چاپ صفحه

10 مدل بهترین مارک ترازو دیجیتال آشپزخانه در بازار

بهترین مارک ترازو دیجیتال
چکیده این مطلب :

انتشار: 11 اردیبهشت 99

زمان مطالعه: 9 دقیقه

دسته بندی ها: خانه و آشپزخانه

3 نظر

ترازو در هر آشپزخانه نیاز است.در این مطلب به راهنمای خرید ترازو دیجیتال آشپزخانه و معرفی بهترین مارک ترازو دیجیتال آشپزخانه در بازار میپردازیم.

اگر شما یک آشپز مشتاق هستید ، می دانید که اندازه گیری مواد مناسب درست می تواند تفاوت بین میانه و یک شاهکار را ایجاد کند. اما مگر اینکه بتوانید فقط مقدار مناسبی از آرد میانه ذرت را ذوب کنید ، یا از نظر ذهنی گرمی را به فنجان تبدیل کنید ، حدسها فقط تا این حد پیش می رود. برای کمک به یک مجموعه خوب ترازو آشپزخانه نیاز دارید. ما تفاوت بین ترازوهای دیجیتال و آنالوگ و ویژگی هایی را که باید جستجو کنید توضیح می دهیم.

ترازو دیجیتال چیست؟

ترازو در لغت به معنای ابزاری برای اندازه گیری وزن اشیا و اجسام مختلف است. که اصطلاحا وسیله ای است که به وسیله آن وزن اجسام اندازه گیری می شود. در گذشته از ترازوهای سنتی و قدیمی بیشتر استفاده می شد، اما امروزه افراد کمی هستند که بخواهند از این ترازو ها استفاده کنند.

ترازوهای آشپزخانه بسیار دقیق تر از ترازو های معمولی هستند و به راحتی می توانند گرم و کیلوگرم را محاسبه کنند. از آنجا که از این نوع ترازوها بیشتر در آشپزخانه استفاده می شود، به آنها ترازوی آشپزخانه گفته می شود. ترازو آشپزخانه ، ترازو رومیزی یا کاسهای نیز نامیده می شود.

آشنایی کلی با انواع ترازوهای آشپزخانه

ترازو عقربه‌ای

این مدل ترازویی است که از طریق عقربه تعبیه شده بر روی صفحه کار می کند. این نوع ترازو معمولاً در هر خانه ای یافت می شود. هنگام خرید ظروف آشپزخانه، معمولاً ترازوهایی در کنار آنها قرار دارد. این مدل ها توانایی اندازه گیری دقیق گرم را ندارند و فقط می توانند کیلوگرم را محاسبه کنند. برای همین این نوع ترازوها خیلی دقیق نیستند.

ترازوی دیجیتال

ترازوی دیجیتال دارای نمایشگر LCD یا LED است تا وزن غذای مورد نظر روی صفحه نمایش داده شود. دقت بسیار بالایی دارند. ترازوهای دیجیتال در آشپزخانه می توانند وزن های 2 تا 5 و 5 تا 10 کیلوگرم را تحمل کنند. مزیت این مدل ترازو این است که به راحتی وزنی 1 گرمی را نشان می دهد، بنابراین در استفاده از آن مشکلی نخواهید داشت. این ترازوها از ترازوهای عقربه‌ای یا آنالوگ گران ترند.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید انواع ماگ سرامیکی، حرارتی، فلاسکی در دار ارزان

آشنایی با مزایا و معایب ترازوی آشپزخانه دیجیتال

ترازو عقربه‌ای

مزایا ترازوی آشپزخانه دیجیتال

 1. این ترازوها از دقت بسیار بالایی برخوردار بوده و از مدل های آنالوگ یا دستی اطمینان بیشتری خواهند داشت. به صورتی که هنگام نمایش اعداد اشتباه نمی کند و قابلیت اطمینان آن بسیار بالا خواهد بود.
 2. از دیگر مزایای این مدل سهولت استفاده آن است، بنابراین در صورت استفاده به طور خودکار روشن می شود و سپس به صورت خودکار خاموش می شود.
 3. طول عمر این ترازوها بسیار بالا است  به خصوص اگر به ضمانت آن توجه کنید، حتی پس از آسیب دیدن، ترازو دیجیتال جدیدی به شما تحویل داده می شود.
 4. وزن این ترازوها نیز بسیار سبک است و می تواند به راحتی حرکت کند. برخلاف ترازوهای قدیمی که معمولاً سنگین هستند.

معایب ترازوی آشپزخانه دیجیتال

 1. عیب اصلی این مدل نیاز به باتری خواهد بود. از آنجا که این دستگاه باید همیشه در دسترس باشد، گاهی اوقات در صورت نیاز به محاسبه وزن، ممکن است باتری یک باره تمام شود و با مشکلی روبرو شوید. البته مدل هایی در بازار وجود دارند که باتری آنها قابل شارژ است و گاهی 2 تا 5 سال دوام می آورند.
 2. عیب بعدی ترازو دیجیتال قیمت بالای آن خواهد بود، این مدل قیمت بالاتری نسبت به مدل ترازوی آنالوگ خواهد داشت.

همانطور که مشاهده می کنید، مزایای خرید ترازوی دیجیتال بیش از معایب آن است. به همین دلیل خرید این مدل را به شما پیشنهاد می دهیم. در پایان ، با این حال، انتخاب با شماست.

برای آشپزخانه ترازوی دیجیتال بخریم یا آنالوگ؟

ترازوی دیجیتال

ترازوهای دیجیتالی (الکترونیکی) مانند نمونه هایی که در بررسی ترازوهای آشپزخانه ما وجود دارد ، معمولاً در اندازه گیری مقادیر کوچک و دقیق بهتر هستند مخصوصاً در صورت پختن چیزی پیچیده ، یا در یک رژیم غذایی دقیق ، مفید هستند.

ترازوی آنالوگ

ترازوهای آنالوگ اغلب دارای کاسه یا سینی بزرگتر هستند و برای وزن گیری مقادیر زیاد می توانند راحت تر باشند. آنها به اندازه ترازو های دیجیتال دقیق نیستند ، اما بیشتر آنها دقیق هستند.

فرق ترازوای دیجیتال یا آنالوگ چیست؟

این به چیزی که برای شما مهمتر است بستگی دارد. بیشتر ترازو های آشپزخانه کاربردی آسان و از نظر منطقی دقیق هستند ، اما اگر می خواهید چیزی بسیار ساده که به باتری نیاز ندارد ، در ترازو آنالوگ بروید. اگر می خواهید یک اندازه گیری دقیق ، آسان برای خواندن ، ترازو دیجیتال را در نظر بگیرید. به هر روشی که تصمیم به رفتن دارید ، اندازه گیری ها باید آسان باشند ، کنترل ها به راحتی قابل استفاده هستند و عملکرد توزین مداوم باید قابل اعتماد بوده و مطابق قول خود کار کند.

بیشتر بخوانید
بهترین بخاری برقی ارزان کم مصرف در بازار

راهنمای خرید ترازوی دیجیتال آشپزخانه و نکات مهمی که باید بدانید:

ترازوی دیجیتال

ظرفیت ترازوی دیجیتال

چقدر به وزن خود نیاز دارید؟ برای متوسط ​​آشپزخانه خانگی ، ظرفیت سه تا پنج کیلو باید این کار را انجام دهد. اما در نظر داشته باشید که حداکثر ظرفیت وزن ترازو شامل وزن مواد تشکیل دهنده و همچنین وزن هر کاسه یا سینی است که آنها را نگه می دارد.

نوع ترازو

همانطور که گفته شد ترازو انواع مختلفی دارد: عقربه‌ای و دیجیتالی. قبل از خرید ترازو حتما باید نوع آن را مشخص نمایید. اگر به دنبال دقت بالای ترازو هستید، مدل دیجیتالی را خریداری کنید، اگر هم هدفتان اندازه‌گیری معمولی است و دقت بالا اهمیتی ندارد، به سراغ مدل آنالوگ یا عقربه‌ای بروید.

قابلیت اندازه‌گیری

اگر قصدتان خرید ترازوی آنالوگ است، این مدل قابلیت اندازه گیری گرم به صورت جزئی مثلا یک گرم یا دو گرم را ندارد و بیشتر برای واحد کیلوگرم کاربرد خواهد داشت. اما ترازوهای دیجیتالی، می‌توانند گرم و اونس مواد را دقیقا اندازه گیری کنند. پس هنگام خرید حتما به این نکته دقت نمایید.

وزن کشی و مداوم

عملکرد tare به سادگی ترازو را به صفر تنظیم می کند. می توانید یک کاسه را روی ترازو قرار دهید ، از عملکرد تار برای تنظیم مجدد ترازو به صفر استفاده کنید ، سپس مواد خود را درون کاسه اندازه گیری کنید ، به این ترتیب که فقط مواد را وزن می کنید ، نه کاسه نیز.

توجه به میزان حساسیت

برخی از ترازوها حساسیت خیلی بالایی دارند و می‌توانند مواد خوراکی کم حجم و سبک یا حتی مغزها را اندازه گیری کنند. حداکثر وزنی که این مدل از ترازوها تحمل می‌نمایند، ۵۰۰ گرم است. مدل‌های دیگری هم هستند که تا وزن ۱۰ کیلوگرم را به راحتی اندازه می‌گیرند و بیشتر برای مواد غذایی پرحجم و سبک مناسب خواهد بود. پس حتما به موادی که بیشتر قصد اندازه‌گیری آنها را دارید توجه کنید، سپس اقدام‌ به خرید ترازو نمایید.

توجه به دقت اندازه‌گیری

برخی از ترازوها دقت اندازه‌گیری یا خطای اندازه‌گیری دارند. این خطا به معنای تفاوت وزنی مقدار واقعی ماده با وزن نشان داده شده توسط ترازو می‌باشد. برخی از ترازوها خطای احتمالی ۵۰ گرم یا بیشتر را دارند. برخی از ترازوهایی که دارای خطای اندازه‌گیری هستند، این میزان بر روی آنها حک شده است.

بیشتر بخوانید
بهترین مارک مخلوط کن موجود در بازار در سال 2020

دقت در ظرف نگهدارنده

 سعی کنید مدلی را انتخاب و خریداری نمایید که قسمت نگهدارنده‌ی مواد غذایی در آن بزرگ باشد تا با راحتی انواع مختلف موادغذایی در آن جای شود. به قابلیت جداشدن این ظرف هم‌توجه کنید، تا در شستن آن به مشکل برنخورید.

داشتن تجهیزات مختلف

به دنبال خرید ترازویی باشید که تجهیزات و برنامه‌های مختلف را دارا باشد، برای مثال تغییر از یک واحد به واحد دیگر، قابلیت صفر کردن، داشتن تایمر و زنگ، حافظه دار بودن و… .

کیفیت صفحه نمایش

هرچه صفحه از کیفیت خوبی برخوردار باشد، خواندن اعداد بر روی نمایشگر راحت تر انجام می‌شود. اگر می‌خواهید ترازوی آنالوگ خریداری کنید، اعداد باید پررنگ و واضح بر روی آن درج شده باشند. یا اگر هدفتان خرید ترازوی دیجیتال است، نمایشگر آن باید به اندازه‌ای روشن و شفاف باشد که اعداد کاملا نمایان باشند.

ابعاد و اندازه ای ترازو

ترازویی را خریداری کنید که حجم زیادی نداشته باشد و به راحتی روی کابینت قرار گیرد. هرچه ترازو بزرگ باشد، نگهداری و قرار دادن آن در آشپزخانه با مشکل مواجه می‌شود.

وزن مداوم

اگر این مدل امکان وزن گیری مداوم را فراهم می کند ، عملکرد تار به شما امکان می دهد بدون تنظیم کردن ترازو همانطور که وزن می کنید ، کالای جدیدی را از بین ببرید. این می تواند مفید باشد اگر می خواهید مقادیر مشخصی از مواد را در یک کاسه مانند آرد ، سپس شکر و غیره مخلوط کنید.

صفحه نمایش

صفحه نمایش دیجیتالی را با برچسب زدن آسان بخوانید. شما باید بتوانید به راحتی صفحه را در حالی که مواد شما در ترازو هستند مشاهده کنید. یک صفحه خاموش خودکار ، حداقل مدت زمان سه دقیقه قبل از خاموش شدن ، به همراه یک یادآوری حافظه (که دوباره خواندن همان است که صفحه نمایش دوباره روشن می شود) را نشان می دهد ، به زمان کافی برای اندازه گیری مواد تشکیل دهنده شما کمک می کند. باتری را در هنگام استفاده صرفه جویی نکنید.

همچنین اگر صفحه نمایش میزان ماندگاری باتری را نشان می دهد ، مفید است.

در ادامه ای مطلب به بهترین و دقیق ترین ترازوهای دیجیتالی و ترازوهای آشپزخانه میپردازیم و راه های خرید اینترنتی ترازوی آشپزخانه میپردازیم

بیشتر بخوانید
بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای ایرانی در بازار

10 مدل از بهترین ترازوهای دیجیتالی آشپزخانه بازار

1.ترازوی آشپزخانه متئو مدل KS 508

ترازوی آشپزخانه Matheo ترکیبی از ترازوهای کلاسیک و مدرن است و منظره جالب و دلپذیری را در آشپزخانه ایجاد می کند. نمایشگر LCD این مدل ابعادی در حدود 17×46 میلی متر دارد و اعداد و اطلاعات را به خوبی نشان می دهد.

بنابراین افراد مسن به راحتی این اعداد را مشاهده می کنند. این LCD برای جلوگیری از اتلاف باتری به طور خودکار خاموش می شود. مقیاس Meto تا 5 کیلوگرم اندازه گیری می شود و دقت آن یک گرم است. به این ترتیب مقدار مواد را با کمترین خطا اندازه گیری می کند.

برای راه اندازی ترازو، باید از دو باتری نیمه قلمی استفاده کنید. این مدل دارای نشانگرهایی است که نشان می دهد چه زمانی باتری تمام شده و تعویض می شود.

این مدل یک کاسه دارد، بنابراین با ریختن مواد داخل آن نیازی به طروف دیگر ندارید. البته، با قابلیت تنظیم مجدد ترازو، می توانید غذای مورد علاقه خود را با یک ظرف اندازه گیری کنید.

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • قابلیت تنظیم صفر
  بله
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم

سایر مشخصات

 • قابلیت راه‌اندازی با دو باتری 1.5 ولت نیم‌قلمی
 • دارای یک ال سی دی با ابعاد 17 × 46 میلی‌متر

2.ترازوی آشپزخانه ایرانی الکترونیک مدل SF-400

این ترازو نیز از نوع دیجیتال با ظرفیت 10 کیلوگرم و با دقت 1 گرم یکی از پرفروش ترین ترازوی آشپزخانه موجود در بازار است. این محصول برای آشپزخانه نیز مناسب است و با طراحی ساده و یک دست علاوه بر استفاده به زیبایی آشپزخانه نیز کمک می کند. کیفیت ورق وزن با دوام و قوی است. یکی از ویژگی های جالب توجه این محصول قابلیت اندازه گیری بر اساس گرم و اونس و همچنین امکان تنظیم مجدد صفحه است.

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • نحوه تنظیم
  اتوماتیک
 • قابلیت اندازه‌گیری
  گرم , اونس
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم

سایر مشخصات

 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری 7 کیلوگرم است
 • سبک و کم جا
 • سنسور بسیار دقیق فشار
 • نمایشگر LCD خوانا
 • قابلیت صفر کردن خودکار
 • دارای کفه گرد به شعاع 7 سانتی متر و قطر 15 سانتی متر

3.ترازو آشپزخانه همارا مدل S001

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • نحوه تنظیم
  دستی
 • قابلیت اندازه‌گیری
  کیلوگرم , گرم
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم

سایر مشخصات

 • قابلیت نشان دادن مقدار مایعات با دقت 1 میلی‌لیتر
 • دارای سنسور سنجش وزن با دقت بالا
 • قابلیت نمایش خطای بار اضافه
 • قابلیت خاموش شدن به صورت اتوماتیک
 • قابلیت نمایش زمان تعویض باتری
 • منبع تغذیه: 2 عدد باتری نیم قلمی
 • دارای دفترچه راهنما

4.ترازو آشپزخانه هایتک مدل HI-KS28

این مدل دارای کاسه‌ی فلزی قابل شستشو با وزن 360 گرم و قابلیت اندازه‌گیری وزن مواد غذایی داخل سایر ظروف همچنین از ویژگی عملکرد Tare (توزین بدون محاسبه وزن ظرف) برخوردار است البته عزیزان توجه داشته باشید زمانی می‌توان از عملکرد Tare استفاده کرد که وزن کاسه بیشتر از 600 گرم باشد

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید وان حمام و معرفی بهترین وان حمام

مشخصات کلی محصول

 • قابلیت تنظیم صفر
  بله
 • نحوه تنظیم
  اتوماتیک
 • قابلیت اندازه‌گیری
  گرم , اونس
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم

سایر مشخصات

 • صفحه‌نمایش LCD با نور پس‌زمینه‌ی آبی
 • منبع تغذیه: 3 عدد باتری نیم‌قلمی
 • واحدهای اندازه‌گیری: گرم، اونس، پوند و میلی‌لیتر
 •  خاموشی خودکار پس از 60 ثانیه
 • خاموشی دستی با نگه‌داشتن دکمه‌ی On/Off به مدت 2 ثانیه
 • دارای نشانگر تمام شدن شارژ باتری
 • دارای نشانگر خطا برای وزن بیشتر از 5 کیلوگرم

5.ترازو آشپزخانه مدل B-5

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • نحوه تنظیم
  اتوماتیک
 • قابلیت اندازه‌گیری
  گرم , کیلوگرم , اونس , پوند
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم
 • سایر مشخصات و قابلیت‌ها
  -دارای دکه پارسنگ

6.ترازو آشپزخانه کمری مدل New Home

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • قابلیت تنظیم صفر
  بله
 • نحوه تنظیم
  اتوماتیک
 • قابلیت اندازه‌گیری
  گرم
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم

سایر مشخصات

 • قابلیت انداره گیری بالا
 • باطری قلمی
 • ابعاد صفحه نمایش 17×46 میلیمتر
 • indicators

7.ترازو آشپزخانه کمری مدل EK4350

ابن مدل با مدل فقط در طراحی تفاوت کمی با مدل بعدی دارد. کاسه آشپزخانه را باید بهترین نوع ترازوی آشپزخانه نامید. زیرا طرح کاسه برای آنها ارگونومیک ترین طراحی برای توزین مواد مصرفی در آشپزخانه ها است.

زنان خانه دار تمایل خود را به تهیه مایعات در کاسه نشان می دهند. و ترازو های آشپزخانه به شکل کاسه ای است و زنان به این نوع ترازو ها علاقه ای خاصی دارند. ترازوی آشپزخانه 4350 کمری از استیل ساخته شده و رنگ نقره ای براق آن این را نشان می دهد. بدنه و کاسه هم از استیل ساخته شده اند.

کاسه را می توان از بدن جدا کرد و بدون آن می توان از ترازو استفاده کرد. لازم به یادآوری است که کاسه این ترازو می تواند در همزدن آب یا شیر که معمولاً برای تهیه غذاهای مختلف استفاده می شود. این ترازوی آشپزخانه بسیار کوچک است و وزن آن بیش از نیم کیلوگرم نیست و ابعاد آن برابر است.

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • قابلیت تنظیم صفر
  بله
 • نحوه تنظیم
  اتوماتیک
 • قابلیت اندازه‌گیری
  گرم , کیلوگرم , اونس
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم

سایر مشخصات

 • بدنه تمام استیل ضد زنگ
 • امکان وزن کشی شیر و آب
 • منبع تغذیه 2 عدد باطری AAA
 • امکان استفاده ترازو بدون کاسه

8.ترازو آشپزخانه کمری مدل 4150

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • نحوه تنظیم
  اتوماتیک
 • قابلیت اندازه‌گیری
  کیلوگرم , اونس
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم

سایر مشخصات

 • دارای کاسه استیل
 • دارای نور پس زمینه
 •  باطری: 2 عدد نیم قلمی
 • دارای زمان سنج
 • نشان دهنده درجه حرارت

9.ترازو آشپزخانه کمری مدل 4052

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • قابلیت تنظیم صفر
  بله
 • نحوه تنظیم
  دستی
 • قابلیت اندازه‌گیری
  اونس , گرم
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  1 گرم

سایر مشخصات و قابلیت‌ها

 • ترازو تمام استیل ضد زنگ
 • امکان استفاده ترازو بدون کاسه
 • منبع تغذیه: باطری AAA
 • خاموش شدن خودکار پس از 2 دقیقه
 • مارک CAMRY معتبر ترین شرکت ترازو در کشور چین

10.ترازو آشپزخانه جی پاس مدل GKS46513

مشخصات کلی محصول

 • نمایشگر LCD
  دارد
 • قابلیت تنظیم صفر
  بله
 • نحوه تنظیم
  اتوماتیک
 • قابلیت اندازه‌گیری
  گرم , کیلوگرم , اونس , پوند
 • حداکثر ظرفیت قابل اندازه‌گیری
  5 کیلوگرم
 • دقت اندازه‌گیری (خطا)
  10 گرم

سایر مشخصات

 • قابلیت سنجش و نمایش حجم آب وشیر به واحد های لیتر و میلی لیتر
 • خاموش شدن خودکار بعد از 2 دقیقه عدم استفاده از دستگاه
 • نمایش ضعیف بودن باتری بر روی نمایشگر با نمایش LO
 • نمایش Over Load با نمایش O-Ld
 • برای روشن کردن دستگاه لمس بر روی دکمه ON/Off
 • برای خاموش کردن دستگاه لمس دکمه ON/Off بمدت 3 ثانیه
بیشتر بخوانید
راهنمای خرید وان حمام و معرفی بهترین وان حمام

ضمن تشکر امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید بهترین مارک ترازو دیجیتال آشپزخانه مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن راهنمای خرید ترازوی دیجیتال و بهترین ترازو های وزن کشی را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.