درمان افسردگی شدید؛ سیرتا پیاز علائم و درمان افسردگی زنان

درمان افسردگی
چکیده این مطلب :

دسته بندی ها: سلامت روان

بروزرسانی: ۱۲ بهمن ۹۸

زمان مطالعه: 7 دقیقه

هیچ نظر

در این مطلب به درمان افسردگی شدید و درمان افسردگی بدون دارو و درمان خانگی افسردگی و روش های طبیعی و گیاهی درمان افسردگی و علائم افسردگی میپردازیم

افسردگی چیست؟

مطمئناً یافتن یک تعریف واضح و عملی از افسردگی در زمینه روانپزشکی کار دشواری است ، اما نکته حتمی در این بیماری این است که این بیماری مانند هر بیماری دیگر قابل درمان است و علائم آن بر وضعیت جسمی ، عاطفی و روانی شما تأثیر می گذارد.

اما طبق تعریف کتابخانه ملی پزشکی آمریکا (NHL) (انستیتوی ملی بهداشت) افسردگی یک بیماری روانی و قابل درمان است و اگر این تعریف را تحلیل کنیم متوجه می شویم که از ۳ عنصر اساسی تشکیل شده است:

بیماری : مانند هر بیماری که مجموعه ای از علائم را داشته باشد، که در زندگی شما، و در دنیای شما تغییر می کند، و همانطور که آنها را توصیف می کنید، این علائم باید حداقل دو هفته ادامه داشته باشد.
پزشکی : به معنای این است که این بیماری توسط پزشکی شناخته شده است، خیالی نیست بلکه بر زندگی، ذهن و کل بدن شما تأثیر می گذارد.
قابل درمان است : علاوه بر تغییر در شیوه زندگی، جلسات روان درمانی یا حتی با استفاده از همه این موارد در کنار یکدیگر، این بیماری را می توان با برخی از داروهای ضد افسردگی مقابله کرد.

به طور کلی ، افسردگی می تواند به عنوان یک اختلال روانشناختی تعریف شود که در آن بیمار بسیار ناراحت است و ما او را کاملاً تمایلی به چیزهای دلپذیر یا حتی چیزهای سنتی پیدا نمی کنیم.

علائم افسردگی:

علائم افسردگی
علائم افسردگی

در این که افسردگی علائمی دارد هیچ شکی نیست که بسیاری از  نشانه های متنوع از افسردگی،را ممکن است در زمان احساس کنید و اگر این علائم حداقل برای دو هفته به طول انجامد و این باعث اضطراب روانی می شود.

به طور واضح ، زنان بیشتر از مردان در معرض علائم افسردگی قرار دارند. این ممکن است به این دلیل باشد که زنان نسبت به مردان در زندگی کار و روزانه خود دچار استرس بیشتری می شوند. این فشارها چه اجتماعی، چه بیولوژیکی باشد، ما می خواهیم این نکته را روشن کنیم که علائم افسردگی در هر سنی می تواند بر فرد تأثیر بگذارد. و میزان افسردگی افراد بیشتر در دوره بین ۲۴ تا ۴۴ سال است.

۱۵ مورد از شایع ترین علائم افسردگی

حس بی ارزشی:

فرد مبتلا به افسردگی مجموعه ای از احساسات منفی مانند احساس خود نفرت یا احساس گناه همیشه دارد. موقعیت های بسیاری وجود دارد که او احساس می کند خود را احساس نمی کند یا یک موجود جداگانه است و شخصیتی قوی دارد. اینها موارد کاملاً متناقض هستند، اما اتفاق می افتد.

خواب طولانی:

درمی یابیم که فرد افسرده برای فرار از زندگی که در آن زندگی می کن ، مجبور است به خواب متوسل شود.
مشخص است که تعداد ساعات معمولی خواب بین ۷ تا ۹ ساعت برای یک فرد متوسط ​​متغیر است. اما در صورت ناراحتی و پریشانی در صاحب خواب برای مدت طولانی، از این رو می دانم که این فرد در آستانه درگیر شدن در افسردگی است به ویژه اگر این وضعیت بیش از دو هفته متوالی گسترش یابد.

تمرکز بسیار دشوار است:

شاید به ذهن شما خطور کند که چنین چیزی معمولی است، بنابراین کسی که در بین ما فراموش نمی کند، اما آنچه در اینجا منظور ماست عدم توانایی به یاد آوردن مداوم چیزهاست.
به خصوص هنگامی که آن چیزهای ساده مربوط به جزئیات زندگی یا کار خود را فراموش می کنید. خواهید فهمید که این امر برای مدت طولانی ادامه خواهد یافت. اگر این فرد به پزشک مراجعه و متوجه شد که علت آن معمول نیست، بدانید که این نشانگر افسردگی است.

تغییرات قابل توجه در اشتها:

فردی که به افسردگی مبتلا می شود ، اغلب تغییراتی در وزن خود پیدا می کند.
ممکن است به دلیل تغییرات قابل توجه در اشتهای او و عدم خوردن غذای سالم ، این تغییر یا افزایش یا کاهش یابد.
افزایش وزن در شرایطی است که درد یا غم و اندوه زیادی رخ داده است که بسیار مورد قبول واقع شده است. افراد دیگری نیز در هنگام درد و ناراحتی وجود دارند که از غذا خودداری می کنند و این مورد سنتی است و در اینجا وزن این شخص از هم جدا می شود.

خستگی و کمبود انرژی:

در نتیجه عدم تمایل فرد مبتلا به افسردگی برای انجام کارهای مهم سنتی که مستقیم با زندگی وی ارتباط دارد، مانند انجام فعالیت های ورزشی یا مراقبت از غذای سالم، همیشه او را در حالت خستگی و فرسودگی قرار می دهیم.
و او انرژی کافی برای انجام کار خود را ندارد و در نتیجه عدم خواب به دلیل خستگی شدید بیمار از آن رنج می برد.

اضطراب ، اضطراب و تحریک پذیری:

همیشه درمی یابیم که بیمار مبتلا به افسردگی از بی اهمیت ترین مسائل عصبانی می شود و بعضی اوقات بدون دلیل اعصبانی می شود.

احساس عدم لذت و خوشبختی:

با ادامه علائم افسردگی، و در مواردی که مدت زمان طولانی طول می کشد، می بینیم که بیمار هرکدام از شادی های زندگی را از دست داده است و چیزهایی که دلیلی برای خوشبختی وی در گذشته بوده است، فقط به موارد معمولی تبدیل می شود و احساس رضایت او را احساس نمی کند و موضوع به عدم تمایل وی برای تمرین زندگی جنسی با شریک زندگی خود می رسد. اگر او ازدواج کرده بود.
که بر وضعیت روانی طرف مقابل تأثیر می گذارد. چنین امور جنسی برای تبادل طرف مقابل با احساس عشق به آسایش روانی و آرامش روانی نیاز دارد.

احساس ناامیدی و درماندگی:

از علائم از افسردگی، بیمار قادر به تصمیم گیری درست نیست و جهره ای که از زندگی خود دارد تار و تیره است.
به خصوص در موقعیت هایی که وی را مجبور به تصمیم گیری سریع یا مداخله می کند احساس درماندگی می کند.
در پایان این احساس به وجود می آید که او ناتوان است، که در گاهی اوقات بدون دلیل گریه مداوم و روشن وارد او می شود این نوع گریه بدون دلیل یکی از علائم شدید افسردگی است.

احساس درد بدون دلیل:

علائم افسردگی
علائم افسردگی

این ماهیت هر بیماری روانی است، زیرا بیمار مقداری درد همراه با اندامهای خاص در بدن خود احساس می کند.وقتی به پزشک معالج مراجعه می کند و پس از معاینه پزشک علت منطقی پیدا نمی کند، در این حالت مطمئن است که علت آن روانی است و ارگانیک نیست و این حالت در بسیاری از بیماریهای روانپزشکی موارد مکرر تکرار می شود.

از جمله دردهای همراه با افسردگی

احساس درد بیمار در گردن یا کمردرد و سایر دردهایی که با توجه به بیمار متفاوت است.

فکر کردن در مورد مرگ و خودکشی

مطمئناً ، بعد از این همه احساسات روانی بد که یک بیمار افسرده از سر می گذرد، می بینیم که به بن بست رسیده و در نتیجه ایده های مربوط به مرگ یا افکار خودکشی را جمع می کند.
البته همه این ایده ها کاملاً برهنه از راست و همیشه است، آنچه ما به خانواده های بیماران توصیه می کنیم قبل از رسیدن به این درجه از بیماری، قبل از فاجعه با روانپزشکان یا کلینیک های روانپزشکی پیگیری شوند.

پرخاشگری:

 • از علائم از افسردگی است که یک فرد با افسردگی همیشه تهاجمی.
 • او تمایل دارد از خشونت در بسیاری از شرایط زندگی استفاده کند، خواه خشونت کلامی باشد یا جسمی.
 • در تفکر در مورد آسیب رساندن به دیگران تکامل می یابد.

انتقاد یا سرزنش شدید:

ما اغلب متوجه می شویم که برخی از افراد هستند که خود را به خاطر ساده ترین شرایط زندگی سرزنش می کنند. نه تنها این، بلکه آنها را احساس کمبود نفس می کنید و وقتی بیمار با مشکل یا موقعیتی روبرو می شوید که خود را سرزنش می کند و همیشه می گوید که باید عمل می کرد مناسب تر از آن عمل می کرد.

جداسازی عمومی:

 • همیشه یک علامت افسردگی است که بیمار احساس انزوا عمومی می کند و عدم تمایل به حضور در رویدادها و اجتماعات اجتماعی با دیگران است.
 • اگر به یکی از مناسبتها دعوت شود، ممکن است در ابتدای امر موافقت کند، اما وقتی واقعه فرا رسید، او را در حالت ممتنع کامل از واقعه می بینیم.

داروهای زیادی مصرف کنید:

وقتی فردی که از افسردگی رنج می برد، در معرض بیماری است ، می بینیم که وی بدون مشورت با پزشک، داروهایی مصرف می کند. اگر پزشک مشورت کند، به طور ناخودآگاه مقدار زیادی از داروها را مصرف می کند. می توان گفت که این ارائه تا حدودی نادر است.

بیدار شدن مداوم در شب:

ممکن است عده ای وجود داشته باشند که برای یک یا چند بار در معرض چنین شرایطی قرار بگیرند ، یعنی شب ها بیدار شوند.
اما در صورت تکرار این مسئله برای مدت طولانی، باید به پزشک خود مراجعه کنید تا او بتواند شرایط را به خوبی ارزیابی کند.این یک علامت شایع در بین بسیاری از بیماری های روانی، به خصوص افسردگی است.این ممکن است به دلیل فکر کردن در مورد مواردی باشد که ذهن او را بسیار اشغال می کن ، و در نتیجه خواب او مختل می شود. استراحت کافی ندارد.

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی بدون دارو با گفتار
درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی بدون دارو یکی از روشهای درمانی است که در حال حاضر در سطح دنیا و به دست مشهورترین روانپزشکان دنبال می شود ، به دلیل آنچه بیمار از داروهای ضد افسردگی رنج می برد ، که در اواخر اخیر شهرت بسیار خوبی را به خود اختصاص داده است.

برای اینکه بتوانید افسردگی را بدون دارو معالجه کنید ، مجموعه ای از رفتارها و اقدامات وجود دارد که در صورت انجام ، خود را از افسردگی محافظت می کند.اما فرد ابتدا باید به دنبال دلایلی باشد که باعث شده وی به این حد از مشکل برسد و دلایل تشدید آن.

شاید دلایل برخی از مشکلات جسمی ، زناشویی و یا حتی مربوط به کار باشد که فرد را به سمت ورود به چرخه بیماریهای روانی مانند افسردگی سوق می دهد و در این میان برخی از روش های مورد استفاده در درمان افسردگی بدون دارو را شامل می شود:

درمان افسردگی بدون دارو با گفتار:

روانپزشکان بسیاری وجود دارند که با استفاده از مهارت های مختلف گفتار خود می توانند علائم افسردگی را تسکین دهند. دانشمندان دریافته اند که افراد افسرده تنها پس از شش جلسه روان درمانی می توانند از طریق گفتار، درمان شوند. در یک آزمایش توسط کالج روانپزشکان رویال برای نشان دادن درمان افسردگی بدون دارو با استفاده از گفتار، آنها 20 بیمار مبتلا به افسردگی را به همراه داشتند و 10 نفر از آنها تحت درمان قرار گرفتند. با داروهای ضد افسردگی و ده نفر دیگر که تحت جلسات روانشناختی قرار گرفتند، مدت زمان هر جلسه حدود یک ساعت روان درمانی است.

سپس، هر دو گروه در معرض نمایش فیلم های تلویزیونی قرار گرفتند و دریافتند افرادی که با داروهای ضد افسردگی تحت درمان قرار گرفته اند، جریان خون را به مناطق خاص مغز خود افزایش داده اند. افرادی که جلسات روانشناختی را تجربه کرده اند و در مورد مشکلات خود صحبت کرده اند، در مناطق خاصی از مغز نیز شاهد هجوم بوده اند.

بر این اساس ، اثر ناشی از مصرف دارو بسیار شبیه به تأثیر ناشی از گفتار در جلسات روانشناختی است. یعنی اینکه گفتار درمانی یک روش درمانی مؤثر و مؤثر است که به آن روان درمانی تعاملی گفته می شود.
باید روشن شود که بحث های سریع در جلسات روانشناختی معنادار نیست ، اما مکالمه باید شدید باشد تا بیمار بتواند از مواردی که در اعماق مشکلات دفن شده است ، خارج شود.
اما اگر شما به روانشناس مراجعه نمی کنید، باید فردی را با درک و آگاهی بالایی انتخاب کنیم. همانطور که توانایی صحبت کردن و صحبت کردن در مورد افکارمان در شلوغی زندگی، در کاهش درد ما نقش بسزایی دارد.

درمان افسردگی بدون دارو با موسیقی:

درمان افسردگی بدون دارو با موسیقی:
درمان افسردگی بدون دارو با موسیقی:

موسیقی از توانایی فوق العاده ای برای نفوذ و رسیدن به اعماق روح انسان برخوردار است.
بنابراین تعجب نکنید که اگر می بینید برخی افراد هنگام گوش دادن به یک قطعه موسیقی اشک می ریزند، زیرا موسیقی توانایی فوق العاده ای برای نشان دادن روحیه ها و افسردگی های مختلف دارد که بر ما تأثیر می گذارد.
دلیل این امر به این دلیل است که موسیقی ارتباط نزدیکی با یک تجربه شخصی یا یک رویداد شخصی دارد از این رو متوجه می شویم شنونده بین موسیقی ای که می شنود و درک و یا احساس خود بودن ارتباط برقرار می کند و بنابراین به این نتیجه می رسیم که وقتی همیشه می خواهیم در همان لحظه و احساسات خود را پشت سر بگذاریم، به گوش دادن به یک آهنگ خاص یا یک قطعه موسیقی متوسل می شویم.

ما سعی خواهیم کرد در این مقاله توضیح دهیم که چگونه روش درمانی با استفاده از موسیقی که برخی روانپزشکان برای مبتلایان به افسردگی اعمال می کنند در جایی که پزشک از شخص درخواست می کند به مجموعه کلیپ های موسیقی یا آهنگ های مربوط به زندگی خود مراجعه کند و این گروه به 3 نوع تقسیم می شود:

نوع اول:

این گروه از کلیپ ها یا آهنگ های موسیقی است که شما را ناراحت می کند، یا به معنای سالم تری که در موقعیت های افسردگی آنها تأثیر می گذارد و این آهنگ ها اغلب آهنگ ها یا موسیقی با ریتم کند هستند یا آنچه موسیقی سیاه نامیده می شود و این ترانه ها باید با برداشت شخص نسبت به گذشته باشد. .

نوع دوم:

این مجموعه ای از آهنگ ها، آهنگ های است که باعث می شود فرد احساس نوسانات خلقی داشته باشد، یا فرصتی برای تغییر خلقی باشد. غالباً این موسیقی خوشحال یا غمناک نیست بلکه برای موقعیتی که فرد در آن زندگی می کند مناسب است، اما فراموش نکنید که چنین ترانه هایی باید برای این شخص معنایی داشته باشند.

نوع سوم:

 • این مجموعه ای از آهنگ ها و آهنگ های موسیقی است که فرد را به لحظه های خوشبختی باز می گرداند این آهنگ های موسیقی غالباً ریتمی سریع دارند و موسیقی آنها پر از احساس و نشاط است. و شادی و نشاط بیشتری را برای شخصی که آن را می شنود بفرستید.
 • بعد از اینکه فرد آن آهنگ ها و آهنگ های موسیقی را روی دیسک خود جمع کرد.
 • پزشک از او می خواهد این آهنگ ها را به ترتیب قبلی بشنود و این روند چندین بار در هفته، برای چند هفته تکرار می شود.
 • با گذشت زمان ، فرد کشف خواهد کرد که بهبود وضوح موجود در وضعیت او وجود دارد و ممکن است او بتواند از شر حالت افسردگی که بر شرایط او حاکم است خلاص شود. و او تا زمانی که ممکن است مجموعه ای از احساسات سست را احساس کند.

شاید خواننده عزیز، متوجه خواهید شد که چنین روشی خیلی طول می کشد، شاید تا یک روز کامل باشد تا فرد بتواند این آهنگ ها را گردآوری کند، اما اگر این آهنگ ها یا موسیقی ها در بهبود وضعیت افسردگی خوب باشد چه اشکالی دارد

درمان افسردگی بدون دارو با حیوانات خانگی:

درمان افسردگی بدون دارو با حیوانات خانگی
درمان افسردگی بدون دارو با حیوانات خانگی

قبل از وارد شدن به مشخصات کیفیت این نوع درمان، باید روشن شود که در انگلیس بیش از 7 میلیون سگ حیوان خانگی در خانه وجود دارد و بیش از 8 میلیون گربه حیوان خانگی فضای اطمینان و آسایش را برای صاحبان خود فراهم می کنند.
مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند که نگهداری از حیوان خانگی به دلیل موارد زیر باعث ایجاد تغییر عمده در بیماران مبتلا به افسردگی می شود:

 1. نگهداری از حیوان خانگی استرس و تنش را کاهش می دهد.
 2. نگهداری از حیوان خانگی احساس عمومی سلامتی و سلامتی صاحب این حیوان را افزایش می دهد.
 3. به طور قابل توجهی روحیه بیمار را بهبود می بخشد.
 4. مشخص شد برای مبتلایان به سکته قلبی ، در صورت داشتن این حیوانات خانگی، بروز بحران مکرر در طی سال اول پنج برابر کمتر است.
 5. حیوانات خانگی احساسات و نیازهای خود را دارند، بنابراین احساس خواهید کرد که یک موجود زنده نیازهای شما و زندگی روزمره را به اشتراک می گذارد.

درمان افسردگی بدون دارو با ماساژ:

 • به نظر می رسد که ماساژ یکی از مهمترین عواملی است که به طور چشمگیری در کاهش فشار خون نقش دارد و سردرد (سردرد) را تسکین می دهد.
 • در یکی از مطالعات انجام شده توسط “کالج پزشکی میامی”، آنها دریافتند که بیمارانی که دچار افسردگی بودند، در حالی که جلسات ماساژ را دریافت می کردند، هورمون فشار خونشان را کاهش می داد.
 • شاید مراکز ماساژ تا حدی گران باشد، اما روشهای بسیاری وجود دارد که می توانید در منزل برای ماساژ از آنها پیروی کنید و آنها را خودتان انجام دهید بدون اینکه هزینه ای برای شما بگذرد ، زیرا متداولترین روش آن “ماساژ سر هندی” است که به شما بستگی دارد و از بدن خود ماساژ می دهید.
 • پیدا شده است که این روش از قبل توانایی تسکین درد، بهبودی فشار و تنش را دارد و اعتبار این امر به خاطر نارندرا مهتا ، ملیت هندی است.
 • ما می توانیم برخی از مراحل و توصیه ها را برای بیماران افسردگی ارائه دهیم تا از آنها برای رفع استرس و اضطراب استفاده کنند.
 • همچنین در صورت بروز فشارهای شدید و  با پیگیری این آموزش توسط برخی افراد قابل استفاده است.

مراحل برای ماساژ سر هندی:

 • ابتدا با استفاده از انگشت شست و بقیه انگشتان دست ، تمام پوست سر را ماساژ دهید ، و از احساس خستگی ناشی از خارش و ماساژ استفاده کنید.
 • با استفاده از حرکات دایره ای با استفاده از کف دست در زیر کف دست، قفسه سینه خود را (ناحیه بین چشم و گوش خود) ماساژ دهید.
 • به پایین نگاه کنید، سپس پشت سر خود را از بالای گردن، رو به پایین ماساژ دهید.

در ابتدا با استفاده از یک دست، سپس با استفاده از دست دیگر، و می توانید این روش را چندین بار تکرار کنید.

درمان افسردگی بدون دارو با خوردن غذاهای سالم:

درمان افسردگی بدون دارو با خوردن غذاهای سالم:
درمان افسردگی بدون دارو با خوردن غذاهای سالم:

از آنجا که خوردن برخی غذاهای سالم به شما کمک می کند تا از شر این احساس خلاص شوید، ثابت شده است که خوردن برخی از سبزیجات و ماهی مانند گوشت ماهی  به دلیل داشتن اسیدهای چرب امگا 3 است.
همچنین اسفناج و آووکادو درصد زیادی از اسید فولیک را در خود جای داده اند که این امر در بهبود خلق و خوی مؤثر است.
تحقیقات و مطالعات بیشماری نشان می دهد که فرد به اندازه کافی خواب می گیرد.
این می تواند کمک زیادی به جلوگیری از افسردگی کند.

10 راه درمان افسردگی در خانه

گرچه ممکن است فکر کنید هیچ راهی برای مقابله با آن ندارید و طعمه سرخوردگی و ناامیدی می شوید، اما در واقعیت شما به هیچ وجه درمانده نیستید! علاوه بر داروها چندین روش درمانی وجود دارد که می توانید با آنها افسردگی را درمان کنید.

شما می توانید عادات، سیستم زندگی خود و حتی شیوه ای را که فکر می کنید تغییر دهید و همچنین می توانید روش های ساده زیادی را انجام دهید که به شما در خلاص شدن از افسردگی کمک می کند.در اینجا چند نکته ساده وجود دارد که می تواند به شما در مبارزه با نبرد خود کمک کند تا از شر افسردگی خلاص شوید .

1- روال ایجاد کنید

افسردگی موانع بین روزها را برطرف می کند و باعث می شود همه آنها شبیه یکدیگر باشند، اگر افسرده هستید، متخصصان به شما توصیه می کنند یک روال مداوم برای روز خود ایجاد کنید تا احساس سکانس روزها را از دست ندهید و برای کار خود برنامه ای تعیین کنید و متعهد به پایان آن باشید.

2- اهدافی را تعیین کنید تا به شما در خلاص شدن از افسردگی کمک کند

هنگامی که از افسردگی رنج می برید، ممکن است احساس کنید که نمی توانید کاری را انجام دهید که افسردگی شما را بدتر کند، این حلقه شرور را بشکنید و اهداف روزانه خود را تعیین کنید. با اهداف ساده و آسان شروع کنید و سپس به سخت ترین بروید.

3- ورزش کنید

انجام ورزش باعث ترشح یک ماده شیمیایی طبیعی در بدن به نام اندورفین می شود که برای بهبود خلق و خوی کار می کند و به اندازه کافی ورزش کنید تا چند دقیقه پیاده روی کنید … و تفاوت را یادداشت کنید!

5- خواب کافی داشته باشید

افسردگی باعث می شود شما نتوانید به اندازه کافی بخوابید و کمبود خواب باعث افسردگی شما می شود! چه کاری می توانید انجام دهید؟ سبک زندگی خود را تغییر دهید، به خواب بروید و هر روز در همان ساعت از خواب بیدار شوید سعی کنید در وسط روز خواب نباشید تلویزیون و رایانه را از اتاق خواب خود دور نگهدارید.

6- مسئولیت را به عهده بگیرید

هنگامی که دچار افسردگی هستید ، ممکن است بخواهید مسئولیت های خود را از بین ببرید و به این احساس تسلیم نشوید! با دیگران مخلوط شوید و کارهای روزمره معمول خود را تمرین کنید. این امر ممکن است به شما کمک کند دائماً از افسردگی خلاص شوید. تمام وقت یا پاره وقت کار کنید یا حتی کار داوطلبانه را انجام دهید، فقط از انزوا خودداری کنید!

7- افکار منفی خود را به چالش بکشید

نیمه راه که برای خلاص شدن از شر افسردگی کمک می کند شما می توانید با نبرد علیه ذهن خود آن را کاهش دهید این امر نیاز به آموزش دارد اما شما را کنترل می کند.

8- قبل از مصرف هرگونه دارویی با پزشک خود مشورت کنید

برخی مکمل ها آینده امیدوارکننده ای برای افسردگی دارند ، مانند اسید فولیک و روغن ماهی، اما شما باید قبل از مصرف هر یک از این مکمل ها با پزشک خود مشورت کنید.

9-کاری جدید انجام دهید

داوطلبانه انجام دهید ، یک زبان جدید بیاموزید، چیزی را امتحان کنید که قبلاً هرگز امتحان نکرده اید و این باعث می شود بدن شما را آزاد کند تا دوپامین را آزاد کند، که این امر با خلق و خوی بهتر و شادی همراه است.

10 – سعی کنید لذت ببرید!

سعی کنید یک کار جالب را برای انجام دادن پیدا کنید و اگر احساس کردید که دیگر چیزی برای خوشحال کردن شما وجود ندارد، نگران نباشید این فقط یک نشانه افسردگی است، سعی کنید ادامه دهید و ناامید نشوید.

سرانجام ، ناامیدی و افسردگی نمی توانند مشکلی را حل کنند بلکه آنها صاحب خود را به اعماق وحدت و انزوا می کشانند ، بنابراین وی تا حد امکان مقاومت کرد و از خداوند متعال کمک خواست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا