پروپلین (فایبر)

مشخصات کامل

ضمن تشکر امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن بهترین پارچ تصفیه آب های موجود در بازار و راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.