چاپ صفحه

راهنمای خرید فرز انگشتی و فرز مینیاتوری و معرفی بهترین ها

راهنمای خرید فرز انگشتی
چکیده این مطلب :

انتشار: 08 مهر 99

زمان مطالعه: 13 دقیقه

دسته بندی ها: ابزار آلات

هیچ نظر

در این مطلب به راهنمای خرید فرز انگشتی و فرز مینیاتوری و معرفی پرفروش ترین و بهترین فرز انگشتی و فرز مینیاتوری موجود در بازار میپردازیم.

فرز مینیاتوری چیست؟

دستگاه فرز ابزاری است که محور آن با سرعت بسیار بالایی می چرخد. در قسمت این محور انواع ابزارهای برش ، سنگ زنی ، برس ، انواع سنگ های سنباده، انواع تیغه های فرز برای پرداخت ، حکاکی ، صیقل دادن، تراش ابزار برش ، برش و موارد دیگر بسته شده است. انواع مختلفی از برش وجود دارد که به کوچکترین عنصر آن فرز مینیاتوری یا فرز حکاکی گفته می شود. این فرز بسیار سبک و دارای سرعت بسیار بالایی است و مانند یک قلم بزرگ در دست نگه داشته می شود و می توان آن را به راحتی صیقل داد و روی موادی مانند چوب ، فلز ، پلاستیک ، شیشه و … حک کرد. فرز مینیاتوری یا فرز حکاکی شده با مارک های مختلف در بازار ایران موجود است. که در ادامه ای مطلب آنها را معرفی میکنیم.

فرز انگشتی چیست؟

فرز انگشتی نیز یکی از اعضای خانواده بزرگ دستگاه های فرز است که کمی بزرگتر از دستگاه فرز مینیاتوری است اما از سنگ فرز مستقیم که در دو نوع فرز انگشتی گردن بلند و فرز کوتاه موجود است ، کوچکتر است.
فرز انگشتی نوعی برش مستقیم است که شفت خروجی یا اسپیندل آن در جهت شفت خروجی موتور قرار دارد و بر خلاف سنگ فرز یا مینی برش که با زاویه 90 درجه نسبت به موقعیت موتور قرار دارد ، دستگاه فرز نیز در همان جهت قرار دارد. .

فرز انگشتی بسیار صنعتی تر از فرز مینیاتوری است و بیشتر برای ترش و فرز کاری بیشتر استفاده می شود ، اما به دلیل اندازه و ابعاد و اندازه این ابزار برای کارهای ظریف و ابزارهایی که روشن هستند استفاده می شود برای استفاده با فرز انگشتی موجود است. آنها همچنین ظریف تر و کاملاً متفاوت از ابزار فرز یا مینی فرز هستند.
مهمترین ویژگی فرز انگشتی اندازه کولت 6 میلی متری است. در موارد محدود، فرز انگشتی وجود دارد که کلت 8 میلی متری بر روی آنها نصب شده است و در بعضی موارد برخی از فرزها وجود دارد که می توانند کلت های 6 و 8 میلی متری را نصب کنند. .

انواع فرز مینیاتوری و کاربرد آن ها

فرز های مینیاتوری از نوع برقی ، بی سیم و پنوماتیک (پنوماتیک) هستند که هر کدام در جای خود استفاده می شوند.

فرز مینیاتوری بادی

فرز بادی مینیاتوری دارای بدنه ای است که دارای چرخ دنده هایی است که به شفت مرکزی دستگاه متصل می شوند. این چرخ دنده ها در اثر فشار باد می چرخند و شفت دستگاه را با سرعت زیاد می چرخانند. این دستگاه به دلیل کمبود موتور الکتریکی می تواند بسیار ظریف و کارآمد باشد. فرز پنوماتیک مینیاتوری (پنوماتیک) در صورت داشتن کیفیت خوب برای تولید می تواند عمر طولانی داشته باشد. برای افزایش طول عمر دستگاه بهتر است قبل از ورود هوای فشرده به دستگاه رطوبت گیر نصب شود تا رطوبت هوای فشرده شده جذب شده و هوای فشرده خشک وارد دستگاه شود. علاوه بر این ، با روغنکاری مناسب در فواصل مناسب ، می توان عمر مفید این دستگاه را افزایش داد.

فرز مینیاتوری برقی و شارژی

فرز مینیاتوری برقی دارای یک موتور آرمیچری است که سرعت آن را از چرخ دنده های مختلف به 40000 دور در دقیقه می رساند. فرز مینیاتوری بی سیم نیز ساختاری مشابه برش مینیاتوری برقی دارد ، تنها تفاوت در این است که به عنوان شارژر برای شارژ کار می کند و در انتهای باتری قرار دارد که قابل شارژ است. اکثر سازندگان این دستگاه یک دیمر برای تعویض دو دستگاه قرار می دهند تا سرعت چرخش دستگاه برای اهداف مختلف تغییر کند.

بیشتر بخوانید
پرفروش ترین ترازوی فروشگاهی در بازار کدامند؟

شفت این دستگاه دارای یک کلت روی سر است. اندازه این کولت در حالت استاندارد 3 میلی متر است. یک مهره روی این کولت قرار داده می شود و با محکم کردن آن ، هر تیغه داخل آن جمع و محکم می شود.

نکاتی که قبل از خرید فرز انگشتی باید به آنها توجه کنید:

راهنمای خرید فرز انگشتی

این نوع فقط فرز در گروه ابزار های نجاری، قالب سازی و منبت کاری استفاده می شود. دارای یک موتور کوچک و چندین دنده است که وظیفه چرخاندن شافت اصلی دستگاه را بر عهده دارد.در ادامه این مطلب به نکاتی که قبل از خرید فرز انگشتی باید به آنها توجه کنید میپردازیم:

نوع

در دو نوع گردن بلند و گردن کوتاه موجود است. آنها بزرگتر از نوع انگشت و کوچکتر از مینی فرزها هستند و اسپیندل آن در جهت شافت خروجی موتور طراحی شده است.

 • گردن بلند: شافت بلندی دارد بنابراین می تواند به راحتی وارد سوراخ ها و لوله شود. گوشه ها و گوشه های سنگی و سنگ زنی با این ویژگی بسیار ساده و راحت خواهد بود.
 • گردن کوتاه: برای سنگ زنی ، آسیاب و برش استفاده می شود و تنها تفاوت آن با گردن بلند در شافت خروجی است و تفاوت زیادی در نوع کار ندارند.

سرعت

اولین و مهمترین فاکتور توجه به سرعت دستگاه است که با دور در دقیقه مشخص می شود. این وسیله مممکن است سرعتی در حدود ۳۰۰۰۰ دور در دقیقه داشته باشد.

سایز کولت

معمولا سایزی در حدود ۶ یا ۸ میلی متر برای این دستگاه تعریف می شود اما معمولا سایز کولت ۶ میلی متری دارند اما برخی از مدل ها قابلیت نصب کولت ۸ میلی متری نیز دارند.

میزان توان

توان یا به اصطلاح قدرت موتور از دیگر مواردی است که در هنگام خرید حتما باید به آن توجه نماید. این مولفه با وات مشخص شده و هر چه بالاتر باشد نشان دهنده قدرت موتور بالاتری است.

سرعت دور موتور

اولین و مهمترین عامل سرعت دستگاه است که با توجه به سرعت در دقیقه تعیین می شود. این دستگاه می تواند حدود 30،000 دور در دقیقه سرعت داشته باشد.

اندازه کولت

معمولاً اندازه ای در حدود 6 یا 8 میلی متر برای این دستگاه مشخص می شود ، اما معمولاً اندازه کولت 6 میلی متر است ، اما بعضی از مدل ها می توانند کولت 8 میلی متری را نیز نصب كنند.

سرعت قدرت

قدرت یا اصطلاحاً قدرت موتور نکته دیگری است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. این جز مولفه ها در وات مشخص شده و هرچه بالاتر باشد ، قدرت موتور بیشتر می شود.

