چاپ صفحه

10 مدل از بهترین مارک اسکنر ارزان در بازار

بهترین مارک اسکنر ارزان
چکیده این مطلب :

انتشار: 02 دی 99

زمان مطالعه: 13 دقیقه

دسته بندی ها: کالای دیجیتال

هیچ نظر

در این مطلب به راهنمای خرید بهترین مارک اسکنر ارزان و معرفی پرفروش ترین و بهترین مارک اسکنر ارزان در بازار به قیمت روز میپردازیم.

با افزایش نقش کامپیوتر و اینترنت در زندگی ما، انتقال اطلاعات دنیای واقعی به فضای مجازی نیز به یکی از چالش های زندگی مدرن تبدیل شده است. به همین دلیل استفاده از اسکنرها در دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است و این دستگاه ها حتی به خانه های ما رسیده اند.

اسکنر یکی از رایج ترین دستگاهی است که از طریق آن اسناد منتی و تصاویر چاپی را به عنوان اطلاعات در رایانه خوانده و ذخیره می شود. اما با توجه به تنوع اسکنرها و نوع استفاده از آنها در خرید اسکنر مناسب کار آسانی نیست به همین منظور در این مطلب قصد داریم به معرفی نکات مهم و بهترین مارک اسکنر ارزان موجود در بازار بپردازیم با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع اسکنر موجود در بازار

اسکنر مدل دستی یا قابل حمل

اسکنرهای قابل حمل در واقع کوچکترین اسکنرهای موجود در بازار هستند. با توجه به اندازه و وزن آنها، این نوع اسکنر را همیشه می توانید به همراه داشته باشید. البته به یاد داشته باشید که روش کار با این مدل دستگاه دستی است و باید کاغذ مورد نظر را با احتیاط از لبه های آن بکشید یا آن را با احتیاط روی سر دستگاه حرکت دهید. ناگفته نماند که کیفیت خروجی اسکنرهای این مدل چندان راضی کننده نیست، اما البته با توجه به اندازه و سیستم طراحی آنها، نمی توانید انتظار زیادی از این دستگاه مدل داشته باشید!

اسکنر مدل تخت

این نوع اسکنر در بازار به عنوان اسکنر رومیزی یا مسطح شناخته می شود. با توجه به ویژگی های مختلفی که می تواند توسط سازنده روی آنها نصب شود ، آنها با قیمت های مختلفی در بازار به فروش می رسند. روش کار با این مدل از اسکنرها بسیار آسان و ساده است و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که ورق یا کاغذ مورد نظر را بر روی صفحه شیشه ای دستگاه قرار دهید تا سر دستگاه بتواند از پایین کاغذ شما را ضبط کند.

اسکنر مدل ترکیبی

منظور ما از اسکنر ترکیبی، اسکنری است که برای ساخت چاپگر چند منظوره استفاده می شود. معمولاً به دلیل توجه تولیدکنندگان به کیفیت چاپ و کپی دستگاه های چند منظوره خود، آنها عمدتاً از کیفیت قسمت اسکن محصول خود اطلاعی ندارند، به همین دلیل بیشتر خریداران معتقدند کیفیت اسکنرها ترکیبی از مدلهای منفرد آنها پایین تر است. نیازی به گفتن نیست که، برای اسکن نگاتیو عکس ها، اسلایدها و فیلم های رادیولوژیکی، باید دستگاه های ویژه ای برای تمام اسکنرهای فوق الذکر اضافه کنیم، اما این مورد آخر قطعاً برای همه مناسب نخواهد بود.

بیشتر بخوانید
بهترین رم ۸ گیگابایت دسکتاپ و لپ تاپ در سال 2020

اسکنر مدل شیت فیدر

دستگاه های این مدل؛ شیت فیدر این بدان معنی است که اسکنرهای ورق از اسکنرهای تخت کوچکتر هستند. اسکنر ورق کاغذ در واقع عملکرد چاپی دارد. یعنی به جای انعقاد کاغذ روی سر دستگاه، آن را درون سینی دستگاه قرار میدهیم تا اسکنر کاغذ را به داخل ببرد و پس از عکس گرفتن از محتویات کاغذ، آن را به سمت دیگر دستگاه منتقل می کند. نیازی به گفتن نیست، اگر اسکنر ورق خورده از کیفیت و ساخت خوبی برخوردار نیست. مطمئناً حرکت کاغذ هنگام اسکن کردن مطالب آن بر کیفیت فایل خروجی تأثیر می گذارد.

اسکنر مدل پلاتر

اسکنر پلاتر در واقع اسکنری است که ما برای انتقال تصاویر به نقشه های بزرگ یا سایر اسناد چاپ شده در سیستم خود از آن استفاده می کنیم. این مدل دستگاه معمولاً برای اسکن اسنادی با اندازه کاغذ A3 و بزرگتر استفاده می شود.

8 نکته ای مهم برای خرید اسنکر که نمیدانید:

خرید اسنکر

1. انتخاب نوع

برای خرید اسکنر مناسب کارشما اولین چیزی که باید به آن توجه کنید نوع آن است که در ابتدای این مطلب به آن پرداختیم اگر قسمت قبل را مطالعه نکرده اید برگردید و دوباره با انواع اسکنر های موجود در بازار آشنا شوید

2. توجه به سرعت اسکن

عامل مهم بعدی در هنگام انتخاب اسکنر سرعت دستگاه است. سرعت عملکرد اسکنر به عنوان چاپگر صفحه در هر دقیقه اندازه گیری می شود. البته اسکنرهای پرسرعت برای کارهای دفتری و بایگانی اسناد دیجیتال بسیار بهتر هستند

3. سایز دستگاه اسکنر

هنگامی که نوع اسکنر خود را انتخاب کردید، وقت آن است که به اندازه دستگاه توجه کنید. برای این منظور بهتر است ضمن توجه به اندازه کوچک و بزرگ دستگاه مورد نظر خود و همچنین مناسب بودن آن برای محیطی که در آن استفاده می شود، به اندازه کاغذ قابل استفاده دستگاه توجه کنید. استفاده شده. برخی اسکنرها نمی توانند اسناد بزرگتر از A4 را اسکن کنند.

4. توجه به دقت Scanner

وضوح تصویر در PPI است. مفهوم PPI در واقع به معنی پیکسل در هر اینچ است. که به معنی تعداد پیکسل های کپی شده در هر اینچ خطی است. به این مقادیر میکروگراف یا وضوح تصویر گفته می شود.

PPI مفهومی برای تعیین کیفیت پرونده ها برای کاربردهای مختلف است. این مقدار برای برنامه های مختلف با مقادیر مختلف تنظیم شده است. هرچه تعداد PPI دستگاه شما بیشتر باشد، دقت اسکنر شما نیز بیشتر خواهد بود. زیرا توانایی ضبط نقاط زیادتری در هر اینچ نسبت به تصویر اسکن شده را دارد.

5. انتخاب اسکن دورو یا تک رو

برخی از این مدل های دستگاه می توانند از دو طرف اسناد شما اسکن کنند، در حالی که دیگران این کار را از یک طرف انجام می دهند، اسکنرهای دوبلکس یا اسکنر های دو رو قیمت بسیار بالاتری نسبت به سایر اسکنرهای معمولی موجود در بازار به فروش می رسند. این دستگاه ها برای کسانی که نیاز به اسکن پرونده های تکراری به تعداد زیاد دارند مناسب است.

بیشتر بخوانید
7 مدل از بهترین کیبورد های فارسی کامپیوتر 2020

6. قابلیت ADF

فیدر اتوماتیک اسناد یا ADF یکی از وسایل جانبی است که اسکنرها می توانند داشته باشند. این ویژگی گرچه قیمت دستگاه را گران می کند، اما کار شما را آسان تر می کند و کافی است با توجه به ظرفیت ADF دستگاه، اسناد مورد نیاز برای اسکن را در سینی اسکنر روی دستگاه قرار دهید. عمل اسکن را به صورت خودکار انجام شود.

7. آشنایی با نوع هد دستگاه

اسکنر شما یا دارای یک هد CCD است یا شرکتی که آن محصول را تولید کرده ایت آن را به یک هد CIS مجهز کرده است. در مورد تفاوت بین دو هد، بدانید که اگر کیفیت برای شما مهم اس ، شما باید دستگاه هایی با هد CCD انتخاب کنید و اگر مصرف برق دستگاه شما برای شما مهم است ، مدل های CIS برای شما بهتر است.

8. توجه به قیمت اسکنر

در نکات قبل با راهنمای خرید اسکنر آشنا شدیم در ادامه ای مطلب برای سهولت در انتخاب شما عزیزان 10 مدل از بهترین مارک های اسنکر موجود در بازار را نقد و بررسی کرده ایم تا هنگام انتخاب و خرید این نوع محصولات دچار سردرگمی نشوید.

10 مدل از پرفروش ترین اسکنر های موجود در بازار

1.اسکنر اپسون مدل Perfection V19

اسکنر اپسون مدل Perfection V19

اسکنر اپسون مدل Perfection V19 ممکن است بهترین انتخاب شما برای اسکن اسناد، به ویژه عکس های شما باشد. مطمئناً، شما همچنین عکس های زیادی از گذشته دارید و با پیشرفت تکنولوژی و کاهش آلبوم های عکس سنتی، ممکن است بخواهید آنها را به صورت دیجیتالی داشته باشید و با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارید.

بسیاری از افراد برای انجام این کار به دوربین های موبایل خود مراجعه می کنند و البته نتیجه مطلوبی نمی گیرند. اما با ظهور اسکنر عکس، اسکن عکس دیگر کار سختی نیست. این اسکنر مقرون به صرفه برای اسکن روزانه شما ایده آل است. عکس های خود را با وضوح 4800 × 4800 dpi اسکن کنید و از دقت و وضوح تصاویر اسکن شده لذت ببرید.

نرم افزار Epson Easy Photo Scan به شما امکان می دهد تصاویر را اسکن کرده و به راحتی در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

فرآیند اسکن بسیار سریع است. یکی از مزایای جالب توجه این اسکنر این است که می توانید از طریق درگاه “USB” آن را وصل کنید تا انرژی لازم را تأمین کند و نیازی به سیم جداگانه برق ندارید.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید درایو DVD اکسترنال های موجود در بازار

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  4800 dpi
 • عمق اسکن
  48-bit internal / 24-bit external
 • تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید
  16 رنگ

مشخصات کامل

2.اسکنر ای ویژن مدل FB1000N

در دوران های گذشته اسناد بایگانی ذخیره می شدند که به دلیل حجم زیاد اسناد، در بسیاری از موارد فضای زیادی را اشغال می کردند. این امر منجر به آسیب دیدگی یا از بین رفتن اسناد شد که با ظهور اسکنرها کاملاً برطرف شد.

اسکنرها محصولاتی هستند که به راحتی از اسناد شما پرونده می گیرند و آن را در سیستم شما ذخیره می کنند. شرکت های بزرگ در این زمینه با یکدیگر رقابت می کنند ، مانند Avision که طرفداران زیادی را به بازار جذب کرده است.

شرکت Avision محصولی را با نام “FB1000N” روانه بازار کرده است که از نظر ویژگی ها و عملکرد نیاز بسیاری از کاربران را برآورده می کند. این محصول از نظر اندازه به اندازه یک سینی است که دارای وزن بسیار کم و ضخامت نازک است. از مزایای این محصول ضخامت بسیار کم آن است که جلوه بسیار ویژه ای در طراحی آن ایجاد کرده است.

وزن این محصول به 1.5 کیلوگرم رسیده است که برای حرکت بسیار مناسب است. وضوح اسکن این اسکنر 1200 dpi است که باعث می شود کاربران با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار بگیرند.

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  1200 dpi
 • عمق اسکن
  نا مشخص
 • تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید
  48 بیت ورودی و 24 بیت خروجی رنگ
 • سرعت اسکن رنگی
  7 تا 13 ثانیه

مشخصات کامل

3.اسکنر پلاس تک مدل OpticSlim 2610

اگر قصد خرید اسکنر را دارید، بدون شک انتخاب محصول ایده آل از میان حجم گسترده اسکنرهای موجود در بازار کار بسیار دشوار خواهد بود. البته، مانند هر ابزار دیگری ، ابتدا باید انتظاراتی که از یک دستگاه داریم را در نظر بگیریم تا گزینه های خرید کمتر و کاربردی تر شوند.

محصولی که در این بخش ارائه خواهیم کرد OpticSlim 2610 نام دارد و یکی از اسکنرهای تخت پلاس یک است. این محصول برای اسکن اسناد و کتابهای ضخیم ارائه شده است.

این اسکنر با ضخامت 33 میلی متر طراحی بسیار ظریفی دارد اما به دلیل طراحی خاص لولا می تواند کتاب ها را نیز اسکن کند. اسکنر OpticSlim 2610 با فناوری CIS از وضوح اسکن 1200 × 1200 dpi استفاده می کند. این محصول از تشخیص متن OCR پشتیبانی می کند.

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  1200 × 1200 dpi
 • عمق اسکن
  ۴۸ بیت ورودی – ۲۴ بیت خروجی
 • سرعت اسکن سیاه و سفید
  سند A4 در 12 ثانیه

مشخصات کامل

4.اسکنر تخت اچ پی مدل ScanJet Pro 2500 f1

ابن مدل یکی از اسکنرهای تخت این شرکت است که می تواند برای خانه یا محل کار مورد استفاده قرار گیرد. البته کاربرد اصلی اسکنر مسطح این است که دارای رزولوشن بسیار بالای 1200 dpi است و برای اسکن عکس نیز مناسب است.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید هندزفری و بهترین هدفون و هدست های بازار

با این وجود می توانید از اسکنر ADF دستگاه نیز استفاده کنید که می تواند تا 50 برگ را در خود نگه دارد و با حداکثر 20 صفحه در دقیقه آنها را به طور خودکار اسکن کند. یکی از ویژگی های مثبت این محصول اسکن مضاعف در یک مرحله است که باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود و نیازی به ورق زدن دستی صفحه نیست. 5 دکمه فیزیکی روی کیس قرار دارد،

بنابراین کاربر می تواند مستقیماً دستگاه را کنترل کند. همچنین 7 LED روی بدنه طراحی شده اند تا کاربر را از عملکرد دستگاه مطلع کنند. این دستگاه همچنین توانایی تشخیص خودکار متن در OCR را فراهم می کند

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CMOS CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  تخت 1200 – ADF 600 dpi
 • عمق اسکن
  24 بیت
 • سرعت اسکن رنگی
  3 تا 15 ثانیه بسته به وضوح – تخت

مشخصات کامل

5.اسکنر حرفه‌‌ای اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-F120

اسکنر حرفه‌‌ای اسناد کانن مدل imageFORMULA DR-F120 برای استفاده در دفتر کار مناسب است. ابعاد این محصول متوسط است و در مقایسه با نمونه های آن فضای زیادی را اشغال نمی کند.

این اسکنر توانایی خوبی در اسکن اسناد و تصاویر دارد. طبق گفته سازنده ، وضوح اسکن نوری Flatbed 1200 dpi و ADF 600 dpi است. کیفیت همراه با سرعت است ، با اسکن سیاه و سفید در 200 dpi برابر با 20 ورق و اسکن رنگی برابر با 10 ورق. از مهمترین مزایای این دستگاه توانایی اسکن دو طرفه و ADF است که همراه با سرعت اسکن صحیح باعث افزایش سرعت کار و جلوگیری از اتلاف وقت می شود.

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CMOS CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  1200 dpi dpi
 • عمق اسکن
  24 بیت
 • سرعت اسکن رنگی
  در 200dpi برابر با 10 برگ/ 18 تصویر در دقیقه

مشخصات کامل

6.اسکنر دستی ای ویژن مدل MiWand 2L

امروزه اسکنرها در ثبت اسناد نقش بسیار مهمی دارند و در اینجا می خواهیم با یکی از مدل ها آشنا شویم. دو نوع اسکنر قابل حمل و ثابت در بازار وجود دارد

این محصول ویژه از فناوری اسکن CIS بهره می برد و با وضوح 900 dpi امتیاز قابل قبولی از کاربران دریافت کرده است. به صورت دستی کار می کند و وزن آن 663 گرم است که حتی برای یک اسکنر نیز سبک است.

بیشتر بخوانید
بهترین هدست تلفن ارزان و با کیفیت با تخفیف وِیژه

می توانید از این چاپگر برای اسکن ورق های A4 یا کوچکتر استفاده کنید. این محصول از ویژگی هایی مانند برش اتوماتیک تصویر و اتصال گوشی های هوشمند برخوردار است و همچنین از خروجی های Jpeg و PDF پشتیبانی می کند.

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  تا 900 dpi
 • سرعت اسکن رنگی
  1.6 ثانیه برای هر برگ
 • سرعت اسکن سیاه و سفید
  0.6 ثانیه برای هر برگ
 • ورودی اسکن
  به صورت دستی

مشخصات کامل

7.اسکنر قابل حمل اسکن زی BQS050M

این دستگاه یک اسکنر قابل حمل با طراحی کوچک و قوی است. برخلاف سایر مدل های اسکن زی، جایی که باید آنها را به اسناد خود بکشید، باید مدل های سند را یکی پس از دیگری در دستگاه وارد کنید. بدون رایانه، هر کجا که هستید می توانید از کاغذهای قانونی گرفته تا کارت های بازرگانی اسکن کنید.

تمام آنچه شما نیاز دارید 4 باتری قلیایی AA است و نیازی به کامپیوتر یا منبع تغذیه دیگر ندارید. اگر باطری دستگاه تمام شد، می توانید به راحتی با کابل USB دستگاه را به رایانه یا منبع تغذیه دیگر متصل کنید.

صفحه LCD به شما امکان می دهد فایل اسکن شده را در قالب “PDF” یا “JPG” با وضوح 300 یا 600 dpi تنظیم کنید. پس از اسکن ، داده ها در کارت حافظه “Micro SD” ذخیره می شوند و می توانید با کابل “USB” یا قرار دادن کارت “Micro SD” در درگاه حافظه ، داده های خود را در رایانه وارد کنید.

برای ویرایش یا ایجاد اسناد جدید نیازی به نوشتن ندارید. با استفاده از نرم افزار “OCR”، نرم افزار “Optical Letter Recognition” ، می توانید فایل های اسکن شده خود را به راحتی ویرایش کنید.

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CIS
 • رزولوشن دیجیتال
  حداقل 300 و حداکثر 600 dpi
 • سرعت اسکن رنگی
  6 ثانیه به ازای هر برگ A4
 • سرعت اسکن سیاه و سفید
  6 ثانیه به ازای هر برگ A4
 • ورودی اسکن
  دستی

مشخصات کامل

8.اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 120

درجه یک لقبی که می تواند به برخی از محصولات نسبت داده شود. این محصولات بهترین اسکنر برای انجام کار هستند. در میان آنها شرکتهایی وجود دارند که همه چیز هستند. یعنی هر آنچه تولید کرده اند (یا بیشتر آنها) را می توان بسیار موثر دانست.

Canon یکی از این شرکت ها است و اسکنر CanoScan LIDE 120 یکی از این محصولات است. می توانید کاغذ A4 را در بزرگترین اندازه ممکن اسکن کنید. همچنین وضوح نوری آن 4800 × 2400 است. فرقی نمی کند عکس رنگی باشد یا کاغذ چاپی، این اسکنر می تواند آن را به خوبی اسکن کند.

بیشتر بخوانید
بهترین اسپیکرهای بلوتوثی قابل حمل موجود در بازار

با این حال، باید به خاطر داشته باشید که این یک محصول خانگی است و همچنین می توان از آن در دفاتر کوچک استفاده کرد. میزان اسکن 10 برگ در دقیقه (10 برگ برای سیاه و سفید ، 3 برگ برای رنگ) نیز برای این محیط ها مناسب است. این محصول از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل شده و همراه با CD نصب و راه اندازی و کابل ذکر شده است.

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  2400×4800 dpi
 • رزولوشن دیجیتال
  19200×19200 dpi
 • عمق اسکن
  رنگی: ورودی 48 بیت – خروجی 48 و 24 بیت
 • تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید
  16 رنگ

مشخصات کامل

9.اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 220

محصولی که در این بخش مشاهده می کنید یکی از اسکنرهای تخت Canon است که کیفیت عالی 4800 dpi را ارائه می دهد.

اسکنرهای تخت وضوح بالاتری نسبت به مدل های ADF دارند، اما برای اسکن تعداد زیادی از اسناد کندتر و مناسب نیستند. از طرف دیگر ، عکس های قدیمی ، اسناد حساس و شکننده و همچنین مواردی که اندازه استاندارد ندارند، نمی توانند در اسکنرهای ADF اسکن شوند،

اسکنر رنگی CanoScan LiDE220 را می توان یک دستگاه اسکن عکس سطح پایین دانست که نمی تواند نگاتیوها را اسکن کند، یا می توان آن را یک دستگاه رده بالا برای کسانی دانست که نمی خواهند هزینه اضافی را برای ویژگی هایی که پرداخت نمی کنند بپردازند. نیاز دارند و علاقه ای به اسکن نگاتیو ندارند

. با این حال ، LiDE 220 با رزولوشن نوری 4800 پیکسل در هر اینچ و ویژگی هایی مانند کاهش خودکار رنگ، از کیفیت اسکن بسیار خوبی برخوردار است و همین کافی است تا این دستگاه گزینه اول منتقدان باشد.

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  4800×4800 dpi
 • رزولوشن دیجیتال
  19200×19200 dpi
 • عمق اسکن
  رنگی: ورودی 48 بیت – خروجی: 48 و 24 بیت
 • تعداد رنگ اسکن سیاه و سفید
  16 رنگ

مشخصات کامل

10.اسکنر کانن مدل CanoScan LiDE 300

مشخصات کلی محصول

 • تکنولوژی اسکن
  CIS
 • رزولوشن اپتیکال
  2400×2400 dpi
 • رزولوشن دیجیتال
  19200×19200 dpi
 • عمق اسکن
  48 بیت
 • سرعت اسکن رنگی
  10 ثانیه برای کاغذ A4

مشخصات کامل

ضمن تشکر امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید بهترین مارک اسکنر مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن بهترین پرینترهای لیزری خانگی و بهترین پرینترهای جوهر افشان اچ پی، کانن و اپسون را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.