چاپ صفحه

پرفروش ترین کتاب های جهان و ایران در سال 2021

خرید-کتاب
چکیده این مطلب :

انتشار: 13 تیر 99

زمان مطالعه: 13 دقیقه

دسته بندی ها: کتاب و مجله

12 نظر

معرفی پرفروش ترین کتاب های جهان و ایران در سال 2021 و بهترین کتاب های دنیا که جزء کتاب های معروف دنیا هستند که باید بخوانید
دوستان عزیز محصولات معرفی شده جزء پرفروش ترین ها هستند به همین منظور ممکن است به مرور زمان به دلایل مختلف در بازار و فروشگاه ، سایت های معرفی شده ناموجود شوند در این صورت شما عزیزان میتوانید از محصولات مشابه و دسته بندی اصلی مراجعه کنید.

خرید کتاب یکی از روتین‌های افراد موفق است. اما چرا؟ صرف نظر از اختراعات و دستاوردهای بشری، کتاب بزرگ‌ترین معجزه زندگی بشر از دیرباز تا کنون بوده است. از بدو تولد، کودک با داستان سرایی توسط مادر بزرگ می‌شود و روند رشد و تعالی او در سنین مختلف توام با شنیدن داستان یا آموزه‌هایی است که از کتاب نشات می‌گیرند.

وقتی قرار باشد از اهمیت و تاثیر مطالعه و کتابخوانی صحبت کنیم، هرچه بگوییم باز هم کم گفته‌ایم! کتاب‌ها نه یک درمان بلکه شبیه به اکسیری هستند که بسیاری از غیرممکن‌ها را ممکن می‌کنند. کافی است جستجویی پیرامون تاثیر مطالعه روی بدن داشته باشید تا ببینید کتابخوانی چطور مشکلاتی مثل بی خوابی، افسردگی و ضعف حافظه را برطرف می‌کند.

مطالعه و کتابخوانی شاهکار است؛ اما اگر بدانید کدام کتاب مناسب شما است و همان را بخرید کاری کرده‌اید کارستان! حتی اگر کتابخوان قهاری هستید باز هم توصیه می‌کنیم پرفروش ترین کتاب های سایت دیجیکالا در سال 2020 را از دست ندهید!

1. کتاب 1984 اثر جورج اورول نشر شاهدخت پاییز

کتاب 1984 اثر جورج اورول

1984 داستان وینستون اسمیت را روایت می کند؛ فردی که نماد یک شهروند عادی دگراندیش در دنیاهای اورولی است. رمان 1984 را جورج اورول در سال 1949 نوشت، زمانی که جنگ دوم جهانی به تازگی به پایان رسیده بود و جهان خطر تسلیم شدن در مقابل دیکتاتوری را به خوبی فهمیده بود. در آن زمان جنگ سرد هنوز به معنای واقعی آغاز نشده بود و در دنیای غرب روشنفکرانی به دفاع از کمونیسم برخاسته بودند. درواقع اورول این کتاب را برای اخطار به غرب در مورد گسترش کمونیسم نوشت؛ اما داستان این اثر را می توان تا حدود زیادی به شرایط حاکم بر تمام جوامع تحت سلطه ی حکومت ها ی استبدادی تعمیم داد.

داستان در سال 1984 (35 سال بعد از تاریخ نگارش کتاب) در شهر لندن رخ می دهد. بعد از جنگ جهانی، حاکمان کشورهای قدرتمند به این نتیجه رسیده اند که اگر جهان به همین ترتیب روند افزایش ثروت را ادامه دهد، ارکان جامعه ی طبقاتی به خطر می افتد و حکومتشان سرنگون خواهد شد. آن ها تنها راه جلوگیری از این امر را نابودکردن ثروت تولیدشده در جنگی بی پایان می بینند.

کتاب «1984» نوشته ی «جورج اورول» جزو یکی از مشهور ترین داستان های سیاسی در دنیا است. این کتاب که در سال 1949 نوشته شده است، در ژانر علمی ـتخیلی دسته بندی می شود اما در تلاش است در قالب یک داستان، نظام های کمونیستی و تمامیت خواه را به تصویر بکشد.

مشخصات کلی کتاب

 • 344 صفحه
 • نویسنده: جورج اورول
 • مترجم: بهناز پیاده
 • موضوع: رمان
 • مناسب برای بزرگسالان

2. کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اچ. مک ریون

کتاب تخت خواب را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اچ. مک ریون

کتاب تخت‌خوابت را مرتب کن جزو پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۷ بوده و همچنین در سال 99 جزء پرفروش ترین کتاب های پرفروش ترین کتاب های سایت دیجیکالا است. این کتاب در سال ۱۳۹۶ در ایران ترجمه شده و به چاپ رسیده‌است. در چاپ‌های مختلف بین ۸۰ تا ۱۲۰ صفحه دارد و جزو کتاب‌های خودیاری selfhelp، رشد فردی و عزت نفس رده‌بندی شده‌است. اصل این کتاب ۱۴۴ صفحه دارد و دومین چاپ اصلی آن در آورریل ۲۰۱۷ منتشر شده است.

نویسنده‌ی این کتاب یعنی دریاسالار ویلیام مک ریون، در ۱۰ فصل جداگانه به ۱۰ درس مهم پرداخته که آن‌ها را در خلال گذران عمرش روی امواج دریاها آموخته‌است.

ویلیام مک ریون، دریاسالار باتجربه و بازنشسته‌ی آمریکایی معتقد است برای تغییر جهان باید از کارهای بسیار کوچک شخصی خودمان شروع کنیم. او می‌گوید اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید و آن‌ را به‌جای بهتری برای زندگی تبدیل کنید، از رخت‌خواب خود شروع کنید. هر روز صبح به‌طور متعهدانه و پیوسته تخت‌خواب خود را مرتب کنید. او این درس را در زمان گذران دوره‌ی سربازی در نیروی دریایی فراگرفته‌است.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات: 104 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: ژنرال ویلیام اچ. مک ریون
 • مترجم: حسین گازر
 • ناشر: کوله پشتی
 • موضوع: روانشناسی وتربیت
 • مناسب برای: بزرگسالان

3. کتاب شدن اثر میشل اوباما

کتاب شدن اثر میشل اوباما انتشارات دُرّقلم چاپ هشتم

«شدن» دومین کتاب میشل اوباما، همسر رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده است که در عرض دو هفته صدرنشین پرفروش ترین کتاب های نیویورک ‌تایمز و همچنین در سال 99 جزء پرفروش ترین کتاب های پرفروش ترین کتاب های سایت دیجیکالا شده و به خاطر عنوان عجیب و جنجال برانگیزش توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان را جلب کرده است.

بیشتر بخوانید
فنگ شویی چیست؟ معرفی بهترین کتاب ها برای آشنایی فنگ شویی

کتاب شدن (becoming)، داستان زندگی میشل اوباما به قلم خود اوست، میشل اوباما (Michelle Obama) بانوی اول سابق آمریکا و همسر باراک اوباما (Barack Obama) است. او در سال ۱۹۶۴ در خانواده‌ای از طبقه کارگر در شیکاگو به دنیا آمد. آنچه در این کتاب می‌خوانید روندی است از مسیر زندگی میشل اوباما که از سه بخش تشکیل شده است که عبارت اند از:

بخش اول: اینکه چگونه کودکی‌اش را گذرانده

بخش دوم: تمامی مراحل تحصیلی‌اش را پشت سر گذاشته، با باراک اوباما آشنا شده

بخش سوم: بانوی اول آمریکا

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 496 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: میشل اوباما
 • مترجم: هاجر شکری، امان الله ارغوان
 • موضوع:رمان و زندگی نامه میشل اوباما
 • مناسب برای: بزرگسالان

4. کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ

کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ

کتاب خودت را به فنا نده: کمتر فکر کن و دل به زندگی بده، گری جان بیشاپ نویسنده این کتاب فوق‌العاده است این کتاب جزء پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و همچنین در سال 99 جزء پرفروش ترین کتاب های پرفروش ترین کتاب های سایت دیجیکالا است،

کتاب «خودت را به فنا نده» بخشی از اظهار نظر های شخصی نویسنده گری جان بیشاپ درباره‌ ی اختیار داشتن، زندگی بخشیدن، متعالی بودن و جسارت داشتن است که به مخاطب یاد می دهد که چگونه می‌ شود با عمل درست به آن‌ ها، زندگی را هر روز بهتر از قبل کرد. این کتاب پرفروش سیلی دنیاست که بیدارت کند تا توانایی‌هایت را کشف کنی، خودت را به فنا ندهی و به بهترین خودت در زندگی تبدیل شوی.

موضوعاتی که نویسنده در کتاب کتاب خودت را به فنا نده به آنها پرداخته عبارت اند از: کشف توانایی ها، ساختن خود واقعی، تاثیرات اشتیاق داشتن

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 133 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: گری جان بیشاپ
 • موضوع: مکالمه با خود، توسعه فردی، کشف توانایی ها
 • مناسب برای: بزرگسالان

5. کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس

کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس

ریچل هالیس در کتاب خودت باش دختر، به ما می‌گوید که باید از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌مان گفته می‌شود دست برداریم تا تبدیل به همان کسی شویم که واقعاً هستیم. این کتاب که از پرفروش‌های آمازون و نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۸ و همچنین در سال 99 جزء پرفروش ترین کتاب های پرفروش ترین کتاب های سایت دیجیکالا است، می‌تواند زندگی زنان و دختران را تغییر دهد.

ریچل هالیس، سخنران انگیزشی، وبلاگ‌نویس و نویسنده‌ی آمریکایی است. او سال 1362 خورشیدی در ایالت کالیفرنیا متولد شد. اواخر سال 1396 خورشیدی، کتاب تأمل‌برانگیز او با عنوان «خودت باش دختر» بیش از 4 ماه، در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و توانست در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون نیز، قرار بگیرد. ریچل، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Chic Media است که در زمینه‌ی مسائل حقوقی زنان، فعالیت می‌کند. کتاب خودت باش دختر برای بانوانی نوشته شده که می‌خواهند زندگی خود را تغییر داده و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. کسانی که دوست دارند لایق احترام و محبت باشند حتما این کتاب باارزش را بخوانند.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 232 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: ریچل هالیس
 • مترجم: هدیه جامعی
 • مناسب برایبزرگسالان

6. کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز

کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز

کتاب جزء از کل نوشته‌ی استیو تولتز به زندگی پر فراز و نشیب دو نسل از خانواده‌ای به نام دین می‌پردازد که در سراسر استرالیا به رفتارهای عجیب و ترسناک معروف هستند. این کتاب طنزآلود یکی از رمان‌های پرفروش نیویورک تایمز محسوب می‌شود و در سراسر دنیا با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است.

رمان جذاب جزء از کل (A Fraction of the Whole) در سال 2008 انتشار یافت و به یکی از موفق‌ترین رمان‌های ادبیات استرالیا تبدیل شد. البته موفقیت این رمان به استرالیا ختم نشد و در مدت زمانی اندک در زمره‌ی یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز و آمازون قرار گرفت. استیو تولتز (Steve Toltz) به واسطه‌ی این کتاب نامزد جایزه‌ی من بوکر شد اما در نهایت کتاب ببر سفید آن را کسب کرد. به زعم بسیاری از منتقدان کتاب جزء از کل بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رمان ادبیات استرالیا است و در سراسر دنیا از جمله ایران طرفداران بسیاری دارد.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 656 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: استیو تولتز
 • مترجم: پیمان خاکسار
 • موضوع: رمان خارجی
 • مناسب برای: بزرگسالان

7. کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده اثر برایان تریسی

کتاب فقط ساکت شو و انجامش بده اثر برایان تریسی انتشارات پرثوآ

برایان تریسی در کتاب فقط ساکت شو و کارت رو انجام بده، یک روش ساده، عملی و اثبات‌ شده هفت‌ قسمتی را با شما به اشتراک خواهد گذاشت تا در چند ماه و چند سال آینده به موفقیت‌هایی دست پیدا کنید که از موفقیت‌هایی که اغلب مردم در طول مدت عمرشان بدست می‌آورند بیشتر است.

بیشتر بخوانید
بهترین کتاب های بورس؛ با خواندن این کتاب ها در بورس میلیونر شو

می‌توان گفت که یکی از محورهای اصلی این کتاب، پاسخ به این سوال است که: «چرا بعضی از مردم موفق‌تر از دیگرانند؟» اساس موفقیت بر واژه‌هایی نیست که شما می‌گویید، واژه‌هایی مانند: ای کاش، امیدوارم، قصد دارم و …

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 72 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: برایان تریسی
 • مترجم: حمید حسینی
 • موضوع: موفقیت
 • مناسب برای: گروه سنی د , گروه سنی ه , بزرگسالان

8. کتاب سه دقیقه در قیامت

کتاب سه دقیقه در قیامت

کتاب سه دقیقه در قیامت کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی روایتی است از خاطرات یکی از مدافعین حرم که زیر عمل جراحی برای لحظه‌هایی از دنیای خاکی می‌رود و تجربه‌ای نزدیک به مرگ دارد. او در این زمان کوتاه چیزهایی می‌بیند که درک آنها برای مردم عادی سخت است.

مقدمه ای از کتاب سه دقیقه در قیامت، خاطرات مدافع حرم که در اثر عمل جراحی برای چند لحظه از دنیا میرود و دوباره به زندگی بر میگردد، با ورود به آن دنیا، هرچند کم چیز هایی میبیند که درک آن برای ما سخت است، و حال آن تصاویری که دیده است را برای ما در کتاب سه دقیقه در قیامت روایت کرده است.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 96 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: جمعی از نویسندگان
 • موضوع: مرگ – تجربه مرگ – خاطرات – قیامت
 • مناسب برای: گروه سنی ج , گروه سنی د , گروه سنی ه , تمامی گروه های سنی , بزرگسالان

9. کتاب نبرد من اثر آدولف هیتلرکتاب نبرد من اثر آدولف هیتلر

«نبرد من» زندگی‌نامه خودنوشت آدولف هیتلر(۱۹۴۵-۱۸۸۹) رهبر آلمان نازی است. او این کتاب را در زندان و پس از کودتای بی‌سرانجامش نوشت و تا سال مرگش ۱۹۴۵، بارها آن را اصلاح و بازبینی کرد. هیتلر در این کتاب علاوه بر زندگی خود، خط مشی فکری و عقاید سیاسی‌اش و درواقع آنچه آرزو داشت از جهان بسازد را به تصویر کشیده ‌است. کتاب او پس از به قدرت رسیدن حزب ناسیونال سوسیالیسم در آلمان و تشکیل «رایش سوم»، همچون کتابی مقدس در هر مناسبت و فرصتی میان مردم پخش می‌شد.

در سال ۱۹۴۳ بیش از ۱۰ میلیون نسخه از این کتاب در آلمان وجود داشت، در مدارس تدریس می‌شد و به زوج‌های جوان هدیه داده‌ می‌شد. این کتاب به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده‌است. هیتلر کتاب را در ۱۵ فصل و دو بخش تدوین کرده‌است.

از سال 1945 چاپ کتاب نبرد من که در واقع زندگینامه، عقاید و نظرات آدولف هیتلر بود، متوقف شد. انتشار میلیون‌ها نسخه کپی باعث شد که این ممنوعیت غیر رسمی همیشه ناقص باشد. ممنوعیت کتاب همچنین به اسطوره شدن آن نیز کمک کرد.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 663 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: آدولف هیتلر
 • مترجم: فرشته اکبرپور
 • موضوع: تاریخ و سیاست جهان
 • مناسب برای: بزرگسالان

10. کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی نشر داریوش

اثر مرکب نوشته‌­ی دارن هاردی

“اثر مرکب یک دستورالعمل اجرایی است که به شما آموزش می دهد سیستم خود را کنترل کنید در آن مهارت یابید و آن را به شکل نیازها و خواسته هایتان در آورید. اگر تنها یک بار این کار را انجام دهید، دیگر چیزی نیست که نتوانید به دست آورید. کتاب اثر مرکب در شمار یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز در حوزه موفقیت است که در ایران هم با استقبال چشمگیری مواجه شده است.

کتاب اثر مرکب را می توانیم در سه بخش عمده معرفی کرد:

بخش اول: شامل صحبت‌هایی در خصوص قدردانی و تحسین کتاب اثر مرکب،
بخش دوم: شامل متن اصلی اثر مرکب،
بخش سوم: حاوی ضمایم کتاب و فرم های ارزیابی مدنظر نویسنده است.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 152 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: دارن هاردی
 • مترجم: حمید حسینی
 • موضوع: موفقیت در زندگی
 • مناسب برای: بزرگسالان

11. کتاب مغازه خودکشی اثر ژان تولی

کتاب مغازه خودکشی اثر ژان تولی

کتاب مغازه خودکشی از اون کتاب های است که می تواند زندگی شما را تغییر دهد ، همانطور که می دانید بیشتر مردم در کار هایشان شکست می خورند به عبارت بهتر در کتاب مغازه خودکشی اشاره می شود که از 150 هزار نفر حدود 138 هزار نفر در کار خود شکست می خورند،

بیشتر بخوانید
بهترین کتاب های کارآفرینی که باید بخوانید کدامند؟

این به معنی آن است که در هر کاری میمکن است شکست بخوریم ، و مهم تر از آن این است که دست بر روی زانو گذاشته و از جایمان بلند شویم، کتاب فاخر اثر ژان تولی به شما کمک می کند که در مسیر های خود از شکست ها درس گرفته و شکست ها را پلی به سوی موفقیت قرار دهید. امیدوارم از خواندن این کتاب جذاب و آموزنده لذت ببرید.

مغازه خودکشی یک فانتزی سیاهِ تکان‌دهنده است. این رمان اثری از ژان تولی، نویسنده، طراح و کارگردان فرانسوی است که در سال ۱۹۵۳ به دنیا آمد. این رمان معروف‌ترین اثر ژان تولی است که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و تاکنون به بیش از بیست زبان ترجمه شده است.

رمان مغازه خودکشی از درخشان‌ترین آثار فانتزی سیاهی است که در دو دهه گذشته در جهان نوشته شده است. در سراسر کتاب حضور متراکم مرگ وجود دارد و در مقابل تلاش برای ساختن امید به زندگی، نبردی نمادین و مملو از شوخی‌های ظریف را به وجود آورده است که در نهایت قرار است خواننده را میخ‌کوب کند.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 114 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: ژان تولی
 • مترجم: احسان کرم ویسی
 • موضوع: رمان خارجی
 • مناسب برای: بزرگسالان

12. کتاب آن سوی مرگ اثر جمال صادقی

کتاب آن سوی مرگ اثر جمال صادقی

کتاب حاضر دربردارنده ی سه خاطره درباره ی تجربه ی مرگ و حاصل مصاحبه رو در رو با افرادی است که حیات پس از مرگ را تجربه کرده، به برزخ رفته و برگشته اند. مجموعه ای بسیار جالب و حیرت انگیز که ممکن است بخش هایی از آن برای بیماران قلبی و روان های آسیب پذیر، نامناسب باشد.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 346 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: جمال صادقی
 • مناسب برای: گروه سنی د , گروه سنی ه , تمامی گروه های سنی , بزرگسالان

13. کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری

کتاب شازده کوچولو برای نخستین بار در ماه آوریل سال 1943 به زمان انگلیسی و فرانسه در آمریکا منتشر شد. این کتاب یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های تاریخ است و در سراسر دنیا طرفداران فراوانی دارد. داستان لایه لایه‌ی این کتاب، طوری نوشته شده است که خواننده با هر بار خواندنش نکته‌ای جدید درباره‌اش دریابد، به همین دلیل است که بسیاری از منتقدین و استادان دانشگاه پیشنهاد می‌کنند که این کتاب را باید چندین بار در فواصل زمانی مطالعه کرد.

کتاب شازده کوچولو نوشته آنتوان دو سنت ‌اگزوپری، در مقام سومین کتاب پرخواننده جهان در قرن اخیر قرار دارد. اگزوپری در این کتاب، داستان خلبانی را روایت می‌کند که ناچار به فرود اجباری در صحرای آفریقامی‌شود. خلبان در این بیابان با پسربچه‌ای متفاوت آشنا می‌شود و به سوالات عجیب او پاسخ می‌دهد. شازده کوچولو جزو کتاب‌های کم‌نظیر برای کودکان و شاهکاری جاویدان به‌شمار می‌رود که به فلسفه دوست داشتن و عواطف انسانی می‌پردازد.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 171 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: آنتوان دوسنت اگزوپری
 • مترجم: حسین طاهری
 • موضوع: داستانی
 • مناسب برای: تمامی گروه های سنی

14. کتاب پاستیل های بنفش اثر کاترین اپلگیت

کتاب پاستیل های بنفش اثر کاترین اپلگیت

گاهی در زندگی ما شرایطی پیش می آید که نیازمند مقاومت، صبر و امیدواری است. تکیه بر خانواده و دوستان و احساس همبستگی باعث می شود تا تحمل روزهای سخت، آسانتر شود. «پاستیل های بنفش» نوشته «کاترین اپلگیت» و با ترجمه «آناهیتا حضرتی» از کتابهای خواندنی و پر فروش نشر پرتقال است که برای کودکان و نوجوانان نوشته شده اما خواندن آن برای مخاطب بزرگسال نیز خالی از لطف و زیبایی نیست.

کتاب «پاستیل‌های بنفش» نوشته‌ی «کاترین اپلگیت» و ترجمه‌ی «آناهیتا حضرتی» است. ناشر درباره‌ی کتاب آورده است: «جکسون در خانواده‌ای چهارنفره زندگی می‌کند. پدر او بیمار شد و کارش را از دست داد. مادر جکسون به‌عنوان پیشخدمت در رستوران‌های مختلف مشغول به کار است، اما زندگی برایشان خیلی سخت می‌گذرد و از نظر مالی تحت فشار هستند…

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 196 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: کاترین اپلگیت
 • مترجم: آناهیتا حضرتی
 • موضوع: داستان کودکان
 • مناسب برای: گروه سنی د , گروه سنی ج

15. کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول

کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول

«مزرعه حیوانات» که در ایران به نام «قلعه حیوانات» نیز شناخته شده، در کنار رمان «1984» دو اثر ماندگار و شاخص «جورج اورول»، نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی است که به عنوان پر فروش ‌ترین کتاب های این نویسنده قرن بیستم معرّف همگان است.

بیشتر بخوانید
بهترین رمان های عاشقانه معروف همراه با لینک خرید

جورج اورول این کتاب را در طول جنگ جهانی دوم نوشت و در آن از استبداد طبقه‌ی حاکم شوروی انتقاد کرد. پرچمی که اورول در داستان برای مزرعه‌ی حیوانات ترسیم می‌کند شبیه به پرچم شوروی است. این کتاب درواقع نقدی به نظام سرمایه‌داری است.

کتاب قلعه‌ حیوانات که با نام مزرعه‌ی حیوانات هم ترجمه شده است، مشهورترین کتاب جورج اورول است. تاکنون افراد زیادی خواندن این کتاب را پیشنهاد کرده‌اند و اقتباس‌های زیادی هم از این کتاب صورت گرفته است. این کتاب تاکنون دو بار به صورت فیلم درآمده است. نسخه‌ی انیمیشن این کتاب در سال 1954 توسط «جوی بچلُر» و «جان هالاس» ساخته شد. این انیمیشن اقتباس مستقیمی از خود کتاب بود. «جان اسفنسون» هم در سال 1999 تله‌فیلمی بر اساس این کتاب ساخت که «آلن جانس» نویسنده‌ی فیلم‌نامه آن بود.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 128 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: جورج اورول
 • مترجم: امیر امیرشاهی
 • موضوع: رمان خارجی
 • مناسب برای: تمامی گروه های سنی

16.کتاب جهانی که می بینم اثر آلبرت انیشتین

کتاب جهانی که می بینم اثر آلبرت انیشتین

آلبرت اینشتین برای بسیاری از ما، بیشتر با فیزیک نسبیت و معادلاتِ پیچیده و دشوارفهمِ ریاضی تداعی می‌شود.اگر هم چیزی از زندگی‌اش می‌شنویم و می‌خوانیم، جنبه‌های دیگرِ همان دانشمندِ درخود فرورفته است. کسی که گاه چنان در اندیشه و تفکر فرورفته که آشنایان خود را نیز از ناآشنایان، باز نمی‌شناسد. برای کسی که چنین تصویری از اینشتین دارد، کتاب دنیایی که من می بینم می‌تواند دریچه‌ی تازه‌ای به دنیای اینیشتین باشد.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 104 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: آلبرت انیشتین
 • مترجم: حمید حسینی
 • موضوع: علمی
 • مناسب برای: بزرگسالان

17. کتاب شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس نشر کتاب کوله پشتی

کتاب شرمنده نباش دختر اثر ریچل هالیس نشر کتاب کوله پشتی

کتاب شرمنده نباش دختر: یک برنامه بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف جدیدترین اثر ریچل هالیس، نویسندۀ کتاب پرفروش خودت باش دختر، شما را در راه رسیدن به رویایتان و موفقیت‌هایی که قرار است در زندگی کسب کنید، یاری می‌کند.

ریچل هالیس در کتاب شرمنده نباش دختر که یک کتاب در زمینه خودسازی زنان، موفقیت، خوشبختی و عزت‌نفس محسوب می‌شود درباره یک ایده کلی صحبت می‌کند. اینکه اگر کاری را به خاطر خودت انجام دادی و هیچ‌کس آن را درک نکرد، شرمنده نباشی. هالیس اعتقاد دارد اگر شما بتوانید کاری بکنید که باعث احساس خوب در درونتان شود این کار ارزشمند است و «قدرتمندترین و دلنشین‌ترین احساس دنیاست.» و به هیچ وجه نباید شرمنده باشید.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 224 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: ریچل هالیس
 • مترجم: هدیه جامعی
 • موضوع: خودسازی زنان
 • مناسب برای: بزرگسالان

18. رمان عاشقانه ای چشمهایش اثر بزرگ علوی

رمان عاشقانه ای چشمهایش اثر بزرگ علوی

کتاب چشمهایش اثر بزرگ علوی در سال ۱۳۵۷ منتشر شد. چشمهایش آن‌قدر داستان مهم و تأثیرگذاری در جریان ادبیات داستانی ایران است که نیاز چندانی به معرفی و توضیح ندارد.

چشمهایش را می‌توان یکی از کتاب‌های معروف و پرطرفدار دانست که کمتر کسی را می توان یافت که اهل مطالعه باشد اما این شاهکار هنری در لیست کتاب‌های خوانده شده او نباشد. با اینکه رمان چشمهایش در حدود 67 سال پیش و فضای ادبی متفاوت با این دوران نوشته شده است، اما هنوز هم از پرفروش ترین رمان های فارسی به شما می رود. پس اگر اهل مطالعه هستید و هنوز نسبت به خرید کتاب چشمهایش اقدام نکرده اید، میتوانید نسخه ای چاپی این کتاب بی نظیر را از لینک زیر دریافت کنید.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 271 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: بزرگ علوی
 • موضوع: رمان پارسی
 • مناسب برای: تمامی گروه های سنی

19. کتاب ملت عشق اثر الیف شافاک

رمان عاشقانه ای ملت عشق اثر الیف شافاک

کتاب ملت عشق یا چهل قانون عشق، نام رمانی نوشته «الیف شافاک» است که در سال ۲۰۱۰ به صورت همزمان به دو زبان انگلیسی و ترکی منتشر شد. «ارسلان فصیحی»آن را به فارسی برگردانده و توسط انتشارات ققنوس منتشر شده است. نام انگلیسی این کتاب چهل قانون عشق است (کتاب ملت عشق به زبان انگلیسی) که از زبان شمس تبریزی روایت می‌شود.

عمدهٔ داستان دربارهٔ احوالات و ارتباط شمس و مولوی است و کمترین بخش‌های کتاب از زبان این دو شخصیت روایت شده‌است و سعی شده تا از نگاه و زاویه‌های گوناگون که همان شخصیت‌های دیگر داستان هستند به این دو نفر پرداخته شود.

بیشتر بخوانید
بهترین کتاب های کارآفرینی که باید بخوانید کدامند؟

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 511 صفحه
 • نویسنده/نویسندگان: الیف شافاک
 • مترجم: ارسلان فصیحی
 • موضوع: رمان خارجی
 • مناسب برای: بزرگسالان

20. کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی

کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی

هیچکس در برابر خطاهای شناختی، عادت‌های فکری ناخودآگاه که منجر به تصمیم‌گیری‌های غلط می‌شود، در امان نیست. خطاهای بسیار زیادی است که انسان در طول زندگی با آن مواجه می‌شود و دانستن این خطاها به شما کمک نمی‌کند تا به طور کامل از آن‌ها جلوگیری کنید اما به شما در تصمیم گیری بهتر کمک می‌کند. در کتاب هنر شفاف اندیشیدن نویسنده به توضیح و بررسی برخی از این اشتباهات می‌پردازد. رولف دوبلی همچنین در مورد چگونگی هدایت کردن راه خود و شروع کردن یک تفکر واضح نیر در این کتاب صحبت می‌کند.

این کتاب محتوایی درباره روانشناسی ، خودشناسی و جامعه شناسی دارد که توسط اقتصاد دان و رمان نویس سرشناس سوئیسی «رولف دوبلی» نوشته شده است. هنر شفاف اندیشیدن درباره مرتکب شدن اشتباهاتی است که در زندگی انجام دادیم و نباید انجام میدادیم و به دلیل عدم آگاهی دوباره مرتکب این اشتباهات میشویم.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 333 صفحه
 • نویسنده: رولف دوبلی
 • مترجمین: عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی، علی شهروز
 • موضوع: مهارت‌های زندگی و موفقیت
 • مناسب برای بزرگسالان

21. کتاب جنایت و مکافات اثر فئودور داستایوفسکی

کتاب جنایت و مکافات اثر فئودور داستایوفسکیتاب «جنایت و مکافات« اثر «فئودور داستایوفسکی» و ترجمه‌ی «محمد صادق سبط الشیخ » است. مترجم درباره ی کتاب آورده است: «داستایوسکی جنایت و مکافات را در سال 1866 نوشت. هفت سال پیش از نگارش آن، در سال 18599، در نامه‌ای به برادراَش، گفته بود طرح این داستان را در زندان ریخته، در دورانی که با درد و دریغ و سرخوردگی روزگار می‌گذراند.

در رمان داستایوسکی، این دو انسان (راسکولنیکف و سویدریگالوف)، که هریک در راستای یکی از این دو نظریه خواسته است برتر بودن خود را بیازماید، در نهایت به تنهایی کامل و جدایی از جامعه می‌رسد و هریک سرنوشت خاص خود را می‌یابد.

راسکولنیکف تنهایی را تاب نمی‌آورد و با پناه جستن به عشق و اعتراف به گناه دوباره به جامعه‌ی انسانی بازمی‌گردد. اما سویدریگالوف حتی در قلمروِ عشق نیز می‌خواهد اعمال اراده کند. سویدریگالوف از این قلمرو رانده می‌شود، و در نهایت به این می‌رسد که باید در قلمرو دیگری اعمال اراده کند ـ قلمروی که دیگر مختص انسان‌های برتر نیست، قلمروی که سرنوشت محتوم همه‌ی انسان‌ها است.» این کتاب را انتشارات «سپهر ادب» منتشر کرده است و توسط هافکو به فروش می رسد.

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 743 صفحه
 • نویسنده: فئودور داستایوفسکی
 • مترجمین: محمد صادق سبط الشیخ
 • موضوع: رمان
 • مناسب برای بزرگسالان

22. کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین اثر فلورانس اسکاول شین انتشارات نگین ایران

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین اثر فلورانس اسکاول شین انتشارات نگین ایرانکتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» نوشته‌ ی نقاش، نویسنده و مشاور آمریکایی «فلورانس اسکاول شین» و ترجمه‌ی نویسنده و مترجم صاحب ‌نام ایرانی «فرشاد قدیری» است. همان ‌طور که از نام کتاب مشخص است، این کتاب مجموعه ‌ی چهار نوشته‌ی اسکاول ‌شین است.

این چهار کتاب عبارت‌اند از: «بازی زندگی و راه این بازی»، «کلام تو، عصای معجزه‌گر توست!»، «در مخفی توفیق» و «نفوذ کلام». زبان اسکاول شین ساده، صمیمی، بی ‌تکلف و طنز است؛ ازهمین ‌رو به ‌راحتی با خواننده ارتباط برقرار می‌ کند و در انتقال پیام‌های خود که پرده از حقیقت زندگی بر‌می ‌دارد، بسیار موفق بوده است.

در بخشی از کتاب «بازی زندگی و راه این بازی» می ‌خوانیم: «بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. هرچند بدون آگاهی از قانون معنویت نمی‌توان در این بازی برنده شد و پیروز بود و عهد عتیق و عهد جدید، با وضوحی شگفت‌انگیز قواعد این بازی را بیان می ‌کنند. عیسی مسیح آموخت که زندگی، بازی بزرگ دادوستد است؛ زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند، به خود او باز خواهد گشت و هر چه بدهد باز خواهد گرفت.»

مشخصات کلی کتاب

 • تعداد صفحات کتاب: 400 صفحه
 • نویسنده: فلورانس اسکاول شین
 • مترجم: فرشاد قدیری
 • موضوع: روانشناسی
 • مناسب برای تمامی گروه های سنی

خرید کتاب و پرداخت هزینه آن به سادگی آب خوردن است. نگاهی به کتابخانه منزل بیندازید. چند درصد از کتاب‌هایی که تا به حال خریده‌اید را مطالعه کرده‌اید؟ چند بار؟

بیشتر بخوانید
بهترین کتاب های کارآفرینی که باید بخوانید کدامند؟

خرید کتاب درست مثل خرید وسایل شخصی، وسایل منزل و … امری حساسی است. از یک طرف بودجه ما برای خرید کتاب‌ها محدود است و از طرف دیگر آن قدر فرصت نداریم که هر کتابی را چشم و گوش بسته خریداری کنیم تا عاقبت یک گوشه از کتابخانه خاک بخورد!

خرید کتاب و پاسخ به علامت سوال‌های ذهنتان

ممکن است اولین چیزی که برای خرید کتاب به ذهنتان می‌رسد دسته بندی و نوع کتاب باشد. مثلا در همین لحظه تصمیم بگیرید یک رمان جذاب خریداری کنید و اوقات فراغت آن را بخوانید. اما موضوعات رمان‌هایی که در دنیا منتشر شده‌اند آن قدر گسترده هستند که وقت محدود شما کفاف جستجو آن‌ها را ندهد!

موضوعی که به دنبال آن هستید چیست؟ روح شما در حال حاضر تشنه مطالعه داستان جنایی است یا یک درام خانوادگی پیچیده؟ ژانر ترسناک را می‌پسندید یا به رمان‌هایی که به وقایع روزمره و زندگی نامه می‌پردازند علاقه دارید؟

برخی از کتاب‌ها به صورت سری یا مجموعه تولید می‌شوند. بنابراین قبل از خرید کتاب، یکی از اولویت‌ها باید بررسی تعداد جلد یک عنوان کتاب باشد. مجموعه کتاب‌ها در صورتی که کشش کافی برای جذب خواننده داشته باشند پیشنهاد می‌شوند.

خرید کتاب با توجه به نقد و پیشنهاد خریداران

روند خرید کتاب خیلی ساده‌تر از چیزی است که فکرش را کنید. پرس و جو از اطرافیان مهم‌ترین و بهترین راهنما برای خرید یک کتاب است. از آن جایی که امروزه خرید اینترنتی کتاب مرسوم‌تر از شیوه حضوری آن است، دسترسی به نقد و نظرات آنلاین کاربران نیز بهتر است.

بسیاری از وب سایت‌ها تالارهای تخصصی برای نقد و بررسی کتاب دارند. صفحات اجتماعی رویکردهای تازه‌ای برای معرفی کتاب اتخاذ کرده‌اند و تنها یک کلیک کافی است تا شما را به خرید کتاب ایده آلتان نزدیک‌تر سازد.

خرید کتاب با توجه به مقدمه و خلاصه داستان

خیلی از اوقات حتی پیشنهاد اطرافیان هم برای خرید کتاب قانع کننده نیست. تفاوت سلیقه و باورها باعث می‌شود تا شما از کتاب پیشنهادی دوستتان لذت نبرید. بنابراین در گام بعدی باید خودتان دست به کار شوید تا اثر دلخواه و مناسب را پیدا کنید.

در لحظه خرید کتاب هرگز امکان خواندن یک فصل یا بخش طولانی از آن وجود ندارد. اگر خرید اینترنتی کتاب را ترجیح می‌دهید این محدودیت بیش‌تر هم می‌شود؛ چون شما به نسخه کتاب حتی برای مرور روزنامه وار دسترسی ندارید.

در این مواقع بهترین راه بررسی مقدمه و خلاصه داستان یک کتاب است. خلاصه داستان کتاب بر خلاف تصور اطلاعات کاربردی به خریدار می‌دهد. مهم‌ترین مزیت آن شاید شیوه روایت کتاب باشد. این که کتاب توسط اول شخص روایت می‌شود یا یک راوی ممکن است روی انتخاب شما اثر بگذارد.

حتی اگر مقدمه‌ یا خلاصه‌ای از داستان پیدا نمی‌کنید جستجویی در فضای وب شما را به بخشی از نوشتار کتاب می‌رساند. خیلی از کاربران ممکن است نقل قول‌هایی از کتاب مطرح کنند یا بخشی از آن را پیرو نقد شخصی خود در صفحات اجتماعی منتشر کنند.

سوالات متداول پیرامون خرید کتاب

چگونه کتاب انتخاب کنیم؟

برای خرید کتاب ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید. ببینید روحتان به چه کتابی نیاز دارد و جای کدام کتاب در قفسه اتاق شما خالی است. سپس از نقدهای آنلاین، مشاوره اطرافیان و خلاصه متن کتاب برای ارزیابی آن استفاده کنید.

سخن آخر

اولین قدم در خرید کتاب تهیه لیستی از موضوعات مورد علاقه شما است که جای خالی آن را در کتابخانه احساس می‌کنید. برای ارزیابی جذابیت یک کتاب می‌توانید از سایت‌های تحلیل کتاب و صفحات اجتماعی استفاده کنید.برای این که مطمئن شوید موضوع کتاب با سلیقه شما تطابق دارد بهتر است خلاصه کتاب، متون برگزیده و مقدمه آن را مطالعه کنید.

ضمن تشکر امیدواریم این مطلب مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن بهترین رمان های عاشقانه و بهترین کتاب های کارآفرینی را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.

(حالا نوبت شماست بهترین کتاب های که تا الان خوندین و دوست داشتین رو به بقیه از بخش نظرات معرفی کنید)