چاپ صفحه

بهترین کلاه کاسکت های موجود در بازار

کلاه کاسکت
چکیده این مطلب :

انتشار: 21 تیر 99

زمان مطالعه: 13 دقیقه

دسته بندی ها: خودرو

هیچ نظر

در این مطلب به راهنمای خرید کلاه کاسکت و معرفی بهترین کلاه کاسکت موجود در بازار و راه های خرید اینترنتی کلاه کاسکت میپردازیم.

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای استفاده از هر نوع وسیله نقلیه‌ای باید موردتوجه قرار بگیرد، تجهیزات ایمنی آن است. هر وسیله نقلیه بسته به ویژگی‌های مشخصی مثل طراحی، سرعت، تعداد سرنشین و سایر موارد، باید دارای این تجهیزات برای محافظت از سرنشینان خود باشد. یکی از وسایل نقلیه، موتور سیکلت‌ها هستند. این وسایل نقلیه به دلیل اینکه دارای بدنه برای محافظت از سر و بدن سرنشین خود نیستند، در مباحث ایمنی بسیار موردتوجه است.

مهم‌ترین تجهیز ایمنی برای موتور سیکلت، کلاه کاسکت یا کلاه ایمنی آن است. شاید این جمله درست باشد که در موتورسواری، بدنه این وسیله، بدن خود فرد است پس استفاده از کلاه کاسکت برای حفظ جان بسیار مهم و ضروری خواهد بود. در ادامه به معرفی تعدادی از این کلاه‌های ایمنی می‌پردازیم تا بیشتر با ضرورت این وسیله آشنا شوید.

تاریخچه‌ی استفاده از کلاه کاسکت:

شواهد حاکی از آن است که آشوری ها برای اولین بار در حدود 900 سال قبل از میلاد مسیح در جنگ ها از امنیت نظامی استفاده می کردند ، زیرا آنها معتقد بودند که در صورت اصابت شمشیر یا نیزه به سرشان ، دیگر نمی توانند جنگ را ادامه دهند. آنها خواهند مرد. هنوز هم بسیاری از سربازان از این کلاه ایمنی در میدان جنگ استفاده می کنند.

کلاه ایمنی موتورسیکلت از دهه ها قبل وجود داشته و به یکی از مهمترین ابزارهای ایمنی تبدیل شده است. در ایران همزمان با جهانی شدن استفاده از این دستگاه ، تولیدکنندگان زیادی این کار را شروع کرده اند. به عبارت دیگر ، طبق قوانین راهنمایی و رانندگی ، موتور سواری بدون کلاه ایمنی منجر به جریمه نقدی (به مبلغ 60 تومان) می شود. بنابراین چه بهتر که از اصول ایمنی پیروی کنید و از کلاه ایمنی برای محافظت از زندگی خود استفاده کنید.

کلاه کاسکت چیست؟

فقط کلمه کلاه به معنی کلاه یا وسیله ای ساخته شده از پارچه، چرم و نمد است که از سر محافظت می کند. نام دیگر کلاه کاسکت، کلاه ایمنی است. معمولاً سربازان، خلبانان، دوچرخه سواران، مهندسان و …. هنگام کار از کلاه ایمنی استفاده کنید.

دلیل استفاده از کلاه ایمنی در چنین مشاغل و مشاغلی خطراتی است که زندگی افراد را تهدید می کند. به طور کلی در تعریف کلاه کاسکت می توان گفت کلاه ایمنی است که به دلیل داشتن ماده محکم و ضد ضربه از انتقال قدرت به سر جلوگیری می کند. در نتیجه ، در صورت صدمه شدید به سر ، این اندام حیاتی را تهدید نمی کند.

بیشتر بخوانید
12 مدل از بهترین دزدگیر ماشین ارزان قیمت

کلاه کاسکت

انواع کلاه کاسکت

کلاه ایمنی ساده : این کلاه ایمنی بیشتر توسط مهندسان و کارگران ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد ، زیرا خطر پرتاب آجر و سایر ابزارهای ساختمانی خرید آنها را بیشتر تهدید می کند. بنابراین این مدل با بند که در پایین چانه قرار می گیرد وظیفه محافظت از کاسه سر را بر عهده دارد.
کلاه ایمنی سه چهارم: هنگام استفاده از این کلاه ، علاوه بر کاسه سر ، گوشه ها و کناره های سر نیز در برابر ضربه محافظت می شوند.
کلاه ایمنی با حفاظت کامل: این مدل ایمن ترین نوع کلاه ایمنی است، زیرا علاوه بر کاسه سر ، گوشه ها ، کناره های سر ، فک و صورت فرد را نیز می پوشاند و در برابر سد ضربه بسیار مقاوم خواهد بود.
فک متحرک: طلق این کلاه به فک متصل است و با فک قابلیت هدایت به قسمت بالای کلاه را دارد.
فک جداشونده: در این مدل فک کاملاً از کلاه جدا شده و می توان آن را در پشت کلاه سوار کرد.
فک ثابت: در این کلاه فک ثابت است و به شکل یک دست با بدن است باید گفت بهترین کلاه نیز مدل دارای فک ثابت است.
کلاه کراس: این کلاه ایمنی طاهرب شبیه کلاه ایمنی کامل است، برجستگی بالای پیشانی مانند کلاه ایمنی عمل می کند ، زیرا متقاطعین از عینک مخصوص استفاده می کنند ، کلاه ایمنی آنها مناسب نیست.

چرا باید از کلاه کاسکت استفاده کنیم؟

کلاه ایمنی ابزاری مهم و حیاتی برای جلوگیری از آسیب های ناشی از حوادث است. نیاز به استفاده از کلاه کاسکت برای موتورسواران، خلبانان اتومبیل های مسابقه ای، خلبانان هلی کوپتر، برخی مشاغل و برخی ورزش ها اجتناب ناپذیر است، این باعث کاهش خطرات و آسیب ها می شود. به حداقل می رساند

بسیاری از افراد عاشق موتور سواری هستند و موتورسواری را بخشی از سرگرمی های روزمره خود می دانند. بدیهی است که به دلیل سبک بودن این وسیله نقلیه نسبت به خودرو، موتورسوار و بعضا سرنشین را به خطر می اندازد.

بنابراین چه بهتر که با رعایت اصول ایمنی، موتورسیکلت برای خود و دیگران لذت بخش تر شود. علاوه بر گواهینامه، اولین شرط استفاده از موتور استفاده از کلاه ایمنی یا کلاه کاسکت است. زیرا هر چقدر هم باتجربه باشید و در موتور سواری مهارت داشته باشید ، خطرات زیادی شما را تهدید می کند. برای جلوگیری از این حوادث باید از کلاه کاسکت استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
چرا باید از سایبان خودرو استفاده کنیم؟

نکات مهم هنگام خرید کلاه کاسکت

جنس کلاه

اولین چیزی که باید هنگام خرید کلاه کاسکت به خاطر بسپارید جنس آن است. کلاه ایمنی برای موتورسواران از 3 قسمت خارجی، داخلی و طلقی تشکیل شده است. معمولاً جنس بیرونی کلاه های کلاه ایمنی از فایبرگلاس، کامپوزیت، پلی کربنات و غیره ساخته می شوند. پوشش داخلی نیز از یونولیت ساخته شده است تا از برخورد سوار جلوگیری کند.

درپوش کلاه نیز باید در درجه اول مانند شیشه جلو اتومبیل باشد. یعنی هم ثبات بالایی دارد و هم دید خوبی برای موتورسواران ایجاد می کند. ناگفته نماند که امروزه بسیاری از کلاه ایمنی به گونه ای طراحی شده است که به راحتی دودی می شود تا از ورود مستقیم نور خورشید به چشم موتورسواران جلوگیری کند.

وزن محصول

همیشه به یاد داشته باشید که وزن کلاه ایمنی باید بین 1400 تا 1800 گرم باشد. نباید آنقدر سبک باشد که نشانگر عدم کیفیت استفاده شده در آن باشد و همچنین نباید آنقدر سنگین باشد که در طولانی مدت به عضلات گردن آسیب برساند. به یاد داشته باشید که وزن مناسب برای کلاه ایمنی هنگام استفاده از آن نیز در راحتی بسیار مثر است.

متناسب با اندازه سر

نکته بسیار مهم دیگری که باید هنگام خرید کلاه کاسکت به آن توجه کنید، اندازه مناسب اندازه سر شماست. به یاد داشته باشید که اگر کلاه ایمنی نسبت به سر شما محکم و کوچک باشد، از هوشیاری شما در هنگام موتور سواری می کاهد و اگر از اندازه سر شما بزرگتر باشد، هنگام حرکت و منظره جاده به طور مداوم حرکت می کند. پیوسته خواهد بود در حال تغییر است بنابراین بهتر است برای خرید کلاه ایمنی مجهز به موتورسیکلت خود از اندازه سر خود بدانید!

قیمت کلاه کاسکت

عوامل بسیاری در قیمت کلاه ایمنی امروزی تأثیرگذار هستند. از سبک و مدل کلاه ایمنی گرفته تا نوع مواد به کار رفته در ساخت آن ، همه از جمله دلایل ارزان یا گران بودن کلاه ایمنی برای شما موتورسواران عزیز است. البته به خاطر داشته باشید که استفاده از کلاه ایمنی مناسب و بادوام می تواند خطرات بسیاری را برای شما از بین ببرد، به همین دلیل است که با وسیله نقلیه موتوری خود زیاد راه می روید و در واقع هنگام خرید کلاه ایمنی مناسب نباید خیلی بخیل باشید.

بیشتر بخوانید
10 مدل از بهترین ضبط ماشین موجود در بازار

1. کلاه کاسکت رادین مدل WHT_405

کلاه کاسکت رادین مدل WHT_405

این مدل از کلاه کاسکت رادین تمام مراحل ساخت و مونتاژ خود را زیر نظر مهندسان ایرانی پشت سر گذاشته و پس از کسب کلیه استانداردهای ایمنی لازم جهت صادرات به سایر کشورها راهی بازارهای داخلی و خارجی شده است.

رادین مدل 405 علاوه بر کیفیت و ایمنی ، از تجهیزات مورد نیاز هر یک از کلاه ایمنی های مدرن نیز بهره گرفته است. این کلاه ایمنی دارای عینک UV قابل جابجایی است که می توان با اهرمی که در مجاورت محل درپوش است باز و بسته می شود.

همچنین با استفاده از دکمه تعویض یا شستشو می توان لنت های داخل درپوش کلاه ایمنی را برداشت. قسمت جلوی کلاه از پلی کربنات شفاف ساخته شده است. نکته مهم بعدی تهویه کلاه ایمنی است که با توجه به اینکه این کلاه ایمنی مجهز به چهار ورودی هوا و پنج دهانه خروجی است ، تهویه بسیار خوبی را برای راکب ایجاد می کند که از تعریق سر داخل کلاه ایمنی جلوگیری می کند.

2. کلاه کاسکت ال اس تو مدل Valiant

1کلاه کاسکت ال اس تو مدل Valiant

 

مزایا

 • طراحی زیبا
 • وزن کم
 • عینک UV

معایب

 • قیمت بالا
 • مجهز نبودن خود کلاه به بلوتوث

نخستین کلاه کاسکتی که به معرفی آن می‌پردازیم Valiant از برند ال اس تو است. این کلاه با ابعاد ۳۰*۲۰*۲۰ سانتی‌متر دارای وزن ۱۷۰۰ گرم است. جنس Valiant که در کشور اسپانیا طراحی می‌شود، از ABS بوده و پوسته‌ای ساخته‌شده از آلیاژ KPA دارد. این محصول برند ال اس تو دارای ویژگی‌های ساختاری منحصربه‌فردی است. این کلاه دارای دریچه ورود هوا به داخل بوده و طاقی متحرک دارد.

فک به کار رفته در Valiant نیز فول متحرک بوده و دو حالته ۱۸۰ درجه است که دید وسیعی به شما خواهد داد و قابلیت تنظیم اندازه صورت را هم دارد. تهویه در این کلاه کاسکت به خوبی انجام می‌شود و پارچه‌های داخلی آن، ضد حساسیت و قابل شستشو و تعویض است. برای تنظیم اندازه کلاه نیز بندی تقویت‌شده قرار داده شده است که احساس راحتی بیشتر را برای شما به ارمغان خواهد آورد. از دیگر ویژگی‌های Valiant می‌توان به عینک UV، طلق پلی‌کربنات ضدخش با وضوح عالی و قابلیت نصب بلوتوث و بی‌سیم‌های مسافرتی اشاره کرد.

3. کلاه کاسکت شارک مدل NUW02

3کلاه کاسکت شارک مدل NUW02

 

بیشتر بخوانید
انواع بهترین قفل فرمان خوب ضد سرقت

برند شارک، برند بعدی است که کلاه کاسکت تولید می‌کند و مدلی که به بررسی آن می‌پردازیم، NUW02 است. این کلاه کاسکت زیبا دارای ابعاد ۳۵*۲۵*۲۵ سانتی‌متر و وزن ۱۲۵۰ گرم بوده و از نوع سه‌چهارم است. کمپانی سازنده فرانسوی یعنی شارک، جنس ABS را برای این محصول خود در نظر گرفته است. از ویژگی‌های NUW02 می‌توان به دارا بودن دریچه ورود هوا و طلق متحرک قفل‌شونده اشاره داشت و به این موارد قابلیت تنظیم اندازه به صورت را نیز اضافه کرد.

از دیگر مشخصات این کلاه کاسکت دید وسیع را می‌توان نام برد. همچنین عینک UV برای استفاده در هنگام روز و نور آفتاب درنظر گرفته شده است. NUW02 دارای تاییدیه‌های اروپایی نیز بوده که در دسترس موتورسواران ایرانی قرار گرفته است.

4. کلاه کاسکت تی اس پی مدل BLA098PST

 

2کلاه کاسکت تی اس پی مدل BLA098PST

مزایا

 • قیمت مناسب
 • سبک‌بودن
 • تودوزی خوب
 • طراحی زیبا

معایب

 • پیچیدن صدای باد در کلاه
 • سایز کوچک
 • شکننده

کلاه کاسکت بعدی از برند تی اس پی و با مدل BLA098PST است. این کلاه ۷۳۷ گرمی دارای ابعاد ۲۵*۲۳*۲۹ سانتی‌متر بوده و جنس آن از ABS است. BLA098PST یک محصول بومی کشورمان است که دارای دریچه ورود هوا است. این کلاه دارای طلق متحرک بوده و گرچه فک متحرک برای این کلاه قرار داده نشده است، اما قابلیت تنظیم اندازه به صورت را دارد. از جمله سایر مشخصاتی که BLA098PST دارد، می‌توان به دوام بالای آن اشاره کرد که در کنار تودوزی مناسب و زیبا و پد ضدحساسیت، تجربه بسیار خوشایندی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

5. کلاه کاسکت مدل جنگ جهانی

4کلاه کاسکت مدل جنگ جهانی

مزایا

 • سبک
 • قیمت مناسب

معایب

 • نداشتن ایمنی لازم
 • تودوزی ضعیف
 • نداشتن کیفیت

این کلاه کاسکت که در بسیاری از فیلم‌های جنگ جهانی دوم مثل آن را دیده‌اید، یکی از پرطرفدارترین کلاه‌های مورد استفاده برای موتورسواری است. این کلاه کوچک دارای ابعاد ۳۰*۲۰*۲۰ سانتی‌متر بوده و وزن آن معادل ۴۶۰ گرم است.

این کلاه کاسکت ساخته ایران از جنس پلاستیک فشرده بوده و در هنگام استفاده بسیار راحت است چراکه هیچ‌گونه طلق یا فک متحرکی ندارد. قابلیت تنظیم اندازه صورت از ویژگی‌های این کلاه کاسکت است و در کنار وزن پایین آن قابلیت حمل کلاه را بسیار ساده نموده است. کلاه کاسکت مدل جنگ جهانی بسیار در برابر ضربه مقاوم بوده و مناسب برای موتورسواری شهری است.

6. کلاه کاسکت رادین مدل BK_305

7کلاه کاسکت رادین مدل BK_305

 

بیشتر بخوانید
15 مدل از پرفروش ترین روغن موتور خودرو در سال 99

مزایا

 • محکم و مقاومت بالا
 • ظاهر زیبا
 • جنس داخلی مناسب

معایب

 • طلق جلو

BK_305 نام مدل بعدی از کلاه کاسکت است که معرفی می‌کنیم. ابعاد و وزن این کلاه کاسکت زیبا به‌ترتیب ۲۲*۲۲*۲۳ سانتی‌متر و ۱۱۰۰ گرم بوده و جنس آن از ABS است. برای BK_305 دریچه ورود هوا به داخل درنظر گرفته شده است تا تهویه بهتر صورت گیرد. همچنین هواکشی برای تخلیه و ورود هوا برای BK_305 قرار داده شده است تا هنگام استفاده، نهایت راحتی را داشته باشید. طلق موجود بر روی این کلاه متحرک و شفاف بوده و با وجود نداشتن فک متحرک، قابلیت تنظیم اندازه به صورت را دارد. همچنین داخل BK_305 دارای تودوزی بسیار مناسب بوده و پدهای به‌کار رفته در آن به‌صورت ضدحساسیت است.

7.کلاه کاسکت رادین مدل GR_RB_405

کلاه کاسکت رادین مدل GR_RB_405

کلاه ایمنی متور سواری Radin مدل 405 تمام مراحل ساخت و مونتاژ خود را زیر نظر مهندسان ایرانی پشت سر گذاشته و پس از کسب کلیه استانداردهای ایمنی لازم جهت صادرات به سایر کشورها راهی بازارهای داخلی و خارجی شده است. رادین مدل 405 علاوه بر کیفیت و ایمنی، از تجهیزات مورد نیاز هر یک از کلاه ایمنی های مدرن نیز بهره گرفته است.

این کلاه ایمنی دارای عینک UV قابل جابجایی است که می توان با اهرمی که در مجاورت محل درپوش است باز و بسته می شود.همچنین با استفاده از دکمه تعویض یا شستشو می توان لنت های داخل درپوش کلاه ایمنی را برداشت.

قسمت جلوی کلاه از پلی کربنات شفاف ساخته شده است. نکته مهم بعدی تهویه کلاه ایمنی است که با توجه به اینکه این کلاه ایمنی مجهز به چهار ورودی هوا و پنج دهانه خروجی است ، تهویه بسیار خوبی را برای راکب ایجاد می کند که از تعریق سر داخل کلاه ایمنی جلوگیری می کند.

ضمن تشکر، امیدواریم این مطلب در راستای انتخاب و خرید کلاه کاسکت مفید بوده باشد در ادامه ای مطلب خواندن بهترین قفل موتور سیکلت و بهترین قفل کتابی ضد سرقت و ایمن را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم.