20 مدل بهترین دستگاه بخور سرد رومیزی خانگی

بهترین دستگاه بخور سرد
چکیده این مطلب :

دسته بندی ها: ابزار سلامت

بروزرسانی: ۱۰ بهمن ۰۱

زمان مطالعه: 12 دقیقه

هیچ نظر

تفاوت بخور ساز سرد و گرم، بهترین فناوری بخار ساز دستگاه بخور سرد و نکات مهم برای خرید اینترنتی بهترین مدل های بخور ساز سرد همراه با لینک خرید

داستان از این قرار است که وقتی هوا رطوبت کافی نداشته باشد باعث می شود که تنفسمان با مشکل مواجه شود بنابراین باید به هوای خانه رطوبت لازم را بدهیم و راه حل این مشکل همین است، یک مرطوب کننده هوای سرد تهیه کنید.

یکی از بهترین راه ها برای مرطوب و شاداب نگه داشتن محیط خانه، استفاده از مرطوب کننده سرد است. این دستگاه به راحتی می تواند رطوبت هوای مورد نظر را در منزل شما تامین کند. در این مقاله در مورد انواع و نکات خرید بخور سرد صحبت می کنیم.

مشکلاتی مانند خارش و سوزش چشم ها و بینی، گلودرد، خشکی پوست، سردردهای سینوسی، خروپف و حتی خونریزی بینی همگی از عوارض کمبود رطوبت هوا در خانه هستند.

دستگاه بخور چیست؟

وسیله ای است که آب را به بخار تبدیل می کند و هوای اطراف را مرطوب می کند. مرطوب کننده ها برای مناطقی با آب و هوای خشک عالی هستند. این تجهیزات علاوه بر مصارف خانگی در صنعت نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در طرح ها و مدل های مختلفی عرضه می شود.

دستگاه بخور سرد

دستگاه بخور سرد از سیستم گرمایشی برای تولید بخار استفاده نمی کند، در مقایسه با بخور گرم، صدای کمتری دارد و انرژی کمتری مصرف می کند. بخور سرد برای فصول گرم یا مناطق گرم و خشک عالی است.

دستگاه بخور سردانواع دستگاه بخور سرد

  • بخور تبخیری
  • بخور اولتراسونیک

بخور تبخیری

این مدل رایج ترین بخور سرد است. بخور سرد تبخیری ارزانتر است و سابقه طولانی تری نسبت به بخور اولتراسونیک دارد. این دستگاه از یک فن برای هدایت آب سرد از طریق فیلتر استفاده می کند و سپس آن را در تمام اتاق پخش می کند. این فیلتر فتیله ای است که آلودگی و ناخالصی های آب را جذب می کند. به این ترتیب می توانید از تمیزی کامل هوای اتاق اطمینان حاصل کنید.

این روش بخور سرد باید مرتبا تمیز شود تا از رشد باکتری ها جلوگیری شود. همچنین باید فیلتر دستگاه خود را هر از چند گاهی تغییر دهید. این دستگاه کمی صدا دارد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد در اتاق خواب خود از این وسیله استفاده می کنند، ممکن است صدای دستگاه مانع از استراحت آنها شود.

بخور اولتراسونیک

این نوع بخار ساز سرد که جدیدتر از تبخیری است، دارای دیافراگمی است که با سرعت بالا میلرزد تا آب را به ذرات گرد و غبار تبدیل کند.

رطوبت ساز التراسونیک سرد نیازی به تعویض منظم فیلتر ندارد، فقط باید هر از چند گاهی آب را به مخزن آب اضافه کند تا تمیز بماند.

این مدل دستگاه کم صداتر است و انرژی کمتری مصرف می کند. از این رو در بین مصرف کنندگانی که زمان و حوصله نگهداری تجهیزات و سر و صدای زیادی را ندارند بسیار محبوب است.

نکاتی که هنگام خرید باید بدانید:

بهترین بخور سرد

دستگاه های استنشاقی در گروه وسایل پزشکی قرار می گیرند که در شرایط خاص قابل استفاده هستند. در هنگام خرید این دستگاه باید به یک سری نکات توجه کنید

اندازه دستگاه

هنگام انتخاب یک اواپراتور سرد، توجه به اندازه آن بسیار مهم است. مدل های رومیزی و شارژی برای فضاهای اطراف تخت های تمیز یا استودیوهای کوچک ایده آل هستند. دستگاه های بخوری که در سرتاسر خانه استفاده می شود از نظر اندازه بزرگتر هستند.

اندازه محیط

قبل از خرید، باید محیطی را که رطوبت ساز سرد را در آن قرار می دهید، بدانید. بسیاری از مرطوب کننده های سرد برای فضاهای کوچک طراحی شده اند. برای پوشش یک فضای بزرگتر یا کل خانه، باید وسایلی را انتخاب کنید که برای فضاهای بزرگتر مناسب باشد.

اگر به دنبال دستگاهی هستید که بتواند یک اتاق کوچک یا فقط فضای اطراف تخت شما را پوشش دهد، ممکن است یک مرطوب کننده رومیزی یا شارژی قابل حمل مناسب به نظر برسد. این بخورها معمولاً برای فضاهای تا 30 متر مربع خوب هستند و برخی از انواع قوی تر تا 50 متر مربع را پوشش می دهند.

برای اتاق ها و فضاهای بزرگتر باید مدلهایی را انتخاب کرد که برای پوشش کل خانه و با مساحت بیش از 50 تا 100 متر مربع طراحی شده اند.

قیمت این دستگاه

قیمت دستگاه با توجه به مدل، قدرت و فضایی که می تواند پوشش دهد متفاوت است. البته مدل هایی که فضای بیشتری را پوشش می دهند نسبت به مدل هایی که فقط برای اتاق های کوچک مناسب هستند قیمت بیشتری دارند.

عامل بعدی که بر قیمت تاثیر می گذارد، فناوری بخار ساز سرد است. با همین پوشش می توان گفت که نبولایزرهای اولتراسونیک گرانتر از تبخیری هستند.

البته علاوه بر قیمت اصلی دستگاه باید به هزینه های تمام شده جاری دستگاه نیز توجه کرد. هر دو نوع اواپراتور سرد با استفاده از مخزن آب کار می کنند.

بنابراین ممکن است افزایش جزئی در قبض آب ماهانه وجود داشته باشد. همچنین در مدل تبخیری باید هزینه تعویض دوره ای فیلتر را نیز در نظر بگیرید.

هزینه مصرف برق مدل تبخیری بیشتر از اولتراسونیک است. بنابراین، در صورت خرید نوع تبخیری، باید افزایش قبض برق خود را نیز در نظر بگیرید.

با در نظر گرفتن این موضوع، می توان گفت که به طور کلی، با خرید یک اواپراتور سرد گران تر، می توان به صرفه جویی در هزینه کلی بیشتری دست یافت.

میزان صدای دستگاه

اگر می خواهید از دستگاه در اتاق خواب خود استفاده کنید، دانستن سطح سر و صدا مهم است. مدل های تبخیری به دلیل وجود فن صدای بیشتری تولید می کنند.

پس اگر فروشنده اصرار دارد که این مدل نو است و صدا ندارد، به حرف او گوش ندهید. اگر هنگام خواب به سر و صدا حساس هستید و نمی توانید صدای رطوبت ساز را تحمل کنید، دستگاه اولتراسونیک بخرید. مدل های اولتراسونیک بسیار کم صداتر هستند.

گنجایش مخزن

یکی از نکات مهم در نبولایزر سرد مخزنی است که آن را پر می کند. هرچه مخزن بزرگتر باشد، مدت بیشتری طول می کشد تا آب را نگه دارید و دیگر نیازی به پر کردن آن نخواهید داشت. اگر وقت یا حوصله پر کردن مخزن را ندارید، یک واحد با مخزن بزرگتر بخرید.

طراحی ظاهری

دستگاه های بخور اغلب در فضاهایی قرار می گیرند که احتمالاً زمان زیادی را در آن سپری می کنید. پس مطمئناً می خواهید زیبا به نظر برسد. رطوبت سازها اشکال و رنگ های مختلفی دارند. بنابراین زمان بیشتری را صرف جستجوی مدلهایی کنید که با دکوراسیون اتاق شما همخوانی داشته باشد.

سیستم قطع خودکار

برای کاهش خطر، امروزه اکثر وسایل برقی دارای سیستم خاموش شدن خودکار هستند. در بهترین مدل های بخور سرد، این سیستم دو هدف را دنبال می کند، در صورت تمام شدن آب مخزن به طور خودکار دستگاه را خاموش می کند و همچنین از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند و خطر آتش گرفتن دستگاه را کاهش می دهد.

امکان تنظیم رطوبت

یکی از ویژگی های جالب برخی از دستگاه های مرطوب کننده قابلیت تنظیم رطوبت در آنها است، در واقع شما می توانید رطوبت هوای اتاق خود را تنظیم کنید، اکثر مدل ها صفحه خاصی دارند که چرخانده می شود. می تواند تکمیل شود

نگهداری از دستگاه

صرف نظر از اینکه کدام مدل بخار ساز سرد دارید، دستگاه برای عملکرد صحیح به تعمیر و نگهداری مکرر نیاز دارد. برای جلوگیری از رشد باکتری ها و کپک ها دستگاه را همیشه تمیز نگه دارید و در صورت خالی بودن مخزن آب را دوباره پر کنید.

در مدل تبخیری باید هر از چند گاهی فیلتر دستگاه را تعویض کنید تا رطوبت تولید شده آلوده نشود. در مدل اولتراسونیک لایه ای از گرد و غبار سفید در اطراف اتاق و روی تجهیزات رسوب می کند، بنابراین محیط به نظافت بیشتری نیاز دارد.

امکان تعویض فیلتر

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که درک بهتری از فیلتر دستگاه داشته باشید، اول از همه اینکه چقدر دوام می آورد؟ آیا امکان تعویض فیلتر وجود دارد؟ آیا فیلترهای این نوع بخور به راحتی در بازار موجود است؟ هزینه تعویض فیلتر چقدر است؟

پرفروش ترین مدل های دستگاه بخور سرد در بازار ایران

1. بخور سرد سایلن مدل MH-502

مشخصات کلی محصول
وزن: 1800 گرم
مورد استفاده به عنوان: خانگی
نوع کلید: کلید تنظیم بخار
نوع مصرف: گرم و سرد
نوع مخزن: مخزن بوگیر
ویژگی های ابزار: نور شب
اقلام شامل: – دو عدد نمد روغن ضروری – برس تمیز کننده – پودر تمیز کننده
میزان کارکرد مداوم: 20
ظرفیت مخزن آب: 5.2 لیتر

2. بخور سرد فرش لایف مدل USB-D

دستگاه بخور سرد

مشخصات کلی محصول
وزن: 76 گرم
مورد استفاده به عنوان: خانگی
نوع بخور سرد
موارد موجود: کابل داده USB
قابل استفاده با کابل دیتا USB
– قابل استفاده با برق از طریق آداپتور
– مخزن آب: بطری آب معدنی

3. بخور سرد مدل HUMIDIFIER

فواید بخور سرد

مشخصات کلی محصول
وزن: 692 گرم
مورد استفاده به عنوان: خانگی
نوع کلید: کلید تنظیم بخار
نوع مخزن: مخزن بوگیر
ویژگی های ابزار: نور شب
ظرفیت مخزن آب: 2.4 لیتر

4. بخور سرد میگل مدل GAH 60

بهترین دستگاه بخور سرد

مشخصات کلی محصول
وزن: 2700 گرم
مورد استفاده به عنوان: خانگی
نوع کلید: کلید تنظیم بخار
نوع بخور سرد
ویژگی های ابزار: نور شب
ظرفیت مخزن آب: 6 لیتر

5. دستگاه بخور سرد امسیگ مدل US408-Plus

دستگاه بخور سرد چیست

مشخصات کلی محصول
وزن: 1562 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
انواع کلید: کلید کنترل بخار
موارد شامل: بروشور فارسی و انگلیسی
فرکانس کار مداوم: بین 12 تا 24
ظرفیت مخزن آب: 5.2 لیتر
حداکثر فضای مجاز: 100
منبع تغذیه: آداپتور برق

6. دستگاه بخور سرد امسیگ مدل US424 کد S24

دستگاه بخور سرد ارزان قیمت

مشخصات کلی محصول
وزن: 1500 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
انواع کلید: کلید کنترل بخار
میزان کار مستمر: 15
ظرفیت مخزن آب: 5.2 لیتر

7. دستگاه بخور سرد سایلن مدل MH-602

تفاوت بخور سرد و گرم

مشخصات کلی محصول
وزن: 1700 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
انواع کلید: کلید کنترل بخار
قابلیت های ابزار: کنترل خودکار رطوبت محیط
– چندین سری دو طرفه برای خروجی بخار
– دفترچه راهنما
– یک بسته پودر رسوب زدا
میزان کارکرد مداوم: 17
ظرفیت مخزن آب: 6.2 لیتر

8. دستگاه بخور سرد مدل 601

فواید بخور سرد برای پوست

مشخصات کلی محصول
وزن: 96 گرم
مناسب برای محیط : اداره – منزل – مدرسه و دانشگاه
کاربرد به عنوان: حرفه ای – خانگی
انواع مخازن: مخزن آب
ویژگی های ابزار: دکمه روشن/خاموش
قابلیت های ابزار: توانایی کنترل رطوبت محیط
ظرفیت مخزن آب: 260 میلی لیتر
منبع تغذیه: برق خانگی

9. دستگاه بخور سرد مدل LANTERN

ساخت دستگاه بخور سرد

مشخصات کلی محصول
وزن: 100 گرم
موارد همراه: کابل USB
ظرفیت مخزن آب: 0.3 لیتر
منبع تغذیه: آداپتور برق

10. دستگاه بخور سرد مدل Nano-L2

بخور سرد اکیومد

مشخصات کلی محصول
وزن: 50 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
نوع بخور: گرم
اقلام همراه: کابل شارژ USB
ظرفیت مخزن آب: 0.02 لیتر
سایر ویژگی ها: – مرطوب کننده پوست – قابل حمل – دارای آینه
منبع تغذیه: برق و باتری

11. دستگاه بخور سرد مدل تخم مرغی

بخور سرد ارشیا

مشخصات کلی محصول
وزن: 75 گرم
مناسب برای محیط : اداره – منزل – رستوران – مغازه – مدرسه و دانشگاه
مورد استفاده به صورت: خانگی – نیمه حرفه ای
انواع مخازن: مخزن آب
ویژگی های ابزار: سیستم خاموش شدن خودکار
موارد همراه: کابل USB – دفترچه راهنما
ظرفیت مخزن آب: 0.22 لیتر
منبع تغذیه: کابل USB

12. دستگاه بخور سرد مدل قلب

بخور سرد اولتراسونیک

مشخصات کلی محصول
وزن: 30 گرم
مناسب برای محیط: خانگی
کاربرد به عنوان: نیمه حرفه ای
انواع مخازن: مخزن آب
اقلام موجود: کابل شارژر
ظرفیت مخزن آب: دارد
منبع تغذیه: باتری قابل شارژ

13. دستگاه بخور سرد میوتو ایتالیا مدل BELLINO

بخور سرد اورینت

مشخصات کلی محصول
وزن: 670 گرم
انواع مخزن: مخزن خوشبو کننده
ویژگی های ابزار: نور شب
اقلام همراه: بند چرمی، کابل USB، دفترچه راهنما
نرخ کارکرد مستمر: 40
ظرفیت مخزن آب: 1.1 لیتر

14. دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز درما مدل DEM-F301

بخور سرد ایزی لایف

مشخصات کلی محصول
وزن: 1000 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
ظرفیت مخزن آب: 2.5 لیتر
منبع تغذیه: آداپتور برق

15. دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز سرد مدل Ultrasonic

بخور سرد برای پوست

مشخصات کلی محصول
وزن: 2000 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
انواع کلید: کلید کنترل بخار
ویژگی های ابزار: نور شب
ظرفیت مخزن آب: 2.4 لیتر
– عملیات بی صدا
– هوای خشک را از بین می برد
منبع تغذیه: آداپتور برق

16. دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ – 602

بخور سرد برای سرفه خشک

مشخصات کلی محصول
وزن: 1360 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
انواع کلید: کلید کنترل بخار
میزان عملیات مداوم: 9
ظرفیت مخزن آب: 3.5 لیتر
حداکثر فضای مناسب: 35
منبع تغذیه: آداپتور برق

17. دستگاه بخور سرد وکتو مدل HQ – 2008B1

بخور سرد برای چی خوبه

مشخصات کلی محصول
وزن: 1440 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
انواع کلید: کلید کنترل بخار
ظرفیت مخزن آب: 5 لیتر
حداکثر فضای مناسب: 30
منبع تغذیه: آداپتور برق

18. دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد درما مدل DEM-F600

بخور سرد بهتر است یا گرم

مشخصات کلی محصول
وزن: 1200 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
موارد موجود: آداپتور برق، دفترچه راهنما
میزان کار مستمر: 12
ظرفیت مخزن آب: 5 لیتر
حداکثر فضای مناسب: 20-35
منبع تغذیه: آداپتور برق
صفحه نمایش دارد

19. دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد کلین ایر مدل Cl 15

بخور سرد برای سرفه

مشخصات کلی محصول
وزن: 80 گرم
استفاده به عنوان: خانگی
ظرفیت مخزن آب: 0.260 لیتر
منبع تغذیه: آداپتور برق
ابعاد: 70x70x117 میلی متر
توضیحات دیگر: وجود چراغ های LED

20. دستگاه رطوبت ساز و بخور سرد مدل DQ-107

بخور سرد برای نوزاد

مشخصات کلی محصول
وزن: 106 گرم
مناسب برای محیط: مطب – منزل – درمانگاه و بیمارستان – رستوران – مغازه – مدرسه و دانشگاه
کاربردی مانند: حرفه ای – خانگی – نیمه حرفه ای
ویژگی های ابزار: نور شب
ویژگی های ابزار: خاموش شدن خودکار
ظرفیت مخزن آب: 0.3 لیتر
منبع تغذیه: کابل USB

در این مقاله بهترین بخور ساز های سرد را معرفی کرده ایم. امیدواریم با مطالعه نکات بالا بتوانید بهترین دستگاه بخور ساز را برای خود خریداری کنید. در ادامه ای مطلب خواندن راهنمای خرید دستگاه بخور سرد و گرم و بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی 1401 را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا