سبزی خوردن در تهران از کجا بخریم؟

خرید سبزی خوردن در تهران
چکیده این مطلب :

دسته بندی ها: سبزیجات

بروزرسانی: ۱۳ تیر ۰۱

زمان مطالعه: 9 دقیقه

هیچ نظر

خواص سبزی خوردن و معرفی پرفروش ترین برند های سبزی خوردن در تهران و کرج ارسال رایگان سبزی کمتر از چند ساعت به سراسر شهر تهران و کرج پرداخت درب منزل

خرید سبزی خوردن در تهران: سبزیجات بخشی از یک رژیم غذایی سالم هستند که می توانند به حفظ سلامت بدن شما کمک کنند، بنابراین خوب است که به اندازه کافی از آنها بخورید. سبزی خوردن تازه از قدیم الایام در سفره ما ایرانی ها نقش اصلی را ایفا می کنند.

اما انواع این سبزی ها بنا به ذائقه و میل افراد می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، انواع سبزیجاتی که می توانید بخورید عبارتند از: تره، جعفری، شاهی، ریحان، نعناع، تربچه، پیاز، حتی ترخون و گاهی اوقات شوید.

خوردن سبزی تازه علاوه بر سلامت جسمانی، مصرف میوه و سبزیجات به کاهش بیماری های قلبی و انواع سرطان کمک می کند. در این مطلب به بررسی انواع و خواص سبزی خوردن می پردازیم، در هنگام خرید در انتخاب دقت کنیم.

10 محصول از برندها و سبزی فروشی فعال در تهران و کرج

1. سبزی خوردن گل باز مقدار 180 گرم

سبزی خوردن گل باز مقدار 180 گرم

مشخصات بسته بندی

وزن ۰.۱۸ کیلوگرم
وزن بسته‌بندی ۰.۲۲ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی ۸ × ۱۶ × ۲۱ سانتی‌متر
شماره پروانه بهداشت ۵۶/۱۲۰۳-۲
شکل ماده غذایی پاک‌ شده

2. سبزی خوردن دکتر بیژن مقدار 50 گرم

سبزی خوردن دکتر بیژن مقدار 50 گرم

مشخصات بسته بندی

وزن ۰.۵۰۰ کیلوگرم
وزن بسته‌بندی ۰.۵۳۰ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی ۵.۵ × ۱۱.۵ × ۱۴.۵ سانتی‌متر
نوع سبزی سبزی خوردن
سایر مشخصات محتویات: ریحان، تربچه، پیازچه، تره، فلفل پاک شده،
شسته شده و ضدعفونی شده
ماندگاری تا ۴ روز در یخچال و ۱ سال در حالت فریز شده در دمای ۱۸- درجه سانتی گراد
ارزش غذایی در هر ۱۰۰ گرم: انرژی: ۷.۶ کیلوکالری قند: ۴ گرم
چربی: ۰ گرم اسیدهای چرب ترانس: ۰ گرم

3. سبزی خوردن بامیکا – 200 گرم

سبزی خوردن بامیکا - 200 گرم

مشخصات بسته بندی

وزن 200 گرم
شماره پروانه بهداشت ۳۲/۱۰۶۴۱
شکل ماده غذایی پاک‌ شده
نوع سبزی سبزی خوردن
سایر مشخصات ارزش غذایی در یک سهم ( ۱۰۰ گرم)
انرژی: ۲۴.۲ کیلوکالری قند: ۱.۴۶ گرم چربی: ۰.۰۴ گرم
نمک: ۰.۱ گرم اسیدهای چرب ترانس ۰ گرم

4. سبزی خوردن پاک شده – 160 گرم

سبزی خوردن پاک شده - 160 گرم

مشخصات بسته بندی

وزن 160 گرم
نوع بسته‌بندی ظرف پلاستیکی
شکل ماده غذایی پاک‌ شده
نوع سبزی سبزی خوردن
روش نگهداری یخچالی

5. سبزی خوردن دکتر بیژن – 180 گرم

سبزی خوردن دکتر بیژن - 180 گرم

مشخصات بسته بندی

وزن 180 گرم
نوع بسته‌بندی ظرف پلاستیکی
شکل ماده غذایی پاک‌ شده
نوع سبزی سبزی خوردن
روش نگهداری یخچالی
سایر توضیحات محتویات: ریحان، تربچه، پیازچه، تره پاک شده،
شسته شده و ضدعفونی شده ماندگاری تا ۴ روز در یخچال و ۱ سال در حالت فریز شده در دمای ۱۸- درجه سانتی گراد
ارزش غذایی در هر ۱۰۰ گرم: انرژی: ۷.۶ کیلوکالری قند: ۴ گرم چربی: ۰ گرم اسیدهای چرب ترانس: ۰ گرم

6. سبزی خوردن آلاگون مقدار 200 گرم

سبزی خوردن آلاگون مقدار 200 گرم

مشخصات بسته بندی

وزن 200 گرم
نوع بسته‌بندی ظرف پلاستیکی
شکل ماده غذایی پاک‌ شده
نوع سبزی سبزی خوردن
روش نگهداری یخچالی
محتویات ریحان، تربچه، پیازچه، تره
پاک شده، شسته شده و ضدعفونی شدهشماره پروانه بهداشت

7. سبزی خوردن ارگانیک رضوانی – 200 گرم

سبزی خوردن ارگانیک رضوانی – 200 گرم

مشخصات بسته بندی

وزن 200 گرم
نوع بسته‌بندی ظرف پلاستیکی
شکل ماده غذایی پاک‌ شده
نوع سبزی سبزی خوردن
روش نگهداری یخچالی
ارگانیک بله

8. سبزی خوردن پرشین گاردن مقدار 170 گرم

سبزی خوردن پرشین گاردن مقدار 170 گرم

مشخصات بسته بندی

وزن 170 گرم
نوع بسته‌بندی ظرف پلاستیکی
شکل ماده غذایی پاک‌ شده
نوع صیفی و سبزیجات سبزی خوردن
روش نگهداری یخچالی
سایر توضیحات – ارزش غذایی : – انرژی: ۳۵ کیلوکالری – شکر: ۱گرم – چربی: ۰ گرم

9. سبزی خوردن هفت گیاه گل باز مقدار 250 گرم به همراه ترشی فلفل هالوپینو

سبزی خوردن هفت گیاه گل باز مقدار 250 گرم به همراه ترشی فلفل هالوپینو

مشخصات بسته بندی

وزن 250 گرم
نوع بسته‌بندی ظرف پلاستیکی
شکل ماده غذایی پاک‌ شده
نوع صیفی و سبزیجات سبزی خوردن
روش نگهداری یخچالی
سایر توضیحات حاوی: رکولا، خردل، ریحان، جعفری فر، پاک چوی شسته و ضد عفونی شده در دمای ۵ درجه سانتی‌گراد نگه‌داری شود
اطلاعات ترشی فلفل هالوپینو: ترشی فلفل هالوپینو گل باز با طعم تند ملایم
ارزش غذایی ترشی فلفل هالوپینو در هر ۳۰ گرم
انرژی: ۴.۱۱۲ کیلوکالری – قند: .۰۸۶۱ گرم – چربی: ۰.۰۳ گرم
نمک: ۰.۲۸۵ گرم – فاقد اسیدهای چرب ترانس

خواص سبزی خوردن

تا همین اواخر، سبزی خوردن یکی از اتفاقات اصلی سفره های ایرانیان بود. یک سبدی پر از سبزیجات تازه با رنگی زیبا در مرکز میز قرار گرفته و نظر همه را به خود جلب می کند. در ادامه در مورد خواص و فواید مصرف سبزیجات بیشتر به شما خواهیم گفت تا اهمیت این سبزیجات را درک کنید.

سبزی ریحان در سبزی خوردن

آنتی اکسیدان های موجود در ریحان در مبارزه با رادیکال های آزاد و محافظت از ساختار سلولی و DNA بدن بسیار موثر هستند. ریحان فعالیت آنتی اکسیدانی را افزایش می دهد و سلول های بدخیم را از بین می برد و از رشد تومورهای سرطانی جلوگیری می کند.

ریحان دارای خواص ضد التهابی است و برای کاهش بیماری های قلبی، روماتیسم و التهاب بسیار مفید است.

محافظت از بدن در برابر رشد باکتری های خطرناک و بیماری های عفونی یکی از موارد مصرف ریحان است. ریحان خاصیت ضد اضطراب و درمان افسردگی دارد و شرایطی که باعث اضطراب می شود و اثرات منفی مواد مضر بر عملکرد بدن را کاهش می دهد.

استفاده از ریحان باعث تقویت عضله قلب و بهبود عملکرد اعصاب می شود. ریحان با تولید آنزیم های سم زدا، تقویت سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از تشکیل چربی در کبد که باعث بیماری های کبدی می شود، جلوگیری می کند.

کاهش التهاب، کاهش اشتها، کاهش درد معده، اصلاح اسید معده، از بین بردن کرم ها و انگل های معده و روده و بهبود هضم و دریافت غذا از فواید ریحان است.
خواص ریحان برای پیشگیری از دیابت و سایر بیماری های متابولیک بسیار مفید است. آهن موجود در ریحان از کم خونی ناشی از فقر آهن جلوگیری می کند.

سبزی شاهی در سبزی خوردن

ویتامین C موجود در شاهی از بدن در برابر آسیب سلول های خونی محافظت می کند و بافت مغز و سایر بیماری ها را ترمیم می کند. شاهی با ترشح آنتی اکسیدان ها و تقویت سیستم ایمنی با رادیکال های آزاد و علائم بیماری مبارزه می کند.

ویتامین C موجود در شاهی برای حفظ سلامت چشم بسیار مفید است و از چشم در برابر بیماری های چشمی و آب مروارید محافظت می کند. شاهی یک داروی موثر برای عفونت های تنفسی و علائم آسم در کودکان است.

این گیاه به تقویت جذب آهن و جلوگیری از بروز کم خونی کمک می کند. استفاده از شاهی برای محافظت از مغز در برابر بیماری آلزایمر یا آسیب مغزی بسیار مناسب است.

برای جلوگیری از بیماری های قلبی و کلسترول بالا از شاهی استفاده کنید. استفاده از شاهی در پیشگیری از هر گونه بیماری مانند سکته مغزی، سرطان سینه، سرطان روده بزرگ و پوکی استخوان بسیار موثر است.

فولات موجود در شاهی در دوران بارداری بسیار مفید است. کلسیم موجود در شاهی برای تقویت دندان ها، لثه ها و استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان مفید است.

سبزی تربچه در سبزی خوردن

خواص-تربچه

تربچه در بهبود متابولیسم و دفع چربی های اضافی بدن بسیار موثر است. برای پاکسازی معده و درمان مسمومیت از دانه تربچه استفاده کنید. پیشگیری از سرطان پروستات، سینه، کلیه و معده یکی از فواید مصرف تربچه است.

تربچه حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است که به کاهش رادیکال های آزاد در بدن و جلوگیری از آسیب سلولی کمک می کند. فیبر موجود در تربچه به حرکت روده کمک می کند و بدن را سم زدایی می کند و یبوست را درمان می کند. مصرف تربچه در کاهش فشار خون و بیماری های قلبی بسیار موثر است.

این گیاه باعث کاهش قند خون در افراد دیابتی می شود. تربچه حاوی موادی است که باعث دفع اگزالات کلسیم از طریق ادرار شده و احتمال تجمع نمک در مجاری ادرار و تشکیل سنگ کلیه را کاهش می دهد. مواد موجود در تربچه از تخریب غضروف ها جلوگیری می کند و در پیشگیری و درمان آرتروز مفید است. خوردن تربچه به درمان بیماری کبد چرب و پاکسازی بدن از سموم کمک می کند.

سبزی گشنیز در سبزی خوردن

گشنیز
گشنیز

گشنیز دارای خواص ضد سرطانی و ضد روماتیسمی است و التهاب ناشی از این بیماری ها را کاهش می دهد. خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچی گشنیز برای پیشگیری و درمان بیماری های پوستی مانند اگزما، خشکی پوست و عفونت های قارچی بسیار مناسب است.

استفاده از گشنیز در کاهش میزان کلسترول خون و تقویت عملکرد عروق خونی و اعصاب و پیشگیری از تصلب شرایین و بیماری های قلبی بسیار موثر است. گشنیز اثر ضد باکتریایی دارد و برای درمان تهوع، استفراغ، ناراحتی های معده و اسهال ناشی از انگل ها و قارچ ها مفید است.

استفاده از گشنیز برای بیماران مبتلا به فشار خون بسیار مفید است. از تخم گشنیز برای از بین بردن گلو درد و دهان استفاده کنید. آهن موجود در گشنیز از کم خونی، تنگی نفس، تپش قلب، خستگی و کاهش عملکرد ذهنی جلوگیری می کند.

مصرف گشنیز انرژی و استقامت را افزایش می دهد و سلامت و استحکام استخوان ها را افزایش می دهد. گشنیز حاوی آنتی اکسیدان ها، ویتامین A، ویتامین C و فسفر است که از بیماری های چشمی و ورم ملتحمه جلوگیری می کند. گشنیز برای تنظیم ترشح غدد درون ریز مفید است و به ترشح هورمون ها و تنظیم قاعدگی کمک می کند و همچنین به دردهای قاعدگی در زنان کمک می کند.

سبزی جعفری در سبزی خوردن

فواید سبزی جعفری

این منبع غنی از آنتی اکسیدان است و از سلول های بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. جعفری ادرار آور است و به دفع مایعات از بدن کمک می کند و از سنگ کلیه، سنگ کیسه صفرا، عفونت مثانه و مجاری ادراری جلوگیری می کند.

جعفری رژیمی در افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن بسیار موثر است و در کاهش وزن بسیار موثر است. جعفری دارای خواص ضد التهابی است که به کاهش التهاب داخلی و پاکسازی کبد از سموم کمک می کند.

جعفری حاوی کلاژن است که پوست را می سازد و روشن می کند و در کاهش آکنه، جای زخم و لکه های روی پوست بسیار موثر است. فیبر جعفری دستگاه گوارش را تقویت می کند و هضم غذا را بهبود می بخشد و روده ها را از ناخالصی ها پاک می کند.

خوردن جعفری می تواند به کاهش قند خون و کاهش مقاومت بدن در برابر انسولین کمک کند. آنتی اکسیدان های موجود در جعفری از پیشرفت سرطان و رشد تومور جلوگیری می کند و در پیشگیری از سرطان پروستات و روده بزرگ بسیار مفید است.

جعفری سرشار از ویتامین‌های B، C و K و کلسیم است که به تقویت سلامت استخوان‌ها و پیشگیری از پوکی استخوان در سنین بالا کمک می‌کند. مقدار آهن موجود در جعفری به درمان کم خونی ناشی از کمبود آهن کمک می کند.

سبزی پیازچه در سبزی خوردن

پیازچه سرشار از ویتامین C و ویتامین K است که به تقویت استخوان ها کمک می کند. استفاده از پیازچه کلسترول و فشار خون را بهبود می بخشد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد و سلامت قلب را افزایش می دهد.

پیازچه از بدن در برابر آسیب های ناشی از عوامل بیماری زا و بیماری زا محافظت می کند و از بروز بیماری های مزمن جلوگیری می کند. پیازچه برای سرماخوردگی، عفونت های ویروسی و سرماخوردگی مفید است و سموم و مواد زائد را از ریه ها دفع می کند.

پیازچه حاوی ویتامین A است که به بهبود بینایی و محافظت از چشم در برابر التهاب و ضعف بینایی کمک می کند. خوردن پیازچه از بدن در برابر آسیب محافظت می کند و از سرطان جلوگیری می کند.

مقدار بالای آلیسین، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین A موجود در پیازچه از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند و چین و چروک را کاهش می دهد و پوست را جوان می کند. پیاز سرشار از فیبر و ویتامین C است که برای تنظیم متابولیسم مهم است و خواص ضد باکتریایی آن خطر ابتلا به زخم را کاهش می دهد و از سلامت دستگاه گوارش حمایت می کند.

پیازچه سبزی کم کالری است و به دلیل داشتن فیبر زیاد باعث کاهش اشتها و پرخوری می شود و به کاهش وزن کمک می کند همچنین فیبر موجود در پیازچه برای پاکسازی روده و کاهش چربی شکم مفید است. آنتی اکسیدان های موجود در پیازچه باعث کاهش رادیکال های آزاد در بدن و کاهش خطر ابتلا به کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به کبد چرب می شود.

سبزی تره در سبزی خوردن

سبزی سبزی خوردن؛ خواص تره

خوردن تره فرنگی برای رفع یبوست، رفلاکس اسید و سوء هاضمه، کاهش اضافه وزن و چاقی، تسکین درد مفاصل، نقرس و انسداد عروق مفید است. تره برای درمان بیماری های حاد و مزمن دستگاه تنفسی مانند تنگی نفس، گلودرد، گرفتگی صدا و سرفه مفید است و برای رفع خلط ریه مفید است.

خوردن تره فرنگی با سرکه به دفع صفرا و التهاب کیسه صفرا کمک می کند. تره دارای خواصی است که در درمان تومورها مفید است. خوردن تره فرنگی به رفع تنش رحم و ترشحات زنانه کمک می کند.

برای درمان کهیر و خارش، تره فرنگی را می توان له کرد و در ناحیه آسیب دیده قرار داد. خوردن تره پخته برای دردهای آرتریت، نقرس و کمردرد مفید است.

پتاسیم، کلسیم و فسفر موجود در تره فرنگی برای عملکرد اعصاب و تولید انرژی مهم هستند و کلسیم و فسفر به تقویت دندان ها و استخوان ها کمک می کنند.

فیبر موجود در تره فرنگی به هضم غذا کمک می کند و به پیشگیری از سرطان و بیماری قلبی کمک می کند. یکی از فواید مصرف سبزیجات در دوران بارداری این است که فولات مورد نیاز دوران بارداری را تامین می کند و سلامت مادر، جفت و جنین را تضمین می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا