چاپ صفحه

راهنمای خرید آبگرمکن دیواری که قبل از خرید باید بدانید

شیر-جوش
چکیده این مطلب :

انتشار: 12 تیر 99

زمان مطالعه: 13 دقیقه

دسته بندی ها: خانه و آشپزخانه

هیچ نظر

در این مطلب به بهترین آبگرمکن های دیواری و معرفی آبگرمکن های دیواری موجود در بازار وراهای خرید اینترنتی آبگرمکن های دیواری میپردازیم.

با توجه به افزایش تعداد خانه های مسکونی و ساخت خانه هایی با مساحت کم ، استفاده از آبگرمکن دیواری گزینه ای بسیار ایده آل و مقرون به صرفه است. خرید آبگرمکن دیواری این امکان را برای شما فراهم می کند تا در استفاده طولانی مدت از آب گرم و همچنین فضای کمتری در خانه به ویژه آشپزخانه خود استفاده کنید که اگر قصد تهیه آبگرمکن دیواری را دارید مکان اصلی برای نصب چنین محصولاتی است. شما برای خانه خود کیفیت ایجاد کرده اید. در طول این مقاله از لیموتاپ مگ با ما همراه باشید تا مهمترین نکات انتخاب و خرید آبگرمکن دیواری را به شما معرفی کنیم.

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید آبگرمکن دیواری

اندازه محصول

اولین قدم در خرید آبگرمکن دیواری توجه به اندازه فیزیکی محصول است. برای این کار ، بسته به میزان فضایی که از دیگ بخار خود استفاده می کنید ، حتما یک محصول کوچک یا بزرگ را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که اگر بخاری آبگرمکن بزرگی برای استفاده در آشپزخانه کوچک خریداری کنید ، ممکن است از داشتن همیشه داشتن آب گرم لذت ببرید ، اما مطمئناً به دلیل اشغال فضای بیشتر در آشپزخانه و تولید گرمائی که وسایل بزرگ با خود به همراه دارند ، دردسر بزرگی ایجاد می کنید.مواجه خواهید شد.

نوع سوخت

نکته دوم در انتخاب آبگرمکن دیواری نوع سوخت است. امروزه آبگرمکن ها به دو دسته تقسیم می شوند: گاز و برق. شما باید یکی از این دو مدل بخاری را با در نظر گرفتن شرایط حاکم در منطقه خود خریداری کنید.

امکان تنظیم شعله

اگر آبگرمکن دیواری شما از این ویژگی برخوردار باشد بسیار خوب است. با وجود قابلیت تنظیم شعله محصول ، در صورت لزوم می توانید به راحتی آن را افزایش دهید تا در اسرع وقت مقدار مشخصی از آب گرم مورد نیاز خود را تأمین کنید. در صورت عدم نیاز به آن می توانید میزان شعله را کاهش داده و از رسوب بیشتر جلوگیری کرده و همچنین در بخشی از خانه که منبع گرما است گرما تولید کنید.

فشار آب منطقه

فاکتور مهم بعدی در خصوص خرید آبگرمکن دیواری توجه به فشار آب حاکم در منطقه است. اگر فشار آب منطقه شما خوب باشد که هیچ، اما اگر فشار آب از میزانی که سبب به کار افتادن آبگرمکن شود، کمتر باشد، دیگر خرید یک محصول دیواری برایتان کارساز نیست و بهتر است به سراغ مدل های ایستاده بروید که حداقل فشار آب برایشان از اهمیت کمتری برخوردار است.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید چرخ خیاطی خانگی باکیفیت

فراموش نکنید که آبگرمکن های دیواری فاقد مخازن بزرگ هستند و نحوه عملکردشان نیز به این صورت است که آب در حال جریان را فورا گرم می کنند، بدیهی است که اگر آب منطقه تان از فشار مناسب برخوردار نباشد، عملکرد این قبیل از دستگاه ها مختل می شود و یا اینکه هزینه های گزاف تعمیراتی و سرویسی را پیوسته بر روی دست شما می گذارد.

عامل مهم بعدی در هنگام خرید آبگرمکن دیواری توجه به فشار آب در منطقه است. اگر فشار آب در منطقه شما خوب است ، هیچ چیز نیست ،اما اگر فشار آب از میزانی که سبب به کار افتادن آبگرمکن شود، خرید یک محصول دیواری دیگر به درد شما نمی خورد و بهتر است مدل ها را انتخاب کنید که حداقل فشار آب برای آنها از اهمیت کمتری برخوردار است.

به یاد داشته باشید که آبگرمکن های دیواری مخازن بزرگی ندارند و به گونه ای کار می کنند که بلافاصله آب جاری را گرم می کنند ، بدیهی است اگر آب در منطقه شما فشار مناسبی نداشته باشد، عملکرد چنین دستگاه هایی مختل می شود. یا اینکه دائماً هزینه های بیش از حد تعمیرات و نگهداری را به دست شما می سپارد.

امکان تنظیم دما

اگر محصولی که انتخاب می کنید از این ویژگی برخوردار باشد ، پس نور علی نور است! دمای قابل تنظیم به شما و بقیه اعضای خانواده این امکان را می دهد تا از آب گرم با مقدار مشخصی گرما لذت ببرند. این عملکرد عمدتا در پنل جلوی دیگ بخار طراحی شده و دارای درجه بندی است.

میزان کارایی

حتماً به بازده آبگرمکن دیواری با کیفیت توجه کنید. بازده محصول با توجه به میزان آب گرم تولید شده با توجه به مصرف سوخت دستگاه تعیین می شود. هرچه که این میزان کارایی بیشتر باشد، قطعا دستگاه شما از قدرت بهتری برای رفع نیازتان به آب گرم برخوردار است.

ظرفیت محصول

هر آبگرمکن دیواری ظرفیت ویژه ای دارد و با نماد FHR مشخص شده است. این نماد در واقع درجه بندی ساعت اول است که به معنای تولید آب گرم در واحد یک ساعت است. علامت FHR معمولاً روی برچسب کتابچه راهنمای انرژی محصول قرار می گیرد. بد نیست بدانید که غالباً ظرفیت آبگرمکن های گازی از مدل های الکتریکی مشابه آنها بیشتر است.

بیشتر بخوانید
بهترین قاب عکس زیبا و باکیفیت موجود در بازار

سیستم جرقه زن خودکار

از دیگر نکات حائز اهمیت در خصوص انتخاب و خرید آبگرمکن دیواری توجه به سیستم جرقه زن خودکار دستگاه است. با وجود این سیستم دیگر خیالتان از بابت کارایی ایمن آبگرمکن راحت می شود. ضمن اینکه سیستم جرقه زن اتوماتیک باعث می شود تا به محض کاهش دمای آب گرم محصول، دستگاه به کار افتاده و آب موجود در مخزن نه چندان بزرگ خود را برایتان گرم نگه دارد.

خدمات پس از فروش

حتما به سراغ خرید آبگرمکن های دیواری بروید که از تیم پشتیبانی و خدماتی معتبری برخوردار هستند. شما هر جوری هم که از آبگرمکن خانگی تان استفاده کنید، زمانی فرا می‌رسد که دستگاه دچار خرابی و بروز اشکال در نحوه عملکرد خود خواهد شد. پس سعی کنید همواره به سراغ خرید دستگاه هایی بروید که اولا تولید شده توسط برندهای مطرح کشورمان باشند و ثانیا به راحتی بتوان با تکنسین ها و کارشناسان آن ارتباط برقرار نمود.

ویژگی های ایمنی

هیچ چیز مهم تر از توجه به فاکتورهای ایمنی یک آبگرمکن دیواری نیست. برای این منظور همان‌طور که در نکته قبلی به آن اشاره کردیم، سعی کنید محصول مورد نظر خود را از فروشگاه های معتبر و برندهای شناخته شده خریداری نمایید. به آیتم های ایمنی در استفاده از آنان همچون: سیستم خاموشی اتوماتیک، جرقه زن خودکار، کلاهک تعدیل، نشان های استاندارد و … توجه کنید.

قیمت آبگرمکن دیواری

شما در این مطلب با مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت آبگرمکن دیواری آشنا شدید. اینک باید با در نظر گرفتن شرایط خود نظیر: میزان بزرگی و یا کوچکی فضا و هم‌چنین بودجه و مدل آبگرمکنی که به دنبال آن هستید؛ مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

در این مطلب، 8 آبگرمکن دیواری زیبا، باکیفیت و ارزان را برای شما آماده کرده‌ایم. این آبگرمکن ها امتحان خود را بارها پس داده و رضایت خریداران را جلب نموده‌اند. با کلیک روی تصویر و یا دکمه زیر هر محصول می‌توانید وارد سایت دیجی‌کالا شده و محصول را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

1. آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3115

آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3115

همه ما در منزل به آب گرم نیاز داریم و یکی از وسایل ضروری برای هر خانه، آبگرمکن است. آبگرمکن‌ها انواع مختلفی دارند و می‌توانند برقی یا گازی باشند. شرکت بوتان یکی‌از شرکت‌هایی است که در زمینه تولید لوازم گرمایشی سابقه بسیار طولانی دارد. یکی از محصولات تولید شده توسط این کارخانه، آبگرمکن دیواری مدل B3115 است.

بیشتر بخوانید
بهترین اندروید باکس ‌ها در سال 2020 کدامند؟

مشخصات

 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد کالا
  ۳۶x68x24.8 سانتی‌متر
 • وزن کالا
  ۱۳ کیلوگرم

 

2. آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3315if

آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3315if

مشخصات

 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد کالا
  ۳۶*۶۸*۲۴.۸ سانتی‌متر
 • وزن کالا
  ۱۵ کیلوگرم

   

3. آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3118

آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3118

مشخصات

 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد کالا
  ۳۶*۷۳.۸*۲۶.۵ سانتی‌متر
 • وزن کالا
  ۱۶ کیلوگرم

4. آبگرم کن دیواری فکر مدل CLERO

آبگرم کن دیواری فکر مدل CLERO

آبگرمکن‌ها یکی از لوازم ضروری برای هر خانه و محل کاری هستند، و ابعاد و اندازه‌های مختلفی دارند. آبگرمکن‌های دیواری یکی از انواع مختلف آبگرمکن هستند که به دلیل اشغال فضای بسیار کمتر، بسیار محبوب شده‌اند و می‌توان از آن‌ها در فضاهای کوچک استفاده کرد. یکی از آبگرمکن‌های دیواری که اندازه کوچکی دارد، آبگرمکن دیواری فکر مدل Clero است. جنس بدنه این آبگرمکن پلاستیکی و فضای بسیار کوچکی را اشغال می‌کند.

مشخصات

 • جنس بدنه
  پلاستیک
 • ابعاد کالا
  ۳۵x25x15 سانتی‌متر
 • وزن کالا
  ۱۰ کیلوگرم
 • توان
  ۷۰۰۰ وات

   

5. آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3215i

آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3215i

مشخصات

 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد کالا
  ۳۶*۶۸*۲۴.۸ سانتی‌متر
 • وزن کالا
  ۱۳.۵ کیلوگرم

6.  آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3318

آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3318

مشخصات

 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد کالا
  ۷۳.۸*۴۵*۲۶.۵ سانتی‌متر
 • وزن کالا
  ۱۷ کیلوگرم

7. آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل ۳۰۲۰

آبگرمکن دیواری ایران شرق مدل ۳۰۲۰

همه ما در منزل به آب گرم نیاز داریم و یکی از وسایل ضروری برای هر خانه، آبگرمکن است. آبگرمکن‌ها انواع مختلفی دارند و می‌توانند برقی یا گازی باشند. شرکت ایران شرق یکی ‌از شرکت‌ هایی است که در زمینه تولید لوازم گرمایشی سابقه بسیار طولانی دارد. یکی از محصولات تولید شده توسط این کارخانه، آبگرمکن دیواری مدل ۳۰۲۰ است.

مشخصات

 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد کالا
  ۴۷x33x81 سانتی‌متر
 • وزن کالا
  ۲۲ کیلوگرم

8.آبگرمکن دیواری جی اچ ام مدل 2116

آبگرمکن دیواری جی اچ ام مدل 2116

آبگرمکن های گازی جی اچ ام با راندمان بالا مصرف پایین انرژی دارند آبگرمکن گازی 5 لیتری فوری مخزنی گرمان یکی از همین موارد است محصولات شرکت گرمان گاز با بهترین راندمان در مصرف انرژی ،دارای رده مصرفی انرژی A می باشند.این شرکت صنعتی ایرانی از بهترین مواد در ساخت آبگرمکن های خود استفاده کرده که می توان به مخزن هایی از جنس فولاد مبارکه با ضخامت 2 میلی متر اشاره کردهمچنین روکش به کار رفته در این محصولات گالوانیزه گرم می باشد.

مشخصات

 • ابعاد کالا
  70*42*25 سانتی‌متر
 • وزن کالا
  24 کیلوگرم
 • حجم مخزن
  5 لیتر

9. آبگرمکن برقی آزمون مدل Ew Sun کد 13890210

آبگرمکن برقی آزمون مدل Ew Sun کد 13890210

مشخصات

 • ابعاد کالا
  57*34*21 سانتی‌متر
 • وزن کالا
  10 کیلوگرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  63*26*40 سانتی‌متر
 • وزن بسته‌بندی
  10/100 کیلوگرم
 • توان
  2500 وات

10. آبگرمکن دیواری بوتان مدل B4118 Turbo

آبگرمکن دیواری بوتان مدل B4118 Turboمحصول جدید شرکت صنعتی بوتان با عنوان B4118 Turbo یک آبگرمکن حرفه ای توربو از جدیدترین سری از محصولات تولیدی شرکت بوتان می باشد که اصطلاحاً این مدل آبگرمکن را ، نسل چهارم آبگرمکن دیواری بوتان می نماند . از ویژگی های B4118 Turbo می تواند به ابعاد کوچکتر با همان ظرفیت ۱۸ ، کارکرد با فشار وردی آب کمتر ، دودکش با قطر ۱۵ سانتیمتری ، مصرف بهینه ، مقاوم در برابر رسوب آب ، مجهز به سیستم‌ ایمنی کلید حرارتی روی مبدل و کلاهک تعدیل ، کنترل هوشمند شعله و بهره گیری از سیستم ماژولار ، قابلیت کارکرد با گاز شهری و گاز مایع ، مناسب واحدهای تجاری، اداری و مسکونی‌ مناطق سردسیر و طول عمر بالاتر مبدل حرارتی این آبگرمکن بوتان اشاره کرد .

آبگرمکن دیواری فوق ضمن برخورداری از ویژگی‌های عملکردی مدل مشابه نسل‌های قبلی، دارای ابعاد کوچکتر و مقاومت بیشتر در برابر املاح آب بوده و همزمان با عرضه در ایران، به اروپا نیز صادر می‌شود.

مشخصات

 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد کالا
  65x36x24 سانتی‌متر
 • وزن کالا
  12 کیلوگرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  66x37x25 سانتی‌متر
 • وزن بسته‌بندی
  13 کیلوگرم

11. آبگرمکن بوتان مدل B3318if

آبگرمکن بوتان مدل B3318ifگروه صنعتی بوتان اولین تولید کننده آبگرمکن های دیواری در ایران است که با پشتوانه بیش از نیم قرن تجربه و سابقه درخشان و با بهره گیری از فن آوری روز دنیا ، مدل ها و ظرفیت های متنوعی را طراحی و تولید میکند. بوتان موفق به دریافت گواهی نامه های بین المللی مدیریت تضمین کیفیت iso 9001-2000 مدیریت زیست محیطی iso ۱۴۰۰۱ مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS 18001 استاندارد ملی ایران به شماده CE,1828-۱-۲ و برچسب انرژی نائل گردیده است. همچنین بوتان اولین عرضه کننده آبگرمکن دیواری با سیستم آیونایز (بدون شمعک) و فن دار در ایران میباشد که موجب صرفه جویی در مصرف گاز، کاهش هزینه های تعمیر و افزایش طول عمر دستگاه میشود.

مشخصات

 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد کالا
  73x45x26 سانتی‌متر
 • وزن کالا
  17 کیلوگرم
 • ابعاد بسته‌بندی
  73x45x26 سانتی‌متر
 • وزن بسته‌بندی
  18.5 کیلوگرم
در این مطلب با نکات مهم و اساسی هنگام خرید آبگرمکن دیواری آشنا شدیم، با رعایت این نکات می‌توانید یک محصول مناسب و ایمن خریداری کرده و همیشه از کیفیت خروجی کار خود با آن اطمینان داشته باشید. و در ادامه مطلب توصیه میکنیم راهنمای خرید یخچال اسنوا و راهنمای خرید روشويي كابينت دار را هم بخوانید.