بهترین کتاب داستان کودکانه برای تربیت کودک

کتاب که کودک
چکیده این مطلب :

دسته بندی ها: راهنمای خرید

بروزرسانی: ۳۱ خرداد ۹۹

زمان مطالعه: 12 دقیقه

هیچ نظر

در این مطلب قصد معرفی 7 کتاب عالی که به کودکان دید میدهد و به دنیای اطراف خود بهتر دقت میکنند. خرید کتاب مخصوص کودکان برای ورد به جامعه و آشنایی با دنیا

این اصلاً نیست که کودکان چیزی را که واقعاً در بزرگسالان اتفاق می افتد درک نمی کنند. آنها جنگ و ظلم به حیوانات و مبارزات سیاسی و نژادپرستانه را درک می کنند ،

حتی اگر از اهمیت کلاسیک و دانشگاهی آنها اطلاع نداشته باشند. آنها هر دو از جنگ و تخریب محیط زیست و انقراض حیات وحش ناراحت و ترسیده اند و زندگی آنها ملتهب است.

همانطور که می دانیم کودک از آنچه در دنیای خارج از کودکی اتفاق می افتد چیزی نمی فهمد ، نمی توانیم مانع ورود این وقایع به دنیای کودکی شویم.

حتی در مدرسه ، کودک گاهی با زورگویی دسته جمعی دانش آموز دیگری یا که، با کودک معلول یا مهاجر است روبرو می شود و آنچه را که در زندگی روزمره در اخبار می بینیم تجربه می کند.

اگر ما می خواهیم فرزندی انسانی تربیت کنیم که می داند چگونه با التهاب اجتماعی کنار بیاید و چگونه از خود و دیگران در شرایط ناخوشایند محافظت کند و با زورگویی و قلدری جمعی همراه نشود ، باید او را با مفهوم جامعه مدنی آشنا کنیم. در این مطلب هفت کتاب را به شما معرفی می کنیم که همه چیز را از شر جنگ به حیوان‌‌ دوستی و برابری نژادی سیاه و سفید به کودکان می گوید.

7 کتاب پرفروش مناسب برای کودکان و نوجوانان

1. جنگی که بالاخره نجاتم داد

کتاب که کودک

جنگی که بالاخره نجاتم داد ، در واقع جلد دوم رمان درباره دختری 9 ساله به نام آدا است. دختری که پاهایش نامناسب است و مادرش نگران بیرون بردن او از خانه است. بنابراین وقتی برادر کوچکترش جیمی برای فرار از جنگ با کشتی از لندن اعزام شد ، آدا و برادرش وحشی شدند.

اکنون زمان آن فرا رسیده است و آدا می خواهد زندگی جدیدی را آغاز کند. پای جهنم در یازده سالگی بهبود می یابد و او متوجه می شود آنچه مادرش درباره معلولیت دائمی خود گفته صحت ندارد. او معلول نیست. جنگ جهانی دوم ادامه دارد و آدا و برادرش با سرپرست قانونی خود ، سوزان ، در کلبه ها زندگی می کنند. زندگی در یک خانه شلوغ آسان نیست و روت با دختری یهودی از آلمان روبرو می شود که آدا فکر می کند ممکن است جاسوس باشد!

آدا و جیمی ، که اکنون پناهنده هستند تا زمانی که از مادرشان خاطرات خوشی دارند و هرگز فکر نمی کنند که از آزار و اذیت وی رها شوند. در شبی که آدا برای معالجه پا در بیمارستان بستری است ، آنها خبر مرگ مادرشان توسط سوزان را می شنوند که از آنها به عنوان فرشته نجات حمایت و محافظت می کند و سپس سرنوشت خواهران و برادران برای همیشه تغییر خواهد کرد.

در بخشی از کتاب ، سوزان به جهنم می گوید که مردم همیشه انتخاب می کنند که چه چیزی را باور کنند و اگر شخصی واقعاً به دیگران اعتقاد داشته باشد ، مشکلی وجود ندارد. دین مسئله ایمان است و همه تصمیم می گیرند به چیزی اعتقاد داشته باشند.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

2. آن‌ سوی جنگل خیزران

کتاب که کودک

آن‌ سوی جنگل خیزران داستان تبعید یک خانواده ژاپنی است که در پایان جنگ جهانی دوم در کره زندگی می کند و برای فرار از آتش انتقام کره مجبور به ترک کره می شود.

داستان این مستند که در واقع خاطرات یوکو کاواشیما در سن 11 سالگی است ، در پایان جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد و از فرار خطرناک یک خانواده ژاپنی ساکن کره می گوید. در آن زمان ، نویسنده کتاب دختری 11 ساله بود که به همراه مادر و خواهر بزرگترش ، برای فرار از آتش خشم و انتقام کره ای های تحت آزار و اذیت ، خانه خود را در ژاپن ترک کردند. در این سفر دردناک ، خانواده یوکو سختی ها و مشکلات را تحمل می کنند.

در بخشی از داستان می خوانیم: حوالی نیمه شب 22 ژوئیه 1945 بود که مادرم و خواهر بزرگتر من کو وسایل خانه را جمع کردند و از خانه ما در منطقه ای پوشیده از بامبو فرار کردند. ما از شهرمان ، نانام ، کره شمالی و دوستانمان خداحافظی کردیم. در تاریکی شب ، مادرم قفل های در و پنجره ها را بازرسی کرد. من در آن زمان دوازده ساله بودم و او شانزده ساله بود. آنقدر خسته و گیج شده بودم که نمی دانستم کدام راه را بروم

مشاهده این محصول در دیجی کالا

3. نامه‌هایی از فانوس دریایی

کتاب که کودک

این داستان اولیویا است که به همراه خواهر بزرگترش سوکی و برادر کوچکترش کلیف در انگلیس زندگی می کند. پدر اولیویا در جریان جنگ توسط آلمانی ها کشته شد ، بنابراین مادر او کمی افسرده است و کارهای زیادی برای انجام دادن دارد.

یک شب سوکی پیشنهاد می کند که با هم به سینما برویم. اما ناگهان آژیر قرمز به صدا در می آید و همه فرار می کنند. در همان زمان ، بمبی منفجر می شود و اولیویا چیزی به یاد نمی آورد.

پس از این حادثه ، مادر اولیو تصمیم گرفت او و کلیف را به دوون بفرستد ، جایی که او کمی از جنگ و آشوب دور بود. آنها می توانند در آنجا به مدرسه بروند. گربه سوکی که شب حادثه با خود حمل می کرد با اولیویا است و او دائماً صدایی از آن می شنود اما چیزی در جیب هایش پیدا نمی کند.

او با تلاش فراوان سرانجام نامه ای را در پوشش کت خود پیدا می کند که نامه ای معمولی نیست بلکه رمزگذاری شده است و الیوو هرچه تلاش کند نمی تواند آن را درک کند …

مشاهده این محصول در دیجی کالا

4. دشمن

کتاب که کودک

او با تصور دنیایی سفید و خالی ، با دو گودال ، سربازان تنها و محافظت شده و همان جمله ، شروع به گفتن چقدر وحشتناک واقعیت جنگ به خواننده می کند: “جنگ هنوز ادامه دارد.”

در داستان دشمن ، دیوید کالی در مورد دو سربازی که دارای یک راهنما با قوانین هستند ، می گوید: دشمن بیرحم است و ما باید قبل از اینکه او ما را بکشد ، او را بکشیم. اگر دشمن ما را بکشد ، خانواده ما را می کشد و به درختان ، حیوانات و گیاهان ما آسیب می رساند.

اما هر دو سرباز ، با تأمل ، می بینند که صفات مشابهی که برای دشمن ذکر شده است ، در مورد آنها وجود دارد.

بخشی از داستان می گوید: “ما جدا از تنها بودن ، از هر لحاظ شما بگویید متفاوت هستیم.” او یک هیولا ، یک شاخ شاخدار و یک غول دنباله دار است. رحمت به او نمی رسد. زنان و کودکان را می کشد. این باعث می شود که شخص به طور غیر ارادی کشته شود. این جنگ تقصیر اوست. من این چیزها را خوب می فهمم چون احمق نیستم. من همه این موارد را در دفترچه راهنما می خوانم.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

5. چه کسی این بلا را سر شهر آورده؟

کتاب که کودک

کتاب “چه کسی این بلا را سر شهر آورده؟” این داستان یک تانک کوچک است که برای اولین بار به جنگ می رود. او دوست دارد شلیک کند ، اما نمی داند جنگ چیست. هنگامی که او با آخرین گلوله خود به شهر می رسد ، با شهری ویران روبرو می شود که نمی داند چه کسی این فاجعه را به شهر آورده است.

اما وقتی لوله خود را به سمت دختری نشانه می رود ، با دیدن چهره ترسیده اش متوجه می شود که همه چیز را می فهمد. قلب او پر از اندوه است. آنقدر پر که آخرین گلوله در قلب او منفجر شود و او به یک پرنده سفید زیبا تبدیل شود.

تانک کوچک از ته دل خندید و با خوشحالی گلوله دیگری شلیک کرد. او هرگز اینقدر نخندیده بود و قلبش قلقلک نمی خورد. چه طعم خوبی از گلوله! تانک بزرگ گفت: “شما اولین تانک کوچکی هستید که شلیک کردید!”

مشاهده این محصول در دیجی کالا

6. تابستان دیوانه

کتاب که کودک

تابستان دیوانه ریتا ویلیام گارسیا به وقایع تاریخی دهه 1960 و بخشی از مبارزه سیاه پوستان آمریکا علیه تبعیض نژادی می پردازد. داستان در سال 1868 در اوکلند ، کالیفرنیا می گذرد.

شخصیت اصلی داستان دختری 11 ساله به نام دلفین است که به همراه دو خواهر کوچکترش برای دیدن مادرش به کالیفرنیا می رود که پس از تولد دختر سومش آنها را ترک کرد. در این سفر آنها با مبارزات پلنگ سیاه آشنا شدند و مادرشان را بیشتر شناختند.

این کتاب شامل جایزه اسکات اودل 2011 ، جایزه کورتا اسکات کینگ 2011 ، جایزه یادبود جودی لوپز 2011 برای ادبیات کودکان و نامزد جایزه نیوبری 2011 است.

تابستان دیوانه جلد اول مجموعه داستان کوتاه خواهران گیتار است و جلد دوم این مجموعه نیز برنده جایزه دادگاه کینگ اسکات کینگ شد.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

7. چگونه می‌توان بال شکسته‌ای را درمان کرد

کتاب که کودک

داستان در مورد پرنده ای است که با خوردن لیوان بلندترین ساختمان شهر زخمی می شود و هیچ کس به جز یک پسر مهربان متوجه سقوط و زخمی شدن کبوتر نمی شود. پسر بچه پرنده را به خانه می برد و از او مراقبت می کند تا پرنده بتواند دوباره پرواز کند.

کودک با خواندن این داستان که تصویر بسیار خوبی نیز دارد پسر را در آغوش گرفتن کبوتر همراهی می کند. آن را با خود به خانه ببرید و به پرنده کمک کنید تا دیگر نپرد.

حتی می توانید داستان را به کودک بسپارید. حتی کودکی که هنوز خواندن و نوشتن بلد نیست. زیرا قصه گویی به قدری قدرتمند است که کودک خود کاملاً کل ماجرا را درک می کند.

در بخشی از داستان می خوانیم: هیچ کس سقوط پرنده را ندیده و حتی کسی هم به آن نگاه نکرده است. اما نه! پرنده در حال سقوط از چشم پسر پنهان نبود. پرنده ای را دید که بالش شکسته دارد.

پرنده را برداشت و با مادرش او را به خانه برد. آیا پرنده شکم پر می تواند به جای خود بازگردد؟ نه ، امکان پذیر نیست! اما با گذشت زمان ، استراحت ، کمی مهربانی و امید می تواند یک بال شکسته را بشکند تا پرنده بتواند دوباره پرواز کند.

مشاهده این محصول در دیجی کالا

امیدواریم این مطلب اطلاعات کافی را انتخاب کتاب مناسب برای فزندان دلبندات در اختیار شما قرار دهد. خواندن مطلب پرفروش ترین کتاب ها هم به شما توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا