چاپ صفحه

بهترین راکت پینگ پنگ ارزان و باکیفیت

راکت پینگ پنگ
چکیده این مطلب :

انتشار: 21 تیر 99

زمان مطالعه: 12 دقیقه

دسته بندی ها: تفریحی و ورزشی

هیچ نظر

در این مطلب به راهنمای خرید راکت پینگ پنگ ارزان و معرفی بهترین بهترین راکت پینگ پنگ موجود در بازار و راه های خرید اینترنتی راکت پینگ پنگ میپردازیم.

پینگ پنگ ورزشی پرتکاپو و هیجان انگیز است و طرفدارن زیادی دارد. راکت یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین لوازم پینگ پنگ است. راکت پینگ پنگ تاثیر بسزایی در نحوه بازی کردن شما می‌گذارد. هنگام خرید راکت پینگ پنگ یا تنیس روی میز لازم است که راکتی انتخاب کنید که استاندارد باشد. با توجه به استقبال زیاد افراد به این نوع ورزش موجب شده است که برخی از افراد سودجو راکت‌های تقلبی تولید کنند و با این کار به صنعت لوازم ورزشی و ورزش پینگ پنگ آسیب‌های جدی رسانده‌اند.

به همین دلیل توصیه می‌شود که در صورت خرید راکت پینگ پنگ حتماً تحقیقات و بررسی‌های کافی را انجام دهید تا بتوانید یک راکت خوب و مناسب تهیه کنید.

آشنایی با انواع راکت

بهترین راکت پینگ پنگ

با توجه به نوع سبک بازی پینگ پنگ باید گفت که مدل راکت‌ها نیز متغیر است از جمله:

 • سبک بازی تجامی
 • سبک بازی دفاعی
 • سبک بازی همه حالته

معمولا هنگام که می‌خواهید راکت خریداری کنید با توجه به این نوع سبکی که بازی می‌کنید، انجام می‌شود. در این گفتار قصد داریم در مورد سه سبک بازی برای شما بیشتر توضیح دهیم تا هنگام خرید راکت بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

برای خرید راکت به سبک تدافعی در بازی پینگ پنگ، دسته راکت شما باید در دو مدل کلی به نام‌های شیک هند و پن هولدر باشد.

راکت پن هولدر مخصوص بازیکنان شرق آسیا می‌باشد این مدل نیز به دو دسته پن هولدر چینی و ژاپنی می‌باشد.

راکت شیک هند به چوب‌هایی که دارای دسته‌های صاف و شمشیر مانندی دارند و به صورت آناتومیک هستند گفته می‌شود. اغلب بازیکنان از این دسته‌ها استفاده می‌کنند. تقریباً نود درصد بازیکنان ایرانی از دسته‌های شمشیری و سایر افراد دیگر از دسته‌های صاف استفاده می‌کنند.

دسته‌های آناتومیک با چوب‌های پن هولدر در ایران ساخته می‌شود بسیار محدود است.

روکش راکت پینگ پنگ

برای این که بخواهید یک روکش راکت خوب انتخاب کنید لازم است که به یک سری از نکات توجه کنید از جمله:

رویه راکت را به هیچ عنوان با چشم بسته یا بدون دانش یا تقلید انتخاب نکنید.

رویه‌ای که برای راکت خود انتخاب می‌کنید، باید متناسب با سبک بازی شما باشد در صورتی که یک انتخاب اشتباه داشته باشید ممکن است که در مسابقات شکست بخورید و نتیجه بازی را به حریف مقابل بدهید.

بیشتر بخوانید
بهترین زیرانداز سفری و راهنمای خرید زیرانداز سفری

از دیگر نکاتی که باید در هنگام خرید راکت، جنس اسفنج رویه و لاستیک رویه راکت است که باید مد نظر داشته باشید.

برای اسفنج راکت بهتر است که یک فاکتوری در نظر داشته باشید هرچه ضخامت اسفنج راکت کمتر باشد رویه راکت نیز نرمتر و هنگام بازی شما می‌توانید به خوبی این کار را انجام دهید.

ضخامت اسفنج رویه راکت

راکت‌هایی که دارای اسفنج هستند بیشتر برای بازی‌های حمله‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند و بهتر است که برای بازی‌های دفاعی از راکت‌هایی که میزان ضخامت اسفنج در آن‌ها کمتر است یا این که رویه آن‌ها فاقد اسفنج است، استفاده نمایید.

جنس لاستیک

با توجه به این که جنس لاستیک از نوع جهنده یا چسبنده است، سرعتی یا پرپیچ است. طول عمر رویه راکت پینگ پنگ به کیفیت لاستیک وابسته است. کشور تولید کننده لاستیک‌های رویه راکت، کارخانه لاستیک سازی میشلن آلمان است که بهترین و باکیفیت‌ترین رویه‌های راکت را تولید و به بازار عرضه می‌کند. تفاوت بین لاستیک سیاه و لاستیک قرمز راکت پینگ پنگ وجود دارد.

انواع رویه راکت

انواع رویه راکت

رویه‌های راکت به دو دسته کلی می‌توان طبقه بندی کرد اعم از:

 • صاف
 • دانه دار
 • رویه‌های صاف

راکت‌هایی که دارای رویه‌های صاف هستند. این دست از رویه‌ها در بازار رایج تر هستند و باعث می‌شوند که سرعت و جهندگی و پیچیدگی بالایی بر روی توپ پینگ پنگ بگذارند.
رویه‌های صاف کنترلی از طریق شرکت‌های دبل هپینس تولید و به بازار ارائه می‌شوند. این نوع رویه‌ها دارای چسبندگی بالا که موجب افزایش دقت و کنترل ضربه‌ای که به راکت وارد می‌کنید بستگی دارد افرادی که از این نمونه راکت‌ها استفاده می‌کنند. معمولا از قدرت بدنی فوق العاده بالایی برخوردار هستند.

ریه‌های صاف دفاعی راکت که به نام آنتی یا ضد پیچ گفته می‌شود، بدون اسفنج هستند و برای جلوگیری از ضربات پرپیچ و پرسرعت که حریف وارد می‌کند می‌تواند به خوبی دفاع را انجام دهد حمله کردن با آن‌ها می‌توان گفت تا حدی امکان پذیر نخواهد بود، در واقع می‌توان گفت که این رویه‌ها در ایران چندان جایگاهی ندارد و کمتر کسانی از این نوع رویه راکت استفاده می‌کنند.

رویه‌های دانه دار راکت

رویه‌های دانه دار خود به دو دسته کلی می‌توان تقسیم کرد عبارتند از:

 • رویه‌های دانه کوتاه
 • رویه‌های دانه بلند
بیشتر بخوانید
بهترین مارک کفش کوهنوردی نورث فیس اصلی

رویه‌های دانه کوتاه راکت

از این نوع از رویه اغلب برای بازی‌های نیمه حمله‌ای با بلوک‌های فشاری و سرعتی استفاده می‌شود. ضربه زدن با این نوع رویه‌ها کمی سخت و دشوار است. از مزایای رویه‌های دانه کوتاه، سرعت بالایی دارد و می‌توان به خوبی توپ را کنترل و هدایت نمود.

رویه‌های دانه بلند راکت

رویه‌های دانه بلند یا فینت هستند که می‌توان به عنوان رویه‌های دفاعی از آن‌ها یاد کرد. این نوع از رویه‌های بیشتر برای زمانی که می‌خواهید به توپ پیچ دهید یا کات کشیدن در نزدیک یا دور از میز پینگ پنگ بسیار خوب است.

بازی کردن با رویه‌های راکت با توجه به نوع سبک آن‌ها کاملاً با هم متفاوت است. به همین علت نیاز است که از رویه‌هایی استفاده شود که نیاز به تحرک کمی داشته باشد، کشور ایران از این رویه‌ها زیاد تولید می‌شود.

دو نوع رویه وجود دارد رویه اسفنج دار و رویه بدون اسفنج رویه‌های اسفنجی که بدون اسفنج‌های کنترلی است و چسبندگی کمی دارد.

رویه راکت پینگ پنگ

انتخاب رویه راکت پینگ پنگ یکی از پر اهمیت ترین انتخاب هاست . انتخاب رویه راکت باید با آگاهی کافی باشد و نباید با چشمان بسته یا بدون علم و از روی تعصب و تقلید انتخاب شود . این انتخاب ممکن است به شکست یا به پیروزی شما تبدیل شود .این انتخاب کاملا به سبک بازی شما بستگی دارد. در هنگام خرید رویه راکت پینگ پنگ به اسفنج رویه و لاستیک رویه دقت کنید .

اسفنج رویه :

هنگام بررسی این المان ، فاکتوری به نام درجه سختی بیان می شود . هرچه درجه سختی کمتر باشد رویه نرمتر و برای بازی نزدیک میز مناسبتر است و قوس دهی بالاتری ایجاد میکند . هرچه درجه سختی بالاتر باشد رویه راکت سخت تر بوده و برای بازی سرعتی دور از میز یا تک های قدرتی مناسب تر است و کنترل رویه راکت کاهش می یابد. ضخامت اسفنج بیشتر برای بازی حمله ای و ضخامت اسفنج پایینتر یا رویه های بدون اسفنج برای بازی دفاعی به کار می روند .

لاستیک رویه :

در مورد نوع لاستیک هم باید توجه کرد لاستیک از نوع جهنده یا چسبنده – سرعتی یا پرپیچ است . عمر رویه راکت پینگ پنگ کاملا به عمر کیفیت لاستیک اون بستگی دارد . کمپانی کورنلیو با کیفیت ترین لاستیک رویه هارو تولید می کند .

بیشتر بخوانید
بهترین مارک کیسه خواب دونفره و تک نفره موجود در بازار

بهترین برنده های راکت پینگ پنگ کدامند؟

محبوب‌ترین و بهترین نوع برند‌‌هایی راکت که در دنیا در زمینه چوب راکت پینگ پنگ عبارت است از: برند‌‌های باترفلای و کورنلیو می‌توان اشاره کرد.

16 مدل از بهترین راکت پینگ پنگ موجود در بازار

1. راکت پینگ پنگ باترفلای مدل Spider

1راکت پینگ پنگ باترفلای مدل Spider-min

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱ سانتی متر

2. راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت مدل Waldner Line Level 5000

3راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت مدل Waldner Line Level 5000-min

«راکت پینگ‌پنگ دونیک شیلدکروت» مدل «Waldner Line Level 5000» با برخورداری از بدنه‌ای با‌کیفیت و طراحی مناسب به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از آن در زمان ورزش از کار آیی بیشتری برخوردار شوید. این راکت دارای ابعادی بسیار مناسب است؛ به نحوی که دسته کوتاه آن به شما کمک خواهد کرد تا از تمرکز بیشتری بر روی حرکات تهاجمی خود برخوردار شوید. همچنین طول راکت و ضخامت مناسبی که این دسته دارد آن را برای استفاده ورزشکاران حرفه‌ای مناسب ساخته است. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این راکت برخورداری از موادی با‌کیفیت در تولید است که به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به بهترین شکل از ورزش پینگ‌پونگ لذت ببرید.

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۵.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  بسته‌بندی: ۲۴۰ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۳ سانتی متر

3. راکت پینگ پنگ استیگا مدل Arcturus

4راکت پینگ پنگ استیگا مدل Arcturus-min

«پینگ پنگ» یا «تنیس روی میز» ورزشی است انفرادی که روی یک میز و به‌وسیله‌ی راکت و توپ انجام می‌شود. شروع تاریخچه‌ی این ورزش به کشور انگلستان برمی‌گردد. در سال ۱۹۰۱ میلادی «جی جکس» و پسرش این ورزش را ابداع کردند. در سال ۱۹۲۱ هم «فدراسیون بین‌المللی پینگ پنگ» (ITTF) شکل گرفت.

مشخصات کلی

 • سایر توضیحات
  مدل : Arcurus
 • برند تولید کننده : Stiga
 • درجه بندی کلاس : ۱ ستاره

4. راکت پینگ پنگ دونیک مدل Waldner Line Level 600

6راکت پینگ پنگ دونیک مدل Waldner Line Level 600-min

کمتر کسی پیدا می‌شود که علاقه‌ای به پینگ‌پنگ نداشته باشد. بهتر است برای انجام این ورزش مفرح و جذاب از راکت‌های استانداری همچون راکت پینگ‌پنگ «دونیک» مدل «Waldner Line Level 600» استفاده کنیم. این راکت در سطح ۶۰۰ از راکت‌های دونیک شیلدکروت قرار می‌گیرد. این سطح از راکت‌های این کمپانی مناسب برای آموختن تکنیک‌های مختلف بوده و همچنین پیچش و کنترل خوبی دارند.

بیشتر بخوانید
بهترین عینک دوچرخه سواری ارزان با تخفیف ویژه

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۵.۸ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۴۵ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۱ سانتی متر

5. راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت مدل Waldner Line Level 3000

8راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت مدل Waldner Line Level 3000-min

«راکت پینگ‌پنگ دونیک شیلدکروت» مدل «Waldner Line Level 3000» از طراحی بسیار مناسب و موادی با‌کیفیت برخوردار است تا شما با استفاده از آن در زمان ورزش راحتی بیشتری را تجربه کنید. این راکت از ابعادی بسیار مناسب برخوردار است؛

به نحوی که دسته آن دارای اندازه‌ای مناسب است تا شما به کمک آن از تمرکز بیشتری بر روی حرکات خود برخوردار شوید. همچنین طول راکت و ضخامت مناسبی که این دسته دارد آن را برای استفاده ورزشکاران حرفه‌ای مناسب ساخته است. موادی که در تولید این راکت به کار رفته از کیفیتی مناسب برخوردار است تا شما بتوانید از به کمک آن از کار آیی بیشتری در زمان ورزش برخوردار شوید.

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۵.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  بسته‌بندی: ۲۴۵ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۳ سانتی متر

6. راکت پینگ پنگ سانفلکس مدل LEGEND A50 LEVEL 1000

9راکت پینگ پنگ سانفلکس مدل LEGEND A50 LEVEL 1000-min

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۱۵.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۶۰ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۲ سانتی متر

7. راکت پینگ پنگ سان فلکس مدل XC LEVEL 600

10راکت پینگ پنگ سان فلکس مدل XC LEVEL 600-min

«راکت پینگ پنگ سان فلکس» مدل «XC Level 600» دارای کیفیت و طراحی مناسب برای استفاده در مسابقه و به نمایش گذاشتن عملکردی بالا است. طول راکت ۲۵. ۲سانتی‌متر بوده که مطابق با استاندارد طراحی شده و طول دسته آن ۱۰ است. در نتیجه می‌تواند انتخاب مناسبی برای بازیکنان حرفه‌ای باشد.

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۵.۲ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۶۰ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۳ سانتی متر

8. راکت پینگ پنگ دونیک مدل Level 800

12راکت پینگ پنگ دونیک مدل Level 800-min

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۵۰ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۷ سانتی متر

9. راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت مدل Sensation Line Level 500

15راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت مدل Sensation Line Level 500-min

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۵.۷ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۴۵ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۱ سانتی متر

10. راکت پینگ پنگ استیگا مدل Sterope

17راکت پینگ پنگ استیگا مدل Sterope-min

مشخصات کلی

 • سایر توضیحات
  مدل : Sterope
 • برند تولید کننده : Stiga
 • درجه بندی کلاس : ۵ ستاره

11. راکت پینگ پنگ دانلوپ مدل Venom Atack به همراه ۳ عدد توپ

19راکت پینگ پنگ دانلوپ مدل Venom Atack به همراه ۳ عدد توپ-min

دانلوپ یکی از معروف ترین برندهای لوازم ورزشی در جهان می باشد که به تولید تخصصی لوازم ورزشی راکتی می پردازد . این کمپانی همیشه به کیفیت محصولات تولیدی خود بسیار اهمیت میدهت و محصولات خود را بالاتر از استانداردهای جهانی تولید میکند . راکت پینگ پنگ دانلوپ دارای تاییدیه فدراسیون جهانی ITTF می باشد . راکت پینگ پنگ دانلوپ مدل Venom Atack دارای تاییدیه ۴ ستاره فدراسیون جهانی می باشد .

بیشتر بخوانید
15 مدل از بهترین عصای کوهنوردی موجود در بازار

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۱۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۲۰۰ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۵ سانتی متر
 • اندازه صفحه
  ۱۴ سانتی‌متر

12. راکت پینگ پنگ سانفلکس مدل LEGEND CARBOTEC LEVEL 9000

20راکت پینگ پنگ سانفلکس مدل LEGEND CARBOTEC LEVEL 9000-min

این راکت بالاترین سرعت را در میان راکت های سانفلکس دارد و چوب این راکت از ۵ لایه چوب و ۲ لایه کربن تشکیل شده است به هنگامی که در چوب کربن به کار رفته میشود سرعتی باور نکردنی به چوب میبخشد و احساس بسیار خوشایندی به بازیکنان تهاجمی میدهد و توپ هنگام بازگشت سرعت بسیار بالایی دارد که گرفتن توپ توسط حریف بسیار سخت میشود ضخامت رویه این راکت ۲. ۴ میلیمتر است به همین سبب خرجش شگفت انگیزی به توپ میدهد. طراحی چوب این راکت بی نظیر است.

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۶ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۶۵ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۵ سانتی متر
 • اندازه صفحه
  ۱۶ سانتی‌متر

13. راکت پینگ پنگ مدل Ovtcharov Line Level 900

21راکت پینگ پنگ مدل Ovtcharov Line Level 900-min

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۶ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۷۴ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۴ سانتی متر

14. راکت پینگ پنگ دونیک مدل Waldner Line Level 400 بسته ۲ عددی

22راکت پینگ پنگ دونیک مدل Waldner Line Level 400 بسته ۲ عددی-min

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۵.۵ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۹۰ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۱ سانتی متر

23. راکت پینگ پنگ دونیک مدل Ovtcharov Line Level 1000

 

23راکت پینگ پنگ دونیک مدل Ovtcharov Line Level 1000-min

مشخصات کلی

 • طول راکت
  ۲۶ سانتی‌متر
 • وزن
  ۱۷۹ گرم
 • ضخامت صفحه
  ۱.۴ سانتی متر

15.راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت مدل Waldner Line Level 900

راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت

بازی تهاجمی یکی از محبوب ترین سبک ها در بین بازیکنان حرفه ای پینگ پنگ است و Donik Shieldcrut از دونیک Waldner Line Level 900 را برای این منظور طراحی و تولید کرده است. شماره 900 ، طبق جدول انتخاب راکت دونیک شیلدکروت، این راکت را به یکی از راکت های حرفه ای تبدیل می کند که می توان با آن انواع فنون را به طرز ماهرانه ای انجام داد. دسته چوبی این مدل دارای فناوری ERGO است. به دلیل وجود این فناوری ، دسته دارای ساختار ارگونومیک بوده و بسیار راحت است. برش های گرد بالای دسته مانع از فشار اضافی بر روی دست می شود و احساس خوبی را در بازی با این راکت ایجاد می کنید.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید اسکیت برد و معرفی پرفروش ها

مشخصات کلی

 • طول راکت
  26 سانتی‌متر
 • وزن
  190 گرم
 • ضخامت صفحه
  1.2 سانتی متر
 • اندازه صفحه
  15.7 × 14.5 سانتی‌متر
 • طول دسته
  10 سانتی‌متر

16.راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت مدل Waldner Line Level 1000

راکت پینگ پنگ دونیک شیلدکروت

مدل راکت پینگ پنگ “Donik Shieldcrut” “Waldner Line Level 1000” با تجهیزات مختلف شرایط لذت بیشتر از ورزش پینگ پنگ را فراهم کرده است. طراحی این راکت به گونه ای است که ابعاد مناسب آن به شما کمک می کند تا نه تنها در حین آموزش از کارآیی بیشتری برخوردار شوید ، بلکه راحتی بیشتری را هنگام در دست گرفتن این راکت تجربه کنید.

این راکت از طراحی بسیار خوبی نیز برخوردار است ، بنابراین دسته با توجه به آناتومی دست از نظر ارگونومی طراحی شده است ، بنابراین می توانید از آن استفاده کنید تا مدت طولانی احساس خستگی کمتری داشته باشید. مواد با کیفیت به کار رفته در تولید این راکت به شما امکان می دهد حرکات خود را در حین تمرین بهبود ببخشید.

مشخصات کلی

 • طول راکت
  14.5 سانتی‌متر
 • وزن
  بسته‌بندی: 240 گرم
 • ضخامت صفحه
  1.3 سانتی متر
 • اندازه صفحه
  15.5 سانتی‌متر
 • طول دسته
  8 سانتی‌متر

سایر توضیحات

 • دارای کیفیت عالی جهت افزایش سرعت در بازی تهاجمی
 • دارای دسته ارگونومیک برای راحتی بیشتر
 • دارای روکش 2.1 میلی‌متری اسفنج
 • مجهز به تکنولوژی ABP جهت تغییر نقطه تعادل

در این مطلب با نکات مهم و اساسی هنگام خرید راکت تنیس آشنا شدیم، با رعایت این نکات می‌توانید یک محصول باکیفیت خریداری کرده و همیشه از کیفیت ضربات خود در این ورزش مرفه لذت ببرید. خواندن خرید طناب ورزشی و پرفروش ترین راکت تنیس های را نیز به شما توصیه می کنیم