چاپ صفحه

بهترین منبع تغذیه یا پاور کامپیوتر ارزان در بازار

منبع تغذیه
چکیده این مطلب :

انتشار: 05 مرداد 99

زمان مطالعه: 10 دقیقه

دسته بندی ها: کالای دیجیتال

1 نظر

راهنمای خرید پاور کامپیوتر یا منبع تغذیه و معرفی بهترین پاور کامپیوتر در بازار و راه های خرید اینترنتی پاور کامپیوتر ارزان قیمت میپردازیم
دوستان عزیز محصولات معرفی شده جزء پرفروش ترین ها هستند به همین منظور ممکن است به مرور زمان به دلایل مختلف در بازار و فروشگاه ، سایت های معرفی شده ناموجود شوند در این صورت شما عزیزان میتوانید از محصولات مشابه و دسته بندی اصلی مراجعه کنید.

منبع تغذیه یا پاور قلب الکتریکی یک کامپیوتر است. و اگر به تازگی کامپیوتر خود را با مؤلفه های قدرتمندتر به روز کرده اید (یعنی شما به نیروی بیشتری از منبع تغذیه قدیمی احتیاج دارید) ، قطعاً به یک منبع تغذیه یا پاور جدید احتیاج خواهید داشت.در انتخاب منبع تغذیه جدید لازم است مدلی را انتخاب کنید که برای کامپیوتر مناسب باشد و دارای کابل های صحیح برای مطابقت با اجزای سخت افزاری باشد.

منبع تغذیه چیست؟

منبع تغذیه منیعی از برق در داخل کامپیوتر است که برق مورد نیاز قطعات کامپیوتر را تأمین می کند، که منبع تغذیه بخش مهمی است که بدون آن کامپیوتر قادر به کار نخواهد بود.

منبع تغذیه چگونه کار می کند؟

طرز کار منبع تغذیه ساده است و وظیفه آن تبدیل برق از AC به DC است. برق خانگی از شارژ AC استفاده می کند در حالی که برق مورد استفاده در کامپیوتر از DC استفاده می کند. بنابراین ما به یک منبع تغذیه نیاز داریم تا یک را تبدیل بین آنها باشد. این به این دلیل است که امواج AC در فرکانس ثابت نیستند در حالی که امواج DC فرکانس ثابت دارند.

اگرچه ترانسفورماتورهای برقی مختلفی وجود دارد ، ما به همین دلیل نمی توانیم از کامپیوتر برای آنها استفاده کنیم به همین دلیل کامپیوتر در هر مسیر الکتریکی (جریان) دارای حداقل و حداکثر است و این نکته باعث شده است که ما به جای استفاده از ترانسفورماتورهای دیگر ، به منبع تغذیه ویژه ای نیاز داشته باشیم تا کامپیوتر را به کار گیریم.

واحد اندازه گیری منبع تغذیه چیست؟

ظرفیت تأمین انرژی در وات محاسبه می شود در حالی که ولتاژ خروجی در ولت محاسبه می شود. یعنی برق گرفته شده از خانه در داخل منبع ذخیره می شود و سپس به صورت ولت به دی سی و خروجی منتقل می شود.

پاور چه نقشی را در سیستم برعهده دارد؟

نقش منبع تغذیه (پاور) تامین انرژی مورد نیاز قطعات مختلف است. تهیه‌ی یک پاور با توان پایین‌تر از انرژی مورد نیاز قطعات می‌تواند بر عملکرد قطعات تاثیر منفی داشته باشد و باعث کم‌شدن عمر مفید قطعات شود. تامین انرژی قطعات کامپیوتر به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌شود. درواقع هر قطعه‌ی الکترونیکی که در کامپیوتر مشاهده می‌کنیم، برای تامین انرژی نیاز به برق دارد.

در قسمت پشتی پاورها کانکتورهایی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به قطعاتی مانند مادربرد، هارد، درایو نوری و… متصل کرد؛ قطعاتی که به این صورت انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند را اصطلاحاً قطعاتی با تامین انرژی مستقیم می‌نامند. در این بین قطعاتی هستند که به‌صورت غیرمستقیم انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند. رم کامپیوتر یکی از این قطعات است که با اتصال به اسلات حافظه می‌تواند انرژی مورد نیاز خود را تامین کند.

بیشتر بخوانید
7 مدل از بهترین کیبورد های فارسی کامپیوتر 2021

میزان توان مصرفی قطعات شما چقدر است؟

منبع تغذیه

برای به دست آوردن توان مصرفی یک به یک قطعات رایانه باید به دفترچه راهنمای آن قطعه مراجعه کنید یا از روی جعبه آن میزان توان مصرفی را مشاهده نمایید و در نهایت اعداد مورد نظر را با یکدیگر جمع کنید و سپس مقدار به دست آمده را در یک ضریب مورد اطمینان ضرب نمائید. مقدار عددی که در نهایت حاصل می شود را می توان به عنوان توان مصرفی قطعات مورد استفاده در نظر گرفت.

البته برای انجام این کار راه ساده تری نیز وجود دارد. برخی از وب سایت ها با انتخاب قطعات، میزان توان مصرفی سیستم انتخاب شده را برای شما محاسبه کرده و ارائه می دهند: نمونه این سایت ها: محاسبه‌گر گرین

برای انتخاب توان خروجی مناسب، با توجه به قطعات باید به این موضوع توجه کرد که آیا طی یک یا دوسال آینده قصد ارتقاء سیستم فعلی و به‌خصوص کارت گرافیک خود را دارید یا خیر؟ یکی از پرمصرف‌ترین قطعات در کامپیوترها کارت گرافیک است. وجود یک کارت گرافیک حرفه‌ای در سیستم می‌تواند بسیاری از محاسبات را تغییر دهد. مثلا اگر سیستم شما از کارت گرافیک مجزا استفاده نمی‌کند یا اصطلاحاً کارت گرافیک آن آنبرد (On Board) است،

نیازی به تهیه‌ی پاوری با توان خروجی بالا وجود ندارد و با معمولی‌ترین مدل‌های موجود می‌توان انتخابی مناسب داشت. پس حتما قبل از انتخاب توان خروجی برای پاور علاوه‌بر مصرف انرژی قطعات فعلی باید به مصرف انرژی قطعاتی که در آینده ممکن است برای کامپیوتر خود تهیه کنید، توجه شود.

سیستم متوسط رو به پایین:

 • جریان مورد نیاز 310 وات
 • منبع تغذیه توصیه شده 360 وات
 • میانگین مصرف 140 وات

سیستم میان رده:

 • جریان مورد نیاز 388 وات
 • منبع تغذیه توصیه شده تا 438 وات
 • میانگین مصرف 262 وات

سیستم نیمه حرفه ای:

 • جریان مورد نیاز 505
 • منبع تغذیه توصیه شده 555 وات
 • میانگین مصرف 345 وات

سیستم حرفه ای:

 • جریان مورد نیاز 812 وات
 • منبع تغذیه توصیه شده 862 وات
 • میانگین مصرف 688 وات

مزایای انتخاب پاور متناسب با سخت افزار

عملکرد بهتر قطعات سخت افزاری

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب افزایش دقت ولتاژ خروجی پاور و همچنین رگولاسیون بهتر پاور در بارگذاری های متقابل می شود که نهایتا باعث عملکرد بهتر قطعات تغذیه شونده خواهد شد.

کاهش مصرف انرژی کامپیوتر

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کارکرد پاور در دامنه 20 الی 80 درصد توان خروجی اش می شود. این محدوده دارای بهترین شرایط برای عملکرد پاورهای استاندارد در بحث کاهش اتلاف انرژی می باشد.

بیشتر بخوانید
بهترین پرینترهای جوهر افشان اچ پی، کانن و اپسون و....

تثبیت طول عمر قطعات سخت افزاری

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کاهش نویز و ریپل در ولتاژ خروجی پاور می شود که این موضوع باعث عملکرد بهتر رگولاتورها و کاهش دمای آنها و نهایتا تثبیت طول عمر قطعات خواهد شد.

آینده نگری در ارتقای قطعات سخت افزاری

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب ایجاد محدوده ای امن برای ارتقای محدود قطعات سخت افزاری در آینده خواهد شد و شما نیاز به پرداخت هزینه مجدد برای تهیه پاور جدید نخواهید داشت.

چه کابل هایی مورد نیاز هستند؟

کابل منبع تغذیه

کابل هایی که از منبع تغذیه تا مؤلفه های مختلف یک کامپیوتر اجرا می شون ، معمولاً استاندارد هستند ، اما سه نوع خاص وجود دارد که می خواهید برای سازگاری با دستگاه خود بررسی کنید:

کابل مادربورد با 24 عدد پین

نیروی الکتریسیته مورد نیاز Motherboard برای فعالیت را تامین می کند. بزرگترین خروجی و تعداد پین که 24 عدد است مختص این خروجی کابل است. بسیاری از موارد ممکن است شما یک کابل 20 پین داشته باشید که در کنار همان کابل یک کابل 4 پین دیگر هم وجود دارد ، در هر صورت شما می توانید هر دو را کنار هم قرار بدهید و تبدیل به سوکت 24 پین مادربورد کنید

کابل مادربورد با 4 عدد پین

علاوه بر آن کابل 24 پینی که گفتیم یک کابل 4 پین دیگر نیز وجود دارد که بر روی Power شما قرار دارد و آن نیز بایستی بر روی سوکت مورد نظر مشابه تصویر بالا بر روی مادربورد وصل شود. نحوه اتصال آن هم ساده است و دقیقا مشابه وصل کردن کابل 24 پینی است که قبلا نصب کردید.

کابل پردازنده مادربرد : این کابل در مادربرد نیز کار می کند ، اما برای تغذیه پردازنده استفاده می شود. این کابل ها در انواع پین های 4 ، 6 و 8 دندان قرار دارند .
برخی از مادربردهای ترکیب پیشرفته (مانند 8 سال و لینک به 4 سال دیگر) به استقرار تاخیر ولتاژ ، اما است نادر است.

کابل های برق GPU

اگر شما از کارت گرافیک های حرفه ای استفاده می کنید که نیازمند قدرت زیادی هستند حتما باید کابل برق اختصاصی آن را از Power دریافت و به کارت گرافیک مورد نظر متصل کنید. به همین منظور بر روی Power شما یک کابل 6 پین مختص کارت های گرافیکی یا کارت های PCI ای که نیاز به الکتریسیته خاص هستند مطابق شکل بالا در نظر گرفته شده است.

این کابل تا حدود زیادی شبیه به کابل های 4 پین و 24 پینی است که قبلا صحبت کردیم و بایستی در انتهای کارت گرافیک شما وصل شود. دقت کنید که همه کارت های گرافیک قرار نیست این ورودی برق را داشته باشند ، اگر کارت گرافیک شما فاقد این سوکت است قطعا نیازی به استفاده کردن از آن نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
قوی ترین سیستم خنک کننده آبی کامپیوتر در سال 2020

نکاتی که قبل از خرید منبع تغذیه یا پاور باید بدانید:

بدانید به چند وات نیاز دارید

حداکثر توانی که یک منبع تغذیه می‌تواند ارائه دهد را با واحد وات می‌سنجند. پاورهای امروزی بازار بین 200 تا 1800 وات هستند تا قادر باشند انرژی مورد نیاز قطعات داخلی و بیرونی کیس را تامین کنند.

در خرید منبع تغذیه این مورد اهمیت بسیاری دارد. باید تمامی قطعاتی که استفاده می‌کنید را بررسی کرده و با جمع کردن میزان وات مورد نیاز برای استفاده همزمان از همه آنها یک مقدار تقریبی را به‌دست آورد.

کانکتورهای مورد نیازتان را بشناسید

کانکتورها مدام در حال تغییر هستند و مدل‌های جدیدی به بازار عرضه می‌شوند. در هنگام خرید باید به قطعاتی که دارید توجه کرده و بررسی کنید که همخوانی با پاور را داشته باشند.

به دنبال یک پاور کامپیوتر با راندمان بالا باشید

این راندمان در منبع تغذیه به صورت یک نماد بر حسب عدد بیان می‌شود. این عدد مشخص می‌کند که میزان وات اعلام شده، پس از قرار گرفتن تحت بار(Load) با چه درصدی در دسترس خواهد بود؛ به عبارت دیگر، پاور شما چند درصد از برق متناوب ورودی (AC) را به برق مستقیم (DC) تبدیل می‌کند.

درک درستی از مفهوم ماژولار بودن پاور کامپیوتر پیدا کنید

منظور از ماژولار بودن به کابل کشی منبع تغذیه مربوط می‌شود. پاورها دارای سه حالت ماژولار، نیمه ماژولار و غیر ماژولار دسته بندی می‌شوند.

 • پاورهای ماژولار: هر دو طرف کابل برق با سوکت است. هم بخشی که از پاور خارج می‌شود و هم بخشی که به مادربورد متصل می‌شود ماژولار است. اگر مشکلی مانند پارگی برای کابل رخ دهد به راحتی می‌توانید یک کابل نو بخرید بدون اینکه نیاز باشد پار را باز کرده و تعمیر کنید. همچنین تنها زمانی که به یک کابل نیاز دارید استفاده کرده و سیم اضافه درون کیس نخواهید داشت.
 • پاورهای نیمه ماژولار: درست مانند نمونه قبل هستند با این تفاوت که کابل برقی که از دوشاخه پریز به خود پاور متصل است را نمی‌توان جدا کرد.
 • پاوزهای غیرماژولار: این نوع هم طوری هستند که یک خروجی دایره در خود داشته و سیم‌ها از همین سوراخ به بیرون در دسترس هستند و در بسیار موارد برخی سیم‌ها بلا استفاده هستند. البته این نوع دیگر کمتر یافت می‌شود.

سنگین‌تر همیشه بهتر است!

در منبع تغذیه سنگین از خازن‌های بزرگ و چوک‌های سنگین استفاده می‌شود که در برخی از آنها نیز از هیت‌سینک‌ (صفحه‌های دفع حرارت) ضخیم و فن‌های بزرگ برای کاهش تولید گرما استفاده می‌شود. در نتیجه با وزن بیشتری روبه‌رو هستیم که با چشم بسته هم می‌توان بهترین بودن آنها را تشخیص داد.

بیشتر بخوانید
پرفروش ترین صندوق فروشگاهی در بازار همراه با راهنمای خرید

بعد از این با نکات راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر آشنا شدید در ادامه ای مطلب فهرستی از 20 مدل از بهترین پاور های کامپیوتر باکیفیت موجود در بازار را با مشخصات کلی گردآوری کرده ایم برای قیمت روز، موجودی و خرید اینترنتی با امکان پرداخت درب منزل روی دکمه ای (قیمت روز، موجودی و خرید اینترنتی) کلیک کنید:

20 مدل از بهترین پاور های کامپیوتر باکیفیت موجود در بازار

1. منبع تغذیه گرین مدل GP350A-ECO Rev3.1

منبع تغذیه گرین مدل GP350A-ECO Rev3.1

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 – 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  3.5 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 – 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX PS2
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  312 وات

2. منبع تغذیه انتک مدل BP450S

منبع تغذیه انتک مدل BP450S

مشخصات کلی پاور

 • محدوده جریان ورودی
  12 , 6 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 , 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX 12V 2.3
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  450 وات
 • بازده
  83%
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد

3. منبع تعذیه کامپیوتر مدل GP300A-ECO

منبع تعذیه کامپیوتر مدل GP300A-ECO

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  220 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  3 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 تا 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX PS2
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  300 وات
 • بازده
  85%
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد

4. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP330A-ESD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP330A-ESD

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  330 وات
 • گواهینامه 80PLUS
  Bronze
 • قابلیت Active PFC
  دارد

5. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP430A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP430A-EUD

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • نوع پاور
  نیمه ماژولار
 • توان خروجی
  430 وات
 • گواهینامه 80PLUS
  Bronze
 • قابلیت Active PFC
  دارد

6. منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل ELITE 400

منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل ELITE 400

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200تا240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  4 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX 12V
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  400 وات
 • بازده
  75%
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد
 • کانکتور مادربرد
  24 پین
 • تعداد فن
  یک عدد

7. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP400A-ECO

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP400A-ECO

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200تا240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  3 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX 12V
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  400 وات
 • بازده
  80PLUS
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد
 • کانکتور مادربرد
  24 پین

8. منبع تعذیه کامپیوتر مدل GP400A-ECO

منبع تعذیه کامپیوتر مدل GP400A-ECO

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  220 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  4 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 تا 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX PS2
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  400 وات
 • بازده
  85%
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

9. منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  180 تا 245 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  6 تا 12 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 تا 60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX12V V2.3
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  250 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

10. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP380A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP380A-EUD

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  380 وات
 • گواهینامه 80PLUS
  Bronze
 • قابلیت Active PFC
  دارد
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

11. منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 BRONZE

منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 BRONZEمشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  100تا240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  10تا6 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50-60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  750 وات
 • بازده
  80PLUS
 • کانکتور مادربرد
  24 پین

12. منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 570W

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 570W

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  180 تا 245 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  6 تا 12 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 تا 60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX12V V2.3
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  230 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

13. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP530A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP530A-EUD

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  530 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

14. منبع تغذیه کامپیوتر نیمه ماژولار مستر تک مدل HX1350W

منبع تغذیه کامپیوتر نیمه ماژولار مستر تک مدل HX1350W

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  100 تا 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  9 تا 18 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 تا 60 هرتز
 • نوع پاور
  نیمه ماژولار
 • توان خروجی
  1350 وات
 • بازده
  87دردصد
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد

15. منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 700W

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 700W

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  180 تا 245 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  6 تا 12 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 تا 60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX12V V2.3
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  350 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

16. منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 White

منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 White

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200تا240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  6 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50-60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  750 وات
 • کانکتور مادربرد
  24 پین

17. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP480A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP480A-EUD

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • جریان 3.3+ ولت
  18 آمپر
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  480 وات
 • گواهینامه 80PLUS
  Bronze
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

18. منبع تغذیه کامپیوتر سادیتا مدل SP330

منبع تغذیه کامپیوتر سادیتا مدل SP330

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  180-245 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  2 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50-60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX ۱۲V V2.31
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  230 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

19. منبع تغذیه گیم دیاس مدل ASTRAPE M1-B

منبع تغذیه گیم دیاس مدل ASTRAPE M1-B

مشخصات کلی پاور

 • حدوده ولتاژ ورودی
  100 تا 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  5 تا 10 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 تا 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX12V v2.2
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  650 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

20. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-HED

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-HED

مشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200-240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  5.5 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • فرم فاکتور
  GP580A-HED
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  580 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

کلام آخر

برخلاف تصوری که عموم مردم از تهیه‌ی پاور برای کامپیوتر خود دارند، باید موارد زیادی را برای تهیه‌ی آن در نظر گرفت و تنها توان خروجی پاور نمی‌تواند عامل انتخاب برای کاربر باشد. اگر بخواهیم اصلی‌ترین مواردی که در تهیه‌ی یک پاور مهم هستند را نام ببریم، می‌توان به توان خروجی با توجه به نیاز حال و آینده (ارتقاء سیستم)، میزان بازدهی با توجه به گواهینامه‌ی 80 Plus، تنوع در کانکتورها و نوع ریل اشاره کرد. در نظر نگرفتن هر کدام از این موارد باعث می‌شود که کاربر در آینده‌ هزینه‌ی زیادی را برای تهیه‌ی یک پاور دیگر متقبل شود.

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی گوشی سامسونگ گلکسی A51

ضمن تشکر امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید بهترین پاور کامپیوتر مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن معرفی بهترین پردازنده مرکزی (cpu) در سال 2021 و بهترین سیستم خنک کننده آبی کامپیوتر را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم