چاپ صفحه

راهنمای خرید کلاه ایمنی مهندسی و جوشکاری

راهنمای خرید کلاه ایمنی
چکیده این مطلب :

انتشار: 18 آبان 99

زمان مطالعه: 11 دقیقه

دسته بندی ها: ابزار آلات

هیچ نظر

در این مطلب به راهنمای خرید کلاه ایمنی مهندسی مختلف همچون مهندسی و جوشکازی و معرفی بهترین کلاه ایمنی موجود در بازار میپردازیم.

رعایت نکات ایمنی و حفظ سلامتی شخصی یکی از الزامات هر حرفه ای است که باید رعایت شود. در بسیاری از محل های کار و حتی فعالیت های روزمره ، احتمال آسیب دیدگی جسمی وجود دارد که با استفاده از تجهیزات محافظتی مانند لباس کار ، ماسک ، عینک ، هدفون و کفش ایمنی و مواردی از این دست می توان این آسیب را به حداقل رساند.

شرکت های داخلی و خارجی محصولات متنوعی در این خصوص تولید کرده اند که یکی از مهمترین آن ها، کلاه های ایمنی می باشد کلاه ایمنی یکی از وسایل ایمنی است که از آسیب جبران ناپذیر جلوگیری می کند. کلاه ایمنی کلاه ایمنی مخصوص کار است که برای محافظت از ضربه بر سر توسط جسم سنگین استفاده می شود.

در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع کلاه ایمنی مشاغل مهندسی و.. و نکاتی که قبل از خرید کلاه ایمنی باید بدانید و چند مدل از کلاه ایمنی مشاغل را معرفی کنیم در ادامه ای مطلب باما همراه باشید

آشنایی با انواع مختلفی از کلاه های ایمنی  مشاغل مختلف

راهنمای خرید کلاه ایمنی

مدل مناسب کارگاه های ساختمانی

رایج ترین نوع از کلاه های ایمنی موجود در بازار است. از این کلاه ها می توان در زمینه های مختلف کارگاهی و معدنی و … استفاده نمود. هم از نظر ساختاری در درجه بالایی قرار می گیرند و هم از نظر راحتی در استفاده بسیار توصیه می شوند.

مدل مناسب محیط های شیمیایی

این نوع از کلاه های ایمنی در حقیقت به اندازه مدل های مناسب برای استفاده در محیط های ساختمانی و معدنی مستحکم و ضربه گیر نیستند. در مقابل عبور جریان برق از خود مقاومت چندانی نشان نمی دهند. و همچنین با توجه به زمینه مصرفی خود در محیط های اسیدی و بازی با جنس های بخصوصی نیز ساخته و پرداخته می شوند.

مدل مناسب محیط های برق کاری

بهترین گزینه برای تمام افراد فعال در عرصه های مربوط به صنعت الکتریکی و رسانای برقی است. این نوع از کلاه ها علاوه بر مقاومت خوب خود در برابر ضربه کاملا عایق در خصوص عبور جریان الکتریسیته از خود نیز می باشد.

نکات مهم و ضروری که قبل از خرید کلاه ایمنی مشاغل مختلف باید بدانید:

تناسب با موقعیت کاری

اولین نکته در خصوص خرید کلاه ایمنی توجه به تناسب آن با محیط کاری است که قرار است شما از آن استفاده نمایید. برای این منظور بهتر است با آگاهی از بروز خطرات احتمالی در محیط کاریتان اقدام کرده و کلاهی بخرید که به لحاظ کیفی حافظ جان شما باشد. در بخش قبلی ما سه نوع از مهمترین این دسته بندی را برایتان ذکر کرده ایم.

اندازه مناسب

فاکتور مهم بعدی برای انتخاب کلاه ایمنی مربوط به اندازه مناسب آن می شود. در این خصوص توصیه می کنیم ز خرید کلاه های تنگ و یا بیش از اندازه گشاد نسبت به ابعاد سرتان خودداری کرده و همواره از کلاه ایمنی مخصوص به خود نیز در محیط کاریتان بهره گیری نمایید.

یادتان باشد کلاه های تنگ در طول زمان سبب کاهش آگاهی محیطی و کلاه های بیش از اندازه بزرگ نیز پیوسته در حال جا به جا شدن از سر و افتادن از روی آن برایتان می باشند.

وزن مطلوب

طبق استانداردهای جهانی وزن یک کلاه ایمنی نباید بیش از ۴۰۰ گرم باشد؛ در این خصوص خواهشا وسواس گرایانه رفتار کنید. زیرا بار سنگینی کلاه بطور مستقیم به عضلات گردن و اطراف آن وارد می شود و می تواند ضمن ایجاد خستگی در کوتاه ترین بازه زمانی استفاده از محصول سبب ناراحتی شما از قرار دادن آن بر روی سرتان نیز گردد!

جنس پوسته کلاه

راهنمای خرید کلاه ایمنی

خوب امروزه از متریال های جورواجوری برای ساخت کلاه های ایمنی استفاده می شود که گُل سر سبد تمامی آنان کربن،‌پلاستیک و همچنین فایبرگلاس است. بهتر است در خصوص تعیین جنس کلاه محافظ خود حتما به زمینه کاریتان توجه داشته باشید. از طرفی فراموش نکنید که کلاه شما حتما باید مقاوم در برابر تغییرات شدید آب و هوایی آن هم در دراز مدت باشد.

بیشتر بخوانید
ضروری ترین ابزارهای که باید در هر خانه باشند!

همچنین به برجستگی لبه های کلاه و عدم انتقال انرژی ضربه به بخش داخلی آن نیز اهمیت دهید. ضد رسانای الکتریکی بودن و مقاومت در برابر آب و سایر رطوبت های محیطی نیز از دیگر موارد مربوط به این نکته بحساب می آید.

جنس داخلی

علاوه بر توجه به جنس پوسته بیرونی کلاه ایمنی خود به بخش داخلی آن نیز توجه داشته باشید. اول از هر چیزی توصیه می کنیم به سراغ جنس های جواب پس داده در بازار کشورمان بروید که در ادامه ما تعدادی از آن ها را برایتان معرفی خواهیم کرد.

سپس با راحتی در استفاده و پوشش نرم و منعطف داخل کلاه نیز گوشه چشمی داشته باشید؛ اینطوری در هنگام استفاده از کلاه حس ناخوشایندی به شما دست نخواهد داد. ضد عرق بودن و امکان تهویه مناسب هوا برای این قسمت نیز بسیار حائز اهمیت است.

رنگ کلاه ایمنی

انتخاب رنگ برای هر کلاه ایمنی با توجه تناسب آن برای استفاده در محیط های مختلف کاری در نظر گرفته شده است؛ مثلا کلاه ایمنی آتش نشانان به رنگ قرمز، کلاه ایمنی قابل مصرف در کارگاه های ساختمانی به رنگ زرد، رنگ آبی برای برق کاران، کلاه های سفید رنگ برای مدیران و مهندسین، کلاه های قهوه ای برای جوشکاران و … می باشد.

ویژگی های جانبی

توجه به امکانات جانبی قابل نصب و پیاده سازی بر روی کلاه ایمنی نیز از دیگر نکات مهمی است که شما خریداران عزیز باید به آن دقت داشته باشید. این امکانات می تواند شامل: استفاده از گوش گیر،‌ مجهز به بند چانه گیر، امکان نصب چراغ قوه، شیلد محافظ صورت، مکانی برای حک کردن لوگو و نام شرکت، عرق گیر پیشانی و غیره باشد.

قیمت کلاه ایمنی

مطمئن باشید قیمت کلاه ایمنی در مقایسه با عملکرد فوق العاده ای که از ناحیه سر و گردن شما عزیزان انجام می دهد، واقعا ناچیز است و از آن جایی که حرف ما در خصوص خرید محصولات ایمنی است، خواهش می کنیم که در این مورد بخصوص خساست به خرج نداده و سعی کنید بهترین و باکیفیت ترین کلاه ایمنی را برای امنیت جانی خود و دیگر همکارانتان تهیه فرمایید.

در بخش قبل با نکات مهم خرید کلاه ایمنی آشنا شدیم در ادامه ای مطلب فهرستی از 15 مدل از بهترین کلاه های موجود در بازار را معرفی میکنیم باما همراه باشید.

15 مدل از پرفروش ترین کلاه ایمنی مشاغل مختلف موجود در بازار

1.کلاه ایمنی اسپرت نقاب دار مدل کپ

کلاه ایمنی اسپرت نقاب دار مدل کپحفظ سلامت جسمی در محل کار ، به ویژه در مناطق صنعتی ، بسیار مهم است. استفاده از تجهیزات ایمنی بسیار مهم و ضروری است. کلاه ایمنی یک وسیله ایمنی است و به طور گسترده ای برای محافظت از سر استفاده می شود تا از برخورد با اشیا various مختلف جلوگیری کند. کلاه کتانی نقاب‌ دار اسپرت و ایمن ترکیه ای طراحی و ساخته شده و شبیه کلاه ورزشی نقاب‌ دار است.

پوسته داخلی کلاه از پلاستیک ساخته شده و دارای کف بالشتک است.به خاطر داشته باشید که سلامتی و ایمنی در کار باعث افزایش کارایی و بهره وری شما می شود. این یکی از اصول مهم در انجام کار است که بسیاری از شاخص ها و استانداردها برای آن تعیین شده است که توسط کارفرما در سراسر جهان مورد نیاز است. برای محافظت از جان خود و رعایت اصول ایمنی در محل کار ، توصیه می کنیم از کلاه ایمنی استفاده کنید.

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  80 گرم
 • قابلیت گردش هوا
  دارد
 • سایر توضیحات
  دارای روزنه هایی در اطراف کلاه جهت گردش هوا

2.کلاه ایمنی پرشین سیفتی کد X90

کلاه ایمنی پرشین سیفتی کد X90کلاه ایمنی فوق دارای سوراخ های تهویه هوا بوده و دارای پوشش ضد اشعه ماورای بنفش uv400 می باشد.این پوشش ضد اشعه بر روی این کلاه ABS انجام شده و باعث بالا بردن ضریب ایمنی پوسته کلاه در برابر عوامل مخرب محیطی مانند خورشید ،گرما ،سرما و مجاورت مواد شیمیایی می گردد. مواد تشکیل دهنده پوسته کلاه از Nitrile Butadiene Styrene Acrylo یا به اختصار ABS می باشد. این کلاه قابلیت اتصال لوازم جانبی نظیر گوشی صداگیر، شیلد محافظ صورت، و… را از طریق شیارها دارا می باشد.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید ترازوی دیجیتال دقیق و ارزان

وجود تاج با ضخامت بیشتر از پوسته کلاه باعث تقویت کلاه در ضربات مستقیم از بالا می شود و حالت منحنی آن باعث منحرف کردن اشیا و کاهش شدت ضربه می شود.کتیبه جلوی کلاه محل مناسبی جهت چاپ آرم یا نام شرکت بر روی کلاه تعبیه شده است، همچنین محل مناسبی برای نصب چراغ های پیشانی کشدار است و چراغ از روی آن لیز نمی خورد. قابلیت نصب بند زیر چانه را دارا می باشد اگر چه طراحی این کلاه بگونه ای است که به بند زیر چانه نیاز ندارد و اگر درست بر روی سر بسته شود بدون بند هم از سر نمی افتد. یراق این کلاه مجهز به سیستم تنظیم بصورت پیچی می باشد. این کلاه دارای گواهی استاندارد EN-397:2012 می باشد.

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  250 گرم
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  نجاری , تراشکاری , ساختمانی
 • استاندارد
  EN397
 • قابلیت گردش هوا
  دارد
سایر توضیحات
 • جدیدترین کلاه ایمنی دارای روکش محافظ پوسته در خاورمیانه
 •  ضد روغن و گریس
 • ضد اسید
 • مقاوم در برابر خش های ریز
 • مقاوم در برابر حلال ها
 • ضد اشعه ماورای بنفش
 • طول عمر بیشتر نسبت به کلاه های فاقد روکش بر روی پوسته

3.کلاه ایمنی پرشین مدل Dwarf 7

کلاه ایمنی دورف 7 با سوراخ های تهویه هوا دارای پوشش ضد اشعه ماورای بنفش uv400 می باشد.این پوشش ضد اشعه بر روی این کلاه ABS انجام شده و باعث بالا بردن ضریب ایمنی پوسته کلاه در برابر عوامل مخرب محیطی مانند خورشید ،گرما ،سرما و مجاورت مواد شیمیایی می گردد.مواد تشکیل دهنده پوسته کلاه از Nitrile Butadiene Styrene Acrylo یا به اختصار ABS می باشد.این کلاه قابلیت اتصال لوازم جانبی نظیر گوشی صداگیر، شیلد محافظ صورت، و… را از طریق شیارها دارا می باشد.

وجود تاج با ضخامت بیشتر از پوسته کلاه باعث تقویت کلاه در ضربات مستقیم از بالا می شود و حالت منحنی آن باعث منحرف کردن اشیا و کاهش شدت ضربه می شود.کتیبه جلوی کلاه محل مناسبی جهت چاپ آرم یا نام شرکت بر روی کلاه است، همچنین محل مناسبی برای نصب چراغ های پیشانی کشدار است و چراغ از روی آن لیز نمی خورد.قابلیت نصب بند زیر چانه را دارا می باشد اگر چه طراحی این کلاه بگونه ای است که به بند زیر چانه نیاز ندارد و اگر درست بر روی سر بسته شود بدون بند هم از سر نمی افتد.یراق این کلاه مجهز به سیستم تنظیم بصورت پیچی می باشد. دارای گواهی استاندارد EN-397:2012

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  300 گرم
 • مناسب برای
  ساختمانی
 • استاندارد
  EN397
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

4.کلاه ایمنی جوشکاری کد 0058

امروزه ایمنی و بهداشت پشتوانه سلامت انسان می باشد و آگاهی از عوامل خطرساز در محیط های کار به حفظ سلامتی کمک شایانی می نماید. یکی از حرفه های خطرناک حرفه جوشکاری می باشد. از جمله این عوامل که در کارگاههای جوشکاری بیشتر مشاهده می شود وجود دود ، بخارت و اشعه های حاصل از قوس الکتریکی است که موجب بیماریهای خطرناک برای جوشکار می شوند. یکی از روشهای کنترل در حین عملیات جوشکاری استفاده از کلاه ماسک اتومات می باشد که با حفاظت از سیستم بینایی و همچنین پوست جوشکار در مقابل اشعه های ناشی از جوشکاری از آسیب به کاربر جلوگیری بعمل می آورد.

استفاده از ماسک اتومات به دلیل عدم بکارگیری دست هنگام جوشکاری ، آزادی عمل بیشتری به جوشکار می دهد. ماسک اتومات فوق از قسمتهای زیر تشکیل شده است : 1- بدنه اصلی ماسک 2- بند کلاه ماسک 3- تلق محافظ می باشد. دارای سه ولووم می باشد یک ولووم جهت تغییر درجه تیرگی از 9 تا13 ، یک ولووم جهت تغییر حساسیت به نور ، یک ولووم جهت تغییر از تیرگی به روشنی وجود دارد

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید فرز انگشتی و فرز مینیاتوری و معرفی بهترین ها

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  250 گرم
 • ابعاد
  25x16x20 سانتی‌متر
 • جنس
  PVC
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

5.کلاه ایمنی جوشکاری مدل ولدینگ هلمت کد 0080m

امروزه ایمنی و سلامتی از سلامت انسان حمایت می کنند و آگاهی از عوامل خطرساز محل کار به حفظ سلامت کمک می کند. یکی از خطرناک ترین حرفه ها حرفه جوشکاری است. از جمله این عوامل که بیشتر در کارگاه های جوشکاری مشاهده می شود وجود دود ، بخار و اشعه قوس الکتریکی است که باعث بیماری های خطرناکی برای جوشکار می شود. یکی از روشهای کنترل در حین عمل جوشکاری استفاده از کلاهک ماسک اتوماتیک است که با محافظت از سیستم بینایی و همچنین پوست جوشکار در برابر اشعه های ناشی از جوشکاری از آسیب رسیدن به کاربر جلوگیری می کند. استفاده از ماسک های اتوماتیک به جوشکار آزادی عمل بیشتری می بخشد زیرا هنگام جوشکاری از دستان خود استفاده نمی کند.

ماسک بالایی اتوماتیک از قسمتهای زیر تشکیل شده است:

 • 1- بدنه اصلی ماسک 2- بند درپوش ماسک
 • 3- محافظ است. سه جلد دارد.
 • 4. یک ولوم برای تغییر درجه تاری از 9 به 13 ،
 • 5. یک ولوم برای تغییر حساسیت به نور ، یک ولوم برای تغییر از تاری به نور وجود دارد.

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  250 گرم
 • ابعاد
  25x16x20 سانتی‌متر
 • جنس
  PVC
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

سایر توضیحات

 • کلاه ایمنی جوشکاری قابلیت تیره و روشن شدن اتوماتیک
 • مورد استفاده جهت انواع جوشکاری
 • حالت روشن: DIN4
 • حالت تاریک: DIN9-13
 • مدت زمان مکث: 0.8 – 0.2 ثانیه
 • مدت زمان تغییر حالت صفحه نمایش از روشن به تاریکک کمتر از 0.3 میلی‌ثانیه

6.کلاه ایمنی کد 110

حفظ سلامت فیزیکی در زمان انجام کار به خصوص در اماکن صنعتی اهمیت زیادی دارد. استفاده از لوازم ایمنی بسیار پراهمیت و ضروری است. کلاه ایمنی ازجمله‌ وسایل ایمنی محسوب می‌شود و استفاده بسیار زیادی برای محافظت از سر برای جلوگیری از برخورد اجسام مختلف را دارد.

