چاپ صفحه

دقیق ترین دوربین تفنگ موجود در بازار

دوربین تفنگ شکاری
چکیده این مطلب :

انتشار: 28 تیر 99

زمان مطالعه: 8 دقیقه

دسته بندی ها: تفریحی و ورزشی

هیچ نظر

986 بازدید

در این مطلب به راهنمای خرید دوربین تفنگ و معرفی بهترین و دقیق ترین دوربین تفنگ و راه های خرید اینترنتی دوربین تفنگ میپردازیم.

تفنگ های بادی مفید و لذت بخش هستند برای تیراندازی صحیح شما نیاز دارید اطمینان حاصل کنید که شلیکتان به هدف خورده است یا نه ، اما اگر اسلحه خود را برای شکار یا دفع آفات استفاده می کنید و بدنبال رقابت و تیراندازی حرفه ای و دقیق نیستید موضوع ممکن است کمی متفاوت باشد .

هر تیرانداز که تصمیم دارد در رقابت ها شرکت کند و بطور کلی مسیر یادگیری و پیشرفت را طی نماید به یک دوربین تفنگ بادی نیاز دارید که دقیق و واضح و با کیفیت باشد و برای یک خرید موفق نیاز به شناخت نیازمندی های خود و تفاوت های موجود در انواع دوربین دارید.

به یاد داشته باشید که هر دوربین اسلحه بادی مزایا و معایب متفاوتی دارد. دوربین بی عیبی وجود ندارد که در هر شرایطی به شما کمک کند. انواع مختلف و متفاوتی از دوربین ها وجود دارند و بر عهده شما است که دوربینی را انتخاب کنید که در دستیابی به حالت مطلوب به شما کمک کند.با ما در ادامه این مطلب از لیموتاپ مگ همراه باشید.

اجزای اصلی یک دوربین

عدسی دوربین تفنگ

قبل از این که به جست و جوی یک دوربین بپردازید این به شما کمک می کند که بدانید دوربین از چه ساخته شده است و و شما دقیقا به چیزی نگاه می کنید. به نظر ساده می آید ، اما می تواند یکی از پیچیده ترین قسمت های اسلحه شما باشد و دقیقا به اندازه سایر قسمت های اسلحه به مراقبت نیاز دارد.

دوربین یک اسلحه بادی از دو عدسی تشکیل شده که نیاز به توجه دارند : عدسی چشمی و عدسی شیئی. عدسی چشمی آن است که شما بدان می نگرید و عدسی شیئی آن است که دورتر واقع شده است. وقتی که یک کمپانی بزرگنمایی را روی جعبه دوربین ثبت می کند معمولا چیزی شبیه به این است : 4×32 . عدد اول به بزرگنمایی عدسی چشمی اشاره دارد و عدد دوم بیانگر اندازه عدسی شیئی است (در مثال ذکر شده دوربین دارای زوم ثابت است) .

انواع دوربین ها تفنگ

دوربین زوم متغیر

دوربین های ارزانتر معمولا از نوع ثابت هستند (دوربین های زوم بالا و ثابت که برای اهداف تخصصی مانند بنچ رست تولید می شوند مستثنا هستند ) و این بدین معناست که آنها همواره به یک اندازه بزرگنمایی انجام می دهند. اعدادی که در بالا ذکر شد نمونه بارزی از آنچه که یک دوربین ثابت می تواند باشد است

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید بهترین دوچرخه های ثابت و لاغری

در اینجا 4 یعنی هر چیزی که به آن نگاه می کنید 4 برابر بزرگتر شده است. دوربین های ثابت معمولا حدود 4 تا 12 برابر بزرگنمایی دارند ، اگرچه برخی دوربین ها فراتر از آن نیز می روند. به یاد داشته باشید که بزرگنمایی های بالاتر نیز باعث اغراق می شوند. بنابراین ممکن است که بالاترین بزرگنمایی مناسب شما نباشد.

دوربین با زوم ثابت

دوربین های زوم ثابت با زوم معمولا پایین و میدان دید وسیعتر خود برای تیراندازی در فواصل نزدیک و هدف های متحرک بسیار مناسب هستند، در واقع این دوربین ها برای شکار حیوانات کوچک جثه در فواصل نه چندان دور گزینه خوبی می‌باشند. به علاوه‌ی اینکه این دوربین ها از قسمت های متحرک زیادی برخوردار نیستند پس کار کردن با آن‌ها بسیار آسان‌تر از دوربین های زوم متغیر است.

در سوی دیگر دوربین های زوم متغیر قرار دارند؛ برای مثال در این نوع دوربین ها عدسی دوربین توانایی زوم از یک عدد خاص تا عددی دیگر را دارد؛ ۳ تا ۹، ۴ تا ۱۶ و غیره. دوربین های زوم متغیر همزمان می‌توانند چند نیاز تیرانداز را رفع کنند؛ زوم پایین و میدان دید بازتر، زوم بالا برای تیراندازی در فواصل بالاتر و شفافیت های گوناگون.

اعداد معرف دوربین تفنگ

دوربین های زوم متغیر می توانند به بزرگنمایی های مختلفی تنظیم گردند. مدل های آنان معمولا به صورت محدوده ای از اعداد ذکر می شوند مانند 3-9×32  یا  4-12×32 یا 10-50×60 . در اینجا دوربین اول می تواند بین 3 تا 9 برابر بزرگنمایی داشته باشد درحالی که دومی بین 4 تا 12 برابر بزرگنمایی دارد. دومین عدد مرتبط با عدسی شیئی در آنسوی دوربین است که بیانگر قطر دایره عدسی در واحد میلیمتر است.

عموما هرچه بزرگنمایی بالاتر می رود تصویر حاصله تاریک تر است پس عدسی های بزرگتر اجازه می دهند نور بیشتری وارد دوربین شود و باعث روشن تر شدن تصویر می شوند و همچنین در شرایط نوری کمتر مفید تر هستند. برای اغلب افراد 50 میلیمتر بالاترین اندازه ای است که بدان نیاز دارند . بزرگتر از آن نه تنها وزن اسلحه شما را بالاتر می برد بلکه می بایست آن را بالاتر نصب کرد تا در کادر تصویر و فاصله دوربین با لوله سلاح دچار مشکل نشوید.

رتیکل دوربین چیست؟

رتیکل دوربین یکی از ملزومات هر دوربین تفنگ بادی است که هدف‌گیری و تیراندازی را بسیار راحت‌تر می‌کند. رتیکل ها در انواع و اشکال مختلفی طراحی می‌شوند که هر یک دارای کاربرد خاص خود هستند. رتیکل های دوربین در دو نوع سیمی و حک هستند که در مورد اول دو سیم به صورت به علاوه در لنز دوربین قرار دارند و در مورد دوم به علاوه و میل‌دات ها به صورت حک برروی لنز درج شده اند‌. هر رتیکل معمولا از تعدادی میل‌دات تشکیل شده است که در دوربین ها و برندهای مختلف تعداد این میل‌دات ها و همچنین یک یا نیم میل‌دات بودن آن‌ها متفاوت است.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید وسایل ضروری کوهنوردی و کمپینگ با تخفیف

رتیکل های سیمی معمولا در برابر لگدهای تفنگ بادی مقاومت چندان بالایی ندارند ولی برروی سلاح های پی سی پی کارآمد هستند. پیشنهاد می‌شود برای تفنگ های بادی فنری و لگد بالا از دوربین های رتیکل حک استفاده شود.

تفاوت میان دوربین تفنگ بادی بادی و دوربین سلاح گرم

تعداد زیادی از  علاقمندان تازه کار اسلحه های بادی اشتباه بزرگی مرتکب می شوند و فرض می کنند که تمامی دوربین ها در تحمل لگد سلاح یکسان هستند و دوربین های ساخته شده برای سلاح گرم می توانند لگد یک تفنگ بادی فنری را به راحتی تحمل کنند اما این یک اشتباه است . تیراندازانی هستند که دوربین اسلحه شکاری را برای یک تفریح روی تفنگ های بادی بسته اند و  آن دوربین دیگر درست کار نکرده است.

دلیل تفاوت آن است که تفنگ های بادی به فرض کالیبر یکسان تقریبا دو برابر سلاح های گرم قدرت لگد دارند. با یک اسلحه بادی شما هم می بایست نگران فنر باشید و هم آزاد شدن گاز برای فشار پیستون. در هر دو مورد حین آزاد شدن فنر یا پیستون و سپس برگشت فنر شما با لگد اسلحه رو به رو می شوید. ساعد خود را جمع کرده و ضربه سریعی را بدون سعی در متوقف کردن آن در انتها وارد و آن را مستقیما به جلو پرتاب کنید. وقتی که ضربه را آغاز می کنید در یک لحظه حرکت دیگر نواحی بدن خود را حس می کنید و بار دیگر زمانی که به انتهای دست خود می رسید.

چون دوربین های اسلحه ها بسیار حساس هستند عموما نمی توانند تکان های اضافه را تحمل کنند و عدسی ها ممکن است حالت هم طرازی خود را از دست بدهند و دیگر کار نکنند. دوربین های اسلحه های بادی برای دفع این ضربات اضافی طراحی شده اند . اگر شما سلاح گرم دارید و می خواهید وارد مقوله  اسلحه های بادی شوید با دوربین های قدیمی خود تیراندازی نکنید مگر این که قصد ندارید دیگر از آنها استفاده کنید.

برای خرید دوربین برای سلاح های فنری که بالای 16 تا 20 ژول قدرت دارند باید حساسیت بیشتری نسبت به مشخصه  آنتی شوک بودن دوربین نشان داد و در سلاح های بادی غیر فنری (co2 – pcp ) که لگد بسیار کمتر و برد بیشتر پرتابه از شاخصه های آنهاست توجه به شفافیت و میزان زوم و ظرافت رتیکل  از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود  .

بیشتر بخوانید
بهترین مارک کیسه خواب دونفره و تک نفره موجود در بازار

در ادامه این مطلب فهرستی از 15 مدل از بهترین دوربین تفنگ موجود در بازار که میتوانید آنلاین خریداری کنید با ما همراه باشید:

15 مدل از بهترین دوربین تفنگ موجود در بازار

1. دوربین تفنگ مدل EG 40 × 9-3

دوربین تفنگ مدل EG 40 × 9-3

اگر به دنبال یک دوربین تفنگ بادی مناسب و با کیفیت خوب هستید پیشنهاد ما به شما «دوربین تفنگ مدل EG 40 × 9-3 » می باشد. این دوربین دارای زوم بین 3 تا 9 برابر هست و به همراه آن یک جفت پایه دو تکه هم وجود دارد که دیگر نیازی به تهیه پایه ندارید. دارای عدسی چشمی 40 میلیمتر و رتیکل رنگ مشکی، قرمز و سبز و از نوع سیمی می باشد.

مشخصات کلی

 • قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  40 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  از 7 تا 15 برابر
 • بزرگنمایی
  3 تا 9 برابر
 • توانایی زوم
  بله

2. دوربین تفنگ گامو مدل 40-9×3 IR WR

دوربین تفنگ گامو مدل 40-9×3 IR WR

دوربین روی اسلحه گامو با رتیکول حک شده و چراغدار با زوم متغیر بین 3 الی 9 مناسب برای نصب بر روی تفنگ های با قدرت متوسط و قوی نظیر شادو 1000 و ویسپرایکس و دیانا 35 و 36 و مگنوم 350 و دیانا 52 و ….با ارائه تصویری با شفافیت بالا مناسب است.

مشخصات کلی

 •  دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  40 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  از 7 تا 15 برابر
 • بزرگنمایی
  3-9 برابر
 • قطر مردمک خروجی
  40 میلی متر
 • قابلیت مقاومتی
  بله

3. دوربین تفنگ یوکو مدل 40×9-3 EG

دوربین تفنگ یوکو مدل 40x9-3 EG

دوربین تفنگ یوکو 40x۹-۳ یک دوربین سبک و قابل حمل است این دوربین برای تمامی انواع تفنگ قابل استفاده میباشد نحوه نصب آن روی تفنگ به آسانی انجام میگیرد. این وسیله به شما امکان این را میدهد که با بیشترین دقت شکار مورد نظرتان را مورد هدف قرار داده و در کمترین زمان به آن دست یابید شما میتوانید توسط این دوربین تفنگ از شکار لذت بخشتری را تجربه کنید.

مشخصات کلی

 • قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  50 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  از 15 تا 20 برابر
 • بزرگنمایی
  17 برابر
 • توانایی زوم
  بله

4. دوربین تفنگ گامو مدل 50×9-3 IR WR

دوربین تفنگ گامو مدل 50×9-3 IR WR

دوربین روی اسلحه گامو با رتیکول حک شده و چراغدار با زوم متغیر بین 3 الی 9 مناسب برای نصب بر روی تفنگ های با قدرت متوسط و قوی نظیر شادو 1000 و ویسپرایکس و دیانا 35 و 36 و مگنوم 350 و دیانا 52 و ….با ارائه تصویری با شفافیت بالا مناسب است.

بیشتر بخوانید
بهترین پانچوی بارانی کوهنوردی و طبیعت گردی ارزان

مشخصات کلی

 • دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  50 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  از 7 تا 15 برابر
 • بزرگنمایی
  3-9 برابر
 • توانایی زوم
  بله
 • نوع اپتیک
  پرو

5. دوربین تفنگ مارکول مدل 44 × 16 _ 4 SFL

دوربین تفنگ مارکول مدل 44 × 16 _ 4 SFL

دوربین تفنگ برند مارکول ساخت چین است که توانسته در برابر مارک های دیگر کالایی قابل توجه ارائه دهد . این دوربین تفنگ با بزرگنمایی 16_4 برابری با قطر لنز خروجی 44 میلیمتری تصاویر را با بالاترین جزئیات و وضوح به شما نشان می دهد .

مشخصات کلی

 • گستره قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  44 میلی متر
 • بزرگنمایی
  4-16 برابر
 • توانایی زوم
  بله
 • قابلیت مقاومتی
  بله

6. دوربین تفنگ کومت مدل 3-9X50EG

دوربین تفنگ کومت مدل 3-9X50EG

مشخصات کلی

 • قطر دهانه
  بین 50 تا 80 میلی متر
 • قطر دهانه
  53 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  تا 7 برابر
 • بزرگنمایی
  3 تا 9 برابر
 • توانایی زوم

7. دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT-2 6-24×44 SFIR

دوربین تفنگ دیسکاوری مدل VT-2 6-24x44 SFIR

دوربین تفنگ مدل VT-2 6-24×44 SFIR ساخت یکی از برندهای معتبر چین تحت لیسانس آمریکا با زوم بالاست . بزرگنمایی این دوربین 6 تا 24 برابر تیراندازی را اسان کرده است . ضد مه ، انتی شوک بالا و ضد آب بودن این دوربین کمک می کنه بتوان در هر شرایط جوی دید بهتری داشت.. دوربین تفنگ مدل VT-2 6-24×44 SFIR قابلیت نصب سان شید (آفتاب گیر ) دارد .

مشخصات کلی

 • دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  5 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  از 10 تا 24 برابر
 • توانایی زوم
  بله
 • قابلیت مقاومتی
  بله

8. دوربین تفنگ دیسکاوری مدل HI 8_32X50 SF

دوربین تفنگ دیسکاوری مدل HI 8_32X50 SF

دوربین تفنگ دیسکاوری HI 8_32X50 SF ساخت یکی از برندهای معتبر چین تحت لیسانس آمریکا با زوم بالاست . بزرگنمایی این دوربین 8 تا 32 برابر تیراندازی را اسان کرده است . ضد مه ، انتی شوک بالا و ضد آب بودن این دوربین کمک می کنه بتوان در هر شرایط جوی دید بهتری داشت.. دوربین تفنگ دیسکاوری HI 8_32X50 SF قابلیت نصب سان شید (آفتاب گیر ) دارد .

مشخصات کلی

 • گستره قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  50 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  بیشتر از 20 برابر
 • توانایی زوم
  بله
 • قابلیت مقاومتی
  بله

9. دوربین تفنگ مدل ۵۰ × ۲۵ _ ۵ FFP

دوربین تفنگ مدل ۵۰ × ۲۵ _ ۵ FFP

این دوربین تفنگ با بزرگنمایی 25_5 برابری با قطر لنز خروجی 50 میلیمتری تصاویر را با بالاترین جزئیات و وضوح به شما نشان می دهد . دوربین تفنگ اف اف پی به خاطر پارالکس ساید فوکوس به بازه ی 10 تا 500 یارد به همراه یک چرخنده اضافه جهت فوکوس راحت تر تیراندازی با کیفیت برای شما به همراه می آورد .

بیشتر بخوانید
نکاتی که قبل از خرید قمقمه ورزشی باید بدانید

مشخصات کلی

 • قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  50 میلی متر
 • بزرگنمایی
  5-25 برابر
 • توانایی زوم
  بله
 • قابلیت مقاومتی
  بله

10. دوربین تفنگ دیسکاوری مدل  44×14-4

دوربین تفنگ دیسکاوری مدل  44x14-4

دوربین تفنگ دیسکاوری 4-14×44 SFRLIR ساخت یکی از برندهای معتبر چین تحت لیسانس آمریکا با زوم بالاست . بزرگنمایی این دوربین 4 تا 14 برابر تیراندازی را اسان کرده است . ضد مه ، انتی شوک بالا و ضد آب بودن این دوربین کمک می کنه بتوان در هر شرایط جوی دید بهتری داشت. دوربین تفنگ دیسکاوری 4-14×44 SFRLIR قابلیت نصب سان شید (آفتاب گیر ) دارد .

مشخصات کلی

 • قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  50 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  از 7 تا 15 برابر
 • بزرگنمایی
  4 تا 16 برابر
 • توانایی زوم
  بله

11. دوربین تفنگ تی ایگل  مدل R 6_24x50 SF HK

دوربین تفنگ تی ایگل  مدل R 6_24x50 SF HK

دوربین تفنگ T-Eagle R 6_24x50 SF HK ساخت یکی از برندهای معتبر چین تحت لیسانس آمریکا با زوم بالاست . بزرگنمایی این دوربین ۶ تا ۲۴ برابر تیراندازی را اسان کرده است . ضد مه ، انتی شوک بالا و ضد آب بودن این دوربین کمک می کنه بتوان در هر شرایط جوی دید بهتری داشت. دوربین تفنگ T-Eagle R 6_24x50 SF HK دارای وضوح تصویر و شفافیت لنز است .

مشخصات کلی

 • گستره قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  50 میلی متر
 • بزرگنمایی
  4-24 برابر
 • توانایی زوم
  بله

12. دوربین تفنگ تی ایگل مدل MR 6_24x50 SFFFP

دوربین تفنگ تی ایگل مدل MR 6_24x50 SFFFP

دوربین تفنگ T-Eagle MR 6_24x50 SFFFP ساخت یکی از برندهای معتبر چین تحت لیسانس آمریکا با زوم بالاست . بزرگنمایی این دوربین ۶ تا ۲۴ برابر تیراندازی را اسان کرده است . ضد مه ، انتی شوک بالا و ضد آب بودن این دوربین کمک می کنه بتوان در هر شرایط جوی دید بهتری داشت. دوربین تفنگ T-Eagle MR 6_24x50 SFFFP دارای وضوح تصویر و شفافیت لنز است .

مشخصات کلی

 • گستره قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  50 میلی متر
 • بزرگنمایی
  6-24 برابر
 • توانایی زوم
  بله

13. دوربین تفنگ تی ایگل  مدل ER 6_24x50 SFIR

دوربین تفنگ تی ایگل  مدل ER 6_24x50 SFIR

دوربین تفنگ T-Eagle ER 6_24x50 SFIR ساخت یکی از برندهای معتبر چین تحت لیسانس آمریکا با زوم بالاست . بزرگنمایی این دوربین ۶ تا ۲۴ برابر تیراندازی را اسان کرده است . ضد مه ، انتی شوک بالا و ضد آب بودن این دوربین کمک می کنه بتوان در هر شرایط جوی دید بهتری داشت. دوربین تفنگ T-Eagle ER 6_24x50 SFIR دارای وضوح تصویر و شفافیت لنز است .

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید اسکیت برد و معرفی پرفروش ها

مشخصات کلی

 •  دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  50 میلی متر
 • بزرگنمایی
  6-24 برابر
 • توانایی زوم
  بله
 • قابلیت مقاومتی
  بله

14. دوربین تفنگ مدل 42-9-3 Accurate IR

دوربین تفنگ مدل 42-9-3 Accurate IR

دوربین لیزری مخصوص نصب روی اسلحه به همراه پایه که تیر اندازی و هدف گیری را دقیق تر از هر زمانی میکند. از جمله ویژگی های برتر این محصول، لنز های کوتد اپتیک و پر شده با نیتروژن، ضد آب و ضد مه و مقاوم در برابر ضربه، با چراغ لیزری در داخل در دو رنگ سبز و قرمز جهت روشن کردن رتیکول و همچنین چراغ لیزری با برد بالا جهت هدفگیری دقیق و کامل می باشد.

مشخصات کلی

 • قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  42 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  از 7 تا 15 برابر
 • بزرگنمایی
  3-9 برابر
 • قطر مردمک خروجی
  42 میلی متر
 • قابلیت مقاومتی
  بله

15. دوربین تفنگ مدل 28×7-3 C

دوربین تفنگ مدل 28x7-3 C

بدون شک یکی از دوربین های عالی برای استفاده بر روی تفنگ بادی، دوربین تفنگمدل 28×7-3 C است .این دوربین دارایی قدرت زوم 3 تا 7 برابر بصورت متغیر است. قطر عدسی این دوربین 28 میلی متر است و طول این دوربین 30 ساتی متر است .وزن خالص این دوربین 100 گرم می باشد .این دوربین قابلیت این را دارد که روی هر اسلحه ای نصب شود و این دوربین دارای دو درپوش برای جلوگیری از کثیف شدن و گرد و غبار گرفتن است.

مشخصات کلی

 • قطر دهانه
  تا 50 میلی متر
 • قطر دهانه
  28 میلی متر
 • گستره بزرگنمایی
  تا 7 برابر
 • بزرگنمایی
  3 تا 7 برابر
 • توانایی زوم
  بله
امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید دوربین تفنگ مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب راهنمای خرید دوربین تک چشمی و را به شما همراهان عزیز پیشنهاد میدهیم.