چاپ صفحه

10 مدل از بهترین دستگاه ضدعفونی کننده دست اتوماتیک و پدالی

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست
چکیده این مطلب :

انتشار: 19 مهر 99

زمان مطالعه: 8 دقیقه

دسته بندی ها: ابزار آلات

هیچ نظر

در این مطلب به راهنمای خرید دستگاه ضدعفونی کننده دست و معرفی پرفروش ترین و بهترین بهترین دستگاه ضدعفونی کننده دست میپردازیم.


امروزه، با افزایش آلودگی محیط زیست و بیماری های ویروسی عفونی مانند Covid 19 (کرونا)، پیروی از توصیه های بهداشتی بیش از هر زمان دیگری مهم شده است. سازمان ها و فروشگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی سعی در ادامه فعالیت خود دارند.

ضد عفونی کردن دست یکی از راه های موثر پیشگیری از بیماری های مختلف است. در مکان های عمومی بیشتر ، مانند مغازه ها، هایپرمارکت ها، بیمارستان ها، استفاده از ماده ضد عفونی کننده که هر کسی می تواند لمس کند بهداشتی به نظر نمی رسد. به همین دلیل ، متخصصان توانسته اند دستگاه هایی را در بازار عرضه کنند که با پاشش ضد عفونی کننده بدون دخالت دست، دست ها را به طور خودکار ضدعفونی کنند.

این دستگاه ها در مارک ها و انواع مختلفی ارائه می شوند که از نظر نوع اسپری ضد عفونی کننده,  ظرفیت، اندازه و سهولت استفاده متفاوت هستند. اگر تصمیم به خرید یکی از این دستگاه ضدعفونی کننده دست اتوماتیک و پدالی را دارید. در ادامه ای مطلب با ما همراه باشید.

دستگاه ضد عفونی کننده چیست ؟

ضد عفونی کردن فرآیند حذف میکروارگانیسم ها و ناقلین آنها مانند قارچ ها، باکتری ها، هاگ ها و ویروس ها از سطح اجسام است. برای دستیابی به چنین فرایندی، از مایعات، گازها، امواج و اشعه های مختلف استفاده می شود. البته برای استفاده بهینه از هر یک از این مواد نیاز به دستگاه خاصی است که می توان آن را ضد عفونی کننده نامید. به عبارت دیگر ، در پاسخ به این سوال که ضد عفونی کننده چیست ، لیستی از این دستگاه ها و دستگاه ها باید به همراه کاربردهای آنها ارائه شود. در حال حاضر سه مدل دستگاه اتوماتیک برای ضد عفونی دست روی دیوارها و پدال ها طراحی شده است.

انواع دستگاه ضد عفونی کننده

امروزه، می بینیم که علاوه بر خرید مواد مورد نیاز روزانه، نیاز به خرید ضد عفونی کننده، نه تنها برای مردم بلکه برای سازمان ها و موسسات ، به یک مشکل رایج و ضروری تبدیل شده است، اما شناسایی دستگاه مورد نیاز در هر فضای مسکونی یا عمومی ابتدا باید انواع ضد عفونی کننده ها را بشناسیم و سپس به خرید آنها ادامه دهیم. انواع ضد عفونی کننده ها را می توان به پنج گروه اصلی تقسیم کرد:

 • دستگاه ضد عفونی کننده دست
 • دستگاه ضد عفونی کننده خانگی
 • دستگاه ضد عفونی کننده اداری
 • دستگاه ضد عفونی کننده اسکناس
 • دستگاه ضد عفونی کننده هوا
 • دستگاه محلول پاش دست
بیشتر بخوانید
راهنمای خرید فشارسنج؛ معرفی بهترین دستگاه فشار خون

مزایای دستگاه ضد عفونی کننده چیست؟

ضد عفونی کننده دست در سه سطح ولتاژ کار می کند و مصرف برق بسیار کمی دارد. همچنین ، مصرف محلول ضدعفونی کننده آن بسیار کم است، زیرا محلول با هوا ترکیب می شود و در مقایسه با حالت های سنتی شستشوی و ضدعفونی دست، مصرف مایع ضدعفونی زیادی اتفاق می افتد.

نکات مهم هنگام خرید دستگاه ضد عفونی کننده

کاربرد دستگاه

یکی از اصلی ترین نکاتی که باید قبل از خرید ضد عفونی کننده دست و سطوح به خاطر بسپارید ، نوع کاربرد و محیطی است که در آن استفاده خواهد شد. اگرچه این نوع دستگاه ها معمولاً از قابلیت های یکسانی برخوردار هستند ، اما برخی از مراکز مانند بیمارستان ها حساسیت بیشتری دارند و شما باید سعی کنید بهترین نوع دستگاه ها را خریداری کنید.

نوع دستگاه

در ساخت دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح معمولا از تکنولوژی‌های مختلف استفاده می‌شود. انواع مختلف این دستگاه‌ها می‌توانند دارای تفاوت‌هایی باشند که به هنگام خرید باید به آنها دقت شود . از جمله مواردی که در خرید انواع این نوع دستگاه می‌تواند مورد توجه قرار گیرد، قابلیت حمل و استفاده آسان ، استفاده از تکنولوژی‌های روز در ساخت آنها ، امکان کاربرد در محیط‌های گوناگون ، سرعت عمل دستگاه و موارد دیگر است .

در ساخت دستگاه های ضد عفونی کننده دست و سطح معمولاً از فناوری های مختلفی استفاده می شود. انواع مختلف این دستگاه ها ممکن است تفاوت هایی داشته باشند که باید هنگام خرید به آنها توجه شود. از جمله عناصری که می توان هنگام خرید این نوع دستگاه ها به آن توجه کرد ، سهولت قابلیت حمل ، استفاده از فن آوری های مدرن در ساخت آنها ، امکان کاربرد در محیط های مختلف ، سرعت دستگاه و سایر عناصر است.

قیمت دستگاه ضدعفونی کننده

قیمت هنگام خرید هر محصول یا کالایی نقش بسزایی دارد. این دستگاه ها به دلایل مختلف معمولاً با قیمت های مختلف در دسترس هستند. عواملی مانند داخلی یا خارجی بودن دستگاه و نوع فناوری مورد استفاده در ساخت آنها می تواند بر قیمت تأثیر بگذارد. اگرچه در گذشته بیشتر این دستگاه ها در خارج از کشور تولید و توسط شرکت های وارد کننده وارد می شدند ، اما امروزه برخی از شرکت ها در شرایط مناسب توانسته اند انواع مختلفی از آنها را تولید و به فروش برسانند.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید جاروبرقی صنعتی، لیست بهترین ها بازار

گارانتی و خدمات پس از فروش 

خرید تجهیزات و محصولات زیاد بدون ضمانت می تواند یک ایراد بزرگ باشد. این امر به ویژه برای محصولاتی مانند مواد ضد عفونی کننده می تواند مهم باشد. زیرا معمولاً مشکلاتی مانند نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات آنها وجود دارد. بنابراین وجود گارانتی یا خدمات مناسب پس از فروش می تواند خیال خریدار را از مشکلات احتمالی راحت کند. قبل از خرید بهتر است از افراد آگاه در مورد چگونگی و میزان نیاز به تعمیر مواد ضد عفونی کننده سوال کنید. همچنین وجود قطعات در بازار در صورت خرابی ممکن است مورد توجه خریداران باشد.

برند دستگاه

استفاده از برندهای معتبر در هر محصول یا کالایی تا حد زیادی خیال خریداران را آسوده می‌کند. چرا که آنها با توجه به معروفیت و معتبر بودن برند مذکور به آن اعتماد می‌کنند . این مساله در خصوص خرید دستگاه ضدعفونی کننده هوا و سطوح نیز کاملا صدق می‌کند. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید دستگاه از برندهای مختلف در این خصوص و میزان کیفیت آنها کسب اطلاع کرد سپس برای خرید اقدام نمود .

استفاده از مارک های معتبر در هر محصول یا کالایی به طور قابل توجهی خیال خریداران را راحت می کند. زیرا آنها به دلیل محبوبیت و اعتبار مارک به آن اعتماد دارند. این امر در مورد خرید مواد دستگاه ضدعفونی کننده نیز صدق می کند. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید دستگاه در مورد دستگاه های مختلف و کیفیت آنها اطلاعات کسب کنید و سپس به خرید ادامه دهید.

10 مدل از پرفروش ترین و بهترین ضد عفونی کننده دست

1. دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست پاکا قفسه مدل 03

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست پاکا قفسه مدل 03

ضد عفونی کننده دست اتوماتیک، پاکا قفسه مدل 03 محصولی کاملاً کاربردی و بهداشتی است. این محصول در بیمارستان ها، داروخانه ها، آرایشگاه ها، کارخانه ها، دفاتر، فروشگاه ها، هایپرمارکت ها و همچنین مراکز ارجاع قابل استفاده است که در واقع با توجه به فاصله اجتماعی طراحی و ساخته شده است. عملکرد این دستگاه هوشمند بوده و طراحی آن ارگونومیک است.

بنابراین فقط با ایستادن در جلوی دستگاه و قرار دادن دست در مقابل دستگاه ، مایع ضد عفونی کننده پاشیده می شود و همزمان روشن شدن چراغ LED دستگاه نحوه پاشش آن را نشان می دهد. از دیگر نقاط قوت در طراحی این محصول امکان نصب بر روی دیوار است. گفتنی است ماده ضدعفونی کننده دست قفسه استیل مدل 03 است که باعث ماندگاری و استحکام بیشتر این محصول شده و وزن این دستگاه 8.5 کیلوگرم است. با نصب این دستگاه در ورودی در مکان ها احتمال آلودگی محیط با دست به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید دستگاه آب سردکن

مشخصات کلی

 • ابعاد
  30x35x110 سانتی‌متر
 • وزن
  8500 گرم
 • جنس
  فولادی
 • مناسب برای
  هایپرمارکت و….

2. دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست راپیس مدل RA-01

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست راپیس مدل RA-01با توجه به افزایش آلاینده ها و همچنین شیوع بیماری های عفونی همچون ویروس کرونا، امروزه ضد عفونی وسایل و دست ها ضروری است. دست ها عامل مهمی در انتقال بیماری ها و عفونت ها هستند، بنابراین استفاده از یک روش غیر تماسی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن دست ها بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. دستگاه ضد عفونی کننده RAPIS برای کمک به کنترل و جلوگیری از انتقال آلودگی با دست طراحی شده است. از ویژگی های منحصر به فرد این محصول می توان به قابلیت تنظیم اسپری، استفاده از حسگر اولتراسونیک غیر تماسی و ظاهری شیک و جذاب اشاره کرد. این دستگاه به سه روش رومیزی، دیواری و ایستاده قابل نصب است.

مشخصات کلی

 • ابعاد
  35x12x22 سانتی‌متر
 • وزن
  1500 گرم
 • جنس
  پلاستیک و استیل

3. دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست کلینل مدل CL202

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست کلینل مدل CL202ضد عفونی کننده دست Cleanel محصولی کاملاً کاربردی و بهداشتی است. این محصول در بانک ها ، بیمارستان ها ، داروخانه ها ، آرایشگاه ها ، کارخانه ها ، دفاتر ، باشگاه های ورزشی و مراکز ارجاع قابل استفاده است که در واقع با توجه به فاصله اجتماعی طراحی و ساخته شده است. یکی از نقاط قوت این دستگاه سنسور چشم آن است که بدون تماس فیزیکی دست ها و اشیا را ضد عفونی می کند و برای مصرف بهینه و کنترل اسپری ضد عفونی کننده روی دست بسیار موثر است.

این دستگاه به نمایشگر وضعیت RGB مجهز است تا چراغ قرمز وضعیت آماده به کار دستگاه را نشان دهد و هنگام پاشش چراغ سبز فعال شود. و به محض خارج شدن دست از زیر سمپاش قطع می شود. در واقع ، داشتن پمپ مقاوم و مقاوم بر روی این دستگاه ، او این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داد ، بنابراین به طور متوسط ​​هر بار که مخزن با مواد ضد عفونی کننده پر شود ، 6000 مکش اسپری می شود و می توان از هر ماده ضد عفونی کننده مایع استفاده کرد. برای او نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید دریل چکشی بعلاوه معرفی بهترین دریل چکشی

مشخصات کلی

 • ابعاد
  30x20x122 سانتی‌متر
 • وزن
  4000 گرم
 • جنس
  فلز

سایر توضیحات

 • پمپ قوی 36 وات
 • سنسور چشمی بدون نیاز به تماس فیزیکی
 • نمایشگر وضعیت Opal
 • قابلیت تنظیم خودکار زمان پاشش
 • 6000 پاشش در هر شارژ
 • نوع پاشش: ریز دانه 30 میکرونی
 • ظرفیت مخزن: 3500 میلی لیتر
 • ولتاژ کاری: 220 و 24 ولت

4. دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست مدل Moda7

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست مدل Moda7ضد عفونی دست همیشه یک مسئله مهم بوده و با شیوع ویروس کرونا اهمیت آن بیشتر شده است در روش های مختلف ضد عفونی کننده دست، خود دست معمولاً نقش اصلی انتقال ویروس را دارد. به عنوان مثال، هنگامی که از مواد ضد عفونی کننده یا شستشو دهنده مختلف استفاده می کنید، دست شما با یک بطری ضد عفونی کننده یا شیر آب تماس پیدا می کند و احتمال انتقال میکروب یا ویروس به طور کامل از بین نمی رود. برای اطمینان خاطر باید از روشی استفاده شود که در آن نیازی به لمس اشیا خارجی پس از ضد عفونی دست نباشد. به همین دلیل دستگاه هایی برای ضد عفونی خودکار (پدال و سنسور) طراحی شده اند. در اینجا ما یکی از آنها را ارائه خواهیم داد.

ضد عفونی کننده دستی اتوماتیک Moda7 وسیله ای الکتریکی است که کافی است به برق متصل شوید و مخزن چهار لیتری آن را که در قسمت داخلی محصول تعبیه شده است با ضد عفونی کننده مورد نظر پر کنید. نحوه استفاده از این دستگاه بسیار ساده است ، کافیست دست خود را مقابل دستگاه اسپری قرار داده و سپس پای خود را روی پدال نگه دارید. ضد عفونی کننده بر روی دستان شما پاشیده می شود و در حالی که پاهای شما روی پدال است ، ادامه می یابد. برای اطمینان از ضدعفونی کامل دستگیره ها ، لامپ کنار اسپری دستگاه نصب می شود که همزمان با عمل سمپاشی روشن می شود ، بنابراین اگر فضا کافی نباشد ، می توانید دید کاملی از دستان خود داشته باشید. استفاده از این دستگاه شامل محیط اداری ، پارکینگ های مسکونی و چند طبقه ، لابی هتل ها و مجتمع های مسکونی ، فروشگاه های زنجیره ای و موارد دیگر است. دوام ، طراحی ساده و سهولت استفاده سه ویژگی مهم این محصول است.

بیشتر بخوانید
نکاتی برای خرید بهترین ترازوی دیجیتال نمیدانید

مشخصات کلی

 • ابعاد
  60x26x125 سانتی‌متر
 • جنس
  آهن
 • مناسب برای
  لباس , زیورآلات , هایپرمارکت , کیف , کفش

سایر توضیحات

 • دارای مخزن 4 لیتری
 • اسپری مداوم ( در صورت پایین نگه داشتن پدال)
 • قابل استفاده فقط با مایع ضدعفونی کننده (ژل ضد عفونی کننده نباید مورد استفاده قرار گیرد)

5. دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست مدل optim-w1

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست مدل optim-w1ضد عفونی کننده دست OPTIM برای استفاده در بیمارستان ها، داروخانه ها، آرایشگاه ها، کارخانه ها، مطب ها طراحی و ساخته شده است. اگر دست شما یک ثانیه زیر سنسور باشد، شروع به پاشش محلول ضدعفونی کننده می کند. نازل و قسمت حسگر دستگاه به صورت 90 درجه طراحی شده اند که باعث می شود تشخیص حضور دست دقیقاً شناسایی شود و پاشش فقط روی دست انجام شود.

مشخصات کلی

 • ابعاد
  25x35x115 سانتی‌متر
 • وزن
  5000 گرم
 • جنس
  فلزی
 • مناسب برای
  هایپرمارکت

سایر توضیحات

 • منبع تغدیه ترانس پرقدرت
 • ظرفیت 2.8 لیتر
 • زاویه 90 درجه و رو به پایین قسمت نازل
 • استفاده از ورق فلزی ضخیم و زنگ الکترواستاتیک
 • استفاده از نازل از جنس پلیمر

6. دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست مدل PC01

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست مدل PC01ضد عفونی کننده دست اتوماتیک، مجهز به یک چشم الکترونیکی حساس و دقیق، دارای مخزن 3.5 لیتری بوده و از PVC ضد آب ساخته شده و در برابر تماس الکتریکی با بدن کاملاً ایمن است. می توان میزان اسپری را در این مدل تنظیم کرد، هیچ هشداری برای پایین آمدن سطح مایع در زیر مقدار مجاز در این مدل وجود ندارد ، اما مدل PVC 02 به سنسور هشدار پوشش مایع مجهز است. این دستگاه در جلوگیری از بیماریهای عفونی مانند بیماری ویروس کرونا بسیار مثر است.

مشخصات کلی

 • ابعاد
  30x10x122 سانتی‌متر
 • وزن
  3000 گرم
 • جنس
  pvc
 • مناسب برای
  هایپرمارکت
 • سایر توضیحات
  مناسب برای کلیه مکان های پر رفت و آمد نظیر فروشگاه ها، آموزشگاه ها، رستوران ها، هایپرمارکت ها، ادارات و …

7. دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست مدل PS-w4l

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک دست مدل PS-w4l

ضد عفونی کننده اتوماتیک دست و اشیاء یک محصول کاملاً ایرانی برای ضد عفونی دست و اشیا است. به لطف حسگر داخلی این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا بدون دخالت دست و پا به راحتی از آن استفاده کند. از ضد عفونی کننده اتوماتیک دست و اشیا می توان در بیمارستان ها ، داروخانه ها ، آرایشگاه ها ، کارخانه ها ، دفاتر ، مغازه ها و همچنین مراکز ارجاع استفاده کرد. این محصول دارای یک مخزن 4 لیتری و همچنین یک نازل و پمپ بهینه است که منجر به کمترین مصرف محلول در کنار بهترین بازدهی شده است.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید آچار بکس بادی ارزان با کیفیت

مشخصات کلی

 • ابعاد
  22x22x114 سانتی‌متر
 • وزن
  1500 گرم
 • جنس
  فلزی با رنگ کوره استاتیک
 • مناسب برای
  لباس , عینک , زیورآلات , هایپرمارکت , کیف , کفش

8. دستگاه ضد عفونی کننده دست پاکا قفسه مدل 01

دستگاه ضد عفونی کننده دست پاکا قفسه مدل 01

مشخصات کلی

 • ابعاد
  63x26x125 سانتی‌متر
 • وزن
  20000 گرم
 • جنس
  فولادی
 • مناسب برای
  هایپرمارکت

9. دستگاه ضد عفونی کننده دست کد ۰۱

دستگاه ضد عفونی کننده دست کد ۰۱

مشخصات کلی

 • ابعاد
  40x25x125 سانتی‌متر
 • وزن
  5000 گرم
 • جنس
  فلز
 • سایر توضیحات
  دارای بدنه فولادی با پوشش رنگ کوره ای

10. دستگاه ضد عفونی کننده دست مدل si-5407

دستگاه ضد عفونی کننده دست مدل si-5407

دستگاه فوق دارای رنگ کوره ای مشکی و همچنین بدنه و قطعات بسیار با کیفیت می باشد.با توجه به نیاز جامعه امروزی برای رعایت بهداشت و سلامت عمومی، دستگاه ضد عفونی کننده دست محصولی بسیار مهم و کاربردی میباشد. این محصول مناسب برای فروشگاهها و مراکز خرید و بیمارستانها و آرایشگاهها و ادارات و غیره میباشد. این محصول امکان نصب بر روی سیستم های حمل و نقل شهری و بین شهری را دارد. ولتاژ برق محصول 220 ولت با قابلیت تبدیل به ترانس 12 ولت میباشد.

با فرمان پدال پا مواد ضد عفونی کننده به صورت پاشش از مخزن 3 لیتری اسپری میشود.جنس بدنه فلز میباشد و مقاوم در برابر زنگ زدگی و ضربه است. رنگ بدنه کوره ایی و الکترو استاتیک میباشد.

مشخصات کلی

 • ابعاد
  30x30x10 سانتی‌متر
 • وزن
  14000 گرم

سایر توضیحات

 • رنگ مشکی کوره ای
 • پمپ قوی و با دوام
 • دارای بدنه فلزی مقاوم و با دوام با رنگ کوره ای
 • دارای پدال فشاری -بدون دخالت دست
 • دارای لامپ ال ایی دی
 • دارای مخزن 3 لیتری
 • بالای 2000 پاشش در هر بار شارژ

ضمن تشکر امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید بهترین دستگاه ضدعفونی کننده دست اتوماتیک و پدالی مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن ماسک ارزان با بهترین قیمت و بهترین ژل های ضدعفونی کننده دست را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.