تفاوت فرز مینیاتوری و فرز انگشتی چیست؟

فرز انگشتی قدرت و همچنین وزن بیشتری نسبت به فرز مینیاتوری دارد و قطر نریان برای فرز انگشتی نیز بیشتر است.

همچنین تیغه هایی که به آن متصل شده اند بزرگتر از فرزهای مینیاتوری هستند و برای کارهایی که به قدرت بیشتری نیاز دارند مانند صاف کردن جوش های فلزی ، پلیسه کاری ، تراشیدن فلزات مختلف و شکل دادن به سطوح چوبی استفاده می شود.

یکی از فرق های چشم گیر فرز مینیاتوری و فرز انگشتی حجم و اندازه آنهاست. فرز انگشتی نسبت به فرز مینیاتوری دقت بالاتری دارد. همچنین قدرت موتور، حجم و وزن دستگاه و ابعاد آن کاملا مشخص است مهمترین تفاوت و ویژگی آسیاب مینیاتوری و انگشتی اندازه کلت یا کارفرمای آنهاست که معمولاً 6 یا 8 میلی متر از سایز انگشت کلت است اما فرزهای مینیاتوری از شمع های کوچکتر استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید دستگاه دمنده و مکنده (بلوور)

بهترین مارک فرز انگشتی و فرز مینیاتوری کدامند؟

از بهترین مارک های انواع فرز میتوان به سیلور (SILVER)، اینهل (EINHELL)، رونیکس (RONIX)، هیوندای (HYUNDAI)، کرون (CROWN)،درمل (DREMEL)، محک (MAHAK) و اکتیو (ACTIVE) از جمله برندهای معروف فرز انگشتی موجود در بازار هستند.
در میان این مارک های مختلف و محصولات مختلف موجود در بازار ، برخی از آنها در بین مشتریان بسیار بهتر استقبال می شود. از مارک ها و مدل های مورد پسند و با کیفیت این محصول می توان به دستگاه فرز مینیاتوری رونیکس ، مدل 3402 و مدل 3401 و همچنین دستگاه فرز مینیاتوری اینهل مدل TC-MG-135E اشاره کرد. قیمت مناسب این مدل ها به همراه طراحی مناسب و در دسترس بودن اقلام مختلف با این محصولات از جمله دلایل استقبال از آنهاست.

21 مدل از پرفروش ترین فرز انگشتی موجود در بازار

1. فرز انگشتی آر تی آر مگس مدل RTM135

فرز انگشتی آر تی آر مگس مدل RTM135

مشخصات کلی

 • وزن
  1 کیلوگرم
 • بازه سرعت
  10000-20000 دور در دقیقه
 • بازه توان
  0-500 وات
 • توان
  130 وات

2. فرز انگشتی توسن مدل 3313GDL

فرز انگشتی توسن مدل 3313GDL

دستگاه های فرز در انواع مختلفی تولید می شوند. مینی‌فرز، فرز انگشتی، فرز نجاری و فرز بزرگ هستند که تولید می شوند. دستگاه های فرز انگشتی برای صاف کردن سطوح فلزی ، ایجاد اشکال مختلف روی چوب و موارد دیگر استفاده می شود. نمونه های مختلفی از این دستگاه را می توانید در بسیاری از کارگاه های آهنگری ، لوله کشی ، تاسیسات و تولید مبلمان مشاهده کنید. یکی از دلایل اصلی توجیه استفاده از این ابزار وزن کم ، مقاومت و دقت زیاد و کنترل آسان این نوع فرز است.

توسن”Tosan” چندین مدل از فرز انگشتی را تولید کرده است. یکی از دستگاه های فرز ارائه شده توسط برند توسان مدل 3313GDL است. این محصول به موتور 710 وات مجهز است و سرعت چرخش این موتور بین 12000 تا 28000 دور در دقیقه متغیر است. این مدل 2.1 کیلوگرم وزن دارد. این برش از لحاظ ارگونومی طراحی و ساخته شده است. توسان یکی از تولیدکنندگان ابزار ایرانی است که محصولات متنوع و متنوعی در این زمینه دارد. ابزارآلات تولیدی این شرکت نیز از تنوع قابل توجهی برخوردار است. در بین این محصولات توسان انواع مختلف فرز و چندین مدل فرز انگشتی وجود دارد که یکی از آنها مدل 3313GDL است.

مشخصات کلی

 • مناسب برای
  فلز , سنگ , چوب
 • ابعاد
  43*14*9 سانتی متر
 • وزن
  2.1 کیلوگرم
 • توان
  710 وات

سایر مشخصات

 • دارای کنترل کننده سرعت الکترونیکی (دیمر)
 • مجهز به کلید برق کشویی
 • دارای فلانچ آلومینیومی با کیفیت
 • دارای عایق لاستیکی مقاوم به حرارت در قسمت گلویی
 • دارای کابل برق 3 متری با روکش ضخیم
 • دارای قطعات با کیفیت به منظور افزایش طول عمر ابزار
 • سایز کولت 6 میلیمتر

3. فرز انگشتی توسن مدل 3314GD

فرز انگشتی توسن مدل 3314GD

یکی از دستگاه های فرز ارائه شده توسط برند توسان مدل 3314GD است. این محصول به یک موتور 3.2 آمپری با توان 710 وات مجهز است و سرعت چرخش این موتور بین 12000 تا 28000 دور در دقیقه متغیر است. این مدل 1.7 کیلوگرم وزن دارد. این برش از لحاظ ارگونومی طراحی و ساخته شده است. توسان یکی از تولیدکنندگان ابزار محلی است که محصولات متنوع و متنوعی در این زمینه دارد. ابزارآلات تولیدی این شرکت نیز از تنوع قابل توجهی برخوردار است. در میان این محصولات توسان انواع مختلف فرز و چندین مدل فرز انگشتی وجود دارد که یکی از آنها مدل 3314GD است.

بیشتر بخوانید
10 مدل از بهترین مارک تب سنج دیجیتال غیر تماسی

مشخصات کلی

 • مناسب برای
  فلز , سنگ , چوب
 • ابعاد
  9.5 × 14 × 34 سانتی متر
 • وزن
  1.6 کیلوگرم
 • توان
  710 وات

سایر مشخصات

 • کولت سنگ خورده و سختکاری شده با دقت بالا
 • دارای موتور 3.2 آمپر
 • طراحی ارگونومیک برای کاهش خستگی کاربر
 • ابعاد بسته بندی 14 × 9.7 × 57 سانتی متر
 • طول کابل برق: 2 متر

4. فرز انگشتی خرطومی محک مدل MDG-135-Kit

فرز انگشتی خرطومی محک مدل MDG-135-Kit

فرز انگشتی یکی از کاربردی ترین محصولاتی است که برای انجام کارهای ظریف استفاده می شود. این دستگاه دارای یک سری کوچک است که کاربر می تواند صفحه مناسب را با دقت بالا بر روی سطح مورد نظر نصب کند تا مراحل برش ، ساییدگی ، سنباده ‌زنی و غیره را انجام دهد. فرز انگشتی فوق توسط شرکت محک ساخته شده است. این دستگاه “MDG-135-Kit” نام دارد. شرکت محک این محصول را همراه با یک مجموعه کامل و کاربردی ارائه می دهد. در این مجموعه 4 شمع ، 4 بسته بشقاب سنگزنی ، 6 دریل ، 37 پد و 31 سری مختلف وجود دارد.

از دیگر مزایای این محصول می توان به طراحی و کنترل سرعت آن اشاره کرد. این برش انگشت از نوع شیلنگ است و کاربر می تواند از شافت انعطاف پذیر خود برای کار با شیلنگ 110 سانتی متری خود استفاده کند. سرعت چرخش دستگاه نیز در بازه بین 10.000 تا 35000 دور در دقیقه تعیین می شود.این محصول دارای کابل برق 2 متری است.

