چاپ صفحه

بهترین منبع تغذیه یا پاور کامپیوتر موجود در بازار

منبع تغذیه
چکیده این مطلب :

انتشار: 05 مرداد 99

زمان مطالعه: 9 دقیقه

دسته بندی ها: کالای دیجیتال

هیچ نظر

در این مطلب به راهنمای خرید منبع تغذیه یا پاور کامپیوتر و معرفی بهترین منبع تغذیه یا پاور های موجود در بازار و راه های خرید اینترنتی منبع تغذیه میپردازیم

منبع تغذیه یا پاور قلب الکتریکی یک کامپیوتر است. و اگر به تازگی کامپیوتر خود را با مؤلفه های قدرتمندتر به روز کرده اید (یعنی شما به نیروی بیشتری از منبع تغذیه قدیمی احتیاج دارید) ، قطعاً به یک منبع تغذیه یا پاور جدید احتیاج خواهید داشت.در انتخاب منبع تغذیه جدید لازم است مدلی را انتخاب کنید که برای کامپیوتر مناسب باشد و دارای کابل های صحیح برای مطابقت با اجزای سخت افزاری باشد.

منبع تغذیه چیست؟

منبع تغذیه منیعی از برق در داخل کامپیوتر است که برق مورد نیاز قطعات کامپیوتر را تأمین می کند، که منبع تغذیه بخش مهمی است که بدون آن کامپیوتر قادر به کار نخواهد بود.

منبع تغذیه چگونه کار می کند؟

طرز کار منبع تغذیه ساده است و وظیفه آن تبدیل برق از AC به DC است. برق خانگی از شارژ AC استفاده می کند در حالی که برق مورد استفاده در کامپیوتر از DC استفاده می کند. بنابراین ما به یک منبع تغذیه نیاز داریم تا یک را تبدیل بین آنها باشد. این به این دلیل است که امواج AC در فرکانس ثابت نیستند در حالی که امواج DC فرکانس ثابت دارند. اگرچه ترانسفورماتورهای برقی مختلفی وجود دارد ، ما به همین دلیل نمی توانیم از کامپیوتر برای آنها استفاده کنیم به همین دلیل کامپیوتر در هر مسیر الکتریکی (جریان) دارای حداقل و حداکثر است و این نکته باعث شده است که ما به جای استفاده از ترانسفورماتورهای دیگر ، به منبع تغذیه ویژه ای نیاز داشته باشیم تا کامپیوتر را به کار گیریم.

واحد اندازه گیری منبع تغذیه چیست؟

ظرفیت تأمین انرژی در وات محاسبه می شود در حالی که ولتاژ خروجی در ولت محاسبه می شود. یعنی برق گرفته شده از خانه در داخل منبع ذخیره می شود و سپس به صورت ولت به دی سی و خروجی منتقل می شود.

پاور چه نقشی را در سیستم برعهده دارد؟

نقش منبع تغذیه (پاور) تامین انرژی مورد نیاز قطعات مختلف است. تهیه‌ی یک پاور با توان پایین‌تر از انرژی مورد نیاز قطعات می‌تواند بر عملکرد قطعات تاثیر منفی داشته باشد و باعث کم‌شدن عمر مفید قطعات شود. تامین انرژی قطعات کامپیوتر به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌شود. درواقع هر قطعه‌ی الکترونیکی که در کامپیوتر مشاهده می‌کنیم، برای تامین انرژی نیاز به برق دارد.

در قسمت پشتی پاورها کانکتورهایی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به قطعاتی مانند مادربرد، هارد، درایو نوری و… متصل کرد؛ قطعاتی که به این صورت انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند را اصطلاحاً قطعاتی با تامین انرژی مستقیم می‌نامند. در این بین قطعاتی هستند که به‌صورت غیرمستقیم انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند. رم کامپیوتر یکی از این قطعات است که با اتصال به اسلات حافظه می‌تواند انرژی مورد نیاز خود را تامین کند.

میزان توان مصرفی قطعات شما چقدر است؟

منبع تغذیه

برای به دست آوردن توان مصرفی یک به یک قطعات رایانه باید به دفترچه راهنمای آن قطعه مراجعه کنید یا از روی جعبه آن میزان توان مصرفی را مشاهده نمایید و در نهایت اعداد مورد نظر را با یکدیگر جمع کنید و سپس مقدار به دست آمده را در یک ضریب مورد اطمینان ضرب نمائید. مقدار عددی که در نهایت حاصل می شود را می توان به عنوان توان مصرفی قطعات مورد استفاده در نظر گرفت. البته برای انجام این کار راه ساده تری نیز وجود دارد. برخی از وب سایت ها با انتخاب قطعات، میزان توان مصرفی سیستم انتخاب شده را برای شما محاسبه کرده و ارائه می دهند: نمونه این سایت ها: محاسبه‌گر گرین

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های لنوو (Lenovo)

برای انتخاب توان خروجی مناسب، با توجه به قطعات باید به این موضوع توجه کرد که آیا طی یک یا دوسال آینده قصد ارتقاء سیستم فعلی و به‌خصوص کارت گرافیک خود را دارید یا خیر؟ یکی از پرمصرف‌ترین قطعات در کامپیوترها کارت گرافیک است. وجود یک کارت گرافیک حرفه‌ای در سیستم می‌تواند بسیاری از محاسبات را تغییر دهد. مثلا اگر سیستم شما از کارت گرافیک مجزا استفاده نمی‌کند یا اصطلاحاً کارت گرافیک آن آنبرد (On Board) است، نیازی به تهیه‌ی پاوری با توان خروجی بالا وجود ندارد و با معمولی‌ترین مدل‌های موجود می‌توان انتخابی مناسب داشت. پس حتما قبل از انتخاب توان خروجی برای پاور علاوه‌بر مصرف انرژی قطعات فعلی باید به مصرف انرژی قطعاتی که در آینده ممکن است برای کامپیوتر خود تهیه کنید، توجه شود.

سیستم متوسط رو به پایین:

 • جریان مورد نیاز 310 وات
 • منبع تغذیه توصیه شده 360 وات
 • میانگین مصرف 140 وات

سیستم میان رده:

 • جریان مورد نیاز 388 وات
 • منبع تغذیه توصیه شده تا 438 وات
 • میانگین مصرف 262 وات

سیستم نیمه حرفه ای:

 • جریان مورد نیاز 505
 • منبع تغذیه توصیه شده 555 وات
 • میانگین مصرف 345 وات

سیستم حرفه ای:

 • جریان مورد نیاز 812 وات
 • منبع تغذیه شده 862 وات
 • میانگین مصرف 688 وات

مزایای انتخاب پاور متناسب با سخت افزار

عملکرد بهتر قطعات سخت افزاری

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب افزایش دقت ولتاژ خروجی پاور و همچنین رگولاسیون بهتر پاور در بارگذاری های متقابل می شود که نهایتا باعث عملکرد بهتر قطعات تغذیه شونده خواهد شد.

کاهش مصرف انرژی کامپیوتر

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کارکرد پاور در دامنه 20 الی 80 درصد توان خروجی اش می شود. این محدوده دارای بهترین شرایط برای عملکرد پاورهای استاندارد در بحث کاهش اتلاف انرژی می باشد.

تثبیت طول عمر قطعات سخت افزاری

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب کاهش نویز و ریپل در ولتاژ خروجی پاور می شود که این موضوع باعث عملکرد بهتر رگولاتورها و کاهش دمای آنها و نهایتا تثبیت طول عمر قطعات خواهد شد.

آینده نگری در ارتقای قطعات سخت افزاری

تناسب توان پاور با سخت افزار، موجب ایجاد محدوده ای امن برای ارتقای محدود قطعات سخت افزاری در آینده خواهد شد و شما نیاز به پرداخت هزینه مجدد برای تهیه پاور جدید نخواهید داشت.

چه کابل هایی مورد نیاز هستند؟

کابل منبع تغذیه

کابل هایی که از منبع تغذیه تا مؤلفه های مختلف یک کامپیوتر اجرا می شون ، معمولاً استاندارد هستند ، اما سه نوع خاص وجود دارد که می خواهید برای سازگاری با دستگاه خود بررسی کنید:

کابل مادربورد با 24 عدد پین

نیروی الکتریسیته مورد نیاز Motherboard برای فعالیت را تامین می کند. بزرگترین خروجی و تعداد پین که 24 عدد است مختص این خروجی کابل است. بسیاری از موارد ممکن است شما یک کابل 20 پین داشته باشید که در کنار همان کابل یک کابل 4 پین دیگر هم وجود دارد ، در هر صورت شما می توانید هر دو را کنار هم قرار بدهید و تبدیل به سوکت 24 پین مادربورد کنید

کابل مادربورد با 4 عدد پین

علاوه بر آن کابل 24 پینی که گفتیم یک کابل 4 پین دیگر نیز وجود دارد که بر روی Power شما قرار دارد و آن نیز بایستی بر روی سوکت مورد نظر مشابه تصویر بالا بر روی مادربورد وصل شود. نحوه اتصال آن هم ساده است و دقیقا مشابه وصل کردن کابل 24 پینی است که قبلا نصب کردید.

کابل پردازنده مادربرد : این کابل در مادربرد نیز کار می کند ، اما برای تغذیه پردازنده استفاده می شود. این کابل ها در انواع پین های 4 ، 6 و 8 دندان قرار دارند .
برخی از مادربردهای ترکیب پیشرفته (مانند 8 سال و لینک به 4 سال دیگر) به استقرار تاخیر ولتاژ ، اما است نادر است.

بیشتر بخوانید
معرفی چند مدل از بهترین کابل HDMI با کیفیت

کابل های برق GPU

اگر شما از کارت گرافیک های حرفه ای استفاده می کنید که نیازمند قدرت زیادی هستند حتما باید کابل برق اختصاصی آن را از Power دریافت و به کارت گرافیک مورد نظر متصل کنید. به همین منظور بر روی Power شما یک کابل 6 پین مختص کارت های گرافیکی یا کارت های PCI ای که نیاز به الکتریسیته خاص هستند مطابق شکل بالا در نظر گرفته شده است.

این کابل تا حدود زیادی شبیه به کابل های 4 پین و 24 پینی است که قبلا صحبت کردیم و بایستی در انتهای کارت گرافیک شما وصل شود. دقت کنید که همه کارت های گرافیک قرار نیست این ورودی برق را داشته باشند ، اگر کارت گرافیک شما فاقد این سوکت است قطعا نیازی به استفاده کردن از آن نخواهد بود.

نکاتی که قبل از خرید منبع تغذیه یا پاور باید بدانید:

بدانید به چند وات نیاز دارید

حداکثر توانی که یک منبع تغذیه می‌تواند ارائه دهد را با واحد وات می‌سنجند. پاورهای امروزی بازار بین 200 تا 1800 وات هستند تا قادر باشند انرژی مورد نیاز قطعات داخلی و بیرونی کیس را تامین کنند.

در خرید منبع تغذیه این مورد اهمیت بسیاری دارد. باید تمامی قطعاتی که استفاده می‌کنید را بررسی کرده و با جمع کردن میزان وات مورد نیاز برای استفاده همزمان از همه آنها یک مقدار تقریبی را به‌دست آورد.

کانکتورهای مورد نیازتان را بشناسید

کانکتورها مدام در حال تغییر هستند و مدل‌های جدیدی به بازار عرضه می‌شوند. در هنگام خرید باید به قطعاتی که دارید توجه کرده و بررسی کنید که همخوانی با پاور را داشته باشند.

به دنبال یک پاور کامپیوتر با راندمان بالا باشید

این راندمان در منبع تغذیه به صورت یک نماد بر حسب عدد بیان می‌شود. این عدد مشخص می‌کند که میزان وات اعلام شده، پس از قرار گرفتن تحت بار(Load) با چه درصدی در دسترس خواهد بود؛ به عبارت دیگر، پاور شما چند درصد از برق متناوب ورودی (AC) را به برق مستقیم (DC) تبدیل می‌کند.

درک درستی از مفهوم ماژولار بودن پاور کامپیوتر پیدا کنید

منظور از ماژولار بودن به کابل کشی منبع تغذیه مربوط می‌شود. پاورها دارای سه حالت ماژولار، نیمه ماژولار و غیر ماژولار دسته بندی می‌شوند.

پاورهای ماژولار: هر دو طرف کابل برق با سوکت است. هم بخشی که از پاور خارج می‌شود و هم بخشی که به مادربورد متصل می‌شود ماژولار است. اگر مشکلی مانند پارگی برای کابل رخ دهد به راحتی می‌توانید یک کابل نو بخرید بدون اینکه نیاز باشد پار را باز کرده و تعمیر کنید. همچنین تنها زمانی که به یک کابل نیاز دارید استفاده کرده و سیم اضافه درون کیس نخواهید داشت.
پاورهای نیمه ماژولار: درست مانند نمونه قبل هستند با این تفاوت که کابل برقی که از دوشاخه پریز به خود پاور متصل است را نمی‌توان جدا کرد.
پاوزهای غیرماژولار: این نوع هم طوری هستند که یک خروجی دایره در خود داشته و سیم‌ها از همین سوراخ به بیرون در دسترس هستند و در بسیار موارد برخی سیم‌ها بلا استفاده هستند. البته این نوع دیگر کمتر یافت می‌شود.

سنگین‌تر همیشه بهتر است!

در منبع تغذیه سنگین از خازن‌های بزرگ و چوک‌های سنگین استفاده می‌شود که در برخی از آنها نیز از هیت‌سینک‌ (صفحه‌های دفع حرارت) ضخیم و فن‌های بزرگ برای کاهش تولید گرما استفاده می‌شود. در نتیجه با وزن بیشتری روبه‌رو هستیم که با چشم بسته هم می‌توان بهترین بودن آنها را تشخیص داد.

بیشتر بخوانید
7 مدل از بهترین کیبورد های فارسی کامپیوتر 2020

بعد از این با نکات راهنمای خرید منبع تغذیه کامپیوتر آشنا شدید در ادامه ای مطلب فهرستی از 20 مدل از بهترین پاور های کامپیوتر باکیفیت موجود در بازار را با مشخصات کلی گردآوری کرده ایم برای مشاهده مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت امروز با امکان پرداخت درب منزل روی دکمه ای (مشاهده تصاویر بیشتر و قیمت امروز) کلیک کنید:

20 مدل از بهترین پاور های کامپیوتر باکیفیت موجود در بازار

1. منبع تغذیه گرین مدل GP350A-ECO Rev3.1

منبع تغذیه گرین مدل GP350A-ECO Rev3.1

پاور مناسب برای کاربردهای خانگی / اداری است. قابلیت ارائه توان نامی حتی در دمای محیط حداکثر 40C را دارا میباشد. دارای مدار تصحیح ضریب توان (Active PFC) با عملکرد بالاتر از 0.90 در شرایط اعمال بار %20 الی %100 است. بهره‌مندی از خازن‌ های درجه 1 ساخت کمپانی SamXon از نوع 85C در بخش اولیه است. بهره مندی از فیلترهای CLC به جهت بهبود دقت در رگولاسیون ولتاژ و کاهش ریپل خروجی است. بازدهی مصرف انرژی (Efficiency) بالا مطابق با 80Plus Standard میباشد. دارای میزان مصرف انرژی کمتر از 0.5W در حالت Stand By مطابق با جدیدترین اصلاحات بار ERP 2013 است. Hold-Up Time حدوداً 12ms حتی در بار %100 است. مجهز به فیلتر دو مرحله ای EMI در بخش ورودی است. فن فوق‌العاده کم صدا و با عملکرد هوشمند است.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 – 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  3.5 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 – 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX PS2
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  312 وات

2. منبع تغذیه انتک مدل BP450S

منبع تغذیه انتک مدل BP450S

 • محدوده جریان ورودی
  12 , 6 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 , 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX 12V 2.3
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  450 وات
 • بازده
  83%
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد

3. منبع تعذیه کامپیوتر مدل GP300A-ECO

منبع تعذیه کامپیوتر مدل GP300A-ECO

 • محدوده ولتاژ ورودی
  220 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  3 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 تا 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX PS2
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  300 وات
 • بازده
  85%
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد

4. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP330A-ESD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP330A-ESD

منبع تغذیه (پاور) کامپیوتر «GP330A-ESD» محصولی از شرکت «گرین» (Green) است که از توان خروجی 330 واتی بهره می‌برد. این پاور دارای گواهینامه‌ی 80PLUS از نوع Broonze است. محدوده‌ی ولتاژ ورودی این پاور برابر با بازه‌ی 200 تا 240 ولت و محدوده‌ی فرکانس ورودی آن در گستره 50 هرتز است. پاور GP330A-ESD از نوع نیمه ماژولار است. پاورهای ماژولار و نیمه ماژولار برای استفاده در کیس‌های حرفه‌ای گزینه‌ی مناسبی هستند.

کابل‌کشی در این‌گونه از پاورها ساده‌تر است. شرکت گرین برای کاهش دمای پاور، یک فن 120میلی‌متری برای آن در نظر گرفته است. اگر قصد تهیه‌ی یک پاور غیرحرفه‌ای دارید، GP330A-ESD می‌تواند انتخابی هوشمندانه برای شما باشد. گفتنی است 3 عدد کانکتور 15 پین SATA برای این محصول شرکت گرین در نظر گرفته شده است.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  330 وات
 • گواهینامه 80PLUS
  Bronze
 • قابلیت Active PFC
  دارد

5. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP430A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP430A-EUD

منبع تغذیه (پاور) «GP430A-EUD» محصولی از برند «گرین» (Green) است. این پاور دارای حداکثر توان 430 وات است و از نوع نیمه ماژول به‌حساب می‌آید. در پاور GP430A-EUD شاهد استاندارد 80Plus Bronze هستیم که معنای آن، بازده 85درصدی محصول تحت شرایط رایج است. یک عدد فن 120میلی‌متری روی پاور نصب شده که از نوع بسیار کم‌صدای SNTC است و می‌تواند دمای منبع تغذیه را در شدیدترین فشار کاری هم تا 40 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه دارد.

بیشتر بخوانید
بهترین هارد اس اس دی اینترنال SSD موجود در بازار 2020

شرکت گرین از خازن‌های باکیفیتی در ساخت این محصول استفاده کرده است که باعث می‌شود GP430A-EUD بتواند خروجی پایداری را در کانکتورهای برق ارائه دهد. کابل‌هایی که از این پاور خارج می‌شوند از نوع تخت (Flat) هستند که دوام و طول عمر مطلوبی را برای این پاور به همراه دارد. گفتنی است 4 عدد کانکتور 15 پین SATA و یک عدد کانکتور 6+2 پین گرافیک برای این محصول شرکت گرین در نظر گرفته شده است.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • نوع پاور
  نیمه ماژولار
 • توان خروجی
  430 وات
 • گواهینامه 80PLUS
  Bronze
 • قابلیت Active PFC
  دارد

6. منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل ELITE 400

منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل ELITE 400

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200تا240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  4 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX 12V
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  400 وات
 • بازده
  75%
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد
 • کانکتور مادربرد
  24 پین
 • تعداد فن
  یک عدد

7. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP400A-ECO

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP400A-ECO

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200تا240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  3 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX 12V
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  400 وات
 • بازده
  80PLUS
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد
 • کانکتور مادربرد
  24 پین

8. منبع تعذیه کامپیوتر مدل GP400A-ECO

منبع تعذیه کامپیوتر مدل GP400A-ECO

 • محدوده ولتاژ ورودی
  220 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  4 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 تا 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX PS2
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  400 وات
 • بازده
  85%
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

9. منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 650W

پاور یا منبع تغذیه‌ی «TP 650W» مصحولی از شرکت تسکو از نوع غیر ماژولار است. پاورهای غیر ماژولار جزو ساده‌ترین انواع پاورها هستند که در کامپیوترهای ساده ومیان‌رده معمولا به چشم می‌خورند. این پاور دارای فرم فاکتور ATX12V V2.3 است که می‌تواند تا 250 وات توان خروجی داشته باشد. این میزان از توان خروجی برای کامپیوترهای ساده مقدار مناسبی است.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  180 تا 245 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  6 تا 12 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 تا 60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX12V V2.3
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  250 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

10. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP380A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP380A-EUD

منبع تغذیه (پاور) «GP380A-EUD» محصولی از برند «گرین» (Green) است. این پاور دارای حداکثر توان 380 وات است و از نوع نیمه ماژول به‌حساب می‌آید. در پاور GP380A-EUD شاهد استاندارد 80Plus Bronze هستیم که معنای آن، بازده 85درصدی محصول تحت شرایط رایج است. یک عدد فن 120میلی‌متری روی پاور نصب شده که از نوع بسیار کم‌صدای SNTC است و می‌تواند دمای منبع تغذیه را در شدیدترین فشار کاری هم تا 40 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه دارد.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  380 وات
 • گواهینامه 80PLUS
  Bronze
 • قابلیت Active PFC
  دارد
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

11. منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 BRONZE

منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 BRONZEمشخصات کلی پاور

 • محدوده ولتاژ ورودی
  100تا240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  10تا6 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50-60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  750 وات
 • بازده
  80PLUS
 • کانکتور مادربرد
  24 پین

12. منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 570W

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 570Wمنبع تغذیه (پاور) وظیفه‌ی برق‌رسانی به قطعات رایانه را بر عهده دارد. پاوری که در اینجا مشاهده می کنید «TP 570W» نام دارد و محصولی از شرکت تسکو است. این دستگاه توان خروجی 230 وات دارد. برای آن‌که مطمئن شوید یک پاور برای کامپیوتر شما مناسب است یا خیر، ساده‌ترین شیوه جمع بستن میزان مصرف انرژی قطعات مهم مانند: کارت گرافیک، هارددیسک، رم و پردازنده و احتساب 50 وات بیشتر روی مجموع آن‌ها است. فرم فاکتور این محصول شرکت تسکو ATX12V است.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید ساعت هوشمند ارزان قیمت
 • محدوده ولتاژ ورودی
  180 تا 245 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  6 تا 12 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 تا 60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX12V V2.3
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  230 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

13. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP530A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP530A-EUDمنبع تغذیه (پاور) «GP530A-EUD» محصولی از برند «گرین» (Green) است. این پاور دارای حداکثر توان 530 وات است و از نوع نیمه ماژول به‌حساب می‌آید. در پاور GP530A-EUD شاهد استاندارد 80Plus Bronze هستیم که معنای آن، بازده 85درصدی محصول تحت شرایط رایج است. یک عدد فن 120میلی‌متری روی پاور نصب شده که از نوع بسیار کم‌صدای SNTC است و می‌تواند دمای منبع تغذیه را در شدیدترین فشار کاری هم تا 40 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه دارد.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  530 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

14. منبع تغذیه کامپیوتر نیمه ماژولار مستر تک مدل HX1350W

منبع تغذیه کامپیوتر نیمه ماژولار مستر تک مدل HX1350Wپاور«HX1350W» محصولی از شرکت «مستر تک» است که در گروه پاورهای نیمه ماژولار قرار می‌گیرد. این محصول از توان خروجی 1350 واتی بهره می‌برد. که مقدار بسیار زیادی است. این میزان از توان خروجی در یک پاور آن را برای تامین انرژی مورد نیاز سیستم‌هایی با کارت گرافیک و پردازنده‌‌ حرفه‌ای مناسب می‌کند. این پاور شرکت مستر تک دارای گواهینامه‌ی 80PLUS از نوع Bronze است. محدوده‌ی ولتاژ ورودی این پاور برابر با بازه‌ی 100 تا 240 وات و محدوده‌ی فرکانس ورودی این محصول برابر با 50 تا 60 هرتز است. پاور HX1350W از نوع نیمه‌ماژولار است.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  100 تا 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  9 تا 18 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 تا 60 هرتز
 • نوع پاور
  نیمه ماژولار
 • توان خروجی
  1350 وات
 • بازده
  87دردصد
 • تعداد ریل 12 ولت
  یک عدد

15. منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 700W

منبع تغذیه کامپیوتر تسکو مدل TP 700Wهمان‌طور که می‌دانید هر وسیله الکترونیکی بنا به طراحی خاص خود، به ولتاژ و آمپراژ مشخصی جهت راه‌اندازی و کارکرد نیاز دارد. منبع تغذیه دستگاهی است که قادر است از یک ورودی با ولتاژ ثابت، ولتاژ مختلفی را تولید نماید. کامپیوترهای شخصی نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری برای کار کردن به منبع تغذیه‌ای که بتواند ولتاژهای مورد نیاز بخش‌های داخلی را تأمین کند نیاز دارند.

TP 700W یک منبع تغذیه بر اساس استاندارد CE اروپا است که توسط این شرکت طراحی و تولید شده است. این منبع تغذیه به سوکت‌های استاندارد جهت کمتر نمودن مصرف انرژی، مجهز شده است. همچنین دارای قاب مخصوص برای فن است.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  180 تا 245 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  6 تا 12 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 تا 60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX12V V2.3
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  350 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

16. منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 White

منبع تغذیه کامپیوتر کولر مستر مدل MWE 750 White

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200تا240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  6 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50-60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  750 وات
 • کانکتور مادربرد
  24 پین

17. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP480A-EUD

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP480A-EUDمنبع تغذیه (پاور) «GP480A-EUD» محصولی از برند «گرین» (Green) است. این پاور دارای حداکثر توان 480 وات است و از نوع نیمه ماژول به‌حساب می‌آید. در پاور GP480A-EUD شاهد استاندارد 80Plus Bronze هستیم که معنای آن، بازده 85درصدی محصول تحت شرایط رایج است. یک عدد فن 120میلی‌متری روی پاور نصب شده که از نوع بسیار کم‌صدای SNTC است و می‌تواند دمای منبع تغذیه را در شدیدترین فشار کاری هم تا 40 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه دارد.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200 تا 240 ولت
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • جریان 3.3+ ولت
  18 آمپر
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  480 وات
 • گواهینامه 80PLUS
  Bronze
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

18. منبع تغذیه کامپیوتر سادیتا مدل SP330

منبع تغذیه کامپیوتر سادیتا مدل SP330کامپیوترها مانند هر وسیله ی الکترونیکی برای کار کردن به منبع تغذیه نیاز دارند. پاور ۳۳۰ سادیتا با کیفیت و عملکرد عالی نیاز شما را به خوبی براورده می کند. این پاور با هسته بلبرینگی و فن ۱۲۰ میلی متری صدای فوق العاده کمی ایجاد می کند و با استفاده از هیت سینک های ضخیم به خوبی در فضای داخلی تبادل دما را انجام می دهد.

 • محدوده ولتاژ ورودی
  180-245 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  2 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50-60 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX ۱۲V V2.31
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  230 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

19. منبع تغذیه گیم دیاس مدل ASTRAPE M1-B

منبع تغذیه گیم دیاس مدل ASTRAPE M1-B

 • حدوده ولتاژ ورودی
  100 تا 240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  5 تا 10 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  47 تا 63 هرتز
 • فرم فاکتور
  ATX12V v2.2
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  650 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

20. منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-HED

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP580A-HEDمنبع تغذیه (پاور) «GP580A-HED» محصولی از برند «گرین» (Green) است. این پاور دارای حداکثر توان 580 وات است و از نوع نیمه ماژول به‌حساب می‌آید. در پاور GP580A-HED شاهد استاندارد 80Plus Bronze هستیم که معنای آن، بازده 85درصدی محصول تحت شرایط رایج است. یک عدد فن 120میلی‌متری روی پاور نصب شده که از نوع بسیار کم‌صدای SNTC است

 • محدوده ولتاژ ورودی
  200-240 ولت
 • محدوده جریان ورودی
  5.5 آمپر
 • محدوده فرکانس ورودی
  50 هرتز
 • فرم فاکتور
  GP580A-HED
 • نوع پاور
  غیر ماژولار
 • توان خروجی
  580 وات
 • کانکتور مادربرد
  20+4 پین

کلام آخر

برخلاف تصوری که عموم مردم از تهیه‌ی پاور برای کامپیوتر خود دارند، باید موارد زیادی را برای تهیه‌ی آن در نظر گرفت و تنها توان خروجی پاور نمی‌تواند عامل انتخاب برای کاربر باشد. اگر بخواهیم اصلی‌ترین مواردی که در تهیه‌ی یک پاور مهم هستند را نام ببریم، می‌توان به توان خروجی با توجه به نیاز حال و آینده (ارتقاء سیستم)، میزان بازدهی با توجه به گواهینامه‌ی 80 Plus، تنوع در کانکتورها و نوع ریل اشاره کرد. در نظر نگرفتن هر کدام از این موارد باعث می‌شود که کاربر در آینده‌ هزینه‌ی زیادی را برای تهیه‌ی یک پاور دیگر متقبل شود.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های 17 اینچی در سال 2020

ضمن تشکر و امیدواری از مفید بودن این مطلب در راستای انتخاب و خرید شما، خواندن بهترین کیس کامیپوتر و پرفروش ترین درایو DVD اکسترنال را نیز به شما توصیه می کنیم.