کلاه کتان نقاب دار اسپرت و ایمنی،طراحی و ساخته شده و ظاهر آن مانند کلاه‌های ورزشی نقاب‌دار است. پوسته داخلی کلاه از جنس پلاستیک و دارای فوم ضربه گیر می باشد .در نظر داشته باشید که سلامت و ایمنی در کار راندمان و بهره‌ وری شما را افزایش می‌دهد . این موضوع از اصول مهم در انجام کار است که شاخص‌ها و استانداردهای زیادی برای آن تعریف‌ شده که در سرتاسر جهان رعایت آن برای کارفرما الزامی است. برای حفاظت از جان خود و رعایت اصول ایمنی در کار، استفاده از کلاه ایمنی را به شما توصیه می‌کنیم

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  150 گرم
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  نجاری , تراشکاری , ساختمانی
 • قابلیت گردش هوا
  ندارد

سایر توضیحات

 • نقاب دار
 • دارای پارچه کتان
 • پوسته محافظ تهیه شده از پلیمری با مقاومت کششی بالا
 • دارای فوم ضربه گیر در دور تا دور لبه و دربدنه جهت دفع ضربه بالا تر

7.کلاه ایمنی ماتریکس مدل Max 2

کلاه ایمنی فوق یکی از محصولات تولیدی شرکت «ماتریکس» (Matrix) است. این کلاه ایمنی در مقایسه با سایر کلاه‌ها از وزن کمتری برخوردار بوده که این موضوع اهمیت خود را در استفاده‌ی طولانی‌مدت از کلاه نشان می‌دهد و مانع از خستگی کاربر خواهد شد. شرکت ماتریکس برای افزایش استحکام این کلاه ایمنی از PVC استفاده کرده است. این ساختار به‌خوبی قادر است نیروی ضربه‌ی وارده به سر را جذب کرده و از کاربر محافظت کند. عملکرد مناسب این کلاه منجر به اخذ استاندارد EN397 شده است.

از این کلاه می‌توان برای انواع کارهای ساختمانی، صنعتی و کارگاهی استفاده کرد. شرکت ماتریکس برای این محصول دریچه‌های گردش هوایی روی بدنه‌ی کلاه درنظر گرفته است که در کاهش میزان تعریق کاربر در دمای بالا موثر است؛ از سویی دیگر وجود یک پد عرق‌گیر مانع از جاری شدن عرق روی چشمان کاربر می‌شود. این پد قابل تعویض بوده و روی نگهدارنده‌ی کلاه قرار دارد. برای استفاده از این کلاه می‌توانید سایز نگهدارنه‌ی آن را مطابق با اندازه‌ی سرتان تغییر دهید. این کلاه تحت عنوان مدل «Max 2» به بازار عرضه می‌شود.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید اره عمود بر و معرفی بهترین اره های عمود بر

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  360 گرم
 • ابعاد
  طول: 27، عرض: 21، ارتفاع: 14.5 سانتی‌متر
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  ساختمانی , تراشکاری
 • استاندارد
  EN397
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

سایر توضیحات

 • دارای دریچه‌های مخصوص گردش هوا روی بدنه‌ی کلاه
 • قابلیت گرفتن شدت ضربه (بر اثر برخورد اجسام سنگین)
 • قابلیت تنظیم اندازه روی کاسه سر به‌وسیله‌ی پیچ تنظیم
 • دارای عرق‌گیر با قابلیت تعویض

8.کلاه ایمنی مدل AL4

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  300 گرم
 • ابعاد
  28x21x12 سانتی‌متر
 • مناسب برای
  نجاری , تراشکاری , ساختمانی
 • استاندارد
  CE
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

9.کلاه ایمنی مهندسی مدل گپ

حفاظت کارکنان از آسیب های بالقوه سر یک عنصر کلیدی هر برنامه ایمنی می باشد . آسیب به سر می تواند یک کارگر را از کار افتاده نموده یا حتی می تواند کشنده باشد .پوشیده کلاهخود یا یک کلاه ایمنی می تواند بهترین روش برای حفاظت از سر کارکنان در برابر آسیب باشد .کلاه های ایمنی حفاظ کارکنان را از ضربه و خطرات نفوذی ، بعلاوه شوک الکتریکی و خطر سوختگی محافظت نماید . کارفرما ها در صورتیکه امکان وقوع هر یک از موارد زیر باشد باید از پوشیدن حفاظهای سر توسط کارکنان خود مطمئن شوند

 • امکان افتادن اشیاء از بالا و برخورد با سرشان وجود داشته باش
 • امکان برخورد سرشان به اشیاء ثابت ، همانند لوله ها و میله ها باشد
 • امکان وقوع حادثه برای سر بر اثر تماس با مخاطرات الکتریکی باشد

مثالهائی از مشاغلی که کارکنانشان نیاز به استفاده از حفاظهای سر هستند عبارتند از  کارگران ساختمانی ، نجارها ، برقکارها ، تعمیر کنندگان خطوط تلفن ، لوله کش ها و تعمیر کنندگان خطوط لوله ها و کانالها ، برش کنندگان کنده و الوار درخت ، جوشکاران و بسیاری از مشاغل دیگر . هرگاه خطر افتادن اشیا ء از بالا وجود داشته باشد

10.کلاه ایمنی هترمن مدل MK3

شرکت هاترمن (Hatter-Man) از جمله تولیدکنندگان لوازم و تجهیزات ایمنی کار محسوب می‌شود. این شرکت چند مدل کلاه ایمنی را هم تولید کرده که سری MK3 یکی از این محصولات است. این کلاه طراحی و ساخت بسیار مناسبی دارد. پوسته داخل کلاه از جنس پلاستیک خشک و مطابق با بالاترین استانداردهای ایمنی ساخته می‌شود تا از کاربر در برابر برخورد اجسام مختلف به سر جلوگیری کند. همیشه در نظر داشته باشید که سلامتی و امنیت شما در زمان انجام کار، راندمان و بهره‌وری شمارا افزایش می‌دهد.

این موضوع از اصول مهم در انجام کار است که شاخص‌ها و استانداردهای زیادی برای آن تعریف‌شده که در سرتاسر جهان رعایت آن برای کارفرما الزامی است. برای حفاظت از جان خود و رعایت اصول ایمنی در کار، استفاده از کلاه ایمنی مانند سری MR3 را به شما توصیه می‌کنید. البته شرکت تولیدکننده‌ی این محصول سری‌های MR6 و MR7 را هم در دست تولید دارد. حفظ سلامت فیزیکی در زمان انجام کار به‌خصوص در اماکن صنعتی اهمیت زیادی دارد. به‌عنوان‌مثال در کارگاه‌های ساختمانی و راه‌سازی یا در سوله‌های بزرگ صنعتی که احتمال بروز حوادث متعدد و مختلفی وجود دارد، استفاده از وسایل ایمنی بسیار پراهمیت و ضروری است. کلاه ایمنی ازجمله‌ی وسایل ایمنی محسوب می‌شود و نسبتا استفاده بسیار زیادی برای محافظت از سر برای جلوگیری از برخورد اجسام مختلف به سر دارد.

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  360 گرم
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  تراشکاری , ساختمانی
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

سایر توضیحات

 • قابلیت گرفتن شدت ضربه (بر اثر برخورد اجسام سنگین)
 • قابلیت تنظیم روی کاسه سر
 • دارای عرق‌گیر با قابلیت تعویض

11.کلاه ایمنی هترمن مدل MK6 طرح 2

کلاه ایمنی فوق یکی از محصولات بسیار کاربردی شرکت «هترمن» (Hatter Man) است که باتوجه به مزایایی که دارد کلاهی با ضریب ایمنی بسیار بالا محسوب می‌شود. در ساخت این کلاه از PVC استفاده شده است که وزن کمی داشته و از استحکام بالایی برخوردار است. با در اختیار داشتن این کلاه می‌توانید از محافظ گوش نیز استفاده نمایید. اگر محافظ گوش شما از قابلیت نصب روی کلاه بهره‌ می‌برد می‌توانید آن را در قسمت کناری کلاه نصب کرده و روی گوش خود قرار دهید. در قسمت فوقانی کلاه نیز قسمت‌هایی برای گردش جریان هوا قرار دارد که در محیط‌های گرم مانع از تعریق بیش ازحد سر کاربر می‌شود.

بیشتر بخوانید
بهترین ترازوی وزن کشی موجود در بازار

این محصول به‌دلیل برخورداری از بند نگه‌دارنده، به‌خوبی روی سر قرار می‌گیرد و درصورت انجام کارهای پرتحرک از سر کاربر نمی‌افتد. کلاه ایمنی فوق برای سایزهای مختلف سر قابل استفاده است و این ویژگی به‌لطف استفاده از نگه‌دارنده‌ی قابل تنظیم آن حاصل شده است. این محصول دارای استاندارد EN397 بوده که گویای عملکرد مناسب آن است. شرکت هترمن این کلاه را به یک شیلد محافظ چشم مجهز کرده است تا کاربر بدون آسیب‌دیدگی از ناحیه‌ی چشم بتواند به کارهایی مانند تراشکاری، ساختمانی و نجاری نیز بپردازد.

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  480 گرم
 • ابعاد
  طول: 29، عرض: 22، ارتفاع: 12 سانتی‌متر
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  ساختمانی , نجاری , تراشکاری
 • استاندارد
  EN397
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

سایر توضیحات

 • دارای دریچه‌های مخصوص گردش هوا روی بدنه‌ی کلاه
 • قابلیت گرفتن شدت ضربه (بر اثر برخورد اجسام سنگین)
 • قابلیت تنظیم اندازه روی کاسه سر
 • دارای عرق‌گیر با قابلیت تعویض
 • دارای بند نگهدارنده‌ی کلاه روی سر
 • مجهز به شیلد محافظ چشم

12.کلاه ایمنی هترمن مدل MK8 طرح 1

یکی از روش‌های محافظت از سر در حین کار استفاده از کلاه ایمنی مناسب است. محصول فوق نیز به‌همین منظور طراحی و تولید شده است. این کلاه ایمنی ساختاری مستحکم از جنس PVC دارد و در بسیاری از کارهای ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کلاه توانسته استاندارد EN397 را اخذ نماید که نشان از کیفیت و کارآیی مناسب آن دارد. کلاه ایمنی فوق را شرکت «هترمن» (Hatter man) تولید می‌کند. از این کلاه می‌توان در محیط‌هایی گرم نیزاستفاده کرد.

این ویژگی به‌لطف قابلیت گردش هوایی است که برای آن درنظر گرفته شده است. با برسر داشتن این کلاه احتمال آسیب دیدن سرتان براثر برخورد اجسام کاهش چشمگیری خواهد داشت. این کلاه ایمنی دارای بند نگهدارنده روی سر بوده و از آنجایی که بخش نگهدارنده‌ی آن قابل تنظیم است می‌توانید آن را براساس سایز کاسه‌ی سر خود تنظیم کرده و روی سرتان قرار دهید. این کلاه ایمنی تحت عنوان مدل «MK8» به بازار عرضه می‌شود و وزنی حدود 440 گرم دارد.

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  440 گرم
 • ابعاد
  طول: 29، عرض: 21.5، ارتفاع: 17 سانتی‌متر
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  ساختمانی , نجاری , تراشکاری
 • استاندارد
  EN397
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

سایر توضیحات

 • دارای دریچه‌های مخصوص گردش هوا روی بدنه‌ی کلاه
 • قابلیت گرفتن شدت ضربه (بر اثر برخورد اجسام سنگین)
 • قابلیت تنظیم اندازه روی کاسه سر
 • دارای عرق‌گیر با قابلیت تعویض
 • دارای بند نگهدارنده‌ی کلاه روی سر

13.کلاه ایمنی هترمن مدل MK8 طرح 2

کلاه ایمنی فوق یکی از محصولات تولیدی شرکت «هترمن» (Hatter Man) است که تحت عنوان مدل «MK8» به بازار عرضه می‌شود. این کلاه به‌خوبی از سر کاربر محافظت کند و به‌دلیل نوع طراحی که دارد به‌راحتی از روی سر جدا نمی‌شود. برای استقرار این کلاه روی سر از دو نگه‌دارنده استفاده شده است که یکی در زیر فک بسته می‌شود و دیگری روی بخش بالایی سر قرار می‌گیرد. هردوی این بخش‌ها قابل تنظیم است. باتوجه به این ویژگی می‌توان از این کلاه برای انجام کارهایی که تحرک زیادی دارند و کاربر مجبور است دایما زاویه‌ی سر خود را تغییر دهد استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
بهترین مارک آچار لوله گیر (آچار شلاقی)

در قسمت فوقانی کلاه نیز منافذی برای گردش هوا وجود دارد که مانع از تعریق بیش از حد سر کاربر در حین کار و محیط‌های گرم می‌شود. شرکت هترمن این کلاه را از جنس PVC تولید کرده است تا علاوه‌بر استحکام بالا از وزن مناسبی برخوردار شود. این کلاه ایمنی توانسته است استاندارد EN397 را اخذ نماید که نشان از کیفیت ساخت بالا و عملکرد مناسب آن دارد.

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  440 گرم
 • ابعاد
  طول: 29، عرض: 21.5، ارتفاع: 17 سانتی‌متر
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  ساختمانی , نجاری , تراشکاری
 • استاندارد
  EN397
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

سایر توضیحات

 • دارای دریچه‌های مخصوص گردش هوا روی بدنه‌ی کلاه
 • قابلیت گرفتن شدت ضربه (بر اثر برخورد اجسام سنگین)
 • قابلیت تنظیم اندازه روی کاسه سر
 • دارای عرق‌گیر با قابلیت تعویض
 • دارای بند نگهدارنده‌ی کلاه روی سر

14.کلاه ایمنی هترمن مدل MK8 مخصوص کار در ارتفاع

محصولی که مشاهده می‌کنید کلاه ایمنی مدل MK8 است که شرکت «هترمن» (Hatter Man) آن را تولید می‌کند. این کلاه از بدنه‌ای از جنس پلاستیک و بسیار مستحکم برخوردار است. در قسمت داخلی این کلاه یک فریم پلاستیکی نرم طراحی شده که سر کاربر داخل آن قرار می‌گیرد.

این فریم داخلی علاوه بر ایجاد ایمنی بیشتر موجب افزایش راحتی استفاده از کلاه خواهد شد. چراکه به علت فاصله‌ای که بین سر و بدنه‌ی کلاه به‌وجود می‌آورد موجب جریان یافتن بهتر هوا داخل کلاه خواهد شد. همچنین روزنه‌های کوچکی که روی بدنه‌ی کلاه قرار دارد به گردش بهتر هوا داخل کلاه کمک می‌کند. باتوجه به قابلیت تنظیم سایزی که این کلاه دارد هر فردی می‌تواند از آن استفاده کند. استاندارد EN397 تاییدکننده‌ی کیفیت بالای این کلاه است. شرکت هترمن روی بدنه‌ی این مدل یک بند با طراحی خاص هم تعبیه کرده که استفاده از آن را برای انجام کارهای با فعالیت زیاد و کار در ارتفاع مناسب کرده است.

مشخصات کلی محصول

 • وزن
  440 گرم
 • ابعاد
  طول: 29، عرض: 21.5، ارتفاع: 17 سانتی‌متر
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  ساختمانی , نجاری , تراشکاری
 • استاندارد
  EN397
 • قابلیت گردش هوا
  دارد

سایر توضیحات

 • دارای دریچه‌های مخصوص گردش هوا روی بدنه‌ی کلاه
 • قابلیت گرفتن شدت ضربه (بر اثر برخورد اجسام سنگین)
 • قابلیت تنظیم اندازه روی کاسه سر
 • دارای عرق‌گیر با قابلیت تعویض
 • دارای بند مخصوص نگهدارنده‌ی کلاه روی سر جهت کار در ارتفاع

15.کلاه جوشکاری اولکو مدل 2000-E-90390

کلاه جوشکاری اولکو مدل 2000-E-90390مشخصات کلی محصول

 • وزن
  400 گرم
 • ابعاد
  35x30x30 سانتی‌متر
 • جنس
  PVC
 • مناسب برای
  ساختمانی
 • استاندارد
  CE
 • قابلیت گردش هوا
  ندارد

سایر توضیحات

 • دارای فیلتر LCD با قابلیت تغییر میزان شفافیت
 • امکان مشخص کردن زمان برای تغییر فیلتر
 • دارای باتری خورشیدی برای تامین انرژی (تامین انرژی از طریق نور حاصل از جوشکاری)
 • دارای 2 سنسور نور
 • امکان تنظیم میزان حساسیت نسبت به نور
 •  محافظت از کاربر دربرابر اشعه‌های مادون قرمز و فرابنفش

راهنمای نگهداری از کلاه ایمنی

 • در وهله اول جایی ایمن و به دور از تابش مستقیم نور خورشید را برای نگهداری از کلاه خود در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، انتخاب نمایید.
 • سعی کنید در بازه های زمانی مرتب اقدام به چک کردن سلامت کلاه ایمنی خود کرده و در صورت مشاهده خرابی در هر قسمت از آن فورا مسئول مربوط به قسمت کاری خود را مطلع سازید.
 • اشعه های مضر خورشیدی بر روی کیفیت ساختاری کلاه های ایمنی در دراز مدت اثر داشته و سبب کاهش استحکام آنان برایتان می شود.
 • فراموش نکنید که برای تمیز نمودن کلاه خود باید از یکسری مواد شوینده بخصوص استفاده کنید که در این خصوص بهتر است کمی اطلاعات خود را افزایش دهید.

ضمن تشکر امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید کلاه ایمنی مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن راهنمای خرید انواع لباس مهندسی را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.