چاپ صفحه

بهترین اتو پرس خانگی موجود در بازار

اتو پرسی
چکیده این مطلب :

انتشار: 07 تیر 99

زمان مطالعه: 9 دقیقه

دسته بندی ها: خانه و آشپزخانه

هیچ نظر

677 بازدید

در این مطلب به راهنمای خرید اتو پرس خانگی و معرفی بهترین اتو پرس خانگی موجود در بازار و راه های خرید اینترنتی اتو پرس خانگی میپردازیم

بسیاری از افراد از اتو کردن لباس ها فراری بوده و این کار برایشان بسیار خسته کننده است. برای حل این موضوع شرکت های مختلف اتو جدیدی را وارد بازار کردند که با عنوان اتو پرسی در بازار شناخته می شود. با طراحی و تولید اتو پرسی می توان برای افرادی که از این کار بدشان می آید مژده داد چرا که از طریق استفاده از این اتو ها مانند اتو های معمولی نیازی به انجام تمامی مراحل اتو کشیدن نیست.

اتو های پرسی همانطور که از نامشان پیداست پرسی و هوشمند بوده و در زمانی کوتاه لباس را بدون اینکه بسوزانند به صورت اتو شده تحویل شما می دهند. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین اتو پرس خانگی و تعدادی از برند های مشهور مثل بکو ، بایترون و ژانومه بپردازیم. یکی از بهترین و جدید ترین مدل اتو های موجود در بازار همین اتو پرس می باشد.

از طریق اتو پرس اتو کشیدن بسیار راحت و آسان شده و همچنین طوری لباس را اتو می کند که نمی توان متوجه شد این لباس از خشکشویی تحویل گرفته شده یا در منزل اتو شده است. قیمت اتو پرس نسبت به سایر اتو های معمولی کمی بالا تر است اما کارکردش به قدری بهتر است که این تفاوت قیمت اصلا به چشم نمی خورد.

راهنمای خرید اتو پرس خانگی

در هنگام خرید اتو پرس خانگی بهتر است این سوال را با خود بپرسید که این اتو را برای استفاده در چه نوع پارچه ای می خواهم؟ و سپس طبق مصرف خود اتوی مورد نظر را انتخاب بفرمایید. الیاف طبیعی همچون پارچه های کتانی ، ابریشمی برای اتو شدن احتیاج به بخار زیادی دارند که البته فراموش نشود پارچه هایی از جنس الیاف ضخیم مانند جین نیز همین گونه می باشند.

اتویی برای این پارچه ها مناسب می باشد که قابلیت اسپری بخار و همینطور بخار پر فشار را داشته باشد. اگر شما در بیشتر مواقع از پارچه های الیاف مصنوعی یا ترکیبی استفاده کرده و آن ها را اتو می کنید بهترین اتو پرس خانگی برای شما این اتو های پرسی می باشد.

سطح صفحه و وزن مناسب

اگر سطح مساحت اتو بزرگ تر باشد لباس ، شلوار و یا هرچیز دیگری که در قسمت سطح اتو قرار می دهید بهتر اتو می شود زیرا سطح اتو پرسی بخشی از اتو است که قسمت های چین و چروک روی لباس ها را صاف کرده و اتو می کند بنابراین داشتن سطح بزرگ سبب می شود قسمت های بیشتر پارچه به یک باره و بسیار راحت تر و سریع تر اتو شوند. علاوه بر سطح صفحه ، وزن اتو پرسی نیز از جمله مواردی می باشد که باید به آن توجه کرد. بهترین اتو پرسی خانگی اتویی است که وزن مناسب و کمی داشته باشد تا بتوانید به راحتی آن را جا به جا کنید.

بیشتر بخوانید
پرفروش ترین اسپرسو ساز مباشی (Mobashi) در بازار

تنظیمات دمای اتو پرسی

بیشتر اتو های پرسی قابلیت تنظیم و کنترل دما را دارا می باشند بنابراین تنظیمات دستگاه را بررسی کنید که برای بیشتر پارچه ها مناسب باشد ، به دلیل داشتن قابلیت کنترل و تنظیم این اتو ها می توانید دمای مناسب برای اتو کردن پارچه های مختلف را تنظیم کنید. برای اتو کشیدن پارچه های مختلف با جنس های متفاوت باید نکاتی را بدانید برای مثال اتو کشیدن پارچه ی ظریفی مثل ابریشم احتیاجی به فشار زیاد ندارد که این موضوع برعکس پارچه های سخت یا پارچه های جین است.

داشتن تایمر اتو پرسی

برای اینکه پارچه آسیب نبیند اتو پرسی باید تایمر داشته باشد تا مدت زمان لازم براش فشار دادن روی پارچه های مختلف کنترل شود بنابراین تایمر حتما باید در دستگاه بخار وجود داشته باشد تا بر اساس جنس و ظرفیت پارچه مدت زمان فشار و همینطور دمای مناسب مشخص و کنترل شود.

امروزه بیشتر دستگاه‌های بخار پرسی مدرن مجهز به تایمر داخلی هستند که با به اتمام رسیدن زمان، صدایی ایجاد می‌کنند. در برخی مدل‌های پیشرفته‌تر نیز دستگاه به صورت خودکار دما را کاهش می‌دهد. البته این مورد در موارد کمتری وجود دارد و چون به جنس پارچه وابسته است در بیشتر این نوع مدت زمان ۱۰ ثانیه به صورت پیشفرض در نظر گرفته شده تا اگر پرس را بر ندارید دستگاه خاموش می‌شود.

موارد ایمنی

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های بین بدترین و بهترین اتو بخار پرسی، میزان ایمنی آنها است. یکی از این ویژگی‌ها همان خاموشی خودکار ۱۰ ثانیه‌ای است که اگر مدتی مورد استفاده قرار نگرفته باشد برای جلوگیری از گرمای بیش از حد و همچنین جلوگیری از بروز آتش‌سوزی کمک می‌کند.سایر ویژگی‌های ایمنی نیز شامل مواردی مثل قفل روی دسته است تا از گرم شدن آن جلوگیری شده و برای حمل کردن نیز از آن استفاده می‌شود.

اتو پرس خانگی خشک

در برخی پارچه‌ها اصلاً نیازی به استفاده از بخار آب برای اتو کردن نخواهید داشت. در صورتی که از چنین پارچه‌هایی استفاده می‌کنید می‌توانید اتو بخاری با این قابلیت انتخاب کنید.

توان محصول

قدرت اتو پرس در واقع مقدار بخار دستگاه است که اساساً برحسب گرم در دقیقه تعیین می شود و بدیهی است هرچه قدرت فشار اتو بیشتر باشد ، می توانید چین و چروک بیشتری از آن بگیرید. لباس ها یا پارچه های مورد نظر خود را صاف کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید تابلو برای پذیرایی و معرفی زیباترین ها

پنل کنترل دستگاه

نکته مهم دیگری که در هنگام خرید اتو پرسی باید به آن توجه کرد، صفحه کنترل آن است که در اصل یا به صورت دیجیتالی بر روی دستگاه نصب شده است ، یا باید به صورت مشابه (ریل یا پیچ) کار کند. به هر حال؛ اگر به دنبال محصولی با کاربرد آسان هستید ، توصیه می کنیم از پرسهای اتوماتیک دارای صفحه کنترل دیجیتال استفاده کنید که معمولاً دارای صفحه کوچکی برای تنظیم تمام قسمتهای دستگاه است.

سیستم ضد چکه

اگر محصول شما دارای این سیستم است ، دیگر نمی توانید نگران نشت آب در مخزن دستگاه باشید و به راحتی از آن استفاده کنید و سپس محصول خانگی مورد نظر خود را منتقل کنید.

جنس کفی

مورد دیگری که قطعاً توصیه می کنیم هنگام انتخاب و خرید اتو پرسی به آن توجه داشته باشید ، جنس کفی دستگاه است که باید متناسب با نوع پارچه قرار گرفته در آن باشد و به لباس آسیب برساند. و یا پارچه های مورد نظر خود را نپوشید.

سیستم ضد رسوب

اگر محصول انتخابی شما دارای سیستم ضد رسوب در کنار آن است، می توانید بدون کوچکترین نگرانی مخزن را پر از آب کنید و نگران رسوب در داخل دستگاه نباشید!

تکنولوژی قطع خودکار

این فناوری به شما کمک می کند اگر به هر دلیلی از گذاشتن دو کفی خود روی لباس و پارچه ای که بین آنها قرار گرفته ، غافل شوید ، دستگاه را پس از مدت زمان مشخصی کاملاً هوشمندانه و خودکار با افزایش دما خاموش کرده و از سوختگی لباس یا سایر خطرات احتمال جلوگیری می کنیدی.

بهترین اتو پرس خانگی کدام است؟

اندازه صفحه‌های اتو پرسی از مواردی است که تاثیر زیادی در قیمت دستگاه دارد. اندازه‌های معمول موجود در بازار ۲۶، ۲۸ و ۳۲ اینچ می‌باشند. شما باید اندازه اتو را بر اساس نیاز خودتان و همچنین تعداد اعضای خانواده انتخاب کنید. در صورتی که اتوی ۲۶ اینچ نیاز شما را برآورده می‌کند خرید اتوی ۳۲ اینچ هزینه اضافی و غیرضروری را برای شما دارد.

حال که با مهم‌ترین نکات و راهنمای خرید اتو پرسی خانگی آشنا شدید در ادامه به بررسی بهترین اتو بخارهای موجود در بازار از نگاه کاربران  پرداخته و مدل‌های مختلفی را معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید یخچال الکترواستیل و لیست بهترین یخچال های الکترواستیل

1. اتو پرسی بایترون مدل BSI-103

اتو پرسی بایترون مدل BSI-103
بیش از ۱۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند

مشخصات کلی

 • سیستم قطع خودکار: بله
 • سیستم ضدچکه: خیر
 • بخاردهی عمودی: خیر
 • سیستم ضد رسوب: بله
 • مخزن رسوب: خیر
 • جنس کفه: فلز

2. اتو پرسی ژانومه مدل GT400 بخار از دو طرف

اتو پرسی ژانومه مدل GT400 بخار از دو طرف
ژانومه به عنوان بزرگترین سازنده اتو پرس و چرخ خیاطی در سطح جهان میباشد که با بکارگیری از آخرین فناوری روز بیش از ۱۰۰ مدل اتو پرس در ایران عرضه مینماید. ژانومه با بیش از ۵۵ سال سابقه درخشان در خدمت مردم ایران نقش آفرینی میکند. کلیه محصولات با پنج سال خدمات پس از فروش شرکت نگین جان و مه توزیع میگردد.

اختراعات انحصاری ژانومه در خصوص اتوپرس:به عنوان اولین شرکت سازنده اتوپرس خانگی در جهانبه عنوان مخترع اتو پرس بخار از کف و دوطرف بخاربه عنوان مخترع سیستم EMC و فیلترینگ آب بر روی اتو پرسبه عنوان مخترع پایه های نگهدارنده ثابت تلسکوپی زیبابه عنوان مخترع تقویت کننده بخار BOOSTER بر روی اتو پرسکه لزوما موارد ذکر شده بر روی کلیه اتوپرس ها نمیباشد که متناسب به ویژگی و مدل آن متغیر است.

مشخصات کلی

 • قابلیت بخار از دوطرف همزمان
 • قابلیت بخار از بالا و یا پایین به تنهایی
 • سیستم هوشمند تصفیه آب و تشخیص دهنده مواد معدنی آب( EMC (Electrical Mineral Control
 • بخار از دو طرف
 • مجهز به چراغ صفحه
 • آمادگی بخار در ۱ دقیقه
 • مجهز به دیگ بخار (پیوستگی بخار پر قدرت)
 • قدرت پرس ۵۰ کیلوگرم
 • نمایشگر دیجیتال
 • قابلیت اتوکشی خشک
 • فیلتر ضد رسوب
 • تقویت کننده بخار
 • پایه تلسکوپی با چهار پایه نگهدارنده

3. اتو پرسی ژانومه مدلML300 بخار از دو طرف

اتو پرسی ژانومه مدلML300 بخار از دو طرف

مشخصات کلی

 • سیستم قطع خودکار:بله
 • سیستم ضدچکه:بله
 • بخاردهی عمودی:بله
 • سیستم ضد رسوب:بله
 • مخزن رسوب:خیر
 • جنس کفه:آلومینیوم

4. اتو پرسی بکو مدل BKK 2134

اتو پرسی بکو مدل BKK 2134

اتو پرسی «بکو» مدل BKK 2134 از محصولات کارآمد ساخت این شرکت است که برای اتوکشی سریع و آسان لباس‌ و پارچه مورد استفاده است. این دستگاه از صفحه‌ی پرس بزرگی بهره‌مند است و با فشار صفحه‌ی بالایی و با خروج بخار سطح بزرگی از پارچه را در یک زمان صاف می‌کند. بخاردهی از کف، باعث نفوذ بخار در عمق الیاف پارچه می‌شود و عمیق‌ترین چروک‌ها را نیز صاف می‌کند.

بیشتر بخوانید
بهترین اتو بخارهای موجود در بازار از نگاه کاربران

مخزن آب اتو پرسی BKK 2134 دارای ظرفیت ۱٫۵ لیتر است. تنظیمات دستگاه از طریق سه دکمه‌ی ولومی روی بدنه انجام می‌شود که شامل خاموش و روشن‌کردن اتو، تنظیم دمای کار و قفل‌کردن دستگاه می‌شود؛ همچنین بخار این اتوپرسی قابل تنظیم در سه سطح است. موتور اتو پرسی BKK 2134 با قدرت ۲۱۰۰ وات کار می‌کند. این اتو به یک اسپری آب جداگانه مجهز است که می‌توانید در مواجهه با چروک‌های عمیق‌تر از آن استفاده کنید. مرطوب‌کردن سطح پارچه به رفع آسان و سریع چروک‌ها کمک زیادی می‌کند.

این دستگاه دارای یک پایه‌ی مستقل و قابل‌جداسازی است و امکان استفاده از آن به ‌صورت ایستاده یا نشسته وجود دارد. بالشتک مخصوصی که به‌همراه این مدل عرضه می‌شود، برای اتوی قسمت‌های نوک‌تیز لباس با دسترسی دشوار، کاربرد دارد. دو چراغ نشانگر برای نمایش وضعیت دما و بخار اتوپرسی در نظر گرفته شده است.

مشخصات کلی

 • تنظیم قدرت بخار در ۳ مرحله
 • قابلیت کنترل دما و بخار
 • دارای بخار قوی و قابلیت استفاده توسط افراد راست‌دست و چپ‌دست
 • دارای سیستم هشدار صوتی
 • به همراه پایه اتو
 • فشار اتوکشی ۴۶ کیلوگرم

5. اتو پرسی راک مدل SP8090

اتو پرسی راک مدل SP8090

اتو پرس خانگی مدل SP8090 از محصولات شرکت «راک» (Rak) است که ضمن برخورداری از طراحی شیک و ساده از پنل کنترل کاملی هم بهره‌مند است. صفحه‎های این محصول تقریبا ۱۱۰ برابر اتوهای معمولی است و می‎تواند لباس‎های شما را بدون چروک و در زمانی کوتاه‎تر اتو کند. این اتو، قابلیت تنظیم میزان حرارت و بخار را دارد که با استفاده از یک نمایش روی آن نشان داده می‎شود.

همچنین این اتو پرسی قابلیت خاموش شدن خودکار دارد. در صورتی که اتو پرس بیشتر از ۱۰ ثانیه در حالت بسته قرار گیرد، انتقال برق را قطع می‎کند و به وسیله هشدار دهنده صوتی اعلام می‎کند که مجدد دستگاه را باز کنید. پس از باز شدن صفحه پرس، گرماساز به صورت خودکار فعال می‎شود.

با توجه به مشغله‌های موجود در دنیای امروز، هر فردی به دنبال این است که در کمترین زمان بهترین نتیجه را در انجام امور روزمره خود تجربه نماید. بدین ترتیب انتخاب و استفاده از اتو پرسی مدل SP8090 برای اتوکشی آسان و سریع می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

بیشتر بخوانید
بهترین ست سرویس بهداشتی موجود در بازار

این محصول دارای صدای راهنمای فارسی است و می‎توانید از آن برای انتخاب بهترین و مناسب‎ترین عملکرد دنبال نمایید.

مشخصات کلی

 • سیستم قطع خودکار: بله
 • مخزن آب: بله
 • اسپری آب: بله
 • سیستم ضدچکه: خیر
 • بخاردهی عمودی: بله

6. اتو پرسی ژانومه مدل ML400بخار از دو طرف

اتو پرسی ژانومه مدل ML400بخار از دو طرف

ژانومه با ارائه بیش از 100 مدل دستگاه اتو در ایران با استفاده از آخرین فن آوری ها ، بزرگترین تولید کننده اتو پرسی و چرخ خیاطی در جهان است. ژانومه با بیش از 55 سال تجربه درخشان در خدمت به مردم ایران نقش داشته است. کلیه محصولات با پنج سال خدمات پس از فروش توسط شرکت نگین جان و مه توزیع می شوند.اختراعات انحصاری ژانومه در خصوص اتوپرس:به عنوان اولین شرکت سازنده اتوپرس خانگی در جهانبه عنوان مخترع اتو پرس بخار از کف و دوطرف بخاربه عنوان مخترع سیستم EMC و فیلترینگ آب بر روی اتو پرسبه عنوان مخترع پایه های نگهدارنده ثابت تلسکوپی زیبابه عنوان مخترع تقویت کننده بخار BOOSTER بر روی اتو پرسکه لزوما موارد ذکر شده بر روی کلیه اتوپرس ها نمیباشد که متناسب به ویژگی و مدل آن متغیر است.

مشخصات کلی

 • جنس کف: آلومینیوم دایکست
 • تنظیم میزان بخاردهی: بله
 • سیستم قطع خودکار: بله
 • مخزن آب: بله
 • گنجایش مخزن آب: 800 میلی لیتر
 • اسپری آب: خیر
 • سیستم ضدچکه: بله

7. اتو پرسی بایترون مدل BSI-95XL

اتو پرسی بایترون مدل BSI-95XLمشخصات کلی

 • جنس کف: نچسب
 • تنظیم میزان بخاردهی: بله
 • سیستم قطع خودکار: بله
 • مخزن آب: بله
 • گنجایش مخزن آب:300 میلی لیتر
 • اسپری آب: خیر
 • سیستم ضدچکه: بله
 • بخاردهی عمودی: خیر

8. اتو پرسی ژانومه مدل LS300

اتو پرسی ژانومه مدل LS300ژانومه به عنوان بزرگترین سازنده اتو پرس و چرخ خیاطی در سطح جهان میباشد که با بکارگیری از آخرین فناوری روز بیش از 100 مدل اتو پرس در ایران عرضه مینماید. ژانومه با بیش از 55 سال سابقه درخشان در خدمت مردم ایران نقش آفرینی میکند. کلیه محصولات با پنج سال خدمات پس از فروش شرکت نگین جان و مه توزیع میگردد.

مشخصات کلی

 • جنس کف: فلز
 • تنظیم میزان بخاردهی: بله
 • سیستم قطع خودکار: بله
 • مخزن آب: بله
 • گنجایش مخزن آب: 800 میلی لیتر
 • اسپری آب: خیر
 • سیستم ضدچکه: بله
 • بخاردهی عمودی: بله
 • سیستم ضد رسوب: بله
 • مخزن رسوب: خیر

9. اتو پرسی بایترون مدلBSI-305

اتو پرسی بایترون مدلBSI-305مشخصات کلی

 • جنس کف: نچسب
 • تنظیم میزان بخاردهی: بله
 • سیستم قطع خودکار: بله
 • مخزن آب: بله
 • گنجایش مخزن آب: 300 میلی لیتر
 • اسپری آب: بله
 • سیستم ضدچکه: خیر
 • بخاردهی عمودی: خیر
 • سیستم ضد رسوب: بله
 • مخزن رسوب: خیر

ضمن تشکر امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید اتو پرسی مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن پرفروش ترین میز های اتو و بهترین اتو بخارهای موجود در بازار از نگاه کاربران را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم

بیشتر بخوانید
بهترین تابلو فرش های ماشینی موجود در بازار