چاپ صفحه

بهترین دوربین های فیلمبرداری داخل خودرو

دوربین فیلم برداری خودرو
چکیده این مطلب :

انتشار: 26 خرداد 99

زمان مطالعه: 10 دقیقه

دسته بندی ها: کالای دیجیتال

هیچ نظر

654 بازدید

در این مطلب به بهترین دوربین های فیلمبرداری داخل خودرو موجود در بازار و راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری خودرو میپردازیم باما همراه باشید.

خودروهای شخصی همیشه در معرض دزدیده شدن، ضربه خوردن و تصادف­‌هایی هستند که خیلی از آن­ها در حالتی که راننده ماشین را پارک کرده و خودرو بدون سرنشین است اتفاق می­‌افتند. با این وجود چه کسی می‌­تواند این صدمه­‌ها را پیش‌بینی و یا پیگیری کند؟ آن هم در حالتی که این اتفاقات گاهی با وجود راننده داخل ماشین هم پیش می‌آیند و کاری از هیچ کسی برنمی‌­آید.

استفاده از دوربین­های خودرو امروزه عمومیت بیشتری پیدا کرده­‌اند و افراد زیادی در دنیا برای محافظت از خودروهای شخصی­شان از این دوربین­ها استفاده می­‌کنند. بسته به این که شما دنبال چه ویژگی و یا قابلیتی در دوربین خودرو هستید، می­‌توانید مدل مورد نظر خود را از میان مدل­‌های مختلف دیگر پیدا کنید.

در ادامه ای مطلب قصد معرفی بهترین دوربین های فیلم برداری داخل خودرو که از نظر کاربرانی که قبل این محصولات راخریداری کرده اند را داریم (نقاط قوت و نقاط ضعف که که در مطلب برای هر محصول استفاده شده نظر کاربرانی است که دوربین مورد نظر را خریداری کرده اند)

انواع دوربین های فیلمبرداری داخل خودرو در شکل ها و اندازه های مختلف

با اینکه شکل و اندازه دوربین خودرو نقش بزرگی در انتخاب آن ایفا میکنه ولی همه چیز نیست.اگر یک دوربین ماشین خیلی کوچک باشد یعنی اینکه تعداد امکانات آن محدود می باشد.اگر واقعا یک دوربین خودرو کوچک بخواهید باید از داشتن یک سری امکانات نظیر صفحه نمایش ، GPS و … چسم پوشی کنید.

پشت آینه ای ( گوه ای)

دارای پایه چسب نواری مخصوص می باشند که به بالاترین نقطه شیشه خودرو و معمولا پشت آینه خودرو نصب می شوند.برخی از مدل ها ممکن است دارای صفحه نمایش نیز باشند.

استوانه ای

دوربین های خودروی کوچک معمولا به شکل استوانه ای ساخته می شوند.این مدل دوربین های خودرو اکثرا صفحه نمایش ندارند و تنظیمات مورد نیاز از طریق نرم افزار موبایل آن انجام می گیرد.این دوربین های ثبت وقایع خودرو از نامحسوس ترین شکل های دوربین خودرو حساب می شوند که جلب توجه کمتری نسبت به دیگر اشکال دوربین های خودرو دارند.

پایه دار (آویزان)

این نوع از دوربین های خودرو دارای پایه معمولا ساکشنی می باشند که دوربین خودرو بر روی پایه که به شیشه خودرو چسبانده شده نصب می شود.این دوربین ها جای بیشتری نسبت به مدل های قبلی اشغال می کنند ولی امکان برداشتن و نصب آن در هر زمانی به سرعت و آسانی مذیت این مدل ها حساب می شوند.

آینه ای

به شکل آینه خودرو می باشند و بر روی آینه اصلی نصب می شوند.دارای صفحه نمایش مخفی بر روی خود می باشند و ممکن است یک دوربین اضافه نیز داشته باشند.

دوربین های خودرو دو دوربین یا بیشتر

تعداد دوربین های یک دوربین خودرو از اساسی ترین تفاوت هاست که دوربین های خودرو را از یکدیگر متمایز می کند.دوربین خودرو با یک دوربین بدین معناست که شما تنها از زاویه مقابل خودرو تصویر خواهید داشت.دوربین های خودرو دو دوربین علاوه بر زاویه مقابل خود از پشت یا داخل خودرو را نیز برای پوشش خواهند داد.

دوربین های خودرو دو دوربین اگرچه ممکن است کمی گران تر از مدل های تک دوربین باشند ولی شاید کارایی بیشتری نیز نسبت به تک دوربین ها داشته باشند.تک .این مسئله بستگی به نیاز کاربر دارد که نوع تک دوربین بخرد یا دو دوربین!

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید بهترین رکوردر صدا 2020 فروش ویژه

مد پارکینگ

این سنسور که در برخی از دوربین های خودرو وجود دارد این امکان را فراهم می کند که در صورت بروز حادثه هنگامی که خودرو پارک هست فیلم برداری کند.مکانیزم عملکرد دوربین های خودرویی که به این سنسور مجهز هستند بدین صورت است که وقتی خودرو در حالت پارک قرار دارد دوربین فیلم های 15 ثانیه ضبط و سپس پاک میکند، در این بین اگر حادثه ای و حرکتی رخ دهد ،دوربین آن 15 ثانیه را پاک نکرده و به ضبط ادامه می دهد و بدین صورت از قبل از حادثه و حرکت نیز فیلم ضبط شده وجود خواهد داشت.

این سنسور بیشتر برای کسانی کاربرد خواهد داشت که اغلب خودروی خود را در سطح شهر یا مکان هایی با امنیت کمتر پارک می کنند.

G-Sensor

Gravity sensor یا به اختصار G-Sensor ،اغلب در بیشتر دوربین های خودرو موجود می باشد.دوربین خودرو وقتی تغییراتی در نیروی g احساس می کند که معمولا در تصادفات جاده ای یا برخورد های شدید هنگام پارک بودن خودرو اتفاق می افتد شروع به کار می نماید.

بدین صورت که فایل مربوط به فیلم حادثه قفل می شود و فقط تنها به صورت دستی می توان آن را پاک کرد.

فیلم برداری مداوم ( Loop Recording )

پاک کردن فیلم های ابتدایی و قدیمی تر و ضبط تصاویر جدید به جای آنها به صورت اتوماتیک خلاصه تعریف Loop Recording می باشد.

دوربین خودرو به صورت اتوماتیک فیلم های ضبط شده را در فایل های 2 یا 3 دقیقه ای ذخیره می کند.بعد از پر شدن حافظه به صورت اتوماتیک تصاویر قدیمی را پاک و جدید ها را ذخیره می کند.

امروزه تقریبا در تمامی دوربین های خودرویی که تولید می شود این قابلیت وجود دارد.

نکاتی هنگام خرید دوربین های فیلمبرداری داخل خودرو باید بدانید:

کیفیت ویدیو و کارت حافظه

موارد دیگری که در خرید دوربین خودور باید در نظر داشته باشید ، کیفیت ویدیوهای ضبط شده و مقدار کارت حافظه پشتیبانی می باشد.

اصلی ترین دلیلی که یک نفر دوربین می خرد این است که فیلم برداری کند،بنابراین کیفیت فیلم های گرفته شده اهمیت زیادی در انتخاب دوربین خودرو خواهد داشت.

پشتیبانی از بیشترین حجم کارت حافظه نیز برابر با فیلم های بیشتری خواهد بود که یک دوربین اتومبیل می تواند ذخیره کند.البته این مسله بستگی به کیفیت و فرمت فیلم ذحیره شده نیز خواهد داشت که با چند دقیقه فیلم حافظه پر شود.

اکثر دوربین های خودرو معمولا تا 32 گیگابایت حافظه مموری پشنیبانی میکنند.

ضبط صدا

امکان ضبط صدا در اکثر دوربین های خودرو وجود دارد و امکان غیرفعال کردن این امکان در تعداد محدودی از آنها.قطعا بستگی به کاربر دارد که آیا به این ویژگی نیاز دارد یا خیر.

زاویه دید لنز

زاویه دید لنز دوربین خودرو بدین معناست که هر چقدر این زاویه بیشتر باشد دوربین پوشش بیشتری بر اطراف خود خواهد داشت.

دوربین های ثبت وقایع خودرو معمولا در زاویه لنزی بین 120 تا 170 درجه می باشند.اینکه دوربین خودرویتان چه زاویه دیدی داشته باشد نکته ای است که هنگام خرید می توانید به آن توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید
بهترین اسپیکر کامپیوتر حرفه ای موجود در بازار

صفحه نمایش

برخی از مدل های دوربین خودرو دارای صفحه نمایش می باشند.مشاهده ی فیلم های ضبط شده یا در حال ضبط، پاک کردن آنها یا تنظیمات دوربین خودرو از جمله کارهایی است که می توان از طریق صفحه نمایش دوربین خودرو انجام داد.

وای فای

دوربین های خودرو وای فای دار ،دارای نرم افزار اختصاصی نیز هستند که کاربر می تواند فیلم ها را از این طریق در گوشی موبایل خود ذخیره کند یا فقط به صورت آنلاین به مشاهده آن ها به پردازد و در مواردی نیز تنظیمات مورد نیاز را از این طریق برای دوربین خود انجام  دهد.

Gps

دو مزیت مهم داشتن چی پی اس یکی داشتن مختصات جغرافیایی خودرو و مسیرهای طی شده آن در نقشه و دیگری سرعت خودرو در این مسیرها می باشد.GPS نیز در برخی دوربین های خودرو نظیر دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A119 V3 – G وجود دارد.

در ادامه ای مطلب با 10 مدل از بهترین دوربین های فیلمبرداری داخل خودرو آشنا میشویم برای خرید آنلاین دوربین فیلمبرداری داخل خودرو با امکان پرداخت درب منزل برروی دکمه ای (تصاویر بیشتر و خرید آنلاین) کلیک کنید.

10 مدل از بهترین دوربین های فیلمبرداری داخل خودرو

1. دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A119 V3

دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A119 V3

اگر به دنبال خرید یک دوربین ماشین با قیمتی مقرون‌به‌صرفه هستید، مدل VIOFO A119 V3  یکی از بهترین دوربین‌های خودرو در بازار است. این مدل، رابط کاربری بسیار ساده‌ای داشته و پس از چند بار استفاده از آن به‌راحتی نحوه استفاده از امکانات مختلف این دوربین را خواهید آموخت.

لنز این دوربین از 7 بخش مجزا تشکیل‌شده و فاصله دیافراگم آن f/1.6 است. لازم به ذکر است با توجه به اینکه تولید لنز با این فاصله کانونی هزینه بر است

نقاط قوت

 • نصب و بهره برداری آسان
 • تصویر مناسب
 • کیفیت خوب تصویر
 • استفاده از خازن ذخیره بجای باتری داخلی
 • حالت پارکینگ
 • سادگی نصب

نقاط ضعف

 • نداشتن وای فا
 • نبود یک دفترچه فارسی جهت آموزش

2. دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A129 DG

دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A129 DG

دوربین فیلم‌برداری خودرو وای‌فو مدل A129 DG را برای ماشین‌تان تهیه کنید. این مدل در ابعاد جمع‌وجور و وزن 800 گرم به بازار عرضه شده‌است. این اندازه سبب شده تا این کالا فضای کمی را در ماشینتان اشغال کند. از ویژگی‌های این دوربین قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت Full HD است. شما با استفاده از این Dash Cam قادرید تمامی لحظات را با بالاترین کیفیت ثبت کنید. این مدل قابلیت عکسبرداری دارد.

کیفیت عکس‌های ثبت شده توسط این محصول 2 مگاپیکسل است. از مهمترین امکانات این مدل می‌توان به قابلیت GPS آن اشاره کرد. این ویژگی برای ردیابی خودرو بسیار مناسب است و از گم شدن و دزدیده شدن آن جلوگیری می‌کند. دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A129 DG به نمایشگر 2 اینچی مجهز شده است و دوربین عقب با استفاده از یک پورت mini usb برای برقراری ارتباط با دوربین جلویی استفاده می‌شود.

نقاط قوت

 • کیفیت خوب متریال
 • دوربین فیلم برداری واقعا عالی
 • نصب بسیار آسان دوربین ها
 • دارای ۲ دوربین برای جلو و عقب
 • حالت پارکینگ مود
 • قابلیت اتصال به پاور بانک

3. دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A119 V3 – G

دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A119 V3 - G

دوربین A119 V3 – G  در ابعاد  50 × 101 × 89 میلی‎متر تولید شده است. این دوربین یک صفحه LCD دو اینچی دارد که می‎توان با استفاده از آن ویدیوهای ضبط شده را مشاهده کرد. در قسمت جلوی این دوربین چندین دکمه‎های فیزیکی برای خاموش و روشن کردن، رکورد و منوهای دوربین قرار گرفته است. در قسمت کناری این دوربین دکمه Reset و شیار کارت حافظه از نوع SD قرار گرفته است. در اطراف دوربین هم روزنه‎هایی تعبیه شده است تا حرارت تولید شده در داخل دوربین، خارج شود. در سمت دیگر دوربین، ورودی AV و یک درگاه USB قرار گرفته است. همچنین میکروفون و بلندگوی این مدل به صوررت داخلی طراحی شده‌ است تا به طراحی دستگاه صدمه‌ای وارد نشود.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید مادربرد گیمینگ حرفه ای از بهترین برند ها

دوربین مدل A119 V3 – G با امکان فیلمبرداری در شب به بازار عرضه شده‌است. این مدل تصاویر ضبط شده را مانند سایر مدل‌ها در کارت حافظه‌ای که باید به صورت جداگانه خریداری شود، ذخیره‌سازی می‌کند. یکی از نقاط قوت این مدل رزولوشن عکس برداری و تصویربرداری بسیار بالای آن است که می‎تواند ویدیوهایی با کیفیت  Quad HD  را ضبط نماید. زاویه دید این دوربین چیزی حدود 140 درجه است که ثبت تمام جزییات را در جاده های عریض و چند بانده ممکن می سازد.

نقاط قوت

 • برند قابل اطمینان
 • کیفیت ساخت
 • قابلیت خارج کردن دوربین از پایه در صورت نیاز
 • وجود gps
 • کیفیت فیلمبرداری

نقاط ضعف

 • نداشتن wifi
 • اگر کارت حافظه همراه محصول بود خیلی بهتر میشد

4. دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A119

دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A119

دوربین فیلمبرداری خودرو وای فو مدل A119  برای افرادی که به رانندگی علاقه دارند و در هنگام رانندگی علاقه به ثبت لحظات دارند، گزینه مناسبی است. این مدل در ابعاد   130 × 100 × 200 میلی متر و وزن 800 گرم به بازار عرضه شده است. این اندازه سبب شده تا این کالا فضای زیادی را در ماشینتان اشغال کند.

این مدل به حسگر CMOS به دقت 5 مگاپیکسل مجهز شده است. این دوربین قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت 2.7K را دارد. این کالا در رانندگی برای تشخیص مقصر هنگام تصادف یا ثبت لحظات اهمیت بسیاری دارد. یکی از قابلیت‌های این مدل لرزشگیر تصویر آن است. در جاده‌ ناهموار و هنگامی که در دست‌انداز رانندگی می‌کنید این دوربین میزان بسیاری از لرزش‌ها را می‌گیرد و سبب می‌شود تصاویر با کیفیت‌تری داشته باشید. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به قابلیت عکسبرداری با کیفیت 12 مگاپیکسل اشاره کرد. A119 به نمایشگر 2 اینچی مجهز شده است.

نقاط قوت

 • داشتن گارانتی
 • داشتن وسایل جانبی کامل در جعبه
 • فیلمبرداری عالی
 • کیفیت ساخت
 • محفوظ بودن از دید عابرین

5. دوربین فیلمبرداری خودرو وای فو مدل WR1

دوربین فیلمبرداری خودرو وای فو مدل WR1

برند VIOFO  یکی از برترین و حرفه‌ای ترین تولید کنندگان دوربین خودرو در جهان است. در بین مدل­های متفاوت این برند، مدل WR1 به دلیل فضای کمی که اشغال می­کند به عنوان یکی از پرفروش­ترین و پرطرفدارترین دوربین خودرو در سراسر جهان معرفی شده است.

در هر زاویه­‌ای که این دوربین نصب شود، امکان پوشش ۱۶۰ درجه محیط اطراف خود را دارد. کیفیت ضبط فیلم در این دوربین به دلیل کارگذاری حسگرهای سونی در آن به صورت Full HD است. این قابلیت به این معنی است که تمامی فیلم­های ضبط شده توسط این دوربین، در شبانه ­روز با جزییات تصویری بالایی قابلیت نمایش دارند. تنها نکته‌­ای که کاربرد این دوربین را برای موارد خاص­تری متمایز می­کند، نداشتن صفحه نمایشگر یا همان مانیتور دوربین است.

بیشتر بخوانید
بهترین رم ۸ گیگابایت دسکتاپ و لپ تاپ در سال 2020

یکی دو کلید کوچک بر بدنه­ی دوربین طراحی شده است که به وسیله­‌ی یکی از آن کلیدها می­توان تصویر ضبط شده در آن لحظه را در فضایی جداگانه ذخیره و حتی قفل کرد. تصاویری که توسط کاربر قفل می­شوند، در صورت پر شدن کارت حافظه دوربین به طور خودکار پاک نمی­شوند. در این حالت می­توان گفت که دوربین ایمنی خوبی برای فایل­های حساس مدنظر شما خواهد داشت.

از قابلیت­های دیگر این دوربین می­توان به سنسور تشخیص ضربه اشاره کرد که در مواقع سوانح و تصادفات بسیار به کار خواهد آمد. دوربین WR1 دارای اپلیکیشن IOS  و اندروید است که با وجود آن می­توانید از طریقWIFI  به دوربین نصب شده متصل شوید و ضبط تصاویر را مشاهده یا فضای داخلی تصاویر و حافظه دوربین را مدیریت کنید. این محصول جهت ذخیره­ سازی تصاویر و فیلم‌ها تا ۶۴ گیگابایت ظرفیت دارد.

نقاط قوت:

 • ضبط فیلم به صورت Full HD
 • قابلیت قفل کردن تصاویر حساس
 • دارای سنسور تشخیص ضربه
 • مجهز به اپلیکیشن IOS  و اندروید
 • حافظه ۶۴ گیگابایت

نقاط ضعف:

 • عدم وجود صفحه نمایش بر روی دوربین

6. دوربین فیلم برداری خودرو ناین ویو مدل Prime HD

دوربین فیلم برداری خودرو ناین ویو مدل Prime HD

نقاط قوت

 • کیفیت و وضوح بالا
 • امکانات نرم افزاری گسترده
 • صفحه نمایش لمسی با کیفیت
 • به همراه داشتن مموری کارت

نقاط ضعف

 • زاویه دید فقط 90درجه
 • بعد از خاموش شدن و روشن شدن تاریخ دستگاه ریست می شود
 • نداشتن دفترچه راهنمای فارسی یا انگلیسی

7. دوربین فیلمبرداری خودرو مدل S16

دوربین فیلمبرداری خودرو مدل S16

این مدل دوربین خودرو نیز یکی از حرفه‌­ای­ترین مدل­هاست که در حالت­های نور کم و شب قابلیت ضبط تصاویر با کیفیت بالا را دارد. به دلیل شکل طراحی و نوع قابلیت­های آن می­توان برای فیلمبرداری در مکان­های دیگر از آن استفاده کرد. به طور مثال قابلیت نصب روی دوچرخه از ویژگی­های این مدل است. کیفیت تصاویری که با این دوربین ضبط می­شوند به صورت Full HD است و به دلیل وجود شبکه WIFI در این دوربین می­توان از طریق گوشی­های هوشمند نیز تنظیمات و تصاویر ضبط شده توسط این دوربین را کنترل کرد. هم­چنین قابلیت قفل امکانات دوربین نیز در آن طراحی شده است. ضمنا از طریق گوشی­های هوشمند می­توان فیلم­هایی که از قبل توسط این دوربین ضبط شده­‌اند را ‌مشاهده کرد.

نقاط قوت:

 • پوشش تصاویر محیط اطراف تا ۱۷۰ درجه
 • مجهز به شبکه WIFI
 • ضبط فیلم به صورت Full HD
 • قابلیت قفل امکانات به صورت اتوماتیک

نقاط ضعف:

 • عدم وجود صفحه نمایش بر روی دوربین

8. دوربین فیلمبرداری خودرو اپمن مدل C450A

دوربین فیلمبرداری خودرو اپمن مدل C450A

در بین دوربین­های خودرو، دوربین C450A یکی از ارزان­ترین دوربین­هاست و به تناسب همین ویژگی تبدیل به یکی از پرفروش­ترین دوربین­های خودرو در بازار شده است. کیفیت Full HD تصاویر فیلم در مقایسه با قیمت این دوربین، نکته­ای قابل توجه است. صفحه نمایشی ۳ اینچی نیز برای این مدل طراحی شده تا به وسیله آن بتوان به تنظیمات دوربین، تماشا و مدیریت فایل ضبط شده دسترسی راحت­ت‌ری داشت. پوشش محیط اطراف تا ۱۷۰ درجه با این دوربین امکان­ پذیر است. حساسیت بالای سنسورهای طراحی شده‌ی دوربین به قدری است که جزییات تصاویر در شب را ضبط و از نمایش آن­ها پشتیبانی می­کند.

بیشتر بخوانید
25 مدل از بهترین کیس کامپیوتر

وجود سنسورهای تشخیص ضربه و تشخیص حرکت، امنیت خودروی شما را تا حد زیادی تامین می­کند. یکی از ویژگی­هایی که این دوربین را به پله­ای پایین­تر تنزل می­دهد، عدم اتصال دوربین به شبکه WIFI است. این ویژگی مدیریت فایل­ها و تصاویر ضبط شده توسط دوربین را به همان نمایشگری که برای آن طراحی شده محدود می­کند که خوشایند عده­ای از کاربران نیست.

نقاط قوت:

 • ارزان قیمت بودن
 • ضبط فیلم به صورت Full HD
 • مجهز به صفحه نمایش ۳ اینچی
 • دارای سنسورهای تشخیص ضربه و تشخیص حرکت

نقاط ضعف:

 • عدم اتصال به دوربین از طریق WIFI

9. دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A129 dou -G IR

دوربین فیلم برداری خودرو وای فو مدل A129 dou -G IR

به نسبت دوربین­های خودروی موجود در بازار این مدل از برند VIOFO   به عنوان در صدرترین دوربین­های خودرو به جهت قیمت خرید شناخته شده است. با وجود گران قیمت بودن با خرید این دوربین می­توانید یک دوربین اضافه برای عقب ماشین هم داشته باشید که با این شرایط خرید آن به نسبت خرید به صرفه‌­ای خواهد بود. زاویه دید در دوربین جلو ۱۴۰ درجه و در دوربین عقب برابر با ۱۶۰ درجه است.

این قابلیت برای دوربین عقب نیز وجود دارد که با استفاده از آن بتوان از فضای داخلی کابین خودرو هم فیلمبرداری کرد. تصاویر ضبط شده در هر دو دوربین با کیفیت و وضوح  بالایی همراه است. کیفیت تصویربرداری این دوربین یک پله از Full HD هم بالاتر است. وجود یک نمایشگر ۲ اینچی نیز از دیگر ویژگی‌های مثبت این دوربین است.

از ویژگی منحصر به فردی در مورد این دوربین نیز باید یاد کرد که مجهز بودن آن به GPS است. اگر خودروی شما گم و یا دزدیده شود، با وجود این دوربین بر خودرویتان می­توانید به راحتی آن را پیدا کنید. این دوربین را می­توان با گوشی­های هوشمند نیز کنترل و مدیریت کرد و حتی تصاویر ضبط شده را بر روی گوشی مشاهده کرد. از طریق WIFI نیز می­توان آن را به باندهای ۲ یا ۵ گیگاهرتزی متصل کرد. هم­چنین این دوربین مجهز به سنسور تشخیص ضربه است. در حالتی که خودرو پارک شده در صورتی که حالت پارک خودرو در دوربین فعال باشد، دوربین با تشخیص ضربه شروع به فیلمبرداری می­کند.

نقاط قوت:

 • مجهز به یک دوربین جداگانه برای عقب ماشین
 • قابلیت تصویربرداری با کیفیتی فراتر از Full HD
 • دارای یک نمایشگر ۲ اینچی
 • قابلیت مشاهده تصاویر دوربین از طریق گوشی­‌های هوشمند
 • ایمن ساختن خودرو در حالت پارک، گمشدن و یا دزدیده شدن

نقاط ضعف:

 • قیمت بالای دوربین

10. دوربین فیلمبرداری خودرو روسوتو مدل RS301

دوربین فیلمبرداری خودرو روسوتو مدل RS301

ظرافت این دوربین در نمایش جزییات تصاویر در همه فصول و هر ساعتی از شبانه ­روز مثال زدنی است. این دوربین قادر است تا بدون وجود اشعه مادون قرمز در کمترین نور ممکن به فیلمبرداری با کیفیت خود ادامه دهد. این دوربین به شبکه WIFI نیز مجهز است که علاوه بر قابلیت کنترل تنظیمات و تصویربرداری می­توان با آن تا فاصله ­ی ۱۰ تا ۱۲ هم کار کرد. هم­چنین می­توان فایل­‌هایی که توسط دوربین ذخیره­‌سازی شده‌­اند را بدون خارج کردن آن­ها از دوربین به تلفن همراه‌تان انتقال دهید. در توضیحاتی که کمپانی این مدل آورده، گفته شده که طراح جهت جلوگیری از زیاد شدن ابعاد آن صفحه نمایشگر را از طراحی حذف کرده و این کمبود را با قابلیت نمایش تصاویر روی گوشی­‌های هوشمند جبران کرده است.

بیشتر بخوانید
بهترین لپ تاپ های 17 اینچی در سال 2020

از دیگر مزیت‌­های این دوربین طراحی آن در ابعادی بسیار کوچک است که با وجود نصب حالتی مخفی پیدا می­کند. علاوه بر خود دوربین، یک دوربین دوم دیگر نیز با این دوربین همراه است که استفاده­‌های بسیاری می­تواند داشته باشد و تصویر محیط را تا ۱۲۰ درجه پوشش می­دهد.نقاط قوت:

 • پوشش تصاویر محیط اطراف تا ۱۷۰ درجه
 • دقت بالا در ضبط جزییات تصاویر
 • ضبط فیلم و تصویربرداری به صورت Full HD
 • مجهز به شبکه WIFI و کنترل با فاصله ۱۰-۱۲ متر
 • قابلیت ذخیره تصاویر بر روی گوشی هوشمند

نقاط ضعف:

 • عدم وجود صفحه نمایش بر روی دوربین

ویژگی های پیشرفته دوربین های فیلمبرداری داخل خودرو

همانطور که عنوان شد، برخی دوربین‌های خودرو فراتر از قابلیت‌های پایه، یک سری امکانات و ویژگی‌های اضافی را ارائه می‌کنند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلمبرداری با کیفیت 4K یا فول اچ دی

اگر قصد دارید از دوربین خودرو خود به صورت حرفه‌ای و برای ضبط برنامه و تولید محتوا استفاده کنید، این نکته بسیار حائز اهمیت است که کیفیت ویدئو ضبط شده بالا باشد. بسیاری از مدل‌های بالا رده از دوربین‌های داشبوردی امروزه قادر هستند که با کیفیت فول اچ دی و یا حتی 4K ویدئو ضبط کنند. البته باید به این نکته نیز دقت داشته باشید که هرچه کیفیت ویدئو شما بالاتر باشد، مقدار حافظه‌ای که برای ذخیره‌سازی آن نیاز دارید نیز بیشتر خواهد بود.

تحمل دمای بالاتر توسط باتری

دوربین‌های داشبورد بالا رده بجای باتری از ابرخازن‌هایی استفاده می‌کنند که خطر تحمل آن‌ها در دمای بالا بیشتر بوده و همین موضوع باعث می‌شود که خطر انفجار باتری بر اثر گرما کاهش یابد.

حالت پارک

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که دوربین خودروهای بالا رده معمولا آن را شامل می‌شوند، امکان فیلمبرداری در حالت پارک است. حالت پارک به شما این اجازه را می‌دهد که بتوانید حتی زمانی که خودرو خاموش است، فیلمبرداری کرده و به ضبط کردن بپردازید. البته لازم به ذکر است دوربین‌های مجهز به این ویژگی از قیمت خرید بسیار بالاتری نسبت به دوربین‌های معمولی‌تر برخوردار هستند.

مزایای استفاده از دوربین فیلمبرداری خودرو عبارت اند از:

 • تشخیص مقصر در تصادفات.
 • شناسایی خودرو خاطی در حوادثی که منجر به فرار مقصر می‌شود.
 • نظارت بر رانندگی راننده ناوگان، فرزندان و شناسایی سارقین و افرادی که به خودروی در حال پارک آسیب وارد می‌کنند.
 • ثبت لحظات هیجان‌انگیز در حین رانندگی تنها بخشی از این کاربردهاست.
امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید دوربین های فیلمبرداری داخل خودرو مفید بوده باشد در ادامه مطلب خواندن  راهنمای خرید سر دنده خودرو اسپرت و زیبارا نیز توصیه میکنیم.