مشخصات کلی

 • فلز , سنگ , چوب
 • ابعاد
  طول: 28، عرض: 6، ضخامت:4.5 سانتی متر
 • وزن
  0.6 کیلوگرم
 • توان
  135 وات

سایر مشخصات

 • قابلیت حمل آسان
 • دارای کابل برق 2 متری
 • وزن بسته‌بندی: 2.4 کیلوگرم

5. فرز انگشتی دی سی ای مدل ASJ03-10

فرز انگشتی دی سی ای مدل ASJ03-10

مشخصات کلی

 • مناسب برای
  فلز , سنگ , چوب
 • ابعاد
  طول 21 عرض 6 سانتی متر
 • وزن
  0.6 کیلوگرم
 • توان
  105 وات

6. فرز انگشتی سیلور مدل GT1007

فرز انگشتی سیلور مدل GT1007

محصول فوق یکی از ابزارهای تولید شرکت “Silver” است که به عنوان مدل “GT1007” در بازار موجود است. این محصول را می توان یک مجموعه کاملاً کامل دانست که همراه با فرز انگشتی در اختیار کاربر قرار می گیرد. فرز انگشتی این محصول 130 وات قدرت و وزن مناسبی دارد. یکی از ویژگی های مفید این دستگاه توانایی کنترل سرعت چرخش است. برای این منظور ، یک سوئیچ چرخشی در پشت دستگاه وجود دارد. دامنه سرعت این دستگاه بین 8000 تا 33000 دور در دقیقه قابل تنظیم است سیم برق متصل به دستگاه نیز 2 متر طول دارد.

از این ابزار برای انجام کارهای ظریف روی سطوح مختلف چوبی ، فلزی و حتی سنگی استفاده می شود که برای این منظور می توان سری های مناسب را روی دستگاه نصب کرد. شرکت سیلور یک سری سری مختلف را برای کار با این دستگاه ارائه داده است.

مشخصات کلی

 • مناسب برای
  فلز , سنگ , چوب
 • ابعاد
  طول: 25، عرض: 9، ضخامت:4.7 سانتی متر
 • وزن
  0.64 کیلوگرم
 • توان
  130 وات

7. فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A13

فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A13

افرادی که در صنعت کار می‌کنند، به‌خوبی می‌دانند که صافی سطح در قطعات از چه اهمیت بالایی برخوردار است. در بسیاری از موارد، در اثر جوشکاری یا حتی برش‌کاری ممکن است پلیسه در قسمتهای حساس قطعه که قطر یا صافی سطح اهمیت دارد، باقی بماند و باعث کاهش یا عدم عملکرد قطعه مورد نظر بشود. یکی از کارآمدترین ابزار در چنین مواقعی فرز انگشتی است که با طراحی ظریفش قادر به از بین بردن ذرات اضافی از روی سطح مورد نظر است. به‌خصوص زمانی که سطح دارای انحنا است و از طریق ماشین‌کاری نمی‌توان صافی سطح موردنظر را ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید اره عمود بر و معرفی بهترین اره های عمود بر

این محصول، فرز انگشتی (Silver) «سیلور» با مدل (GTP01A13) نام دارد. وزن این محصول 0.25 کیلوگرم است و توان آن 7 وات است. این محصول شامل 8 سری جهت تمیزکاری، سمباده زنی و پولیش‌کاری است و دارای یک عدد کولت 10 میلی‌متری است. سرعت گردش آزاد این محصول 18000 دور در دقیقه است و مناسب جهت انواع کارهای صنعتی است

مشخصات کلی

 • ابعاد
  طول: 16.5، قطر: 2.5 سانتی متر
 • وزن
  0.25 کیلوگرم
 • توان
  7 وات
 • سرعت گردش آزاد
  18000 دور در دقیقه

سایر مشخصات

 • دارای کولت 10 میلی‌متری
 • دارای گلویی بلند
 • دارای قفل کولت
 • ابعاد بسته‌بندی: طول: 24، عرض: 14.5

دارای 8 سری جهت تمیزکاری،سمباده زنی و پولیش‌زنی

8. فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A14

فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A14

مشخصات کلی

 • وزن
  1.58 کیلوگرم
 • توان
  130 وات
 • سرعت گردش آزاد
  8000-33000 دور در دقیقه
 • قابلیت کنترل سرعت
  دارد

9. فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A19

فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A19

مشخصات کلی

 • وزن
  0.4 کیلوگرم
 • توان
  200 وات
 • سرعت گردش آزاد
  500-20000 دور در دقیقه
 • قابلیت کنترل سرعت
  دارد

10. فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A23

فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A23

ابزار فوق یکی از محصولات شرکت “Silver” است که برای انجام کارهای حساس و ظریف طراحی شده است. با استفاده از این محصول می توانید عملیاتی مانند برش ، پیرایش و سوراخ‌ کردن آثار هنری خود را انجام دهید. این دستگاه فرز بسیار کوچکی است که به فرز کاری انگشت معروف است. این دستگاه توانایی کنترل سرعت را دارد و برای این منظور به یک کلید کم نور مجهز شده است.

دامنه سرعت این دستگاه بین 8000 تا 30000 دور در دقیقه است. توان این دستگاه 135 وات است و به برق شهر متصل است. وزن سبک ، طراحی مناسب و توانایی کنترل سرعت از مهمترین ویژگی های این دستگاه است. شرکت سیلور این انگشت برش را با نام GTP01A23 راه اندازی می کند.

مشخصات کلی

 • ابعاد
  طول: 22، عرض: 5، ارتفاع: 4 سانتی متر
 • وزن
  0.712 کیلوگرم
 • توان
  135 وات
 • سرعت گردش آزاد
  8000-30000 دور در دقیقه

11. فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A24

فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A24

برای ساختن برخی از آثار هنری ظریف ، مانند مجسمه سازی و نازک کاری، ما به ابزارهایی نیاز داریم که با استفاده از آنها می توان عملیات خاصی را روی سطوح انجام داد. در همین حال ، انجام کارهایی مانند حفاری ، سنباده زدن ، پرداخت و تراشیدن بسیار مفید است. محصول فوق به دلیل موارد همراه برای انجام چنین کارهایی بسیار مناسب است.

این دستگاه یکی از مدل های تولیدی شرکت “Silver” است که به آن مدل “GTP01A24” می گویند. عناصر همراه این محصول به همراه انگشت برش آن به کاربر اجازه می دهد تا سطح مورد نظر را تغییر دهد. این دستگاه توانایی کنترل سرعت را دارد و می توان سرعت چرخش را در محدوده 8000 تا 30000 دور در دقیقه تنظیم کرد. این ویژگی به کاربر اجازه می دهد آزادتر با برش کار کند. توان این دستگاه 135 وات است و از وزن مناسبی برخوردار است.

مشخصات کلی

 • وزن
  1.371 کیلوگرم
 • توان
  135 وات
 • سرعت گردش آزاد
  8000-30000 دور در دقیقه
 • قابلیت کنترل سرعت
  دارد

12. فرز انگشتی سیلور مدل H.M1011

فرز انگشتی سیلور مدل H.M1011

محصول فوق یکی از ابزارهای تولید شرکت “Silver” است که به عنوان مدل “H.M1011” در بازار موجود است. این محصول را می توان یک مجموعه کاملاً کامل دانست که همراه با فرز انگشتی در اختیار کاربر قرار می گیرد. فرز انگشتی این محصول قدرت 135 وات دارد و از وزن مناسبی برخوردار است. یکی از ویژگی های مفید این دستگاه توانایی کنترل سرعت چرخش است. برای این کار یک کلید دوار در پشت دستگاه قرار دارد. دامنه سرعت این دستگاه بین 8000 تا 30000 دور در دقیقه قابل تنظیم است. سیم برق متصل به دستگاه حدود 1.5 متر طول دارد.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید آچار بکس بادی ارزان با کیفیت

این ابزار برای انجام کارهای ظریف بر روی سطوح مختلف چوبی ، فلزی و حتی سنگی استفاده می شود و برای اهداف دستگاه می توان سری های مناسب را نصب کرد. شرکت سیلور یک سری سری مختلف را برای کار با این دستگاه ارائه داده است. از این سری می توان برای سوراخ کردن ، برش ، سنگ زنی استفاده کرد. از دیگر مزایای این مجموعه شافت انعطاف پذیر آن است که طول آن 108 سانتی متر است.

مشخصات کلی

 • ابعاد
  طول: 22، عرض: 5، ارتفاع: 4 سانتی متر
 • وزن
  2.046 کیلوگرم
 • توان
  135 وات
 • سرعت گردش آزاد
  8000-30000 دور در دقیقه

13. فرز انگشتی شارژی هیوندای مدل hp1232

فرز انگشتی شارژی هیوندای مدل hp1232

دستگاه فرز مینیاتوری برای کارهای ظریف و با دقت بالا از جمله تراشکاری و فرم دهی مجسمه سازی، تولید صنایع دستی ، تولید و تولید مواد مصرفی دندانپزشکی و غیره استفاده می شود. این ابزار کاربردی موجود در بازار دارای انواع مختلفی از جمله دیجیتال و آنالوگ یا لوازم جانبی و بدون لوازم جانبی می باشد. فرز انگشتی مینیاتوری شارژی هیوندای مدل HP1232 یکی از این نوع دستگاه های فرز است که دارای ابزارهای مختلفی برای زیر برش ، سایش ، پرداخت ، زیرگونه است.

این فرز 12 ولت مینیاتوری قادر است سری متحرک خود را بین 5000 تا 25000 دور در دقیقه اجرا کند. سرعت این دستگاه از دیمر استفاده می کند که در بدنه و انتهای دستگاه قرار دارد که در 6 حالت مختلف قابل تنظیم است و مدت زمان شارژ باتری بین 3 تا 5 ساعت است. در طراحی این محصول ، موقعیت سوئیچ برق در زیر برش انگشت و در داخل یک محفظه مخصوص قرار دارد تا هنگام کار با ابزار ، ناگهان عقربه با سوئیچ برق برخورد نکند.

مشخصات کلی

 • مناسب برای
  فلز , سنگ , چوب
 • ابعاد
  31*17*6 سانتی متر
 • وزن
  1.8 کیلوگرم
 • سرعت گردش آزاد
  5000-25000 دور در دقیقه

سایر مشخصات

 • طراحی جایگاه کلید پاور در زیر فرز انگشتی و در درون محفظه مخصوص
 • بدنه خوش دست و ارگونومیک
 • دارای روکش نرم ضد لغزش و ضد تعریق جهت راحتی کاربر در استفاده طولانی مدت
 • دارای عایق دوبل و از جنس PA6+GF30

14. فرز انگشتی کرون مدل CT13307

فرز انگشتی کرون مدل CT13307

مشخصات کلی

 • وزن
  1.68 کیلوگرم
 • توان
  600 وات
 • سرعت گردش آزاد
  12000-27000 دور در دقیقه
 • قابلیت کنترل سرعت
  دارد

15. فرز انگشتی کرون مدل CT13308

فرز انگشتی کرون مدل CT13308

مشخصات کلی

 • وزن
  1.46 کیلوگرم
 • توان
  600 وات
 • سرعت گردش آزاد
  12000-27000 دور در دقیقه
 • قابلیت کنترل سرعت
  دارد

سایر مشخصات

 • طراحی مناسب جهت حمل و استفاده آسان
 • دارای سوییچ الکترونیکی برای تغییر سرعت گردش
 • جایگاه مناسب شستی اصلی برای افزایش تسلط کاربر

16. فرز انگشتی گلو کوتاه رونیکس مدل 3301

فرز انگشتی گلو کوتاه رونیکس مدل 3301

مینی فرز، فرز انگشتی، فرز مینیاتوری، فرز نجاری و فرز بزرگ انواع مختلف دستگاه فرز هستند. دستگاه های فرز انگشتی برای صاف کردن سطوح فلزی، ایجاد اشکال مختلف روی چوب و موارد دیگر استفاده می شود. به خاطر داشته باشید که دستگاه های فرز نیز در دو نوع گردن کوتاه و معمولی تولید می شوند ، در بسیاری از کارگاه های آهنگری، تاسیسات ، نصب و تولید مبلمان می توانید نمونه های مختلفی از این دستگاه را مشاهده کنید. دلایل مهمی که استفاده از این ابزار را توجیه می کند وزن کم ، مقاومت و دقت زیاد و کنترل آسان این نوع فرز است.

بیشتر بخوانید
10 مدل از بهترین دستگاه ضدعفونی کننده دست اتوماتیک و پدالی

شرکت رونیکس مدلهای مختلف فرز را تولید می کند که نوع فرز انگشتی این دستگاه و مدل 3301 یکی از آنهاست. این محصول با موتور 710 وات کار می کند و سرعت چرخش سری یا کولت دستگاه به 28000 دور در دقیقه می رسد. این دستگاه به صورت ارگونومیک ساخته شده و 1.5 کیلوگرم وزن دارد. کلید اصلی دستگاه به دیمر یا سیستم کنترل سرعت مجهز است. مدل 3301 فرز انگشتی با گردن کوتاه است.

مشخصات کلی

 • ابعاد
  33 × 8 × 8 سانتی متر
 • وزن
  1500 کیلوگرم
 • توان
  710 وات
 • سرعت گردش آزاد
  28000 دور در دقیقه

17. فرز انگشتی مدل SIJ-SFK-001

فرز انگشتی مدل SIJ-SFK-001

فرز انگشتی ابزاری برقی است که برای نجاری ظریف و منبت کاری استفاده می شود. این دستگاه دارای یک موتور کوچک و چندین دنده است. ابعاد کلی این محصول 27 × 3 × 4 سانتی متر و وزن آن 655 گرم است. دستگاه حکاکی فوق از 160 وات با سرعت متغیر از حداقل 8000 تا حداکثر 30،000 دور در دقیقه پشتیبانی می کند. این دستگاه داخلی است که توانایی کنترل سرعت را دارد. بسته بندی این محصول حاوی عناصری مانند زغال چوب ، آچار و شیلنگ خرطومی است که کاربر می تواند به راحتی کارهای تعمیراتی خود را انجام دهد.

این ابزار صفحه همراه ندارد و این محصول می تواند از صفحه برش و زیر صفحه استفاده کند. دال استفاده شده در این فرز برای سنگ مناسب است. لازم به ذکر است که وزن مناسب این دستگاه باعث شده فشار کمتری در هنگام کار به دستان شما وارد شود. از ویژگی های دیگر این ابزار می توان به قابلیت تنظیم سرعت حکاکی ، برش و سوراخ کاری اشاره کرد.

مشخصات کلی

 • مناسب برای
  فلز , سنگ , چوب
 • ابعاد
  27x3x4 سانتی متر
 • وزن
  0.655 کیلوگرم
 • بازه سرعت
  10000-20000 دور در دقیقه

18. فرز انگشتی هیوندای مدل HP2032

فرز انگشتی هیوندای مدل HP2032

مشخصات کلی

 • فلز , سنگ , چوب
 • وزن
  2 کیلوگرم
 • بازه سرعت
  10000-20000 دور در دقیقه
 • بازه توان
  0-500 وات

20. مجموعه 160 عددی فرز انگشتی مدل WL-800

مجموعه 160 عددی فرز انگشتی مدل WL-800

مشخصات کلی

 • مناسب برای
  فلز , سنگ , چوب
 • وزن
  0.9 کیلوگرم
 • بازه سرعت
  500-1000 دور در دقیقه
 • بازه توان
  2000-25000 وات

سایر مشخصات

 • مینی فرز مینیاتوری
 • قابلیت کنترل سرعت از 5000 تا 18000 دور در دقیقه
 • قابلیت پشتیبانی از مته 0.3 تا 3 میلی متر
 • توان 18 وات

21. مجموعه 180 عددی فرز انگشتی ان ای سی مدل 1724

مجموعه 180 عددی فرز انگشتی ان ای سی مدل 1724

مشخصات کلی

 • وزن
  2 کیلوگرم
 • بازه سرعت
  5000-10000 دور در دقیقه
 • بازه توان
  0-500 وات
 • سرعت گردش آزاد
  28000 دور در دقیقه
 • قابلیت کنترل سرعت

ضمن تشکر، امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید فرز انگشتی مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب بهترین مینی فرز موجود در بازار ایران را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.