نحوه ای ساخت ماسک تنفسی قابل شستشو در خانه

ساخت-ماسک تنفسی
چکیده این مطلب :

دسته بندی ها: سلامت خانواده

بروزرسانی: ۰۸ فروردین ۹۹

زمان مطالعه: 9 دقیقه

هیچ نظر

با شیوع بیماری‌های ویروسی که یکی از راه های مقابله با این ویروس ماسک تنفسی است، در این مطلب یاد میگیرید چطوری در خانه ماسک تنفسی قابل شستشو درست کنیم.

نحوه ای ساخت ماسک تنفسی قابل شستشو در خانه

نحوه ای ساخت ماسک تنفسی قابل شستشو در خانه

با شیوع ویروس کرونا در سراسر ایران و جهان و همه گیرشدن این بیماری و تا امروز هم راه درمانی برای مقابله با این ویروس پیدا نشده است و تنها راه شناخته شده مقابله یا این بیماری ماندن در خانه و استفاده از ماسک های تنفسی و ژل های ضدعفونی دست است به همین دلیل این امر موجب شده است تا قیمت ماسک های تنفسی خود به خود چند برابر شود.

این روز های تهیه ماسک و ژل ضد عفونی کننده جهت حفاظت از ویروس کرونا از نان شب هم واجب‌تر شده است. معضلاتی از قبیل کمبود ماسک و بعضا عدم وجود ماسک در داروخانه‌ها سبب شد که در این مقاله نحوه ساخت ماسک در خانه توضیح داده شود تا دیگر نیاز به خرید ماسک نداشته باشیم، پس با ما همراه باشید. همچنین میتوانید برای مشاهده روش تهیه ژل ضدعفونی کننده خانگی کلیک کنید.

قبل از هر چیز باید این نکته را بگوییم که استفاده از ماسک به‌تنهایی نمی‌تواند جلوی ویروس جدید کرونا را بگیرد و در کنار استفاده از ماسک نباید شست‌و‌شوی دست‌ها را فراموش کنید. طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک فقط برای افراد بیمار و مشکوک به ویروس کرونا 2019 ضروری است و افراد سالم فقط در شرایط خاص باید از ماسک استفاده کنند.برای درک بهتر این موضوع ویدئوی آموزشی زیر از سازمان بهداشت جهانی در مورد مؤثر ببودن ماسک‌ها در مقابله با ویروس جدید کرونا 2019 را ببینید:

روش صحیح استفاده از ماسک

برای پوشیدن صحیح ماسک باید باید نوار فلزی بالای ماسک را روی پل بینی خود قرار داد و کش‌ها را دور گوش‌ها یا پشت سر محکم کرد. حتما پس از انجام این مراحل مطمئن شوید که ماسک بینی، دهان و چانه شما را خوب پوشانده است. تا زمانی که ماسک روی صورت است جلوی آن را لمس نکنید و برای برداشتن ماسک کش‌های آن را از دور گوش‌ها بگیرید و یا گره بندها را از پشت سر باز کنید.

به یاد داشته باشید که نباید هنگام انجام این مرحله به جلوی ماسک که روی دهان قرار می گیرد، دست بزنید؛ زیرا احتمال دارد به ویروس کرونا آلوده باشد. ماسک را پس از جدا کردن از روی صورت در یک سطل دربسته بیندازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا