خواص سیب؛ سیب داروی شیرین ضامن سلامتی بدن

خواص-سیب
چکیده این مطلب :

دسته بندی ها: میوه ها

بروزرسانی: ۲۳ دی ۹۸

زمان مطالعه: 11 دقیقه

هیچ نظر

سیب به داروی شیرین شهرت دارد برای شناخت خواص و فواید سیب لیموتاپ این مقاله رو به شپا پیشنهاد میده تا با خواص سیب بییشتر آشنا شوید.

فهرست مطالب

امروزه بیش از 7500 نوع سیب وجود دارد که در مناطق مختلف آب و هوایی کشت می شوند، تولید جهانی سالانه به حدود 50 میلیون تن می رسد، اندازه بازار بیش از
10 میلیارد دلار است و چین نیمی از تولید جهان را تولید می کند

از خواص سیب میتوان به مواد مغذی و ترکیبات زیادی  که به ارتقاء سلامتی و کنترل وزن کمک می کند و یک سیب یک فنجان میوه است که به شما کمک می کند اشاره کرد، توصیه انجمن قلب آمریکا را در مورد مصرف حداقل 4 فنجان میوه و سبزیجات در روز برآورده کنید.

خواص و فواید سیب

خواص-سیب
خواص سیب

ارزش غذایی سیب

مواد مغذیمقدار
آب 85.56 گرم
کالری 52 کالری
پروتئین 0.26 گرم
چربی 0.17 گرم
کربوهیدرات 13.81 گرم
الیاف 2.4 گرم
شکر 10.39 گرم
کلسیم 6 میلی گرم
آهن 12/0 میلی گرم
مواد مغذیمقدار
منیزیم 5 میلی گرم
فسفر 11 میلی گرم
پتاسیم 107 میلی گرم
سدیم یک میلی گرم
روی 0.04 میلی گرم
ویتامین ث 4.6 میلی گرم
فولات 3 میکروگرم
ویتامین A54 واحد بین المللی
ویتامین K 2.2 رام گرم
مواد مغذیمقدار
انرژی 87 کالری
آب 76.98 گرم
پروتئین 1.87 گرم
چربی 0.10 گرم
کربوهیدرات 20.13 گرم
فیبر غذایی 1.8 گرم
کل قندها 0.91 گرم
کلسیم 5 میلی گرم
آهن 0.31 میلی گرم
منیزیم 22 میلی گرم
فسفر 44 میلی گرم
پتاسیم 379 میلی گرم
سدیم 4 میلی گرم
مواد مغذیمقدار
روی 0.30 میلی گرم
ویتامین ث 13.0 میلی گرم
تیامین 0.106 میلی گرم
ریبوفلاوین 0.020 میلی گرم
نیاسین 1.439 میلی گرم
ویتامین B60.299 میلی گرم
فولات 10 میکروگرم
ویتامین B12 0.00 میکروگرم
ویتامین A3 واحد جهانی یا 0 میکروگرم
ویتامین E0.01 میلی گرم
ویتامین D 0 واحد جهانی
ویتامین K. 2.2 میلی گرم
کلسترول0 میلی گرم

اگر می خواهید اطلاعات دقیق غذایی در مورد سیب ها داشته باشید ، باید یک سیب وزن کنید ، اما محبوب ترین اندازه استاندارد یک سیب متوسط ​​به وزن 154 گرم است.

یک سیب قرمز متوسط ​​حاوی: 50 تا 80 کالری ، و حاوی چربی یا کلسترول نیست.

22 کربوهیدرات کل ، و از 17 قند و حاوی پروتئین نیستند.

5 گرم فیبر رژیم غذایی. سیب همچنین منبع خوبی از  ویتامین C است ، بنابراین یک سیب حاوی 20٪ RDA است.

1. خواص سیب برای جلوگیری از سرطان

این سیب خواص از ضد التهابی و آنتی اکسیدانی، شامل ترکیبات گیاهی پیشگیری مصرف سرطان است مرتبط به روده بزرگ و ریه، با توجه به آنچه نشان داده شده توسط مطالعات حیوانی، به عنوان مطالعه نشان داد که خوردن یک سیب روز یا بیشتر کاهش می دهد خطر سرطان از کولون و رکتوم 20٪ و سرطان سینه 18٪ و یکی از مطالعات انجام شده بر روی زنان نشان داد که بین خوردن سیب و میزان مرگ و میر کم ناشی از سرطان رابطه وجود دارد.

سیب برای جلوگیری از سرطان از طریق چندین مکانیسم ،از جمله آنهایی که به الیاف موجود در آن وجود دارد ، و آنهایی که مربوط به آنتی اکسیدان ها هستند ، کار می کنند .محققان از کشف مکانیسم های پیچیده و قبلاً ناشناخته که از طریق آنها فلاونوئیدهای آنتی اکسیدان موجود در سیب ها فعالیت هایشان را مختل می کنند ، کار کردند. مضر به سلولهای بدن است که معمولاً منجر به بروز بیماریهای مزمن در نقاط مختلف بدن مانند قلب و انواع مختلف تومورهای مرتبط با پیری انسان می شود.

ترکیبات موجود در آنتی اکسیدان ها همچنین در آسیب رساندن به DNA که باعث ایجاد سرطان در سلولهای روده بزرگ روده در انسان می شود ، نقش مثبت دارند.

2. خواص سیب ارتقاء سلامت قلب

چون سیب حاوی فیبرهای حل شده است که در کاهش سطح کلسترول خون نقش دارد ، در پوسته چند فنولیک آن مانند کاتچین نیز غلیظ می شود، کاتچین که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و علاوه بر کاهش اکسیداسیون کلسترول ، باعث کاهش فشار خون نیز می شود. بد (کلسترول LDL) و سیب خطر سکته مغزی یا سکته مغزی را کاهش می دهد .

3. خواص سیب بهبود هضم غذا

از آنجا که سیب حاوی نوعی فیبر بنام پکتین است که ماده غذایی برای باکتری های مفید روده است و تولید مثل آنها را تحریک می کند.با اینکه الیاف در طی فرآیند هضم در روده کوچک جذب نمی شوند ، اما آنها به ترکیبات مفیدی تبدیل می شوند که از طریق خون در بدن عبور می کنند.

4. خواص سیب تقویت استخوان:

در یکی از بررسی ها مشخص شد زنانی که سیب را با وعده غذایی با شکل متفاوت مصرف می کنند ، خواه دانه تازه یا پوست کنده شده باشد و یا به شکل سس سیب باشند ، کلسیم کمتری را در مقایسه با افرادی که آن را نخورده اند از دست داده اند ، و خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی سیب نیز در تقویت استحکام و تراکم استخوان نقش دارد.

5. خواص سیب کاهش وزن

با توجه به مقدار زیاد فیبر و آب موجود در آنها ، سیب از جمله میوه هایی است که باعث ایجاد احساس سیری می شود ، زیرا در یک مطالعه مشخص شد خانم هایی که سیب مصرف می کردند علاوه بر کاهش کل کالری مصرفی در طول روز ، علاوه بر کاهش کل کالری مصرفی در طول روز ، باعث کاهش وزن خود نیز می شوند.

50 زنان از بیش از حد رنج می برند وزن اضافه به سیب غذایی Nzamhn یا بیسکویت جو به مدت 10 هفته، و در نظر گرفته سیب چند کالری، یک مطالعه نشان داد که افرادی که مصرف وعده غذایی خود را آغاز شده از سیب کالری کمتری مصرف از یک متوسط از 200 کالری در مقایسه با کسانی که از من بود نول، به عنوان آنها احساس سیری سریع تر.

6. خواص سیب حفظ سلامت مغز

مصرف سیب و آب آن می تواند مانع از کاهش توانایی های ذهنی مغز با افزایش سن شود ، به طوری که مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان داد که آب غلیظ مرکب باعث کاهش ترکیبات ایجاد کننده اکسیداتیو در مغز می شود و لازم به ذکر است که آب سیب سطح انتقال دهنده عصبی به نام استیل کولین را حفظ می کند که با افزایش سن کاهش می یابد و خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد .

7. خواص سیب کنترل میزان قند خون

در جایی که سیب به دلیل وجود مقادیر مناسب فیبر ، می تواند قند خون را کاهش داده و از ابتلا به دیابت جلوگیری کند ، و برخی از آنتی اکسیدان ها در سیب هضم قند را کندتر می کنند و همین امر باعث کندتر جذب آن می شود. علاوه بر این ، سیب ها حاوی چندین فنل (انگلیسی: پلی فنول) هستند که در جلوگیری از آسیب دیدن بافت های بتا سلول در لوزالمعده ، که وظیفه ترشح انسولین را بر عهده دارند ، نقش دارند که معمولاً در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 آسیب می بینند.

8. خواص سیب ترویج باکتریهای مفید در روده

از آنجا که سیب حاوی فیبرهای پکتین است که بر پری بیوتیک تأثیر می گذارد ، به این معنی که باکتریهای مفید موجود در روده را تغذیه می کنند ، شایان ذکر است روده کوچک فیبرها را جذب نمی کند ، بلکه آنها را به روده بزرگ منتقل می کند ، که باعث رشد باکتری های مفید می شود. این الیاف به ترکیبات مفیدی تبدیل می شوند.

9. خواص سیب برای ریه ها

آنتی اکسیدانهای موجود در سیب به محافظت از ریه در برابر آسیب اکسیداتیو کمک می کنند سیب همچنین حاوی کورستین است که عملکرد سیستم ایمنی را پشتیبانی می کند و التهاب را کاهش می دهد.

مطالعات در اینجا دلگرم کننده است ، اما آنها به چیز بیشتری احتیاج دارند. آنچه محققان ذکر کردند این است که خوردن حداقل دو سیب خطر حملات آسم را کاهش می دهد و دلیل آن مشخص نیست که آیا آنتی اکسیدان است یا خواص موجود در سیب که باعث کاهش فرآیندهای التهابی یا آلرژیک می شود.

و خوردن سیب خطر ابتلا به بیماری انسداد راه هوایی در ریه را در افراد سیگاری با سرعت بالایی کاهش می دهد و خوردن سیب باعث بهبود روحیه عمومی می شود.

10. خواص سیب خلاص شدن از شر بوی بد دهان

در جایی که سیب حاوی پکتین است ، این امر باعث تحریک تولید بزاق دهان می شود و در کنترل بوی مواد غذایی موجود در آن نقش دارد.

11. خواص سیب پیشگیری از یبوست

از آنجا که الیاف موجود در سیب ها باعث افزایش اندازه مدفوع و نرم شدن آن می شوند ، زیرا حاوی فیبرهای محلول و نامحلول است و این مانع از یبوست می شود .

12. خواص سیب جلوگیری از خستگی

مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و ویتامین C موجود در سیب به جلوگیری از خستگی ناشی از استرس اکسیداتیو کمک می کند.

خواص سیب سبز برای رابطه جنسی

خواص-سیب
خواص سیب

سیب حاوی نوعی آنتی اکسیدان معروف به کوئرستین است که نوعی فلاونوئید است که تعدادی از فواید مهم مرتبط با جنس را به شرح زیر ارائه می دهد:

  • این ماده در کنترل پروستاتیت نقش مهمی ایفا می کند که باعث ایجاد درد در انزال می شود.
  • پیشگیری از سندرم دردناک مثانه ، که باعث ناراحتی در هنگام مقاربت جنسی هم برای آقایان و هم برای خانمها می شود.
  • مدیریت علائم درد مثانه مانند اختلال نعوظ ، مقاربت دردناک ، کاهش درد دستگاه تناسلی.
  • به تقویت گردش خون کمک می کند.

کوئرستین همچنین در انواع توت ها ، گیلاس ها ، انگورهای قرمز تیره و پیاز یافت می شود و این غذاها همان مزایایی را دارند که سیب برای این امر فراهم می کند.

خواص سیب برای یک زن باردار

بعد از اینکه درمورد مزایای سیب به طور خاص برای خانم باردار صحبت کردیم ، نباید از نقش سیب به طور کلی در دوران بارداری آنها غافل باشیم ، زیرا سیب به طور کلی گزینه ای عالی برای مواد غذایی در دوران بارداری است ، زیرا خواص سیب برای یک زن باردار موارد زیر را شامل می شود:

  • سیب سرشار از ویتامین C است ، که برای حفظ ایمنی و یکپارچگی پوست لازم است ، کودک نیز برای کمک به ساختن بافت های همبند به آن نیاز دارد.
  • سیب سرشار از فیبر است که به تقویت عملکرد دستگاه گوارش و جلوگیری از یبوست کمک می کند.
  • سیب منبع بسیار غنی ویتامین A است.
  • سیب حاوی پتاسیم است که به جلوگیری از فشار عضلات در دوران بارداری کمک می کند.
  • یک مطالعه نشان داد که نوزادان مادرانی که سیب در دوران بارداری سیب خورده اند ، کمتر در معرض ابتلا به آسم و آلرژی در کودکان قرار دارند.

آیا بین سیب های قرمز و سبز تفاوت وجود دارد؟

خواص-سیب
خواص سیب

اگرچه همه انواع سیب از نظر ارزش غذایی مشابهی دارند ، اما سیب های سبز حاوی بیشترین تعداد مشخصی از پلی فنول ها و الیاف هستند که این امر به افزایش باکتری های مفید روده کمک می کند و این باعث کاهش خطر اختلالات متابولیک و عفونت ها می شود.

غذاهای سرشار از فیبر مانند سیب سبز به سه روش ممکن است به کاهش خطر چاقی کمک کنند:

اول از همه ، این مواد غذایی نیاز به جویدن بیشتری دارند و این باعث افزایش میزان بزاق مخلوط با مواد غذایی می شود و این باعث می شود مواد مغذی بزرگتر شوند و احساس پر بودن و سیری را تقویت می کنند.

در مرحله دوم ، فیبر می تواند منجر به جذب بهتر مواد مغذی شود ، زیرا خوردن غذاهای سرشار از فیبر بدان معنی است که شما کالری را کمی کمتر از خوردن غذاهای سرشار از فیبر جذب خواهید کرد.

سرانجام ؛ اگرچه فیبر فضای لازم را به خود اختصاص می دهد ، کالری زیادی را تأمین نمی کند ، بنابراین غذاهای سرشار از فیبر تمایل به کاهش کالری دارند و سیب سبز یک ماده غذایی با فیبر نسبتاً بالا است ، زیرا هر سیب متوسط ​​با پوست تقریباً 5 عدد را فراهم می کند. گرم فیبر ، از کل توصیه شده روزانه 25 گرم فیبر در روز.

دیگر خواص سلامتی سیب:

کاهش سکته های مغزی.

درمان کم خونی.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مراقبت از دندان پیشگیری از بیماری آلزایمر

بینایی را بهبود بخشید.

مسدود کردن سنگهای کیسه صفرا

منبع غنی ویتامین C درمان بواسیر. پاکسازی کبد و مراقبت از مو از جمله خواص و فواید سیب است

خواص دارویی و درمانی سیب

1. نوع آنتی اکسیدانی به نام فلاونوئیدها در سیب وجود دارد گه برای جلوگیری از تغییرات سرطانی در سلول ها و کاهش رسوب کلسترول مضر در دیواره های شریانی کار می کنند.

2. وفور فیبرها به ویژه پکتین که باعث کاهش جذب روده کلسترول و قندها می شود و عبور طبیعی از روده را تنظیم می کند و همچنین بدن را از سموم معدنی مانند جیوه یا سرب دور می کند.

3. کاهش قندها یا همان چیزی که به عنوان یک شاخص گلیسمی شناخته می شود ، با تسکین احساس گرسنگی و در عین حال عدم تأمین قند زیاد به بدن.

4. بور ساختار استخوان را تقویت می کند.

5. مواد تانن ، کمک به جلوگیری از پوسیدگی دندان و بهبود سلامت لثه و جلوگیری از عفونت های میکروبی و همچنین عفونت های دستگاه ادراری.

پنج هشدار مربوط به خوردن سیب

مصرف سیب با بروز عوارض جانبی جدی همراه نیست ، اما هشدارهایی نیز وجود دارد ، از جمله:

1. سیب می تواند برای افرادی که دارای سندرم روده تحریک پذیر هستند مشکل گوارشی ایجاد کند ، زیرا حاوی نوعی کربوهیدرات با زنجیره کوتاه (FODMAPs) است ، زیرا باعث اختلالات گوارشی می شود

2. برای کسانی که از عدم تحمل فروکتوز رنج می برند مناسب نیست ، زیرا سیب حاوی این قند است.

3. توصیه می شود از مصرف دانه سیب خودداری کنید ، زیرا آنها حاوی ماده شیمیایی سمی به نام سیانید هستند که به مقدار زیاد می تواند کشنده باشد. سیب یک میوه نسبتاً اسیدی است و خوردن آنها چهار برابر نوشابه ها می تواند برای دندانها مضر باشد.

4. برای خوردن غذاهای اسیدی به عنوان میان وعده بین وعده های غذایی توصیه نمی شود ، اما خوردن آنها به همراه وعده غذایی معمولاً برای دندانها بی خطرتر است.

5. در افرادی که از رژیم های غذایی با فیبر زیاد ناآشنا هستند ، فیبر موجود در سیب ها می تواند باعث مشکلات گوارشی شود ، که منجر به کاهش تراکم مدفوع و اسهال می شود ، شایان ذکر است به محض عادت شدن سیستم گوارشی این علائم از بین می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا