چاپ صفحه

بهترین کتاب های کارآفرینی که باید بخوانید کدامند؟

کتاب های که کارآفرینان
چکیده این مطلب :

انتشار: 04 تیر 99

زمان مطالعه: 10 دقیقه

دسته بندی ها: کتاب و مجله

هیچ نظر

321 بازدید

در این مطلب به بهترین و پرفروش ترین کتاب های که کارآفرین ها برای راه اندازی کسب و کار باید حتما آنها را بخوانند میپردازیم

کارآفرین بودن سرگرم کننده است تا زمانی که متوجه شوید که در واقع به اندازه دیگران تجربه ندارد. دانش شما ممکن است در همان سطح با افرادی که بیست سال در این تجارت بوده اند نباشد و شما را ترساند.

نیازی به نگرانی نیست هر چند ، اگر شما یک شاخص تدریس بالایی دارید ، خوب خواهید بود!

بنابراین بسیاری از کارآفرینان امروزی فقط می خواهند مستقیم به سبک زندگی جدید پر از ماجراهای هیجان انگیز تجاری و پول جدید بپردازند ، اما این ساده نیست. اگر می خواهید بهترین باشید ، می پردازد که از بهترینها بیاموزید ، و این چیزی است که این کتابها درمورد اینها هستند. اینها بهترین و بهترین کتابهای مورد علاقه ما برای کارآفرینان هستند.

کتاب های زیر به شما کمک می کند تا هم در زندگی و هم در تجارت رشد کنید تا یک کارآفرین موفق باشید. این بهترین کتاب های کارآفرین دانش اساسی را در مورد کارآفرینی به شما می دهند و درباره آنچه اتفاق می افتد در هنگام سفر به موفقیت کارآفرینی است ، مشاوره می کنند.

1. سرسختی، قدرت اشتیاق و پشتکار  – نوشته‌­ی آنجلا داک ورث

سرسختی، قدرت اشتیاق و پشتکار  – نوشته‌­ی آنجلا داک ورث

در کتاب سرسختی که به سرعت وارد لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز شد، آنجلا داکورث از پیشروان روانشناسی موفقیت، به همه کسانی که به دنبال موفقیت هستند – شامل والدین، معلمین، ورزشکاران و فعالین کسب‌وکار و … – نشان می‌دهد که راز موفقیت به اندازه‌ای که به اشتیاق و استقامت بستگی دارد، به استعداد وابسته نیست. او این مفهوم را «سرسختی» نامیده است.

داکورث همراه با بیان داستان زندگی خود، به عنوان دختری که همواره عبارت «تو نابغه نیستی!» را از پدرش می‌شنیده ولی اکنون یک فرد موفق و پیشرو در زمینه روانشناسی موفقیت و مشاوره کسب‌وکار است، نشان داده است که برای موفقیت، ترکیب ویژه‌ای از اشتیاق و مداومت بلندمدت ضروری است.

او در این کتاب، خواننده را همراه خود به وضعیت‌هایی شدیدا چالش‌برانگیز، نظیر دوره‌های آموزش ویژه نظامی، آموزش مدارس با شرایط بسیار بد، آزمون‌های ملی و … برده و نشان می‌دهد که چگونه با ارزیابی هزاران مصاحبه با افراد موفق در زمینه‌های مختلف، به این راز موفقیت پی برده است.  با مطالعه‌ی کتاب سرسختی؛ قدرت اشتیاق و پشتکار بینش‌های جدیدی کسب می‌کنیم: چرا هر تلاش شما برای رسیدن به اهدف، در نهایت دو برابر ارزشمند است؟ چگونه صرف نظر از هوش و موقعیت، می‌توان سرسختی را آموخت؟ چگونه علایق مادام‌العمر شکل می‌گیرند؟ کدام یک برای کودکان بهتر است؛ یک آغوش گرم و یا استانداردهای سخت‌گیرانه…

2. پدر پولدار، پدر بی پول – نوشته‌­ی رابرت کیوساکیپدر پولدار، پدر بی پول – نوشته‌­ی رابرت کیوساکی

کتاب پدر پولدار پدر بی پول، اثری از رابرت کیوساکی‌ و شارون لیچر می‌تواند نقطه شروعی برای تمام کسانی باشد که می‌خواهند کنترل مالی‌شان را در آینده بدست گیرند.

بیشتر بخوانید
پرفروش ترین کتاب های موجود در بازار در سال 2020

ایده‌هایی که وی در کتاب پدر پولدار پدر بی پول (Rich Dad Poor Dad) مطرح کرده به نظر خیلی از والدین، عجیب و خشک می‌آید. بسیاری از والدین همین طوری هم برای پایبند کردن بچه‌ها در مدرسه مشکل دارند. اگر فرزندانتان را تشویق کنید که کارمند خوبی باشند آن وقت آن‌ها را مجبور کرده‌اید که بیشتر از آنچه سهم‌شان است مالیات به جیب دولت بریزند و در عوض هم انتظار مقرری بازنشستگی ناچیزی را بکشند یا اصلاً منتظر مقرری گرفتن هم نمانند. درست است که مالیات قسمت اعظم هزینه‌های افراد را تشکیل می‌دهد. در واقع بیشتر خانواده‌ها از ماه ژانویه تا اواسط ماه می را برای دولت کار می‌کنند تا بلکه بتوانند مالیات‌هایشان را بپردازند. ما الان به ایده‌های جدید نیاز داریم و این کتاب همان نوع ایده‌ها را در دسترس شما قرار می‌دهد.

رابرت ادعا دارد که ثروتمندان آموزش‌های متفاوتی به فرزندانشان می‌دهند. آن‌ها در خانه و دور میز شام به بچه‌ها آموزش می‌دهند. شاید ایده‌هایی که در کتاب پدر پولدار پدر بی پول آورده شده‌اند از آن نوع چیزهایی نباشند که شما با فرزندانتان بخواهید در موردشان بحث کنید اما همین که حاضر شده‌اید نگاهی به آن‌ها بیندازید جای شکر دارد. باز هم در مورد ایده‌های مشابه به جستجو بپردازید. ما باید دانش و معلومات جدیدتری را به فرزندانمان توصیه کنیم. ما به ایده‌های جدید و آموزش‌های متفاوتی نیازمندیم. شاید چندان ایده‌ی بدی نباشد اگر به فرزندانمان بگوییم که همزمان با کارمند خوبی بودن تلاش کنند تا صاحب شرکت سرمایه‌گذاری شخصی‌شان هم باشند.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول از رابرت کیوساکی :

نشانه هایی که به شما و فرزندا ن تان کمک می کنند تا بر ثروت خود بیفزایید، هرچند که فضای جهانی نامطمئن و ناپایدار باشد:

  • درس ١- ثروتمندان برای به دست آوردن پول کار نمیکنند.
  • درس ٢- چرا آموختن دانش مالی ضروری است؟
  • درس ٣- مواظب کسب وکار خود باشید.
  • درس ۴- تاریخ مالیات ها و قدرت شرکت های بزرگ.
  • درس ۵- ثروتمندان پول شان را سرمایه گذاری می کنند.
  • درس ۶- برای یادگیری کار کنید نه پول درآوردن.3. هفت عادت مردمان موثر – نوشته‌­ی استفان ار کاوی

هفت عادت مردمان موثر – نوشته‌­ی استفان ار کاوی

کتاب ۷ عادت مردمان موثر، چکیده‌ای از مهم ترین نکاتی است که باعث بهبود افراد در زندگی و شغلشان می‌شود. استفان کاوی، برای نوشتن این کتاب، عادت‌ها و رفتارهای هزاران فرد موفق را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که تمام انسان‌های تاثیرگذار عادت‌هایی سازنده و مفید دارند. عادت‌هایی که باعث شده بتوانند به اهداف و آرزوهای خود دست پیدا کنند. کتاب‌های زیادی از موفقیت، راهکارها و ترفندهای آن می‌گویند. جمله‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی یا صفحات وب در مورد اینکه چطور موفق شویم وجود دارد. اما تبدیل شدن به یک انسان موفق در همه‌ی زمینه‌ها (رابطه، کار، تحصیل و …) نیازمند تغییر شخصیت و عادات شما هستند. کتاب ۷ عادت مردمان موفق یکی از بهترین راهنماهای موفقیت است.

بیشتر بخوانید
بهترین کتاب های بورس؛ با خواندن این کتاب ها در بورس میلیونر شو

در سال ۱۹۹۶، استیفن کاوی از سوی مجله تایم به‌ عنوان یکی از ۲۵ شخصیت تاثیرگذار نامیده شد؛ و مجلۀ فوربس کتاب ۷ عادت مردمان موفق را یکی از ۱۰ کتاب برتر در زمینۀ مدیریت کسب‌ و کار که تاکنون منتشر شده است، عنوان کرد..

4. نوپای ناب – نوشته‌­ی اریک ریز

 

نوپای ناب – نوشته‌­ی اریک ریز

کتاب نوپای ناب، با این هدف نوشته شده است تا از شکست کسب‌و‌کار شما جلوگیری کند! به همین دلیل این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها برای کارآفرینان و صاحبان کسب‌و‌کارهای مختلف، محسوب می‌شود.

شاید بهترین تعریف برای یک استارت‌آپ، تعریف اریک ریس، نویسنده این کتاب باشد:

” یک شرکت یا موسسه با هدف ایجاد محصول یا خدمتی جدید در شرایطی که عدم قطعیت بسیار زیادی وجود دارد ”

او در کتاب نوپای ناب، با تایید این حقیقت که اکثر کسب‎‌و‌کارهای نوپا شکست می‌خورند به بیان راهکارها و نکاتی می‌پردازد که می‌توان با استفاده از آن‌ها تا جای ممکن از شکست کسب‌و‌کار، اجتناب کرد.

این راهکارها شامل ارائه و آموزش انواع مدل‌های کسب‌و‌کار و چگونگی ایجاد آن‌ها، آموزش اصول صحیح ایجاد یک شرکت، ارائه محصول و نحوه و زمان ورود به بازار و انطباق سریع با شرایط مختلف بازار می‌شود.

5.هنر جنگ – نوشته‌­ی سون تزو

هنر جنگ – نوشته‌­ی سون تزو

 

هنرجنگ اثر سان‌تزو(سون‌تزو) فرمانده‌ی چینی دوران پادشاهی وو، پانصد سال پیش از میلاد مسیح است. هنر جنگ در سال ۱۷۷۲ به فرانسه برگردانده شد و با عنوان« Art Militaire de chinois»  به چاپ رسید. این ترجمه اولین ترجمه‌ی اروپایی هنر جنگ است. «لیونل گیلز» نویسنده و تاریخدان انگلیسی که متخصص تاریخ  چین بود، این کتاب را در سال ۱۹۱۰ به انگلیسی برگرداند. عنوان ترجمه‌ی انگلیسی کتاب «the art of war» است.

هر کسی میتواند با هر دیدگاهی از این کتاب استفاده کند. اما این کتاب در دنیای پر رقابت امروز بیشتر نظر مدیران و کارآفرینان و ورزشکاران بنام دنیا را جلب کرده.

مدیران، کارآفرینان و ورزشکاران دنیا کسانی هستند که مدام باید با شکست دست و پنجه نرم کنند. انرژی، زمان و پولشان را باید بهینه مصرف کنند و کاملا استراتژیک وارد هر رقابتی شوند.

و دلایل دیگر آن این است که این کتاب کوچک و کوتاه است.

شما وقت کمی صرف خواندن میکنید و وقت بیشتری صرف فکر کردن و دلیل دیگر اینکه این کتاب توسط فرد بزرگی در زمان خودش نوشته شده که تعلیماتش در طی قرن ها آزمون شده.

6. ساختن یک نام تجاری در ۳۰ روز  – نوشته­‌ی سایمون میدلتون

ساختن یک نام تجاری در ۳۰ روز  – نوشته­‌ی سایمون میدلتون

 

بیشتر بخوانید
بهترین رمان های عاشقانه معروف همراه با لینک خرید

شما برای ساختن نام تجاری، آن هم نام تجاری جالب توجه احتیاجی به داشتن مدرک دانشگاهی یا حضور در دوره های فشرده بازاریابی ندارید. تنها چیزی که احتیاج دارید این کتاب و به ۳۰ روز زمان است

با پیروی از ۳۰تمرین وا ضح وآشکار این کتاب، چگونه نام تجاری خود را به شکلی عمیق و کارآمد خلق، مدیریت و از طریق ارتباطات به دیگران منتقل سازید. برخی از مطالبی که در این کتاب خواهیم آموخت : درک موقعیت گذاری نام تجاری نام تجاری شما هست و چه نیست کشف نام تجاری تان از طریق عنکبوت شش پا خلق بیانیه موقعیت گذاری داخلی نام تجاری یک نام تجاری درخشان در هر نقطه تماس، چگونه ایجاد می شود زمانی که چیزی به راه خطا می رود، مسائل را حل وفصل کنید فهرست کتاب اسم نام تجاری­تان: چگونه آن را به درستی بسازید و چگونه از دامها پرهیز کنید.

7. از صفر به یک – نوشته‌­ی  پیتر تیل

 

از صفر به یک – نوشته‌­ی  پیتر تیل

پیتر تیل نیاز به معرفی ندارد. او بنیانگذار شرکت PayPal و یکی از نخستین سرمایه‌گذاران فیسبوک است. یک کارآفرین موفق که کارهای زیادی انجام داده و در این کتاب شرح می‌دهد که چگونه شرکت‌های بزرگ از هیچ متولد می‌شوند. کتاب «صفر به یک» آنقدر بین کارآفرینان و استارتاپ‌ها محبوب است که مجله فوربز گفته که خواندن آن به شما احساس قدرت فرابشری می‌دهد. این کتاب از زمان انتشار همواره جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه نوآوری، کارآفرینی و استارتاپ‌ها بوده است و در اغلب لیست‌های «کتاب‌هایی که حتما باید مطالعه کرد» قرار دارد.

او می‌گوید کسب‌وکارهایی که دارای ایده‌های نوینی بوده‌اند، تنها یک‌بار برای همیشه اتفاق افتاده‌اند و هرگز دوباره توسط صاحبانشان تکرار نمی‌شوند. مثل کاری که بیل گیتس در ایجاد سیستم‌عامل یا لری پیج در به‌وجود آوردن موتورهای جست‌وجو انجام داده‌است. قهرمانان آینده در بازار رقابتی امروز برنده نمی‌شوند. آن‌ها از مقایسه و رقابت فرار می‌کنند، چرا که تجارت آن‌ها منحصربه‌فرد خواهد بود. صفر به یک در مورد توانایی منحصر به فرد انسان برای ایجاد تکنولوژی صحبت می‌کند که ما را قادر می‌سازد تا: چیزهای جدید و روش‌های بهتر ساختن آن‌ها را درک کنیم، با کار کمتر، بهره‌وری بیشتر داشته باشیم و با طراحی خود دنیا را دوباره بسازیم.

با این حال، اکثر مردم از توانایی خود برای نوآوری استفاده نمی‌کنند. در عوض، عمدتا آنچه را که قبلا انجام شده است، کپی می‌کنند چون تکرار محصولی که قبلا ساخته شده بسیار آسان هست و به راحتی می‌شود از یک به بی‌نهایت رفت. اما چیزی که سخت است و کار هرکسی نیست رسیدن از صفر به یک است یعنی طراحی و توسعه یک چیز یا محصول جدید.

8. سمفونی کفش‌ها – نوشته­‌ی فیل نایت

 

بیشتر بخوانید
فنگ شویی چیست؟ معرفی بهترین کتاب ها برای آشنایی فنگ شویی

سمفونی کفش‌ها – نوشته­‌ی فیل نایت

فیل نایت با سرمایه ۲۴ میلیارد دلاری‌اش یکی از ثروتمندترین مردان دنیا است و نایک، برندی که بنیان گذاشت، در سرتاسر جهان شناخته‌شده و محبوب است. شاید کمتر کسی بداند او مردی خودساخته است که تجارتش را فقط با ۵۰ دلار و از اتاق خانه‌شان در اورگان شروع کرد و در مسیر موفقیت خارق‌العاده‌ش با مشکلات فراوان روبه‌رو شد؛ اما هر بار راهکاری خلاقانه یافت، شرکتش به رشد بی‌نظیرش ادامه داد و رقبایی مثل آدیداس و پوما را پشت‌سر گذاشت.

خالق و بنیان‌گذار شرکت نایت در این کتاب ماجرای شکست‌ها و موفقیت‌ها و امید و تلاش دائمی‌اش را به شیوایی روایت می‌کند، طوری که «سمفونی کفش‌ها» کتابی است بی‌نهایت جذاب و خواندنی، همچون یک رمان پرکشش، کتابی الهام‌بخش که میلیون‌ها نفر را در دنیا مسحور خود کرده و مدت‌ها پرفروش‌ترین کتاب‌ها در آمریکا و اروپا است.

9. وسواسی باشید یا معمولی باقی بمانید – نوشته­‌ی گرنت کاردونه

وسواسی باشید یا معمولی باقی بمانید – نوشته­‌ی گرنت کاردونه

 

گرانت کاردونه، که از ورشکستگی و بدهی در ۲۱ سالگی به سمت میلیونر شدن در ۳۰ سالگی رفته است، می نویسد:

” در محیط اقتصادی امروز شما نمی توانید روش خودتان برای رسیدن به وضعیت میلیونر شدن را حفط کنید.”

او ادامه میدهد که ” اولین قدم، تمرکز روی افزایش درآمد و تکرار این افزایش دهی می باشد.”

” درآمد من ۳۰۰۰ دلار در ماه بود و ۹ سال بعد ۲۰۰۰۰ دلار در ماه شد. اگر دنبال کردن پول را شروع کنید شما را مجبور به کنترل درآمد و دیدن فرصت ها خواهد نمود. کسب پول بیشتر اغلب در عمل دشوارتر از گفتار است امّا بیشتر افراد گزینه هایی برای رسیدن به هدفشان در اختیار دارند.”

درمقدمه و پشت جلد کتاب می خوانیم:

در تمام طول زندگی ام به من گفته اند که وسواس فکری نسبت به موفقیت چیز خوبی نیست. اما آن چه اهمیت دارد این است که همین وسواس فکری، مهم ترین عامل موفقیت امروزی من است. وسواس هایم من را در سن بیست و پنج سالگی از فردی که از همه نظر گم گشته و در هم شکسته بود، به مالک پنج شرکت خصوصی با فروش ۱۰۰ میلیون دلاری در سال، یکی از ده مدیر عامل برتر با نفوذ در جهان، نویسنده ی پنج کتاب از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز، سخنران بین المللی تحسین شده، شوهری مهربان و پدری شیفته ی دو دخترش تبدیل کرده است. موقعیت امروز من تنها به دلیل بهره گیری از وسواس فکری ام نسبت به موفقیت است.

10. کارآفرینی در هفت گام  – نوشته­‌ی سید علیرضا محمدزاده

کارآفرینی در هفت گام  – نوشته­‌ی سید علیرضا محمدزاده

علیرغم وجود کتاب‌های متعدد و منابع گسترده داخلی و خارجی در حوزه کارآفرینی این کتاب با نگاه کاربردی و به‌منظور هدایت خواننده برای راه‌اندازی کسب‌وکار موفق تبدیل شده است. براساس تجربه تدریس دوره‌های مختلف کارآفرینی، دانشجویان به دنبال مدل‌های عملی برای راه‌اندازی کسب‌وکار و تبدیل ایده و طرح‌های خود به یک کسب‌وکار هستند. لذا در این کتاب هفت قدم یا هفت مرحله در قالب هفت فصل برای ورود به دنیای کسب‌وکار و کارآفرینی شدن بیان شده است.

11. اثر مرکب نوشته‌­ی دارن هاردی

اثر مرکب نوشته‌­ی دارن هاردی

یکی از کتابهایی که تازه خوانده ام و توصیه به خواندن آن می کنم ((اثر مرکب)) نوشته دارن هاردی که در سال ۱۳۹۳ در انتشارات شریف چاپ و منتشر شده است.

بیشتر بخوانید
بهترین کتاب های بورس؛ با خواندن این کتاب ها در بورس میلیونر شو

کتاب ۲۴۰ صفحه است و بدون مقدمات و حواشی، کمتر از ۱۵۰ صفحه می باشد، ترجمه آن بسیار روان و خواندنی و متن آن نیز سرشار از مثال و داستانهایی است که فهم کتاب را آسان تر می سازد، گرچه نویسنده کتاب، فردی آمریکایی است و بعضا اصول و ارزشها و راهکارهای ارائه شده، مبتنی و وفق فرهنگ ایرانی – اسلامی ما نیست، اما در عین حال در جای جای این کتاب شما با اصولی برخورد می کنید که هم عقلانی است، هم منطقی، هم تجربی، هم کاربردی و هم منطبق بر احادیث و آیات و روایات اسلامی و فرهنگ کار و تلاش ایرانی.

((اثر مرکب)) گرچه دارای بنیان مشترک با اکثر سخنرانی ها و کتاب های موفقیت است که بر تلاش، امید، تغییر و قدرت درون انسان تاکید دارند، اما اثرگذاری و تحولی که می تواند در خواننده ایجاد کند و زاویه نگاه جدید و همچنین پیشنهادات کاربردی، عملیاتی، جالب توجه و اثرگذاری که مطرح می نماید، موجب می گردد خواننده را از ابتدا تا انتها با خود همراه کند.

تم کلی کتاب ((اثر مرکب)) و مضمون و هدف گذاری آن نیز به نحوی است که مدیر، کارمند، مرد، زن، پیر، جوان و هر مخاطبی در هر قشر و سن و شغل و حرفه ای بتواند به فراخورش نیازش از آن بهره مند شود و برای موفقیت و تداوم موفقیت به آن نیازمند باشد. تا آنجا که نویسنده در دیباچه کتاب ادعایی بزرگ می کند و می گوید: ((مهم نیست چه چیزی یاد می گیرید یا از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده می کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید)).

12. کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست اثر کیم ووچونگ

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست اثر کیم ووچونگ

تاریخ نگارش کتاب مربوط به بهار 1989 میلادی و 1367 شمسی می باشد و یک کتاب مدیریتی و انگیزشی محسوب می شود .

پشت جلد کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست آمده است:

شما باید با کیم‌وو چونگ آشنا شوید، نه تنها به این دلیل که پسربچه فقیری بود که با تلاش و کوششی وصف‌ناپذیر، گروه صنعتی دوو را با بیش از ۲۵ میلیارد دلار فروش سالیانه تاسیس کرد و یا به این دلیل که رهبران جهان، نبوغ افسانه‌ای او را در کار و تجارت ستوده‌اند؛ شما می‌بایست با وی آشنا شوید، زیرا سرگذشت وی مجموعه‌ای از راهنمایی‌های خلاقانه و کاربردی در راه رسیدن به موفقیت در کار و زندگیست.

13. کتاب ثروتمندترین مرد بابل – نوشته‌­ی جورج کلاسون

کتاب ثروتمندترین مرد بابل - نوشته‌­ی جورج کلاسون

کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» نوشته‌ی «جورج ساموئل کلاسون» و ترجمه‌ی «مهدی مجردزاده کرمانی» است. کتاب از یک حالت داستانی با محتوای قوی و جذاب برخوردار است. کتاب حاوی راهنمایی‌هایی عملی و ارزشمندی است که می‌تواند به رفع کمبودها و مشکلات مالی کمک کند. این کتاب، هم به لحاظ ادبی و هم به لحاظ راهنمایی‌های مالی و اقتصادی، جالب توجه است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «این کتاب پس از انتشار، مورد استقبال بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، کارفرمایان و سرمایه‌گذاران قرار گرفت و توسط ایشان،در مقیاس وسیع و به تعداد زیادی توزیع شد.

بیشتر بخوانید
فنگ شویی چیست؟ معرفی بهترین کتاب ها برای آشنایی فنگ شویی

بدین ترتیب میلیون‌ها نفر، با شخصیت معروف “ثروتمندترین مرد بابل” آشنا شدند و از مطالعه‌ی داستان‌های زیبا و آموزنده‌ی این کتاب لذت بردند. در ضمن بسیاری از آنان دریافتند که رفع کمبودها و مشکلات مالی، کار چندان دشواری نیست.» این کتاب را نشر فرهنگی «راه بین» منتشر کرده است.

14. کتاب تست مامان – نوشته‌­ی راب فیتز پاتریک

کتاب تست مامان

این کتاب به صورت کاملاً عملی تدوین شده تا شما بتوانید بهترین صیاد پاسخ‌ها از سمت مشتریان خود باشید. علاوه بر این شما با مطالعه ی این کتاب متوجه می شوید که کجای کارتان را اشتباه رفته‌اید و می‌توانید این اشتباهات را تصحیح کنید. در واقع کتاب فوق گنجینه ای است شامل سئوالاتی

مثل: از کجا مشتری های مدنظرمان را جهت طرح سئوال پیدا کنیم؟ در جلسه ی طرح سئوال چگونه رفتار کنیم؟ و … کتاب حاضر را انتشارات «طاهریان» منتشر کرده است و در اختیار شما دوستداران کتاب و کتابخوانی قرار می گیرد.

15. کتاب کفش‌باز نوشته‌­ی فیل نایت

کتاب کفش‌باز نوشته‌­ی فیل نایت

کتاب «کفش‌باز» شامل خاطرات «فیل نایت»، بنیان‌گذار نایکی و ترجمه‌ی «شورش بشیری» است. کتاب حاضر بهترین کتاب مدیریتی سال 2016 به انتخاب آمازون و بهترین کتاب 2016 به انتخاب بیل گیتس و وارن بافت است.

در توضیحات پشت جلد آمده است: «فارغ از اینکه چه کسب‌وکاری داشته باشید یا اینکه در چه رشته‌ای درس خوانده باشید، این کتاب داستان رسیدن به خواسته‌ها و آرزوهاست، راهنمای از هیچ به همه چیز رسیدن، راهنمای گوش‌دادن به صدای قلب و دویدن دنبال آرزوهاست، داستان شکست‌خوردن و برگشتن از عمق تاریکی شکست، داستان هدرندادن استعداد.

این کتاب نه‌تنها راهنمایی برای اهالی کسب‌وکار و مدیریت است، بلکه برای هر خواننده‌ای که به خود و آرزوهایش ایمان دارد خواندنی است؛ زندگی‌نامه‌ای که جنگیدن و دست‌نکشیدن را به ما می‌آموزد» در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «کناری نشستن و کاری‌نکردن و ترازنامه را بالابردن، برای من معنایی نداشت. بله، این کاری محتاطانه و سنجیده و عاقلانه بود؛ اما کنار جاده پر بود از کارآفرین‌های محتاط و عاقل و سنجیده که از بین رفته بودند. من می‌خواستم با تمام قدرت پایم را روی پدال گاز فشار بدهم.» این کتاب را نشر «میلکان» منتشر کرده است.